Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

@direktor, tako se pravi nekome posao , kapiram da je jedino to objasnjenje da neko isece pa onda opet popstavi drugi stub 2 m dalje.
Ne verujem da su bas toliko glupi.
Direktore, ti si komsija, vidim stalno fotke iz igmanske .
 
Da redovno prolazim kroz istu pa pratim sta se desava i slikam u prolazu
 
Odlicno, mislio sam da predlozim svim zainteresovanim za problem parking mesta i nepravilnog obelezavanja, a vidim da si ti i ranije kacio fotke, sa mislim slicnim problemom koje sam ja prijavljivao, da kada idem i predajem moje, predam i vase prijave, sve pod mojim imenom, mogu i odvojeno.
Ne bi voleo da prijavljujem gluposti, nego ono sto nam se ucini da nije po propisima i narusava normalno funkcionisanje u gradu.
Skoro sve moje prijave su resene pozitivno, ona jedna koja nije , nije zaboravljena, nego cekam jos neki slican slucaj, da bih bolje mogao da se pripremim.
Predlog je da fotografisete i napisete adresu gde je neko mesto obelezeno zutim,(ili slicne nepravilnosti) a trebalo bi po vama da bude pripojeno parking zoni.
Kada podnesem prijavu , mogu da ostavim ovde proj prijave, pa da pratimo kako se situacija razvija.
Nemogu samo da idem i proveravam da li su nesto preduzeli, to ce morati osobe koje su mi poslale podatke.
Zato poreporucujem prijavljivanje u komsiluku, jer je to najlakse pratiti.
Sve prijave nosim u 27 marta u Sekretarijat za sobracaj.
 
Bulevarac hvala na ponudi ja sam vec dugo upoznat sa birokratijom i prijavama redovno prijavljujem sve sto mi smeta u obimu u kome mi vrijeme dozvoljava ,ne samo u kraju nego bilo gdje po bg ,vec me neki inspektori znaju ne bas kao CSI ali polako se upoznajemo .Ganjamo se redovno brojim im da ne za nedostajuci slivnicku resetku u Igmanskoj preko puta pekare marko samo su stavili znak po prijavi a restka se jos ne pojavljiuje .Takodje su banderu kod ideje zmjenili izgleda da ce morati jos jednu jer se nakrivila od strucnih vozoljubitelja prilikom okretanja
 
Dobra stara vremena
lisice1.jpg
 
Ако је било и чекање некога, зар је то морало баш овако на прометној саобраћајници. Почетак улице Марка Челебоновића (УМП) на Бежанијској коси, преко пута Идеје Супер. Боље да је ова црнка са својим Сузуки Џимни стала и на тротоар, него овако на разделни појас !

Мада овде на том разделном појасу између трака нема у опште траве, јер на жалост, људи који излазе из аутобуса (65, 72, 74, 75, 82, 612 и 708) и који иду у оближњи супер маркер, у опште не иду на пешачки прелаз који је удаљен непуних 20 метара, него једноставно препрече и прелазе улицу где не траба. Било би добро кад би се овде у дужини од неких 200 метара поставила велика жичана ограда, као што има код Шест каплара у Булевару Михајла Пупина.

 
Gago upravu si a sta da ocekuje kad tako parkiraju u kneza milosa a sobracajac bleji na raskrsnici
 
Људи, морам да опишем и један мало другачији пример: прошле недеље, мало пре 04:00 ујутру сам у Пожешкој, код семафора на раск. са Благоја Паровића гледао како полицајац доста строго третира једног фенсера који је свој нови "Мерцедес" паркирао на шинама и скокнуо до "Пончоа" који се ту налази. После пар речи типа "На шта то личи?!", лик је љутито, демонстративно ушао у свој ауто и нагазио уз Благоја Паровића. Око 5 минута касније је прошао један од трамваја који су ишли ка окретници.
 
Шта рећи на ово !

Kako Nataša Bekvalac divlja i prolazi kroz crveno! (FOTO) (VIDEO)

Nataša Bekvalac je u toku jednog dana prošla kroz pet crvenih svetala, bahato vozila, presecala druge učesnike u saobraćaju i pravila polukružno skretanje, takođe, na crveno!
Izgleda da lepa pevačica ne haje za pravila koja važe za “obične smrtnike”. Naime, Natašu Bekvalac je ekipa emisije “Paparaco lov” uhvatila kako u toku jednog dana prolazi kroz čak pet crvenih svetala, bahato vozi, preseca druge učesnike u saobraćaju i pravi polukružno skretanje, takođe, na crveno! Za ovih nekoliko prekršaja već dva puta bi joj uzeli dozvolu da postoji neko od nadležnih organa ko samo obavlja svoj posao.

http://www.telegraf.rs/jetset/712509-po ... to-video-2
 
dsc00257.jpg

Bahato parkiranje i isto tako bahato pranje
dsc00259.jpg

nekad
s2yvcj.jpg

sa ssc
 
Код новог хотела "Веспући" у улици Недељка Гвозденовића на Бежанијској коси, недеља-26.мај 2013. у 10:48
Зар и ти сине из Власотинаца
windows screenshot
 
Vidikovacki venac ispred broja 53, bahati vozac vec godinu dana parkira na istom mestu i pauk ga nijednom do sada nije odneo niti mu je ko pisao kaznu. Zvali smo milion puta i policiju i komunalnu policiju i parking servis ali niko nikada nije dosao. Slika je iz zimskog perioda kada se po blatu parkirao svaki dan na travnjak i napravio je kratere svojim tockovima. I dan danas se tamo parkira i jednom recju NIKO MU NISTA NE MOZE!

Bahatost na delu...


free image hosting


image hosting over 10mb


image hosting site
 
U Beogradu ocigledno vazi pravilo da je vrednost vozila srazmerna nepostovanju oznacenih parking mesta:

imag1500.jpg


imag1354.jpg


imag1432.jpg


imag1431.jpg
 
na prvoj slici je podjednako bahata astra karavan koja je zauzela maltene dva mesta
 
djordje1986":zj8aivqm je napisao(la):
Vidikovacki venac ispred broja 53, bahati vozac vec godinu dana parkira na istom mestu i pauk ga nijednom do sada nije odneo niti mu je ko pisao kaznu. Zvali smo milion puta i policiju i komunalnu policiju i parking servis ali niko nikada nije dosao. Slika je iz zimskog perioda kada se po blatu parkirao svaki dan na travnjak i napravio je kratere svojim tockovima. I dan danas se tamo parkira i jednom recju NIKO MU NISTA NE MOZE!

Bahatost na delu...

То је зачарани круг. Паркинг сервис неће да дође док не добије налог Комуналне инспекције, а ови кажу да нису надлежни већ пребацују на Саобраћајну полицију. А полиција увек има преча посла.

Постоји неколико решења:

1) Бушење гума;
2) Гребање кола;
3) Упутити захтев надлежнима да ту зелену површину ограде физичким препрекама (стубићима).
 
djordje1986":1aih0hkx je napisao(la):
Vidikovacki venac ispred broja 53, bahati vozac vec godinu dana parkira na istom mestu i pauk ga nijednom do sada nije odneo niti mu je ko pisao kaznu. Zvali smo milion puta i policiju i komunalnu policiju i parking servis ali niko nikada nije dosao. Slika je iz zimskog perioda kada se po blatu parkirao svaki dan na travnjak i napravio je kratere svojim tockovima. I dan danas se tamo parkira i jednom recju NIKO MU NISTA NE MOZE!

Bahatost na delu...

Imao sam slicnu situaciju, kao i vi, i slicno ponasanje pauk servisa. Jedna neverovatno bahata sluzba, da covek ne poveruje odakle crpe snagu za toliku bahatost, drskost...
Elem, ukoliko zbilja zelite da resite taj problem, a vec ste to prjavljivali i nikom nista, resenje je sledece.
Laksi put, koji koji se kod mene pretvorio u jos vece smaranje i izivljavanje je da se obratis sefu saobracajne policije zaduzene sa taj reon.
Za odnosenje sa tog poteza je zaduzeno neka odredjena ispostava, sanzaj koja je to ispostava.
Kada saznas koja je to ispostava, zoves Saobracajnu policiju u Ljermontovoj i pitas kako da dodjes do sefa zaduzenog za tu ispostavu.
Ne bi bilo lose, da sva imena sagovornika zapises na papir, i njihove funkcije.
Kada saznas ko im je sef u sobracajnoj (pokusaj preko telefona, ja sam isao licno), saopsti mu problem, koliko dugo traje, te da je u pitanju jedno isto vozilo, daj mu broj vozila, ukoliko uopste zeli da te saslusa.
Vidi da li se nesto promenilo na terenu, da li je mozda vozilo prestalo da se parkira tamo.
Ukoliko se i dalje nastavi parkiranje, odmah pokusaj jos jednom da stupis sa sefom u kontakt i kazi mu da se nista nije promenilo od prethodnog razgovora.
Ukoliko se u roku od dan,dva nista ne desi, moraces napismeno da se zalis i da zakazes razgovor sa nacelnikom u saobracajnoj.
Zalis se na nepostupanje po pozivu, patrole, takodje i sefa.
Napisi da se stalno parkira , i udari par fotki, crno belih, gde se vidi tablica (crno beli laserski stampac vrsi posao).
Odnesi na pisarnicu u Ljermontovoj, i odmah trazi da razgovaras sa nacelnikom, ako kazu da nemoze, kazi da zelis da zakazes kada moze.
Meni su zakazali razgovor, za 4-5 dana.
Razgovor sa nacelnikom je trajao 40-45 sekundi, i rekao je da ce problem biti resen, i bio je resen vec istog dana.

Pre razgovora sam potrosio nekoliko meseci nerviranja, zvanja, nosenja laptopa do Slavije , ispostave zaduzene za odnosenje, zapamtio sam i vecno njihova imena i preizmena, jedan koji je dolazio sa paukom i nije hteo da nosi se zove Gatalo Cvece, a drugi Icin Sasa, verovatno i danas rade tamo, a tome ima vise godina, pa vidi koliko su me smorili kada cu vecno pamtiti njihova imena.

Tips za sve koji idu nekada u Ljermontovu da se zale, ima neki restoran na 1 spratu, kada vam daju onu markicu da mozete da udjete i odete do sefa , vi prvo odete u restoran-menzu, najedete se , naravno platite i odete siti(nije tada bilo skupo, ja klopao par puta) .:mrgreen:
 
A da na divlje ogradis zelenu povrsinu stubicima da bahato na svakih 1m stubic gerila akcija
 
Поздрав свима! Ево још мало свежих примера из краја око Више пословне школе...

Улица Војводе Богдана код обданишта, Лада Нива је овде увек овако паркирана

img20130531165112.jpg


img20130531165133.jpg


Испред Министарства просвете у Захумској код Више пословне школе. Службени Суперб из Ниша је остављен овако паркиран, а портир само слеже раменима у стилу "нисам га ја ту паркирао". Леп пример просветара млађим нараштајима :) Регистрација NI 066 EX

20130426151559.jpg


20130426151546.jpg


Испред Захумске 4 - баш ме брига за пешаке... Регистрација BG 435 YD

img20130601181510.jpg
 
Vrh