Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Sve ove fensi kamere na i ispod stubova mogu svašta, pa i to. Za sada samo snimaju tablice i istekle registracije, ali cenim da uz par desetina linija kod može i to (mada znajući kineze ima sigurno i ta opcija negde, samo treba da se štiklira).
 
Naravno, slazem se i s time. :) Nego sam mislio - bilo bi lepo kad bi (i) neko od medija ili youtubera, portala, forumasa... isto uradio pa da vidimo. Da ne moramo da se oslanjamo samo na MUP i njihove podatke koje bismo dobili jedva ili nikad.
 
Da se utvrdi koliki je procenat konja koji voze sa ugasenim svetlima danju. Moja neka procena je da se krece oko 5%. Sto ne zvuci mnogo, ali ako se uzme u obzir da je 5% od milion automobila oko 50.000, to je zapravo jako mnogo.

50.000 konjina koje ne pale svetla dok voze...
Neka je i 5.000, opet je previse.
Извини , али јако грешиш. Овај тип у овој, што каже @сјцам у распалој мечки, није коњ него дебилчина на квадрат без мозга, а може и са инвалидским мозгом. Коњи су иначе најплеменитија врста животиња које постоје, тако да си на неки начин увредио све коње, пошто си и овог дебила поредио са њима, а и оне који возе дању без упаљених светала.
 
Emmm ja sam taj komentar napisao nevezano za prethodne postove na temi. Danas sam bio do Visnjice pa sam dok sam cekao prevoz(e) neko vreme proveo gledajuci razna vozila duz Visnjickog bulevara kod Bele kuce i posle kod Rospi cuprije. I nisam mogao da se nacudim da u 10 minuta vidim tipa 5-10 automobila koji voze sa ugasenim svetlima. Zato sam pisao o tome.

A ta misao, tj. ta problematika mi se mota kroz glavu vec duze vreme.
 
Ne znam šta mi je gore.
Da li ti što voze sa ugašenim svetlima ili oni sa kineskim led budževinama koji biju direktno u oči i zaslepljuju.

I treba tehnički da bude još strožiji i da obuhvati i što stroži pregled svetlosnih grupa.
Gde god je nešto budženo ne može da prođe i zdravo.
 
Trošarina, nema mesta za kolica...

20220412_173646.jpg
 
Ne znam šta se tačno dogodilo ali samo bih da skrenem pažnju da možda i nije bahata vožnja nego nesreća. Imam u porodici jednu sada stariju osobu koja se jednom onesvestila tokom vožnje pri normalnoj brzini i naletela na pešačko ostrvo. Koliko se sećam priče, čistom srećom nije bilo ljudi na njemu ili ju je valjda bio zaustavio znak, tako nešto.

Verujem da je ljudima koji su posle naišli na lice mesta, verovatno izgledalo kao da se radilo o nekom brzanju ili nepažnji - auto na pešačkom ostrvu, znak uništen, ljudi u šoku... Ali eto, zaboravljamo da je za karambol u saobraćaju dovoljno i da neko samo na trenutak izgubi svest ili da ga nešto omete (insekt, odsjaj sunca, grč...) i da se izgubi kontrola i lako napravi velika šteta i povrede, čak i pri malim brzinama.
 
Nije kod nas nastao snimak ali što reče Bender postoji mnogo situacija kad auto može da završi na krovu čak i ako je vozač priseban i trezan

 
^^ Prvi snimak u kompilaciji - u brate kakav prizor!!! :oops: Kakav splet okolnosti! Kako lansira krosover u vazduh... ko u filmu bogte.
 
Ne znam šta se tačno dogodilo ali samo bih da skrenem pažnju da možda i nije bahata vožnja nego nesreća. Imam u porodici jednu sada stariju osobu koja se jednom onesvestila tokom vožnje pri normalnoj brzini i naletela na pešačko ostrvo. Koliko se sećam priče, čistom srećom nije bilo ljudi na njemu ili ju je valjda bio zaustavio znak, tako nešto.

Verujem da je ljudima koji su posle naišli na lice mesta, verovatno izgledalo kao da se radilo o nekom brzanju ili nepažnji - auto na pešačkom ostrvu, znak uništen, ljudi u šoku... Ali eto, zaboravljamo da je za karambol u saobraćaju dovoljno i da neko samo na trenutak izgubi svest ili da ga nešto omete (insekt, odsjaj sunca, grč...) i da se izgubi kontrola i lako napravi velika šteta i povrede, čak i pri malim brzinama.
У праву си, само сам поставио на овој теми, јер има везе са саобраћајем.
 
Ne, naravno, razumem. Nisam ni mislio nista lose. Samo sam se podsetio tog incidenta sto znam iz prve ruke pa reko da istaknem to, jer valja imati na umu da ima i takvih situacija.
 
Pa dovoljno je da neko od nadležnih vidi tu stazu na nasipu i da mu sve bude jasno.

Kao i po centru grada - dostava je problem o kojem se nije razmišljalo, niti se i dalje razmišlja o tome.
 
Није бахато паркирање, али је још горе. Слика све говори, бахати возач шлепера са горивом од "Кнез Петрола" возио супротним смером на СМТ- код Пупиновог моста.

"KNEZ PETROL" NAJBAHATIJI U SRBIJI! Kad vidite ovu sliku sve će vam biti jasno! (FOTO)
https://www.republika.rs/vesti/srbi..._campaign=_KNEZ_PETROL__NAJBAHATIJI_U_SRBIJI_

366189_viber-slika-2022-05-10-12-16-09-823_iff.jpg
 
Ništa čudno. Kod mene tako jednom prilikom neki ludak iz Dragana Mancea skrenuo u smer ka Banjici, ali vozio ka Mostaru, jer ga mrzelo da opkruži oko dela koji je predviđen za promenu smera pa da normalno skrene u Topčiderski venac. Sva sreća pa sam bio priseban i na vreme primetio šta smera, i to sve dok sam prelazio na pešačkom prelazu na moje zeleno, a on pod punim gasom krši propise.
 
Vrh