Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Па могу лепо да живе од тога.... :lol:
 
"B92"":yegz3tss je napisao(la):
Akcija "bahato parkiram" u Rusiji

Možda ste nekada zatekli svoj automobil sa podignutim brisačima, kao opomenu zbog nepravilnog parkiranja. Za vlasnika ovog BMW-a iz Rusije izgleda da opomena nije bila dovoljna.

U Srbiji se svakodnevno susrećemo sa vozilima koja su parkirana po trotoarima, na ulazima u zgrade i dvorišta ili po zelenim površinama. Ovakvim postupcima, vozači stvaraju probleme pešacima kojima je manevarski prostor i inače sužen.

Tada obično sledi podizanje brisača, kao prva opomena. Uglavnom se na tome i završi. U ekstremnoj varijanti, vlasnik parkranog vozila može zateći izduvane gume na svom automobilu.

Ali, šta se dešava kada se neko zaista iznervira zbog bahatog parkiranja, može se videti na fotografiji snimljenoj u Rusiji.

Vlasnik BMW-a parkirao je svoj auto tako da je zauzeo deo trotoara. Ne znamo da li je to jedini razlog, ali izgleda da je neko od komšija zbog ovog bio veoma revoltiran. Uzeo je farbu u ruke i dekorisao BMW po sopstvenom ukusu.

13687135994ea54ca1b65e8094678428_640x30385.jpg

14553745554ea54ca214706017083490_orig.jpg
Izvor: B92 Automobili
 
Surovo do . . . . :kk: :kk: :kk:


Mislim da sam video kod nas auto-lak u obliku flomastera - markera za ogrebotine. . . . :D
samo ne mogu da se setim dali u TV šopu ili u farbarama

crta crta crtica, tačka tačka tačkica . . . . . :laugh:

@Михаило
+ 1 :)
 
Boca daj seti se sto pre, kod mene vikendom ima "materijala" za ulepsavanje gde god pogledas :grand:
 
Баш сам јуче овај снимак "Мазда против паука" поставио на теми "Булавери, улице..." на подтеми "Паркирање..."
 
Jako mi smeta bahato parkiranje
ali
gore postavljen snimak nam dokazuje da postoji i
bahatost zaposlenih paking servisa (pauka) :notok:

Vozač je iz NS, po mraku (možda ne namerno) ,,bahato,, parkirao i to treba kazniti
sobzirom da je vozač došao na lice mesta, više nije bilo razloga za odnošenje
već je moguce kazniti ili napisati prijavu na licu mesta

Povlašćena krutost ( bahatost ) parking sevisisa dovela je do veoma ružne situacije,
štete na vozilu i samom našem pauku :bash:
rešenje je jednostavno :dil:
pored cene za odnošenje vozila treba uvesti i cenu za podizanje istog
a kazna za nepropisno parkiranje je već u nadležnosti MUPa

Znači naplatiti (rad) podizanje - kazniti vozača i pauk je slobodan da ukloni sledece vozilo te mu se efikasnost povećava
a efikasnost pauka Beogradu je jako bitna jer broj ,,pauka,, je nedovoljan
 
@boca ica

Izgleda da nisi baš informisan. MUP zaista izdaje kazne za nepropisno parkiranje, a PS izdaje kaznu za odnošenje vozila, i to je već tako.

I zaista mi nije jasno zašto si napisao da je bahatost parking servisa dovela do ružne situacije i štete na vozilima.

Ne razumem šta je trebalo drugačije da urade?
 
Trebali su da omlate pijanu budalu,to im jedino zameram.
 
@GOJE
drugačije da urade tako što će mu n a p l a t i t i kaznu
i spustiti sa dizalice tih glupavih tridesetak cm
i prionuti na posao da nose ostala bahato parkirana vozila iz okoline kojih ima i previše


Ako je čovek bio pijan
tu je bio i policajac , koj pored naplate kazne, bi mu oduzeo i voz. dozvolu zbog alhohola

Osim toga
svako ko izrazi želju na licu mesta da plati predviđenu mandatnu kaznu i otkloni smetnju
ne može mu se privremeno otuđiti vlasništvo ako njime ne ugoržava živote ili imovinu drugih

ovako su napravili štetu i čoveku i firmi i ugledu Bgda :bash:

Oko ugleda . . .
Eto... videli NS i odmah se iživljavaju.....

Mi ovde znamo da nije tako
al objasni ti to večini stanovnika Novog Sada pa i ostalih mesta

što se tiče informisanosti
MUP naplaćuje mandatnu kaznu za ne propisno parkiranje a ne za nošenje
nošenje kao izvršenu uslugu naplaćuje Parking servis i naravno dobar deo novca se sliva u gradsku kasu
što im omogucava i takav povlašten status što prouzrokuje da ce se ovakve situacije ponavljati
umesto da zarade još koj dinar za grad kroz stavku podizanje vozila
 
žao mi je što se naša policija ne ponaša kao u SAD. da je to tamo pokušao tejzovali bi ga deset puta i osudili ko zna za šta.

a ovako kod nas je dobio kaznu za parkiranje, kaznu za vožnju u alkoholisanom stanju i privatnu tužbu parking servisa za nadoknadu štete. smešno.....

a boca-ica. pauk je krenuo da diže auto a pijana bu**** je uletela u auto dok je on bio u vazduhu i krenuo da izvodi ovaj šou.
 
@MilisaV
Kao bahatost parking servisa ne uzimam u obzir samo ovaj slučaj
nagledao sam se situacija
kada vozač dortčava do pauka bez obzira u kojoj fazi se nalazi (podizanje ili je već podignut)
i neće da ga vrate sa izgovorom ,,gotovo je mi smo ga digli,,

razumeo bih i to ( nije mi ga žao što mora busem po auto , gubi vreme , plus što plača i ležarinu -)
ali par metara dalje bez vozača je drugo bahato parikrano vozilo :notok:
te bi bilo normalno da njihov dolazak bude korisniji
na taj način što pristigli vozač bi po plačanju kazne, uklonio vozilo a oslobodili bi smo se i onog drugog
te bi nam Beograd imao još manje bahatih plus više para u kasi

Poslovana politika 19 veka u 21 :laugh: :lool: :laugh:
 
boca-ica":cgd8j5xx je napisao(la):
...
ali
gore postavljen snimak nam dokazuje da postoji i
bahatost zaposlenih paking servisa (pauka) :notok:

Ajde pogledaj postavljeni snimak još jednom.
Čovek razvaljuje auto dizalicu, tudj auto (bila je vest MUP-a da je mazdu pozajmio od druga), dovodi živote drugih u okolini u opasnost i sada mi treba da raspravljamo o brutalnosti zaposlenih u parking servisu.
Jesus...
 
Ja prijavlih jednu budalu sto kod mene parkira 10 metara od ulice samo da bi ispod svog prozora parkirao golfa.Ali ne vredi.A sto je najgore parkira auto na prilazu stanici trolejbusa i pored vrtica.

Idem na opciju B-samolepljive nalepnice bahato parkiram po soferki.Do sada je nekoliko komsija oladilo posle njih,da vidimo da li ce i baja sa golfom :D

P.S.Pretpostavljam da nece,ali mozda mi je samo predrasuda jer ima golfa.
 
probaj da prijaviš na telefon 011 3017070 i traži saobraćajnog policajca, kad ga dobiješ traži da da nalog parking servisu da ga digne.
 
@Lignjoslav
Pročitaj naredni post nakon citiranog
I danas sam video ,, pauka,, na delu
U grupi od par (4-5) bahato parkiranih vozila sa BG tablama,
nalazila se vozilo registarske oznake LE
Naravno koga će odneti, nego nekog ko je svojim poslom došao sa strane a samim tim je i gost Beograda

Sobzirom da se to odigravalo u centru grada, a ostala vozila su bila poprilično ,,jaka,,
te je ,, mudro,, izbegnuta situacija, da ime se neko
,,slatko nareda milog kupusa,,
pa je jednostavnije bilo ukloniti gosta
a koj, naj verovatnije nema pojma ni gde su mu odneli, ni kako da dođe do istog

Ja bih naj rađe pijukom rešavao bahato parkirane
ali treba biti i domaćin koj zna da poštuje gosta
 
@Вучко, поред налепнице можеш да урадиш и следеће, а то сам ја пре неких скоро четири године урадио једном типу са џипом код мене у крају.

Тип није становао у крају, али је долазио често некоме у посету и скоро увек паркирао свој џипчићћћ БМВ Х5 на зелену површину, уствари једно зелено острвце, код моје зграде. Кад ми је „пукао филм“ од његове бахатости и безобразлука, а упозораван је више пута путем цедуљица испод брисача, да то није „паркинг“, да ће мо звати паук службу,...па и то није вредело, урадио сам следеће.

На папиру А4 формата одштампао сам "Пријатељу ово није паркинг, други пут скидамо вентиле, само те посматрамо. Није тешко бити фин" и то сам залепио на предње ветробранско стакло, на страни код возача, са Тигар неостик лепком. Наравно намазао сам мало више лепка, поготово на ћошковима и ивицама, да се што теже скине. Како је прошло скидање не знам, а сигурно је било гунђања и псовања, али више никад није паркирао ту, ваљда је научио лекцију ! Од тада је паркирао како и треба, мада већ скоро две године се не појављује у крају.

Што се не прописног и бахатог паркирања тиче, и даље сам за то да се поново уведу "не демократске" лисице. То је права ствар.
 
MilisaV":2rtccbe5 je napisao(la):
probaj da prijaviš na telefon 011 3017070 i traži saobraćajnog policajca, kad ga dobiješ traži da da nalog parking servisu da ga digne.
Dzabe to jer nije parking zona,a pauk ne bi mogao da udje izmedju vrtica i te zgrade,samo kola mogu jedva da ulete.Ako bi cak i dosao pauk izlomio bi neke breze koje su pored.

Idem sa nalepnicama pa redom.Gago,hvala na savetu.Posto je u pitanju komsija nemam nameru da mu skidam ventile ali ono sa lepkom zvuci primamljivo kao zadnja opcija.
 
boca-ica":2yspm2tf je napisao(la):
@Lignjoslav
Pročitaj naredni post nakon citiranog
I danas sam video ,, pauka,, na delu
U grupi od par (4-5) bahato parkiranih vozila sa BG tablama,
nalazila se vozilo registarske oznake LE
Naravno koga će odneti, nego nekog ko je svojim poslom došao sa strane a samim tim je i gost Beograda
О, да, ово је потпуно тачно. Обавезно дижу кола са таблама из унутрашњости, они су им први пик. Други пик су им стране табле. Трећи, возила преко 20 година старости. Остале не дирају.
 
diraju diraju nemoj da si u zabludi.

gledao sam u knezu kako dižu novu s klasu u nekoj od onih sporednih ulica zatvorenih za sobraćaj, a 20 ljudi navija i drago im je što dižu skup auto.
 
MilisaV":jpdlbnfg je napisao(la):
diraju diraju nemoj da si u zabludi.

gledao sam u knezu kako dižu novu s klasu u nekoj od onih sporednih ulica zatvorenih za sobraćaj, a 20 ljudi navija i drago im je što dižu skup auto.
У Кнезу?! Па тај га је претерао.
 
stf wrote : ,, . . . . . Обавезно дижу кола са таблама из унутрашњости, они су им први пик. Други пик су им стране табле. Трећи, возила преко 20 година старости. . . . ,,

To nije osobina otovrenog grada kakav je Beograd
imamo i previše domačih divljaka da bi oni prvo ,,sekli,, goste

Uredu je odneti gosta ako je baš preterao a okolo su svi ostali uredno parkirani
ali u grupi bahatih izabrati samo gosta e to je debeli debilni bezobrazluk i brukanje Bgda :bash:
 
Ovo je bio hitić, pratio je tramvaj iz kog sam sišao na Slaviji od početka Nemanjine

YgDM3.jpg
 
Vrh