Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

operic":3s621qs6 je napisao(la):
Bulevarac":3s621qs6 je napisao(la):
Na tom mestu mu kontorlor nece napisati kaznu, a nece zvati ni pauka.
zasto mislis da ne bi zvali pauka?
parkirao se na manje od 5m od pesackog

Ne znam zasto to ne rade, ali ne rade, nikada nisam video kontrolera koji to radi, cak i kada mu skrenes paznju nece to uraditi. Oni se bave svojim profitom, nisu oni tu zarad sredjivanja parkiranja, ta prica oko naplate je trebala da se zaustavi sa zonom 1, a sve ostalo je moglo drugacije da se organiuzje, da ne placas parkiranje ako se parkiras tamo gde si prijavljen. Poenta na pocetku je bila da se rastereti saobracaj, naplatom parkiranja ispred kuce se saobracaj ne moze rastereti, niko se nece parkirati na oabli dunava, gde jos jedino nisu postavili parking mesta. Zato i ne zovu pauka, bave se reketitanjem svog parceta ofarbanog trotoara.
 
po gradskim odlukama kontrolori parking servisa nisu ovlašćeni ni da pišu kazne na tim mestima niti moraju da zovu pauka. To mogu samo saobraćajni i komunalni policajci i komunalni inspektori. Na Čuburi koju su zonirali odnedavno više ih ima parkiranih na strani koja je zabranjena za parkiranje nego zoniranom delu. Trebao bi im konvoj pauka da odnesu sva ona vozila koja su ljudi parkirali naravno isped svojih kuća. Ne znam što taj kraj gde nema gužve uopšte i zoniraše kad je do sada bilo mesta za sve. Ali valjda pare da se uzmu.
 
hobotnica":3p2v5pvm je napisao(la):
po gradskim odlukama kontrolori parking servisa nisu ovlašćeni ni da pišu kazne na tim mestima niti moraju da zovu pauka. To mogu samo saobraćajni i komunalni policajci i komunalni inspektori. Na Čuburi koju su zonirali odnedavno više ih ima parkiranih na strani koja je zabranjena za parkiranje nego zoniranom delu. Trebao bi im konvoj pauka da odnesu sva ona vozila koja su ljudi parkirali naravno isped svojih kuća. Ne znam što taj kraj gde nema gužve uopšte i zoniraše kad je do sada bilo mesta za sve. Ali valjda pare da se uzmu.

ili jedan isnektor , saobracajac da im napise kazne sa sve fotografijom na mobilnom od 100e.
 
Pauk" očistio levu obalu Save

10. jun 2012. 22:09
Počeo obračun sa vozačima koji bez dozvole parkiraju na travnatim površinama na obali. Taksisti kažnjeni sa 80 do 120 hiljada dinara.

v247686p0.jpg


Po nalogu gradske komunalne inspekcije uklonjeno je 11 vozila sa javnih zelenih površina u akciji koja je sprovedena na levoj obali Save, između Savskog mosta i "Gazele", saopšteno je iz Gradske uprave.

Zamenik sekretara za inspekcijske poslove Nebojša Tomić rekao je da je veliki deo zelenih površina na ovom prostoru oštećen parkiranjem vozila i njihovim prolaskom do samih splavova.

"Pojedinim vozačima čak je i naplaćivan parking na mestima na kojima parkiranje nije dozvoljeno. Lica koja su vršila naplatu biće procesuirana. Da bi se vozilom ušlo na zaštićeni deo obale preko zelenih površina, nepoznata lica su na tri lokacije uklonila prepreke i time omogućili nesmetan ulazak", ističe Tomić.

Akcija na tom prostoru i na celom priobalju će se nastaviti, a u toku nedelje zajedno sa JKP "Zelenilo Beograd" počeće uređenje tog prostora i postavljanje zapreka.

Taksi preduzetnici koji su svojim vozilima prolazili do samih splavova preko zelenih površina su po hitnom postupku dovedeni kod dežurnog sudije za prekršaje gde su im izrečene novčane kazne od 80.000 do 120.000 dinara, navodi se u saopštenju.

U akciji su po nalogu inspektora drumskog saobraćaja četiri taksi vozila isključena iz saobraćaja jer su imali taksi dozvolu izdatu na teritoriji Opštine Sečanj, a pružali su taksi usluge na teritoriji Beograda, podseća se u saopštenju.

(Tanjug)
 
nadam se da će akcija da se nastavi!!!!!


samo napred dok ne postanomo normalna država.
 
Bulevarac":200fkmaj je napisao(la):
Moravac":200fkmaj je napisao(la):
Bulevarac":200fkmaj je napisao(la):
@moravac, sumnjam da je parkirao van parking mesta samo zbog gledanja automobila, vise mi se cini da je to zbog neplacanja parkinga. Na tom mesti mu kontorlor nece napisati kazu, a nece zvati ni paka.
Kod mene u kraju ima puno takvih mesta, ona su uvek prvo zauzeta, ljudi su videli da moze tako da se parkira i ne placa, i to koriste.

Apsolutno si u pravu, sa jednom opaskom, da se u ovom delu grada još ne naplaćuje parkiranje tako. Možda trenira za budućnost, pošto su nedavno obeležavali parking mesta i preusmeravali ulice u ovom delu grada :)
Onda bi metodom serlok holmsa mogao reci da taj sto se tu parkirao nije iz tog kraja, pa je postupio po automatizmu, odnosno cim vidi obelezeno parking mesto, prvo pokusa da se parkira tamo gde nije obelezeno i nema naplate. Nije obratio paznju da ispod P nema one table za parking, mukica :rolleyes:

Lik je neverovatan :lol:
img2404.jpg
 
За ово зовите паркинг сервис да дођу са дизалицом, мислим да ће доћи пошто је на мање од 5м од пешачког.
 
Sta se okomiste na ovog nesrecnika. Jes da je nepropisno stao, ali barem ne ugrozava pesake i saobracaj. Kacite malo slike sa Vracara ako hocete da se bavite bahatim parkiranjem.
 
tamovamo":1p9q5i69 je napisao(la):
Sta se okomiste na ovog nesrecnika. Jes da je nepropisno stao, ali barem ne ugrozava pesake i saobracaj. Kacite malo slike sa Vracara ako hocete da se bavite bahatim parkiranjem.

Kad ti bude izgoreo stan zbog toga što je neki kr**** blokirao hidrant...
 
Auuu... odosmo u americke safety filmove 50ih.

Koliko vidim, hidrant nije blokiran. Dostupan je i sa trotoara i sa ulice. Pitanje je da li radi posto vecina istih u gradu stoje kao kozmetika.

Lik svakako zasluzuje da ga pauk pokupi, ali na svakom cosku Vracara ili Dorcola postoji ozbiljniji slucaj bahatog parkiranja i zato dosta drame oko ovoga.
 
zato treba naterati nadležne službe da rade posao i da dižu nelegalno parkirane automobile...

i zato je drama....

a to bi automatski dovelo do raznih drugih stvari....

pre svega do altenrativnih vidova prevoza u gradu (javni saobraćaj, bicikli, motori), samim tim i manje gužve.

dalje bi dovelo do toga da prilikom kupovine stanova ljudi imaju obezbeđeno parking mesto.

onda bi dovelo do toga da ljudi koji bi bili naterani da poštuju zakon pravilnim parkiranje zahtevali i od drugih da poštuju zakon u nekim drugim domenima života.

i onda da se na kraju dovede do toga da svi poštuju sistem i trude se da ga unaprede.

zato je nelegalno parkiranje, divlja gradnja, švercovanje, srž problema. jer vlast je ogledalo naroda. ako bi narod poštovao sistem, i vlast bi ga poštovala.

jer jedina razlika između običnih ljudi i ovih na vlasti je u tome što su ovi na vlasti u većoj mogućnosti da više zakradu....
 
Obezbedjen parking i stanovi su posebna prica.

Zakonski je to pitanje veoma jadno reseno, a praksa je takva da investitor mora da proceni postoji li dovoljno parking mesta u okolini (uvek proceni da ima), ali zato nije duzan da obezbedi parking ili garazu u okviru zgrade, vec to papreno naplacuje, cesto po kvadratu vise nego sam stan.

Pogresno si postavio stvari. Vlast je ta koja postavlja primer gradjanima. Kada svi vide da se zakoni selektivno sprovode, korupciju, neefikasnost, nepotizam i sve ostale odlike nase drzave, tesko se moze ocekivati od nekoga da se oseca i ponasa kao savesni gradjanin. To se odnosi na sve pa i parking, kao i na poslednji pasus tvog teksta.
 
upravo je suprotno.

kreće se od naroda. i onda iz naroda dođe neko na vlast ko velja ili mrka i samo to što radi narod primeni na državu.


taj lanac se mora negde preseći. zato smatram da je najbolje da se seče kod ovakvih stvari kao što je nepropisno parkiranje, švercovanje, grafiti, divlja gradnja.....


za sve to nulta tolerancija. i to automatski na srednji rok dovodi do rešavanja mnogih drugih problema. na duži rok ponovo postajemo normalna država u kojoj je nezamislivo da put spere kiša.
 
Ne postoji narod na svetu koji se sam disciplinovao. Uvek je radila drzavna motka, pitanje je samo kako i kada se to desilo ili desava. Ako mislis da su napr. Svajcarci civilizozani jer su prepuni patriotizma i gradjanske svesti, grdno se varas. Red u njihovoj zemlji, kao i u svim ostalim uredjenim drustvima drzi se putem ne selektivnih paprenih kazni, pa ko voli nek izvoli.

Onog trenutka kada drzava Srbija bude pocela da postuje sopstvene propise, i narod ce morati da prati. U suprotnom, imacemo veciti haos i otimacinu.

Ljudi ce prestati bahato da parkiraju kada policija, ministri, tajkuni, mladi biznismeni i devojke im budu prestali sa istom praksom, ili kada barem bude pocelo sankcionisanje takvog ponasanja.

Evo, ja napr. znam za slucaj jednog Jaguara koji se vec nekoliko godina vozi na americke dilerske tablice, sto znaci potpuno nelegalno, i pritom je gotovo skoro uvek nepropisno parkiran isperd izvesnih vracarskih kafica. Malo sam se raspitao i saznao da je vlasnik zaposlen u SUPu.
 
Ти си баш запео за Врачар. Да ли то значи да ако се на Врачару бахато паркирани аутомобили однесу или казне да ће и у остатку града аутоматски да престане ова појава?
 
da sumiramo

znači tamovamo ti bi da se nešto menja, ali ne želiš da počneš sebe da menjaš, jer ti suštinski odgovara način na koji živiš (šverc, bahato parkiranje i slično) nego bi hteo da tu nešto država promeni, ne znaš baš tačno šta, ali eto nek kazni nekog drugog za nešto.....



p.s.

i da švajcarci su puno građanski svesni, da si bio makar u jednom švajcarskom selu video bi šta je to...... pri tome su i velike patriote.
 
Podrška za MilisaV-a,

i da dodam: Ima nas koji se ne osećamo kao ovce ili budale kad regularno plaćamo prevoz ili parking.

Ovo nisam napisao za one koji nas smatraju ovcama ili budalama, nego za one koji se ponekad zapitaju da li su ovce ili budale, dok gledaju ljude oko sebe šta rade.
 
@Tamovamo
Pun pogodak
[box]Vlast je ta koja postavlja primer gradjanima. Kada svi vide da se zakoni selektivno sprovode, korupciju, neefikasnost, nepotizam i sve ostale odlike nase drzave, tesko se moze ocekivati od nekoga da se oseca i ponasa kao savesni gradjanin[/box]
 
Хоћеш ли се ти понашати као савестан грађанин је твоја одлука и избор. Не треба мени власт да поставља пример, па ћу се и ја тако понашати. Поштујем законе и правила због себе зато што се на крају дана ја боље осећам, а не зато што ми је неко тако наредио.
Ваљда имаш некаква морална и етичка начела да знаш ти шта је добро, а шта лоше.
 
I onaj što se onako parkirao je možda moralan, savestan i verovatno poštuje zakone i pravila. Nije čovek našao mesto, hitno mu je, nema para za garažu, tu stanije i slično. A kad još počne da uvidja da se takvo parkiranje ne sankcioniše, da se na taj način parkiraju džiponje gde stignu i niko ih ne dira, ako se pojedinci oslobadjaju krivice, ako političari jedno pričaju a drugo rade onda, ako inspektori ne rade svoj posao, ako ovde momci i devojke redovno i unapred uplaćaju svakog meseca apanažu Bus Plusu, a pola Beogradjana se vozi za Dž onda više i nećemo možda toliko da vodimo računa gde će da parkiramo i redovno plaćamo prevoz . Niko ne propagira šverc i bahatost ali to su često posledice . Znaš ono kad sam sebe pitaš: "A što sam ja bu**** kad to svi rade" I tako se to širi
 
tamovamo":rmku0wy0 je napisao(la):
Sta se okomiste na ovog nesrecnika.

Ja sam se "okomio" na njega. Na predhodnoj strani imaš fotografiju gde lik namerno izbegava parking mesta samo da bi parkirao do kafića.

Daleko od toga da je taj lik najveći problem koji ovaj grad ima kada je parkiranje u pitanju. Meni je samo zanimljiv zato što punto star deset godina mora da parkira uz svoj sto u bašti kafića
 

Ovako se stiti vozilokosovska ulica iza skuspstine
I da dopunim bezanija garaze
 
Vrh