Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne voze tuda hrabri ili kome se žuri , uglavnom tuda voze sa onim posebnim povlasticama tipa ,,znaš li ti ko sam ja,,
i to je česta pojava i svi znaju za nju :(
ali upravo iz tog razloga se žmuri a kad bi ,,običani,, to radili odavno bi mogli samo da pešače... :laugh:
 
Гага":1ur0mfmf je napisao(la):
Чисто сумњам да овај типус има неку дозволу за све ово !

На карти сам означио где се налази овај „леп пример довитљивости“, а то је између улица Пеђе Милосављевића, Норвешке и Исмета Мујазиновића.
Да ли ове примере пријавити комуналној инспекцији општине Нови Београд или Комуналној полицији и да ли би у опште то имало смисла ????

Slučajem okolnosti, znam ko ječovek koji živi u tom stanu na prizemlju, jer mi dobar drug živi u toj zgradi, možeš ti da prijaviš građevinskoj al Velji teško da će išta da urade, nažalost svi u zgradi znaju ko je on, al se on dogovorio sa stanarima, dao je lovu za onaj parkić što je blizu parkinga i za teren za basket, ili tako nešto.. U svakom slučaju, mrka kapa... Al znam na šta misliš, osim cirade, ima i još 2 ograđena parking mesta... Ma nažalost, takvim likovima teško da iko može išta..
 
Комшија-Гаго, само пур-пена у ауспух! :p :D :p
Код мене у улици сваког лета имамо проблем са истим људима - типични гастарбајтери из САД који тамо раде неке сиротињске послове па дођу овде на месец дана да покажу "ко је најбољи у село". Елем, без пардона паркирају на сред улаза и још се буне кад им скренеш пажњу, а имају и неки силеџијски џип (возило за потенцију, како га ја звоем :p ) који су до прошле године редовно паркирали на травњаку, иако је около било слободних паркинг места. Ове године су мало култивисанији, џип је уредно паркиран али опет им је требало скренути пажњу да макну другог крша са улаза јер се од истог не може проћи. Да ли треба да напоменем да им је неко већ изгребао ауто :) , а да то нисам био ја?
 
praguc":2k74wvix je napisao(la):
Гага":2k74wvix je napisao(la):
Чисто сумњам да овај типус има неку дозволу за све ово !

На карти сам означио где се налази овај „леп пример довитљивости“, а то је између улица Пеђе Милосављевића, Норвешке и Исмета Мујазиновића.
Да ли ове примере пријавити комуналној инспекцији општине Нови Београд или Комуналној полицији и да ли би у опште то имало смисла ????

Slučajem okolnosti, znam ko ječovek koji živi u tom stanu na prizemlju, jer mi dobar drug živi u toj zgradi, možeš ti da prijaviš građevinskoj al Velji teško da će išta da urade, nažalost svi u zgradi znaju ko je on, al se on dogovorio sa stanarima, dao je lovu za onaj parkić što je blizu parkinga i za teren za basket, ili tako nešto.. U svakom slučaju, mrka kapa... Al znam na šta misliš, osim cirade, ima i još 2 ograđena parking mesta... Ma nažalost, takvim likovima teško da iko može išta..
Прагуц, знам за "Бата Вељу", пошто сам се у међувремену и распитивао о том "жестоком момку", а и по нешто сам већ и знао и није толико жесток колико се само прави. Значи почела је ова прича да се шири мало више јер ово исто сам објавио и на једном другом форуму и тамо ми је један од чланова пријатељски саветовао да се манем ћорава посла јер бих могао да имам извесних проблема због овога !

Он јесте платио за уређење паркића (који само он користи !) и тај терен за кошарку, а на основу тога је тражио од станара та четири паркинг места само за њега. Он се за та четири паркинг места договорио и са општином Нови Београд и плаћа месечно 500 или 600 еврића за то !!! Е сад то је против законито, јер јавна паркинг места се више не "издају у закуп" већ поодавно (раније је то било могуће), а те дозволе за закуп паркинг места може да изда само Градски Секретаријат за Саобраћај. Значи неко је у општини НБГД издао ту дозволу на "лепе очи" односно лепе паре, а на то није имао право, и на тај начин за саму општину и сигурно за себе зарадио лепу своту еврића. !!!

Е у томе је ствар и цака и замазивање очију комшијама и осталима. И оваквих типуса ми је преко главе који мисле да могу све са својим парама и да им нико ништа не може !!! Ваљда ће и њима једног дана да се стане на реп.

Један од аутомобила паркиран на једном од места "приватног паркинга" и то баш са новинарском таблицом из немачке мисије ! Моторциклиста ми упао у кадар, баш кад сам шкљоцнуо.


Укњижио сам ти инсајдерски плусићћћ.
 
А то је Астра :D И ја првобитно мислих докуд нисам отворио слику да је то неки бренд њу Гофлић :D Гага, инсајдерски плусииићћћ укњижен у дневник :kk:
 
I kod mene se doselilo par nekih likova koji se bahato parkiraju sa q7 i slicnim vozilima, ne uvek, ali kada ih mrzi, pod 90 stepani na trotoaru do zida, nemoze niko da prodje, jedini tako parkirani. Zivim ovde poslednjih 28 godina, dok se oni nisu doselili, mislim da nikada nisam video da se neko tako parkira u nasoj ulici.
 
И најбоље је када такви типови у подземњим гаражама заузму 2, 3 места а остали морају да круже и траже у свеукупној гужви :violina:
 
Uzegli Zejtin":2tbkukdv je napisao(la):
Комшија-Гаго, само пур-пена у ауспух! :p :D :p
Код мене у улици сваког лета имамо проблем са истим људима - типични гастарбајтери из САД који тамо раде неке сиротињске послове па дођу овде на месец дана да покажу "ко је најбољи у село". Елем, без пардона паркирају на сред улаза и још се буне кад им скренеш пажњу, а имају и неки силеџијски џип (возило за потенцију, како га ја звоем :p ) који су до прошле године редовно паркирали на травњаку, иако је около било слободних паркинг места. Ове године су мало култивисанији, џип је уредно паркиран али опет им је требало скренути пажњу да макну другог крша са улаза јер се од истог не може проћи. Да ли треба да напоменем да им је неко већ изгребао ауто :) , а да то нисам био ја?
Комшија - Ужегли Зејтин, знам за пурпен пену, а може и кромпир и слично. У последње време ми у комшилуку кад нам неко паркира намерно на зелену површину, одврћемо вентиле на свим пнеуматицима, вентиле не бацамо (кад је први пут) него их оставимо на хауби, а следећи пут, кад се починилац врати на место злочина и уради исто, вентиле бацамо. Пнеуматици се не буше, то никао не бих препоручио. да будем искрен , већ дуже време нам нико не паркира на трави, додуше и ми смо је заштитила сад мало боље.

Познат ми је тај синдром око гастарбајтера, срећом нису сви такви. Кад следећи пут тако паркирају, само сликај и објави на форуму и овом нашем и Кенон Бол Комјунити и Бахато паркирам, без пардона.

Укњижен ти је плусићћћ
 
vodite racuna sa tim akcijama, nikada ne znate na kakvu budalu mozete da naletite, koja je spremna zarad mnogo manje sitnice od ventila da napravi skandal. Pre bi preporuciop masovan spam svih sluzbi koje su odgovorne da kazne takve prekrsaje, a skoro nikada to ne rade.
 
Рокер СВК и Булеварац, хвала за плусићћће.

Ова немачка Застава (Опел Астра) је само један из колекције овог "Бата Веље". Са другог форума су ме молили да сликам његовог Аудија С8 и остала возила и да то објавим !!!

Па овакви и најчешће паркирају на 2 и чак три места истовремено и то ладно без пардона. Значи само сликање и евентуално ко хоће да их пријави, па можда од тога свега и буде нешто. Полако али сигурно.
 
Bulevarac":1jyoqixv je napisao(la):
vodite racuna sa tim akcijama, nikada ne znate na kakvu budalu mozete da naletite, koja je spremna zarad mnogo manje sitnice od ventila da napravi skandal. Pre bi preporuciop masovan spam svih sluzbi koje su odgovorne da kazne takve prekrsaje, a skoro nikada to ne rade.
То је тачно, ево само једног малог примера тј. исповести, једног од чланова са Кенон Бол Форума који је имао извесних проблема кад је хтео да слика непрописно паркиран, гле чуда опет Ауди и то А8.

" Ji 4Tze 17 Mar 2011 12:15
E ja više ne fotkam, zamalo da nahebem neki dan, A8 tamnih stakala i dva ćelava široka i ljuta lika (jedan manje drugi više ljut).
Jeste da su se otparkirali čim smo završili diskusiju, ali hteli su da me uvuku u ulaz od zgrade, srećom pa je to bio ulaz u redakciju Glasa Javnosti, inače bi bilo :badteeth1:
Inače su stali poprečno preko pešačkog, celom širinom i malo zašli u garažu redakcije... Tu u centru, u Hilandarskoj..."
 
Za vreme onih nasilnih demonstaracija kada su se palile ambasade, bio sam sa ortakom na Slaviji kod hotela slavija, na trotoaru okruzen sa puno ljudi, koji su tu stajali i posmatrali, bez ikakve agresiji, samo su stajali. U jednom trenutku se na slaviji pojavio neki mislim mercedes kupe, dva majmuna u njemu, a sve ulice pune ljudi, ne znam kako je uopste dosao odjednom tu. saobracaj odavno ne radi, i ja sa malim fotoaparatom ga naravno fotografisem, ali sa razdaljine od 30m. Ladno je izleteo iz kola majmun, da me ubije. Nisam imao fizicki, ali verbalni konflikt da. Srecom iako imam dugacak jezik sam procenio dobro situaciju, i nisam pametovao. Razmenili smo par reci, objasnio sam mu da cu obrisati fotke ispred nejga, sacekao je da to uradim, kada je video da sam obrisao, ulteo je u u auto, i sa ortakom kroz masu skrenuo u svetosavsku.. Naravno posle sam otisao kuci, i uz pomoc programa za recovery, vratio fotke :D Ne bi me cudilo da su neki od ovih ubica bu****,simic, bojovic ...
Samo da ih nadjem pa cu da okacim
 
je*******t kako je parkiranj postalo opasno necu kupim kola dobar je gsp :shok:
 
Ljudi,realno za parkiranje je najbolje resenje nalepnica bahato parkiram kad su prazna kola.Pustite to slikanje da ne nagrajisete ;)
 
vucko":3st2qgpq je napisao(la):
Ljudi,realno za parkiranje je najbolje resenje nalepnica bahato parkiram kad su prazna kola.Pustite to slikanje da ne nagrajisete ;)

И још када се прилепи супер лепком... :D
едит: Смислио сам још један начин како призвати памети бахате. У току ноћи му скинути капице са вентила, напунити их супер лепком и вратити назад. Ијаооо, што ће бити весеља на бензинској пумпи! :laugh:
 
@Uzegli Zejtin
Loš ti je taj način, tako neće povezati "kaznu" sa bahatim parkiranjem, pa cela akcija neće delovati vaspitno :D
 
Pa zakačiš mu za brisač a4 sa objašnjenjem. :D
 
Ne za brisac nego oho ljepkom za sofersjbu a4 format
 
Oho lepak je preslab za lepljenje na staklo. Odštampati nalepnicu i zalepiti. Najmanje štete a najviše društveno-korisnog rada za bahatog vozača. Ima da se sapati barem pola sata, a moguće je da će morati u farbaru po razređivač i čpahtlu. :D
 
Nalepnica je najlakse i najjeftinije resenje.Vecina ako su u pitanju bahate komsije ne radi to vise.Dok za likove u A6 ne garantujem
 
Налепница да и то папирна, формта А4. Папирне налепнице се иначе јако тешко скидају и залепити је на ветробранско стакло баш тамо где заклања видно поље возача.
 
Још један "диван" пример довитљивости наших људи !

Као и примери постављања разноразних скаламерија од металних, дрвених, најлон гаража на јавним паркинг местима, примере које сам поставио на претходној страни (иначе сам то све пријавио комуналној полицији), овај пример показује степеницу више у довитљивости.

Као што видите на слици, метална гаража је постављена на паркинг место, али ту је и спроведени струјни кабл који "иде" од зграде са трећег спрата, са "дивно" застакљене терасе до "гараже", где "власник" исте сигурно и станује, тако да човек сад ето има и осветљење у гараге.

Нешто размишљам, можда ће човек ускоро да спороведе и цев за воду од терасе до "гараже", а зашто да не угради и неколико ребара од радијатора и ето и грејања. Онда ће да буде комплетан !!! Дивота.

Ова скламерија се налази на Бежанијској коси, трећа месна заједница у улици Милана Вујаклије број 10.


Има у близини још једна слична метална гаража са исто спроведеном струјом до ње од стана из приземља, али то нисам могао да снимим јер су ту били људи који су оправљали нека кола, јер та гаража служи и као, замислите "ауто сервис" !!!!!!!!!!!!
 
Јуче (петак) добих одговор од комуналне полиције, а везано за моју пријаву њима, за узурпирање јавних паркинг места, са оним дивним ремек-делима од "гаража" на Бежанијској коси у другој месној заједници. Да не бих оптерећивао меморију форума погледајте поново о томе на претходној страни, мој пост број 16.

Ево одговора комуналне полиције:

Poštovani,

Povodom Vašeg pitanja koje smo elektronskom poštom primili, obaveštavamo Vas da su nadležnosti komunalne policije definisane odredbama Zakona o komunalnoj policiji (Sl. Glasnik RS, br. 51/2009) I Odlukom o komunalnoj policiji (Sl. list grada Beograda 6/2010).

Za rešavanje problema uzurpiranja javnih parkinga postavljanjem zapreka obratite se Komunalnoj inspekciji Opštine Novi Beograd.

Srdačan pozdrav

Сад се питам, зашто сад да се обратим Општинској Комуналној инспекцији ? Мислио сам да је довољно Комуналној полицији града, а да онда они по пријави то прослеђују, по неком аутоматизму даље, тј. на нижи ниво (Општински). Значи за убудуће, овакве баханалије појединаца око паркирања, пријаве само Општинској Комуналној инспекцији.

Па добро и то ће да урадим, па ћу вас обавестити о "резултату".
 
Типично за нашу средину. Циљ државних институција је да те возају напред назад док не одустанеш, а многе грађане управо то и спречава да крену Филиповим путем.

Требало би да постоји један једини број (служба) коју грађани зову за било какав проблем, оставе инфо, и онда та служба даље обавештава кога треба. Па нисмо ми грађани дужни да знамо све правилинике и законе и надлежности БРЕ!
 
stf":2kq9f1gb je napisao(la):
Типично за нашу средину. Циљ државних институција је да те возају напред назад док не одустанеш, а многе грађане управо то и спречава да крену Филиповим путем.

Требало би да постоји један једини број (служба) коју грађани зову за било какав проблем, оставе инфо, и онда та служба даље обавештава кога треба. Па нисмо ми грађани дужни да знамо све правилинике и законе и надлежности БРЕ!

Управо то што кажеш Стф, али шта да радимо !

Пре једно две недеље сам разговарао са једним од Комуналних полицајаца код мене овде у крају. Рекох му да сам пријавио пар случајева бахатости око паркирања у крају и он ми рече да апсолутно све треба пријављивати њима, а они онда прослеђују осталим надлежним службама у зависности од случаја пријаве. Сад ми ето није јасно зашто ме "канцеларијска" Комунална полиција упућује на општинску Комуналну инспекцију !

Одговорићу Комуналној полицији да сам мало разочаран одговором и мислим да је један од циљева Комуналне полиције и брига око јавних паркин места. То је онај систем "бриго моја пређи на другога" !

Баш ћу да наведем и овај пример што ми је рекао њихов колега са терена.
 
Vrh