Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ja ne razumem te glavudze koje misle da je trotoar njihov i da tako mogu da ostave auto
Stvarno ne razumem da takvi ljudi mogu da postoje, al ima ih ihahaj. Parola 'niko mi ne moze nista, ja sam glavni"
Da se zapitas
 
Ja ih apsolutno razumem. Znaju da nece biti kaznjeni. Znaju da ako ih neko i kazni, oni ce zvati sefa da im to sredi, a sef ce da izriba onoga ko je kaznu napisao.

Aj da to rade samo najveci mafijasi, problem je sto skoro svako zna nekoga ko moze da im sredi kaznu i sto se ti sefovi prodaju za 100e ili za rucak u kafani.
 
Da li smeju dva mala automobila, npr smart-a da se parkiraju na jedno parkirno mesto?
 
Ja ih apsolutno razumem. Znaju da nece biti kaznjeni. Znaju da ako ih neko i kazni, oni ce zvati sefa da im to sredi, a sef ce da izriba onoga ko je kaznu napisao.

Aj da to rade samo najveci mafijasi, problem je sto skoro svako zna nekoga ko moze da im sredi kaznu i sto se ti sefovi prodaju za 100e ili za rucak u kafani.
Jeftinije te izađe da platiš kaznu nego da podmažeš. ;)
 
Danas sedim u kafiću, pena od kapućina, nezahvalno kritikujem Vučića dok mi u životu teče med i mleko, kad vidim buljuk Wolt automobila u desnoj strani BZĐ bez ikakvih rekvizita po tablicama. Opušteno sede unutra dok Oko sokolovo prolazi. To je tako sve prošlo glatko i lepo da sam pomislio da li uopšte to Oko radi više svoj posao? Nekako su se ljudi opustili ili?
 
Koliko sam shvatio, ako je vozač u vozilu koje je nepropisno parkirano - nema kazne. Ništa me ne pitaj, ali tako je zvanično rečeno iz vrha Komunalne milicije.
 
Nema potrebe da se troše resursi Pauka. Redovne kazne, plus eksponencijalan rast za svaki naredni prekršaj. Prva kazna 5000, druga, 10000, treća 20000, četvrta 40000... pa da vidimo kako će da izdrži posle 10-e kazne.

"samo" je potrebno da Komunalci rade svoj posao i da svaki prekršaj ovog tipa kazne čim vide.
Sve je to lepo da kazne ne kasne mesecima. Konkretno u slučaju moje firme stigla je nakon pola godine (i to pre izjednačavanja kazni za pravna lica pa je bila 50 000) . Da je kolega nastavio da parkira na istom mestu tokom tog perioda firma bi propala i bez ekspenoncijalnog rasta.
 
Poslednji u nizu bisera u komšiluku - Zauzeti mesto ispred još jednog neregistrovanog auta.
IMG_20220319_181935_copy_768x1364.jpg
 
Може да га извуче онај мањи паук Тојота. Писао сам за Мерцедес горе испред банке.
 
Voleo bi da sam mogao da vidim facu gorile kad je uvideo da mu gume busne.
Kakvih (ne)ljudi ima boze sacuvaj
Mene to nervira sto uvek mora da se nadje neko ko nece da igra po pravilima kao drugi i mora da se "istakne" ovako. Kao i parkiranje na tramvajskim sinama, mestima za invalide itd
 
Ајде па сад ти прођи тротоаром. Код пијаце Бежанијска коса код пекаре Гак, стално ови из Десинга (производња воћних и кремастих паста и адитива за прехрамбену индустрију) тако стану да истоваре материјал. Овако стану и комбији и од саме те пекаре кад истоварају џакове брашна.

IMG_20220402_102741_resized_20220403_064926697.jpg
 
Човек решио да уштеди 200 мл горива, па "скратио пут"

НЕВЕРОВАТАН СНИМАК ИЗ БЕОГРАДА: Људи не верују шта је овај возач урадио (ВИДЕО)​

Novosti online 08. 04. 2022. у 10:19

ЉУДИ су склони да често иду пречицама чак и тамо где оне нису предвиђене, а снимак који је запрепастио многе на друштвеним мрежама то и доказује.​


214767_dd-censored_f.jpg
 
Bas neverovatan snimak od pazi sad citavih 2 sekunde i slovima DVE.
Zakonom bih uveo da svake vesti koje se objavi moraju da imaju ime i prezime autora.
 
Bilo bi interesantno, a i korisno, da se na par mesta u Beogradu postave kamere koje bi snimale automobile koji prolaze. Da se utvrdi koliki je procenat konja koji voze sa ugasenim svetlima danju. Moja neka procena je da se krece oko 5%. Sto ne zvuci mnogo, ali ako se uzme u obzir da je 5% od milion automobila oko 50.000, to je zapravo jako mnogo.

50.000 konjina koje ne pale svetla dok voze...
Neka je i 5.000, opet je previse.
 
Vrh