Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

novine u delta cityu. ali za razliku od merkatora, ovde je malo veca tenzija, jer se stvara guzva. stvorila se kolona iza mene pa parkirah na regularno mesto (da l je i ovo neka vrsta bahatosti 👀)

PXL-20231117-125906159-2.jpg

Bahati koji su zauzimali mesta za invalide su se pravdali time da "nema toliko invalida"... Ne vidim šta smetaju rampe, jer "nema toliko invalida" i retko kada će se zadržavati saobraćaj u garaži. Sami sebi to radimo.

Ne razumem komentar: "(da l je i ovo neka vrsta bahatosti 👀)" - ko se bahati? Invalidi dok čekaju da im se otključa rampa? Verujem da bi i oni pre voleli da ne moraju da čekaju, ali pošto ima puno ološa, tako mora...
 
na to sam i mislio, imam invalidsku parking karticu ali sam parkirao na ne-invalidsko mesto da ne bih pravio guzvu. rampe su stavili i na ostalim spratovima, iako su ta mesta retko kad bila bahato zauzeta, problem je uglavnom bio samo sa ova tri mesta kod ulaza...
 
Nije bilo dovoljno mesta da prosto stanete sa strane paralelno sa tim da ostali prodju?
 
pa u principu jeste, ali onda rizikujem da me neko uslika kako stojim bahato sa sva 4 i okaci ovde na forum :p probacu da se sledeci put najavim par minuta unapred...
 
Ovo je jedini način da se stane na put bahatima koji imaju sledeće rečenice:
- ma baš me briga
- nema toliko invalida
- samo 5 minuta.
- nemam gde drugde
Није, ово је капитулација пред њима. Најбоља је жестока новчана казна плус казнени поени
 
Није, ово је капитулација пред њима. Најбоља је жестока новчана казна плус казнени поени

Da, ali po kom osnovu može Shopping Mall ili državni organ da kažnjava bahate vozače, kada se te saobraćajnice ne vode kao javne? Uzdamo se u zdrav razum u takvim situacijama... Nažalost, obezbeđenje može da opominje, ali kada neko nema obraza i elementarnog vaspitanja on se ne obazire ni na te ljude iz obezbeđenja koji pokušavaju da rade svoj posao. Naprotiv, često tako samoživi ulaze i u konflikt sa obezbeđenjem.

Zato su rampe.
 
Stadion treba srediti isto... Tamo ako dodje jedna osoba sa invalidnošću nema gde da stane jer je isto sve popunjeno sa invalidima u mozak...
 
Mislim da bahatost delimicno zavisi i kako je parking organizovan, iz iskustva bih rekao da je najveca bahatost u Merkatoru, a najmanje u Ikei i Emmezeti. U Merkatoru je ceo prvi red najblize ulazu samo za invalide, dok je u Ikei organizovan u kolone. E sad, ako si bahat, hoces da budes najblize ulazu pa zato se svi tako guraju u Merkatoru, dok u Ikei, ako su prva dva-tri reda u invalidskoj koloni zauzeta, onda ti je valjda svejedno da l ces da parkiras tu ili na regularnom parkingu 🤔

parking.png
 
Da, ali po kom osnovu može Shopping Mall ili državni organ da kažnjava bahate vozače, kada se te saobraćajnice ne vode kao javne? Uzdamo se u zdrav razum u takvim situacijama... Nažalost, obezbeđenje može da opominje, ali kada neko nema obraza i elementarnog vaspitanja on se ne obazire ni na te ljude iz obezbeđenja koji pokušavaju da rade svoj posao. Naprotiv, često tako samoživi ulaze i u konflikt sa obezbeđenjem.

Zato su rampe.
Tržni centri mogu naplatom od recimo 3000 ukoliko nema nalepnicu, plus vreme ostajanja. Imaju potpuno pravo na to. Ne verujem ni da je skupo ulaganje u sistem nadzora koji bi to nadgledao, ali sumnjam da postoji volja.
 
Ima ono rešenje iz Kine što je neko okačio na forumu, neka vrsta lanca preko vrata ili nešto slično...
 
Mislim da bahatost delimicno zavisi i kako je parking organizovan, iz iskustva bih rekao da je najveca bahatost u Merkatoru, a najmanje u Ikei i Emmezeti. U Merkatoru je ceo prvi red najblize ulazu samo za invalide, dok je u Ikei organizovan u kolone. E sad, ako si bahat, hoces da budes najblize ulazu pa zato se svi tako guraju u Merkatoru, dok u Ikei, ako su prva dva-tri reda u invalidskoj koloni zauzeta, onda ti je valjda svejedno da l ces da parkiras tu ili na regularnom parkingu 🤔

parking.png
Не зависи бахатост од тога, ти људи заузимају најближа места јер су ту само "на брзиницу на минутић" па када је мање таквих местра близу улаза онда на мање њих стану. Прва 2-3 реда за инвалиде у Икеи су пропорционално исто заузета као и у Меркатору.
А ово и Икеи је лошије решење, што би ја који сам довољно здрав ходао исто као они који то не могу.
Инвалиди, људи са малом децом, старци, остали, тако треба да буде подељено бар 80% колона када се гледа од улаза ка даље.
 
Инвалиди, људи са малом децом, старци, остали, тако треба да буде подељено бар 80% колона када се гледа од улаза ка даље.
Ja u Ikei volim da stanem na mesta za decu jer lakše izvadim bebu iz kola jer mogu da širom otvorim vrata. Ostala obična mesta su jako uska. Još kad neko parkira u napred pa je uglavnom ukoso.. Ali non stop vidim obične ljude bez dece da tu stanu... Jer eto verovatno nema ni puno dece po njihovom mišljenju?
 
Човек остане без текста кад види овако нешто. Надам се да нико овог дебила са инвалидским мозгом са Нисаном QQ није пустио да прође тј. да се убаци у колону. Између бившег ауто-пута и сервисне саобраћајнице код Београдске Арене.

ŠTA RADIŠ, ČOVEČE?! Bahati potez vozača razljutio Beograđane

Izvor: Nportal, 24.11.2023, 18:16

JEDАN bahati vozač, našavši se usred saobraćajnog špica na Naovom Beogradu, odlučio je da ne čeka u koloni kao i svi ostali, već da promeni pravila saobraćaja.
Vozač džipa rešio je da pretekne celu kolonu i to sa leve strane, a da slučaj bude gori to je učinio prelazeći preko zelene površine što je strogo zabranjeno. https://www.nportal.rs/vest/68890/v...vece-bahati-potez-vozaca-razljutio-beogradane

сервисна саобраћајница код арене.JPG
 
Ja u Ikei volim da stanem na mesta za decu jer lakše izvadim bebu iz kola jer mogu da širom otvorim vrata. Ostala obična mesta su jako uska. Još kad neko parkira u napred pa je uglavnom ukoso.. Ali non stop vidim obične ljude bez dece da tu stanu... Jer eto verovatno nema ni puno dece po njihovom mišljenju?


Pa nisu baš u IKEA-u uska mesta... Ako se ne varam, imaju onu duplu liniju između svakog mesta. Svakako puno bolje nego po tržnim centrima...
 
Pa nisu baš u IKEA-u uska mesta... Ako se ne varam, imaju onu duplu liniju između svakog mesta. Svakako puno bolje nego po tržnim centrima...
Ta dupla linija ne znači ništa, jer točkovi skoro idu od linije do linije. Uska su mesta i obično kad nekog vozim, kažem mu da izađe pre nego što se parkiram inače će da razvale i tuđa i moja vrata.
 
Ta dupla linija ne znači ništa, jer točkovi skoro idu od linije do linije. Uska su mesta i obično kad nekog vozim, kažem mu da izađe pre nego što se parkiram inače će da razvale i tuđa i moja vrata.
@

sjcam

da baš sam ovo hteo da napišem. Mesto je širine automobila. Još plus više od polovine se parkiraju unapred pa je to uglavnom ukoso... Jedino gde mogu da otvorim širom vrata su mesta za decu. Ali i tu se milion običnih ljudi parkiraju...
 
Vrh