Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kolega je bio u ovom autobusu pa prenosi iz prve ruke. Punto je u bio u kvaru a autobus mu je svirao da se pomeri. Kada je shvatio da se ovaj neće pomeriti, obišao ga je da primi putnike a onda je ovaj istrčao sa pajserom i počeo da lomi. Najmanje jedna žena je povređena od srče. Posle incidenta kod autobusa su se pojavili muževi/očevi od putnika koji su hteli da se razračunaju sa vozačem Punta, koji se tada zaključao u autu do dolaska policije. Došlo je i do koškanja pri pivođenju jer su ljudi hteli da ga dohvate pre policije.
Price iz zivota nebeskog naroda 😀
 
Kolega je bio u ovom autobusu pa prenosi iz prve ruke. Punto je u bio u kvaru a autobus mu je svirao da se pomeri. Kada je shvatio da se ovaj neće pomeriti, obišao ga je da primi putnike a onda je ovaj istrčao sa pajserom i počeo da lomi. Najmanje jedna žena je povređena od srče. Posle incidenta kod autobusa su se pojavili muževi/očevi od putnika koji su hteli da se razračunaju sa vozačem Punta, koji se tada zaključao u autu do dolaska policije. Došlo je i do koškanja pri pivođenju jer su ljudi hteli da ga dohvate pre policije.

Trebalo ga je utući tim pajserom kojim je lomio autobus. Bitanga iz Punta.
 
20231211_123549.jpg
 
Zna li neko kako zaista funkcioniše algoritam oka sokolovog?

Koliko se sećam, u početku je bilo zamišljeno da ima dvojaku ulogu:

1) ako je auto parkiran na legalno parking mesto (a znaju da je legalno jer u svojoj gis bazi ima mapu svih parking mesta) tada proverava da li je plaćen parking. Ako nije plaćen, šalje kaznu za neplaćanje parkinga ili istek vremena parkiranja.

2) ako je parkiran na nelegalno mesto (kao ova dva gore) onda šalje kaznu za nepropisno parkiranje, što bi trebalo da je znatno veća kazna od slučaja pod 1.

Ovo drugo koliko znam nikada nije zaživelo, tako da ova dvojica gore nisu ni morali da prekrivaju tablice.

Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Da ima puno ulica gde se na jednoj strani parkiraju prosto na trotoaru a na drugoj zona. Sigurno ne pošalju svima kazne
 
Ne bi većina i**** pokrivala tablice da ne šalju.
Znači verovatno da šalju svima
 
Šta mislite o nekom sistemu da radnici parking servisa skidaju točkove i na njihovo mesto okače oznake/ pločice firme sa razlogom kazne? To bi moglo da se primeni na najbahatije. Aute bez točkova kupi pauk, i tako redom... Jedan dan primene takvog sistema ni bio dovoljan da reši problem bahatog parkiranja.
 
A šta bi radili sa skinutim točkovima?
I koliko bi radnika i znalo da skine točak, da ne pričamo da bi morali da nose alat i dizalicu sa sobom

Ja sam više za lisice na točkovima
Obuče radnike da rukuju alatom, te ekipe bi kružile u gradu sa kamionom koji vozi opremu, na točkove stave nalepnice sa registracijom vozila sa koga su skinuli točkove, kazna ne može da se plati dok se auto ne ukloni sa ulice, a mora da se plati i vraćanje točkova. Razmišljao sam i o lisicama, ali to bi možda našli način da uklone.
 
Obuče radnike da rukuju alatom, te ekipe bi kružile u gradu sa kamionom koji vozi opremu, na točkove stave nalepnice sa registracijom vozila sa koga su skinuli točkove, kazna ne može da se plati dok se auto ne ukloni sa ulice, a mora da se plati i vraćanje točkova. Razmišljao sam i o lisicama, ali to bi možda našli način da uklone.

Ja mislim da je realnije da buše gume...
Nije baš lako skinuti točak, još ako "zapeknu" šrafovi - ne koristi se džabe pneumatski alat za to.
 
Ako smeju... Država je danas dovedena u stanju da se više ni uniforma ne poštuje.
Naravno da ne smeju ali to je sistemski problem koji traje decenijama.
Zašto u Grčkoj ne smeju da se bune kad im skinu tablice?
Zašto se tamo ne bahate kao u Srbiji?
Nema tamo čuvenog: jel ti znaš ko sam ja?
 
Zna li neko kako zaista funkcioniše algoritam oka sokolovog?

Koliko se sećam, u početku je bilo zamišljeno da ima dvojaku ulogu:

1) ako je auto parkiran na legalno parking mesto (a znaju da je legalno jer u svojoj gis bazi ima mapu svih parking mesta) tada proverava da li je plaćen parking. Ako nije plaćen, šalje kaznu za neplaćanje parkinga ili istek vremena parkiranja.

2) ako je parkiran na nelegalno mesto (kao ova dva gore) onda šalje kaznu za nepropisno parkiranje, što bi trebalo da je znatno veća kazna od slučaja pod 1.

Ovo drugo koliko znam nikada nije zaživelo, tako da ova dvojica gore nisu ni morali da prekrivaju tablice.

Neka me neko ispravi ako grešim.
Ja sam ubeđen da se Oko sokolovo koristi samo kao zamena za radnike (pešake) Parking servisa. Znači, samo gledaju obeležena parking mesta i proveravaju da li je plaćen parking.

Ne znam kako bih inače objasnio ono što viđam svaki dan, a to je Oko sokolovo koje prolazi pored nebrojeno mnogo nepropisno parkiranih vozila, a nisam čuo da se ljudi žale da su dobili kaznu od Oka za nepropisno parkiranje na nezoniranom mestu.
 
Kome se ovakve stvari prijavljuju? Ovo više na Banovom Brdu je postalo nesnosno šta se radi. Počeli su i ispred garaža da parkiraju, pa kao ostave broj telefona. Ej, staneš čoveku ispred garaže, pa šta ti imaš ispod te lobanje. Ja kad ne mogu da nađem mesto u kraju, odem 3-4 ulice pa prošetam, ne nabijam se ljudima ispred garaže ili ovako na zelenu površinu. Ne znam kako se ovome staje na put?
IMG_0789.jpeg
IMG_0787.jpeg
IMG_0788.jpeg
 
Ja mislim da je realnije da buše gume...
Nije baš lako skinuti točak, još ako "zapeknu" šrafovi - ne koristi se džabe pneumatski alat za to.
Не морају само да запекну завртњеви. Сад доста власници возила стављају сигурносне завртњеве са шифром, поготово на алуминијумским наплацима. Значи не могу да се скину точкови док се нема шифра која увек стоји у колима.
сигурносни завртњеви.png
 
Vrh