Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Danas na jednoj i pešački i automobilski vrlo prometnoj raskrsnici nasred pešačkog prelaza stoji Porše. Unutra za volanom sedi mlada kokoška od 19-20 godina i čeka stariju sredovečnu mama kokošku koja pazari u jednom ''prestižnom'' butiku. Porše kupe beo, sa bordo-roze krovom i nemačkim tablicama. Ulica prepuna i vozila i pešaka, a ponajviše roditelja sa decom i kolicima. Gužva na sve strane, i ovako se sve kreće 5 km/h a tek sa parkiranim vozilima postaje pakao. Prolaze ljudi non stop, i vijaju se oko automobila ne bi li prošli dalje. Prolaze roditelji s kolicima, prolaze stari, prolazi čak i jedan momak s Daunovim sindromom koga redovno viđam kako u kolicima tegli tonu nekih papira i kartona iz Maksija i drugih radnji. Uglavnom svi ćute i trpe. Par roditelja kojima prekipi onako usput u prolazu dobace devojci u kolima. Ona ne uzvraća ali na pamet joj ne pada da se pomeri.

Neću da ulazim mnogo u detalje ali recimo samo da su kokoške na kraju dobile po šoferki ono što kokoške inače i seju:
brown-egg-white-background-single-chicken-34140257.jpg


Avaj, ni to ih nije nateralo da se odmah pomere nego su ostale još jedno 10 minuta. Ali su se svo vreme osvrtale i pitale odakle im taj poklončić. Dok su ljudi koji prolaze zagledali jaje na šoferci. Na kraju su se pokupile i otišle ali bar im je ostala ta mala uspomena na taj njihov lepi gest. I kao što su se ljudi oko njih cimali da ih zaobilaze, tako će sad i one morati da se iscimaju do perionice da očiste to.

Zašto ovo pišem... U zadnje vreme primećujem sve više i više slučajeva bezgranične bahatosti. Znači ne pričam o malim sitnim propustima tipa tipa kad neko stane u Bulevaru na 20 sekundi da uzme kiflu u pekari i odmah se sklanja (što takođe jeste bahatost ali mnogo mnogo manja). Nego pričam o ovakvim slučajevima gde neko nadmen i pun sebe svesno i namerno use**va druge oko sebe zato što je toliko sebičan, smrdljiv, asocijalan i bezobrazan da pomeri guzicu 10 metara više da bi obavio to što ima.

Nadležne i institucije boli uvo, a može se reći da čak i ohrabruju takvo ponašanje. A problem postaje sve gori i gori. Ako nećemo da nam se grad pretvori u (još gori) Bangladeš, jedino što možemo da uradimo je da sami počnemo da rešavamo stvari. Naravno, sve nosi svoje rizike pa i to. Takve stvari nisu vredne posete Urgentnom centru ili vucaranja po sudovima, tako da je poželjno birati sredstva i prilike. Ali kad god se radi o takvim bezgraničnim bahatostima, gde god je to moguće i kad god je moguće, ne treba ćutati i trpeti nego odreagovati. Pa makar i samo verbalno. Bolje izbaciti to iz sebe nego jesti sebi zdravlje. Samo tako stvari mogu da počnu da se menjaju. Inače ako svi samo ćutimo i trpimo, i čekamo da se same srede, ili da neko iznad odreaguje, biće samo još gore.
 
Bender , meni izgleda da ti mali umovi upravo to namerno rade da bi se sa nekim kačili.
Mada treba stimulisati građane i svaku za naplaćenu fotografiju prekršaja dati procenat. Onda bi iz straha tražili regularan parking.
 
Ovaj je glavno mudo u Vranju. Mali penis - ne vidim drugo objašnjenje.

Evo ga jedan bahati sa malim penisom i na B. kosi. Bio je parkiran ovako bar sat vremena.

5ea2782c475af2c10692e4f88cae4082.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529143#p529143:1bthixua je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Mar 31, 2018 5:45 pm[/url]":1bthixua]Danas na jednoj i pešački i automobilski vrlo prometnoj raskrsnici nasred pešačkog prelaza stoji Porše. Unutra za volanom sedi mlada kokoška od 19-20 godina i čeka stariju sredovečnu mama kokošku koja pazari u jednom ''prestižnom'' butiku. Porše kupe beo, sa bordo-roze krovom i nemačkim tablicama. Ulica prepuna i vozila i pešaka, a ponajviše roditelja sa decom i kolicima. Gužva na sve strane, i ovako se sve kreće 5 km/h a tek sa parkiranim vozilima postaje pakao. Prolaze ljudi non stop, i vijaju se oko automobila ne bi li prošli dalje. Prolaze roditelji s kolicima, prolaze stari, prolazi čak i jedan momak s Daunovim sindromom koga redovno viđam kako u kolicima tegli tonu nekih papira i kartona iz Maksija i drugih radnji. Uglavnom svi ćute i trpe. Par roditelja kojima prekipi onako usput u prolazu dobace devojci u kolima. Ona ne uzvraća ali na pamet joj ne pada da se pomeri.

Neću da ulazim mnogo u detalje ali recimo samo da su kokoške na kraju dobile po šoferki ono što kokoške inače i seju:
brown-egg-white-background-single-chicken-34140257.jpg


Avaj, ni to ih nije nateralo da se odmah pomere nego su ostale još jedno 10 minuta. Ali su se svo vreme osvrtale i pitale odakle im taj poklončić. Dok su ljudi koji prolaze zagledali jaje na šoferci. Na kraju su se pokupile i otišle ali bar im je ostala ta mala uspomena na taj njihov lepi gest. I kao što su se ljudi oko njih cimali da ih zaobilaze, tako će sad i one morati da se iscimaju do perionice da očiste to.

Zašto ovo pišem... U zadnje vreme primećujem sve više i više slučajeva bezgranične bahatosti. Znači ne pričam o malim sitnim propustima tipa tipa kad neko stane u Bulevaru na 20 sekundi da uzme kiflu u pekari i odmah se sklanja (što takođe jeste bahatost ali mnogo mnogo manja). Nego pričam o ovakvim slučajevima gde neko nadmen i pun sebe svesno i namerno use**va druge oko sebe zato što je toliko sebičan, smrdljiv, asocijalan i bezobrazan da pomeri guzicu 10 metara više da bi obavio to što ima.

Nadležne i institucije boli uvo, a može se reći da čak i ohrabruju takvo ponašanje. A problem postaje sve gori i gori. Ako nećemo da nam se grad pretvori u (još gori) Bangladeš, jedino što možemo da uradimo je da sami počnemo da rešavamo stvari. Naravno, sve nosi svoje rizike pa i to. Takve stvari nisu vredne posete Urgentnom centru ili vucaranja po sudovima, tako da je poželjno birati sredstva i prilike. Ali kad god se radi o takvim bezgraničnim bahatostima, gde god je to moguće i kad god je moguće, ne treba ćutati i trpeti nego odreagovati. Pa makar i samo verbalno. Bolje izbaciti to iz sebe nego jesti sebi zdravlje. Samo tako stvari mogu da počnu da se menjaju. Inače ako svi samo ćutimo i trpimo, i čekamo da se same srede, ili da neko iznad odreaguje, biće samo još gore.

da je bio kabriolet pa lepo jaje unutra, mnogo je teze skinuti odatle :twisted:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529222#p529222:yyalativ je napisao(la):
astrodule » 31 Мар 2018 11:09 pm[/url]":yyalativ]Ovaj je glavno mudo u Vranju. Mali penis - ne vidim drugo objašnjenje.

Evo ga jedan bahati sa malim penisom i na B. kosi. Bio je parkiran ovako bar sat vremena.

5ea2782c475af2c10692e4f88cae4082.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
@Дуле и сам знаш, то је редовна појава у Љубинке Бобић од броја 19 до 25 !
https://www.google.rs/maps/@44.8153062, ... 6656?hl=sr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529146#p529146:1pyovlxi je napisao(la):
Вожд » 31 Мар 2018 06:11 pm[/url]":1pyovlxi]
file.php
Вожде, украо :D сам ти слику овог "Духа" Ролсике, да је поставим на форум Гаража, исто из разлога што је дебилни инвалид у мозак овако бахато паркирао и због регистраске таблице.
Прича се да је власник Бабић, иначе власник Пхи Академије лепоте !!!!, а зашто баш Врањска таблица, хм !!!
По таблици показује да је власник велика нула (0).
 
Слободно Гаго, драго ми је да се може искористити у осуди бахатости.

"Академија".. :roll:

Се налази у недавно завршеном објекту у булевару Ослобођења, испред кога су чест призор разне ..лимузине..
 
^^
Čisto da se podsetimo, to je dakle 50 metara od Gradske uprave i inspekcija a 100 metara od ispostave Parking servisa.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529238#p529238:22jaehfy je napisao(la):
nekianonimnilik » Ned Apr 01, 2018 12:27 am[/url]":22jaehfy]
da je bio kabriolet pa lepo jaje unutra, mnogo je teze skinuti odatle :twisted:
Bio je, al je krov bio podignut. :p Mada ti mogu reći da taj koji je bacio jaje je bio u velikom iskušenju da baci i drugo, na vozačev prozor. :D
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529157#p529157:22jaehfy je napisao(la):
Žika » Sub Mar 31, 2018 6:55 pm[/url]":22jaehfy]Bender , meni izgleda da ti mali umovi upravo to namerno rade da bi se sa nekim kačili.
Mada treba stimulisati građane i svaku za naplaćenu fotografiju prekršaja dati procenat. Onda bi iz straha tražili regularan parking.
Ima toga, mada ove nisu bile provokatori nego samo bahate seljančure koje očigledno još u životu nisu naučile da svaka akcija vuče i određenu reakciju.

A za ideju s fotografijama se slažem. Ma što se mene tiče, ne moraju vlasti ni da se cimaju, mislim navikli smo se već svi ovde da sami rešavamo probleme. Ali nek onda ne dr**ju ljude kad odluče da sami sprovedu pravdu. Znači ok, nećete da pišete kaznu idiotu koji ostavi kola nasred kolovoza? Ok, ne morate. Al nemojte onda da mi dođete posle kad odlučim da ga sam o svom trošku i svojim sredstvima uklonim odatle. Molim lepo.
 
Skup sport, što je najgore može da ispadne veoma nezgodno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529296#p529296:142g8vpd je napisao(la):
Вожд » 01 Апр 2018 11:20 am[/url]":142g8vpd]Слободно Гаго, драго ми је да се може искористити у осуди бахатости.

"Академија".. :roll:

Се налази у недавно завршеном објекту у булевару Ослобођења, испред кога су чест призор разне ..лимузине..
file.php
Хвала @Вожде :sesir: , слику сам поставио и на форуму Гаража и битно је да је што више људи види тј. да види какве све суграђане имамо па макар они имали и таблице из унутрашњости.
Да, баш тако "Академија" па још лепоте, а све увијено и изигравање као неке финоће, а ваљда и тај ручак у кафани Франш, где је "поносити" власник "Духа" био, се сматра као нека ексклузива (како да не) !

А и ове лимузине испред "академије" у Булевару ЈНА, и нису баш неке Љимузине.
 
Cemu unapred etiketiranje ljudi? Konkretni RR nije od Babica. Shodno tome, gornji post je neprimeren.
 
Jedan od bisera kog sam zatekao u pola dvanaest u Glavnoj ulici u Zemunu, nedaleko od pešačkog prelaza kod RK Beograd.



Ugušićemo se od automobila!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529884#p529884:3dr7kzyr je napisao(la):
Mićo » Uto Apr 03, 2018 1:42 pm[/url]":3dr7kzyr]Jedan od bisera kog sam zatekao u pola dvanaest u Glavnoj ulici u Zemunu, nedaleko od pešačkog prelaza kod RK Beograd.



Ugušićemo se od automobila!

Svako malo ima poneki tako parkiran u Glavnoj (uglavnom su u pitanju džipovi)
 
Нема на чему Гаго. :sesir:

Идемо даље, Кошутњак..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529883#p529883:sjrq64et je napisao(la):
zYx » 03 Апр 2018 01:36 pm[/url]":sjrq64et]Cemu unapred etiketiranje ljudi? Konkretni RR nije od Babica. Shodno tome, gornji post je neprimeren.
Једно моје извињење за погрешно дат податак о власнику РР "Духа" и етикетирању како @цетИПСИЛОНикс каже. Да, поменути гос. Бабић није власник, мада и он уме да се бахати са горе поменутим "Љимузинама".

А етикетирање, поента је баш у томе да се јавности покаже и скрене пажња, без обзира ком имовинском слоју људи припадају, да ли су јавне личности или не, некакви естрадни "уметници" или прави Уметници свог заната, како појединци злопупотребљавају неки свој положај и понашају-бахате се како баш не доликује.

Иначе власник овог РР "Духа" је Мирољуб Алексић власник Алко групе из Пожешке 65б. Алко групу сачињавају приличан број предузећа и хотела, као што су:
-Пионир (кондиторске фабрике у Суботици, Београду и Параћину), Хисар (конд.инд.)-Прокупље, Интерсилвер-Београд, Форест Алфа Плам-Пуковац, Типопластика-Горњи Милановац, Алфа Плам-Врање (зато и РР "Дух" има врањску таблицу :wink: );
-Хотели Торник на Златибору, Извор-Аранђеловац, Мастер-Нови Сад, Слобода-Шабац, Парк-Врњачка бања,
-Југотехна-Београд, Амасис-Београд, Кобекс-Београд
-Туристички свет-Београд, Наш стан-Београд
Алексић је био и власник Алко банке коју је продао белгијанцима још 2009.године.

Јесте да је стварно он коректан и да је препородио и оплеменио (мање/више) све што је у Алко групи, али уме и да се помало бахати, као на овом примеру, а и скоро кад је мало застранио око куповине неких вила у Београду.

Хвала на разумевању :sesir:
 
Da porazbijamo i to malo čitavih pločnika na trotoarima u okolini Hrama Svetog Save...





(ne sećam se kada sam sreo ovaj biser od automobila i parkiranja)
 
Dosta ovakvih slika ima po forumu, sem sto se mi ovde nerviramo nema nekog efekta, mene samo zanima koliko vas pozove Beokom ili policiju kada primeti ovako nesto? Naravno ne mislim ni na koga licno, vise kao.. pitanje za diskusiju :).

Koliko god nase institucije bile nezainteresovane, mi kao gradjani se nekad ponasamo isto.
 
Bender Rodriguez":1n1odtka je napisao(la):

A može i...

keys.png



Od policije slaba vajda, lično sam gledao patrolu saobraćajne policije i patrolu komunalaca kako puše cigare i bleje 5 minuta na 20 metara od automobilima začepljene ulice ispred jednog ''prestižnog'' noćnog kluba. Nema od njih ništa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530335#p530335:1a7klmfw je napisao(la):
wexy » Today, 15:20[/url]":1a7klmfw]Dosta ovakvih slika ima po forumu, sem sto se mi ovde nerviramo nema nekog efekta, mene samo zanima koliko vas pozove Beokom ili policiju kada primeti ovako nesto? Naravno ne mislim ni na koga licno, vise kao.. pitanje za diskusiju :).

Koliko god nase institucije bile nezainteresovane, mi kao gradjani se nekad ponasamo isto.

A zašto da zovem Beokom ili Policiju?

Zvao sam par puta pauka da ukolni bahate iz mog kraja. Da li su došli? Ne za pola sata koliko sam pratio sa prozora.

Beokom? Proslede Komunalnoj, a onda oni posle par nedelja napišu da su tog i tog dana bili u toliko i toliko sati i nisu zatekli predmetno vozilo.

Ako je u pitanju neka lokacija gde su stalno bahao parkirani, onda napišu da su tog i tog dana napisali toliko i toliko kazni.

Koja je svrha onda zvati?
 
Iskreno, nemam vremena i volje da prijavljujem i objašnjavam ko se i gde nepropisno parkirao. U toj zoni svakako patrolira kontrolor Parking servisa, valjda je logično da on interveniše.

Lično sam za to da ovakve fotografije što više "lutaju" po forumu i internetu, čisto kao podsetnik o nedostatku društvene (ne)odgovornosti pojedinaca (ili malo veće grupe). Tome nas neće naučiti ni Parking servis, ni Beokom...
 
Treba dati mogucnost kontrolerima parking servisa da pisu kazne za nepropisno parkiranje. Dok komunalna policija napise jendu kaznu za nepropisno parkiranje ovi iz parking servisa bi napisali 100 kazni.
 
Vrh