Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Постоје механизми и за то. Али битно је прво регистровати прекршаје, пошто овако само можемо да се нервирамо на снимке бахатости који немају правну тежину.
 
Држава једним делом толерише свињарије због рејтинга - непрописна паркирања, дивљу градњу, просјачења и сл. зато што неће пуно да забија прст у око. Са друге стране мало улаже у јавне гараже.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Nema vajde od toga kad niko ne plaća kazne od oka sokolovog i sl.
Džabe kamere bez naplate kazni
To sam mu/im i ja pisao ali džaba.
A pisao sam i zašto je i pravno i tehnički neizvodljivo da vozila JGP služe kao surogati za Oko ćoravo, ali isto džaba.
Meni deluje kao da nema političke volje da se uvede red u to.
Kao da tolerancijom bahatog parkiranja i haosa u saobraćaju država kupuje socijalni mir
Upravo tako. I ne samo kod parkiranja, nego i kod divlje gradnje, korupcije, ekologije... u mnogo toga.
 
Najjače mi juče, čovek vozi neki skuplji škodin auto i parkirao na regularnom zonskom parking mestu oko 8 i nešto uveče. Otvorio čovek gepek i stao na prednje tablice. Došlo mi da ga pitam dal mu treba 50ak dinara da doniram za sms?
 
Да, па у основи нашег "грађанског", а заправо паланачко-планинског, ирационално инаџијског менталитета, када се апстрахује појавно и лажно идејно, стоји један тежак, цинцарско-ћифтински, сиротињски тврдичлук трговца ван главних токова саобраћаја.
 
Najjače mi juče, čovek vozi neki skuplji škodin auto i parkirao na regularnom zonskom parking mestu oko 8 i nešto uveče. Otvorio čovek gepek i stao na prednje tablice. Došlo mi da ga pitam dal mu treba 50ak dinara da doniram za sms?
Osim toga,cesto dodjem u iskusenje da skinem one maske,papirice,nalepnice itd...al opet,man'se corava posla.
 
20230821_122318.jpg
 
Koliko je oko sokolovo zapravo disfunkcionalno. Kada bi svi stavili nalepnice preko tablica ono bi se i dalje vozili u krug o nikome ne bi pisali kazne. Da li je nekad neki komunalac izasao i skinio nalepnicu?

Ili štaviše da li je neki saobraćajni pandur zaustavio auto sa prekrivenom tablicom, isključio ga iz saobraćaja i napisao mu 50000 dinara? Po broju vozača sa nalepnicama reklo bi se da je to nekažnjivo.
 
Da li je nekad neki komunalac izasao i skinio nalepnicu?

Ili štaviše da li je neki saobraćajni pandur zaustavio auto sa prekrivenom tablicom, isključio ga iz saobraćaja i napisao mu 50000 dinara?
Ne.

Sve si lepo rekao, sistem je faličan i beskoristan. Ovde sam objasnio zašto i kako.
U suštini, jedan neuspešan i aljkav pokušaj da se na lenj i jeftin način reši jedan kompleksan, veliki i dugo prisutan problem.
 
Koliko je oko sokolovo zapravo disfunkcionalno. Kada bi svi stavili nalepnice preko tablica ono bi se i dalje vozili u krug o nikome ne bi pisali kazne. Da li je nekad neki komunalac izasao i skinio nalepnicu?

Ili štaviše da li je neki saobraćajni pandur zaustavio auto sa prekrivenom tablicom, isključio ga iz saobraćaja i napisao mu 50000 dinara? Po broju vozača sa nalepnicama reklo bi se da je to nekažnjivo.
Neko je ovde bio svedok tom jedinstvenom dogadjaju. Zaustavili su se,sklonili masku,listic,sta vec i uslikali tablice.
 
Divno neko radi poso za koji je plaćen :)

Elem, zna li se kad će Darko Lazić biti uklonjen trajno iz saobraćaja?
 
@stex_pb
Trajno? Samo ako se negde zakove kvalitetno ida se nadamo da ne strada neko,videli smo da regularno nema efekta.
 
Poslednja izmena:
У дворишту сам некад гурао командантовог службеног опел рекорда (!) да упали.
Можда су двориште попунили ови из околних командно-штабних објеката.
 
Sedim u Becu pre neki dan u centru grada i 2 bahata lika parkiraju 2 auta paralelno sa kaficem u koji su seli. Balkanske fore, tu sam ako treba pomericu. Time su zagradili ove sto su parkirali iza njih regularno (ukljucujuci i mene) i delimicno otezali saobracaj. Posle 10ak minuta prolaze dva obicna policajca (ne sabracajci ili ovi sto naplacuju parking) vidno ljuti i traze im da pomere kola sto su ovi i uradili.

Sada pitanje za nas. Sta radi nasa policija kada patrolira gradom i vidi nepropisno parkiran auto ili neki drugi prekrsaj bilo koje vrste. Koji je njihov posao ako nije da reaguju i da rese situaciju. Samo kada bi policija radila svoj posao aktivno prema vazecim zakonima nas zivot bi bio nemerljivo bolji u svim aspektima komunalnog reda. Ne pricam samo za parkiranje!
 
Sada pitanje za nas. Sta radi nasa policija kada patrolira gradom i vidi nepropisno parkiran auto ili neki drugi prekrsaj bilo koje vrste.
- Taksista koji na uglu Višegradske i Kneza Miloša staje nepropisno ispred kolone u Višegradskoj da bi skrenuo na divljaka, a sve to ispred automobila Saobraćajnih bumbara. Kačio sam i fotografiju ovde ali ne mogu da je nađem, možda je izbrisana vremenom
- Saobraćajni bumbar na motoru koga zaustavim da pitam može li da uradi nešto povodom otpada koji je ostavio džip tako da blokira celu širinu trotoara, na šta mi on smoreno odgovara da zovem Komunalce ili Parking servis, jer ''oni (bumbari) se time ne bave''
- Scena sa jedne veće raskrsnice kada jedan lik zamalo krene na crveno da skrene jer priča na telefonu pa se zbunio pa naglo stane, pored njega u susednu traku stanu Saobraćajni bumbari, vide ga kako priča na telefonu i ništa, samo produže dalje
 
Sedim u Becu pre neki dan u centru grada i 2 bahata lika parkiraju 2 auta paralelno sa kaficem u koji su seli. Balkanske fore, tu sam ako treba pomericu. Time su zagradili ove sto su parkirali iza njih regularno (ukljucujuci i mene) i delimicno otezali saobracaj. Posle 10ak minuta prolaze dva obicna policajca (ne sabracajci ili ovi sto naplacuju parking) vidno ljuti i traze im da pomere kola sto su ovi i uradili.

Sada pitanje za nas. Sta radi nasa policija kada patrolira gradom i vidi nepropisno parkiran auto ili neki drugi prekrsaj bilo koje vrste. Koji je njihov posao ako nije da reaguju i da rese situaciju. Samo kada bi policija radila svoj posao aktivno prema vazecim zakonima nas zivot bi bio nemerljivo bolji u svim aspektima komunalnog reda. Ne pricam samo za parkiranje!
Kada bi hipotetički u nekoj neostvarivoj utopiji svi zakoni koje trenutno imamo bili sprovedeni kako treba i ravnopravno prema svim građanima (tj. kada bi mi nekim slučajem živeli u pravnoj državi) bila bi ova zemlja "Švajcarska".

Ne bi nam to rešilo sve probleme, daleko od toga, ali bi to bio temelj na kome bismo mogli zaista da izgradimo nešto.
 
Vrh