Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530339#p530339:9f0gyq2j je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Apr 05, 2018 4:25 pm[/url]":9f0gyq2j]
A može i...

keys.png
Pa te onda taj primitivac navata i izbije ti pola zuba iz glave i ubije boga u tebi... Mislim, što da ne, kad ti nalaziš za shodno da uzimaš pravdu u svoje ruke i praviš mu štetu, može i on da se doseti da uzme pravdu u svoje ruke.

Vrlo je jasno šta savestan građanin treba da uradi u ovoj situaciji - da se obrati nadležnim službama, tj. da prijavi slučaj saobraćajnoj policiji. Ukoliko saobraćajna policija ne odradi svoj deo posla, manje više tu više ništa ne može da se uradi - do sledećih izbora. Tada građanin da svoj glas nekoj drugoj politici za koju smatra da će možda imati više izgleda da reši problem, pa se tako vrte stranke dok se ne nađe neko ko ume da vodi ovu državu.
 
Danko

Naravno. Tu si potpuno u pravu I ja se slazem s tobom. Ako ja odlucim da uzmem pravdu u svoje ruke prihvatam odgovornost I mogucnost da snosim posledice zbog toga. Pa tamo gde mogu sam da isteram pravdu, isteracu. Tamo gde ne mogu, idem dalje.
Zasto tako? Pa zato sto uzdanje u nadlezne ne daje rezultate. I nece me niko ubediti u suprotno, jer sam u svakoj kategoriji situacija (da tako kazem) po nekoliko puta pokusavao da resim problem "po PSu". I u 80% slucajeva sam naleteo na tesku k...bolju. U preostalih 20% uradili su svoj posao, ali preko one stvari ili samo privremeno. E zato ne preostaje nista drugo nego da ljudi pocnu sami da se bore za pravdu. Tuzno je, ruzno je, pa I opasno je, ali nazalost mora tako. Drzava Srbija kao sistem ne funkcionise, stoga ljudi moraju sami da resavaju kako znaju I umeju.
 
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1378118

List "Blic" piše da je vatrogascima posao otežavala visina na kojoj je izbio požar, kao i nepropisno parkirani automobili koji su onemogućavali prilaz vatrogasnim vozilima.

Ne poznajem konkretan kraj, ali pretpostavljam da je situacija slična kao kod mene u kraju. Naime, mnogi se parkiraju na nedozvoljenim mestima, ali pošto je nekada građeno za širokim trotoarima i ulicama unutar bloka, tako parkirana vozila zaista nikome ne smetaju.

E sad, šta je tačno požarni put? Ako kamion treba da dođe iza zgrade, tu imamo problem zbog par vozila. Naravno, treba imati u vidu da je kamion mnogo širi i da mu je potreban veći poluprečnik krivine za skretanje.

Pošto se stanari moraju negde parkirati, potrebno je striktno zabraniti parkiranje samo na mestima koja sprečavaju vatrogasni kamion da prođe. Praktično i teoretski je nemoguće ozvaničiti većinu parking mesta gde se parkiramo, ali policija gleda kroz prste za to.

Naravno, potrebno je da se inspektori malo aktiviraju i da ponovo definišu požarne prilaze svakoj zgradi i uoče kritične tačke.

Ovo sve važi za stare zgrade, nove zgrade moraju da imaju bar 10% više parking mesta nego stanova.
 
20180406_111816.jpg


Mozda ovako nesto plus crvenom bojom po asfaltu da se oznaci pozarni put
 
Pa da. Tako nešto. Problem je što znak za tako nešto nije potrebno postavljati u teoriji jer se ne sme parkirati po trotarima i drugim mestima gde nije označeno, ali mora se gledati kroz prste i striktno zabraniti samo na požarnim prilazima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530589#p530589:2zi677g5 je napisao(la):
astrodule » Pet Apr 06, 2018 6:44 pm[/url]":2zi677g5]Pa da. Tako nešto. Problem je što znak za tako nešto nije potrebno postavljati u teoriji jer se ne sme parkirati po trotarima i drugim mestima gde nije označeno, ali mora se gledati kroz prste i striktno zabraniti samo na požarnim prilazima.
Zašto bi se bilo kome gledalo kroz prste?

Poseduješ automobil, ili planiraš da ga poseduješ, ok. Kad si kupovao stan da li si kupio garažno/parking mesto? Da li si odabrao stan na lokaciji gde si siguran da ima dovoljno regularnih parking mesta ako ne možeš da priuštiš garažu/parking mesto? Ja sam siguran da u krugu bilo koje zgrade u Beogradu postoji regularno parking mesto, bez potrebe da se parkira na zelenoj površini, trotoaru i sl. E sada, da li je taj krug 1km, 5km, 50km, to je manje važno, o tome je trebao da brine vlasnik vozila/nekretnine.

Ako gledamo kroz prste nekome ko parkira na trotoaru/zelenoj površini, zašto da ne progledamo kroz prste lopovu koji te sutra opljačka na ulici, možda je siromašan pa mu je novac potrebniji nego tebi?
 
kako moze da planira neko ko je npr kupio/dobio stan na vracaru pre 60 godina kad se nije moglo ni zamisliti da ce biti ovoliko automobila ko danas?
 
Dobro je nama, dok god su nam problemi oko parking mesta jedni od najbitnijih. :D

Nema veze što dobar deo automobilista ima krševe od nameštaja po stanovima ili što im krče creva dok voze... :kafa:
 
Moraju zonu da stave u Dimitrija Tucovića, bajsom mi je smrt da idem kroz nju a trotoarom ne možeš proći ni 1m bez izlaženja na ulicu. Svugde je zona u okolnim ulicama dok je Dimitrijala čudom nezonirana
 
Ja debelo izbegavam Dimitrijalu, čak i kada sam u ulozi pešaka.

Još uvek mi se živi, a kada se samo setim brojnih situacija sa izletanjima na trotoare i uletanjima ljudima u dvorišta i kuće... :o
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530656#p530656:2ndnsjzd je napisao(la):
nekianonimnilik » Sub Apr 07, 2018 12:44 am[/url]":2ndnsjzd]kako moze da planira neko ko je npr kupio/dobio stan na vracaru pre 60 godina kad se nije moglo ni zamisliti da ce biti ovoliko automobila ko danas?
Ako je tome što je kupio stan na vračaru pre 60 godina nedostatak parkinga predstavlja veliki problem postoje dve solucije:
a) da ne koristi automobil;
b) da proda stan na vračaru i kupi na drugoj lokaciji gde parking ne predstavlja problem.

Možda sam ja pre 60 godina bio truli bogataš a sad nemam leba da jedem. Jel u redu da te opljačkam na ulici?
 
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
A ti si kao bio tamo , kada to znas :mrgreen: ... Obozavam one koji sve komenrtarisu a nemaju pojma sta se dogodilo...
NIJE SE POKVARIJO.. Samo je malko smetao saobracaju nekih sat vremena..
Snimak je iz Novembra..
 
Obicno tako zavrsavaju na pauku a posto tvrdis da si bio mogo si jos koju fotku napraviti pa jos profitirati od toga
 
Ne bi da vam kvarim žurku, ali vlasnik vozila je MUP RS. Dakle, mi plaćamo kazne. Ne znam da je ikada platio policajac za prekršaj, pre se svede na priču dužan si komandiru stanice što je falsifikovao izveštaj da je bilo bla bla...

Živeo Srbistan gde je najbolji auto službeni, pogotovu ako je državni to jest ničiji.
 
Bilo je već nekoliko ovakvih situacija u Beogradu a i u Srbiji u proteklih 10 godina. Novinski članci su tada lepo objasnili da se u tim prilikama ne radi ni o kakvom kažnjavanju nego Parking Servis prikače u pomoć MUPu ako mu se neka vozila pokvare.
 
pa pazi sigurno se i takve stvari desavaju, ali ne verujem da nikad ne odslepuju bahato parkiranog pandura, jeste da cisto sumnjam da ih kazne, al nekada bahati toliko ometaju saobracaj da mora da se intervenise
 
Те 307-ице су прешле бога оца, иако нису специјалне верзије прављене за полицију него обичан ХДИ. Плус неодржавање, добро су поживеле.
 
307-ца је испустила душу, никакво бахато паркирање од стране полиције. Паркинг сервис по службеној дужности односи сва полицијка возила.

Познато је да су 307-це имале јако пуно проблема, поготово од почетка производње 2001.године до 2005. године, кад је отклоњено доста "болести". Зато је и наша полиција престала да купује тај модел Пежоа, а имали су и имају углавном бензинце.

Рецимо било је пуно проблема са електронским системом, па је после 2005.године тај систем унапређен. Проблем је правило паљење, било је пуно проблема и са бобинама, репрограмиране су и контролне јединице мотора. Било је проблема и са цурењем горива, па и са попуштањем заптивача главе мотора. У неким 307-ма је било проблема и са сигурносним појасевима, зато је и највише невезаних полицајаца било баш у 307-ма.
 
Vrh