Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ali pazite vi te mozgove, umesto samo da primene već postojeće zakone sa nultom tolerancijom prema svima, što bi se reklo ni po babu ni po stričevima, oni izmišljaju ovakava "inovativna" rešenja
 
Pa ništa zato, zaposlićemo dodatni kontigent nezaposlenih rođaka i prijatelja. :D
 
Offtopic, jer slika nije nastala u Beogradu, ali verovatno je i tamo pojava.
Parking mesto pored je bilo slobodno i pre dolaska vozila, čisto da ne mislite da je bila uslovljena tako da parkira.
20230918_173200.jpg
 
Pre neki dan u Grčkoj, svi automobili parkirani pod konac samo jedan najakao preko ivičnjaka u pola trotoara. Naše tablice. Grci su poznati kao "dobri" vozači ali mi smo ih prestigli izgleda....
Grci voze kako voze ali ih i kazne deru ....
 
Данас чекам бус преко пута ватрогасног дома у Земуну и близу раскрснице где је сад стално хаос јер цео саобраћај из Главне сад мора ту
стао неки бели Ауди, иза се одмах направила колона аутобуса у свим правцима, стоји тако Ауди скоро цео минут, приђем да видим шта се дешава кад оно нека гуска се занела и куца поруку на телефону, плус вози мало дете на предњем седишту, возачи аутобуса навикли да је ту гужва, па нико и не свира, а нико и не види осим првог буса шта је у питању,

кад је приметила да је људи гледају, мало крене, па опет стане да заврши поруку, па крене и онда оде полако,

милион пута ми се десило да возачи куцају поруке тако и уопште не гледају на пешачки да ли неко пролази, нити успоре, нити стану, ништа, а занимљиво је да у 90% случајева ти куцачи порука буду жене,

то бих кажњавао најстрожије.
 
милион пута ми се десило да возачи куцају поруке тако и уопште не гледају на пешачки да ли неко пролази, нити успоре, нити стану, ништа, а занимљиво је да у 90% случајева ти куцачи порука буду жене,
Baš danas videh na raskrsnici Evropske / Japanske i Gandijeve, spušta se lik iz pravca BK. Pored njega je sedela starija žena, pretpostavljam da mu je to majka, koja se uopšte nije uzbuđivala što on istovremeno kuca poruku na mobilnom i vozi. Kolona vozila se napravila iza, da li zbog njega ili nečeg drugog, ne bih znao. Ali evidentno je bilo da je vozio sporije i da nije gledao da li mu neko dolazi u susret iz poprečne ulice.​
 
Угао Гоце Делчева и Кларе Цеткин,
два аутомобила један поред другог на пешачкој стази, таман да не може да се прође ни између њих, ни са стране,
али ни то није довољно већ попречно испред њих стоје трећа кола

IMG_2392.jpeg
IMG_2395.jpeg
 
Ovo na Autokomandi je ovako godinama

Jedini lek je da pandur stoji tu 24/7, sto ne bi bila losa ideja. Ne znam sto ih ne postave, mozda se plase da ne zaluta neki metak iz obliznjeg eminentnog lokala
 
Pa vidiš na slici da stoje panduri kod kisoka i da ne reaguju nego posmatraju samo
 
Dobrinoviceva ulica, parkirao tako da blokira stazu pored vrtica i ostavio poruku na autu da ako mu jos jednom neko dirne auto ili pomeri brisace da ce mu polomiti p... , da ima kameru i da snima 🤣

Ne mogu da kazem da nisam bio u iskusenju, ali bio sam sa majkom 🤣
 
Kako li je taj zadržao brisače i farbu? Da okači neko na instagram sliku i lokaciju, zaređali bi mu se ljudi samo tako, sa sve poziranjem za kameru.
 
Vec sam pominjao da bi ceo komsiluk trebalo da ga sačeka da porazgovaraju o tom incidentu. Post mi je obrisan zbog pozivanja na nasilje iako to nije bila namera
 
Vrh