Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Од улазне рампе на ауто-пут на Душановцу до мостарске петље је укинута зауставна трака, нарано осим на делу код излазно/улазне рампе на Аутокоманди.
Jesi li siguran? Evo slika sa dash kamere gde se vidi i dalje puna linija na toj trasi

Ovo je od Dušanovca do Autokomande.

Mogu i ceo snimak da okačim.
celluloid-shot0012.jpg
celluloid-shot0011.jpg
celluloid-shot0010.jpg
celluloid-shot0009.jpg
celluloid-shot0008.jpg
 
Слике су ти управо са оне продужене улазно/излазне рампе где је @Гага и рекао да није укинута зауставна трака. Заправо ово важи све до Бежанијске косе, нема нигде зауставне траке осим на деловима где постоје саобраћајнице паралелне са аутопутем за улазак и излазак. Намерно сам је овако назвао а не рампом јер се под улазно-излазном рампом често подразумевају само краћи делови који директно скрећу са АП а не овакве дугачке деонице, као што су код Аутокоманде или Арене.
 
Slike su od dušanovačkog mosta do autokomande i tu postoji i dalje zaustavna traka po oznakama na kolovozu.

Ili ja ne razumem na koju ulaznu rampu se misli.

I čemu onda ovaj natpis na infoportalu?
celluloid-shot0013.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran? Evo slika sa dash kamere gde se vidi i dalje puna linija na toj trasi

Ovo je od Dušanovca do Autokomande.

Mogu i ceo snimak da okačim.
Да, сигуран сам. Знам ту деоницу јако добро.

Одговорио ти је делом @Парадокс поље, па да не понављам.
Поставио си слике баш код дела излазно-улазне рампе код петље Аутокоманда и део пре ње, где је зауставна трака и где зауставна трака неће бити укинута/е.

Slike su od dušanovačkog mosta do autokomande i tu postoji i dalje zaustavna traka po oznakama na kolovozu.

Ili ja ne razumem na koju ulaznu rampu se misli.

I čemu onda ovaj natpis na infoportalu?
Pogledajte prilog 149024

Тај обавештајни светлосни пано, као што знаш, је постављен нешто пре почетка зауставне траке, баш из разлога да скрене пажњу возачима, да следи зауставна трака којом није дозвољено возити. Неких педесетак метара иза њега је излазна рампа са ауто-пута према Криволачкој, Прекршајном суду, Ватрогасној станици, Устаничкој улици, и то је уствари сервисна саобраћајница. У том делу зауставна трака је све до улазне рампе на ауто-пут са петље Аутокоманда (одатле су и твоје слике).

Да поновим ипак део реченице @Парадокс поља, да од Душановца па све до Бежанијске косе, може да се вози слободно бившом зауставном траком, осим на деловима где су делови излазно-улазних рампи, јер су ту остале те зауставне траке. Тада се вози по тим паралелним односно сервисним саобраћајницама. Наравно, тако је и у супротном смеру ауто-пута, од Бежанијске косе до Душановца.
 
Да поновим ипак део реченице @Парадокс поља, да од Душановца па све до Бежанијске косе, може да се вози слободно бившом зауставном траком, осим на деловима где су делови излазно-улазних рампи, јер су ту остале те зауставне траке. Тада се вози по тим паралелним односно сервисним саобраћајницама. Наравно, тако је и у супротном смеру ауто-пута, од Бежанијске косе до Душановца.
E sad pogledaj table sa znakovima i šta one govore?

Poslednja je u pravcu Medaka gde je vožnja zaustavnom dozvoljena.
Ova mutna je u pravcu mostara ali tek kad se prođe Autokomanda
Ostale dve su od Dušanovca i od Plavog Mosta
 

Prilozi

  • celluloid-shot0010.jpg
    celluloid-shot0010.jpg
    112,4 KB · Pregleda: 142
  • celluloid-shot0008.jpg
    celluloid-shot0008.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 119
  • celluloid-shot0009.jpg
    celluloid-shot0009.jpg
    58,8 KB · Pregleda: 110
  • celluloid-shot0011.jpg
    celluloid-shot0011.jpg
    48 KB · Pregleda: 140
E sad pogledaj table sa znakovima i šta one govore?

Poslednja je u pravcu Medaka gde je vožnja zaustavnom dozvoljena.
Ova mutna je u pravcu mostara ali tek kad se prođe Autokomanda
Ostale dve su od Dušanovca i od Plavog Mosta
Погледао сам и ...

Ово је после "Плавог моста", ту је зауставна трака и није ништа мењано. О том делу нисмо ни причали, зар не!
celluloid-shot0008.jpg



Код Душановца, односно преко пута "Форма Идеале", У том делу је зауставна трака између излазно улазне рампе и ту се иде сервисном/паралелном саобраћајницом са ауто- путем. То сам ти објаснио, а и @Парадокс поље, да је та сервисна саобраћајница од излазна рампа са ауто-пута према Криволачкој, Прекршајном суду, Ватрогасној станици, Устаничкој улици, и то је уствари сервисна саобраћајница. У том делу зауставна трака је све до улазне рампе на ауто-пут са петље Аутокоманда.
celluloid-shot0009.jpg



Ту - од петље Аутокоманда, нема зауставне траке, као што и сам видиш.
celluloid-shot0010.jpg



Наравно, и овде нема више зауставне, код Форма Идеале , правац према излазу за Љубућку улицу, код Душановачке пијаце
celluloid-shot0011.jpg



Значи сложили смо с еда нема више зауставних трака, на том делу о коме смо причали.
 
Čovek misli na deo od izlaza/ulaza za medak do autokomande iz pravca Niša. Bar sam Ja tako shvatio. Prva slika. Tu je zaustavna i tu je ujutru najveća gužva. Čim se prodje autokomanda i kada se "otvore" sve tri trake saobraćaj krene.
 
Код Душановца, односно преко пута "Форма Идеале", У том делу је зауставна трака између излазно улазне рампе и ту се иде сервисном/паралелном саобраћајницом са ауто- путем. То сам ти објаснио,У том делу зауставна трака је све до улазне рампе на ауто-пут са петље Аутокоманда.
Pogledajte prilog 149136


Значи сложили смо с еда нема више зауставних трака, на том делу о коме смо причали.
Vidiš li ovu zaustavnu traku kod Forme Ideale? Tuda bahati voze i dalje kada je gužva ujutru i ne idu tom servisnom saobraćajnicom pored DZ Voždovca i suda
O tome pričam.
 
Нисам видео да је неко спорио да бахати и даље возе зауставном, чак и тамо где има сервисна саобраћајница поред. То свакодневно виђам у зауставним тракама на НБГ код искључења на Омладинских бригада, и код студењака. Казна за то је огромна али изгледа да нико за то не мари.
Имао сам чак прилику да доживим пре неки дан да приликом регуларног уласка у крајњу десну траку али од самог почетка забране (тј места где се зауставна трака завршава), да ми један бахати свира и прети рукама јер је ишавши зауставном траком и то прилично брзо морао мало да успори.
 
Nažalost kazne su poprilično smanjenje. Ranije je kazna za vožnju zaustavnom bila 80000-120000din. Sada je 10000-25000din.
 
Vidiš li ovu zaustavnu traku kod Forme Ideale? Tuda bahati voze i dalje kada je gužva ujutru i ne idu tom servisnom saobraćajnicom pored DZ Voždovca i suda
O tome pričam.
Па ми сво време говоримо/пишемо о бившим зауставним тракама и сервисним саобраћајницама од Душановца па до Мостарске петље, а по којима је дозвољено да се вози. Нисам уопште споменуо зауставне траке од "Плавог моста" до Душановца.
Нажалост има бахатих инвалида у мозак који возе по зауставним тракама у оба смера, у делу ауто-пута где су излазно-улазне раме или ти паралелне сервисне саобраћајнице.

Да најавим, један од предлога је да се садашње зауставне траке (у оба смера), од петље "Национал" (Бежанијска коса) па до бензинских станица НИС "Змај 1 и 2", претворе у возне траке. То би требало да уследи након завршетка обилазнице око Београда.
Био је иначе предлог да се ове зауставне траке раније претворе у возне, кад су и ове постојеће урађене, али....
 
Да најавим, један од предлога је да се садашње зауставне траке (у оба смера), од петље "Национал" (Бежанијска коса) па до бензинских станица НИС "Змај 1 и 2", претворе у возне траке. То би требало да уследи након завршетка обилазнице око Београда.
Био је иначе предлог да се ове зауставне траке раније претворе у возне, кад су и ове постојеће урађене, али....

Ali da ne bude buum kad se sa pumpe ukljucujes ka gradu :)
 
Џаба шминкати улице по Земуну кад су затрпане аутомобилима.
Синђелићева..У неким деловима два аутомобила не могу да се мимоиђу а тротоар је потпуно заузет. При томе је паркинг код Капетаније био празан, ало ко ће проћи 200 метара пешице, па још и узбрдо

20221120_141948.jpg
 
Нисам сигуран да ли је уопште дозвољено ићи Синђелићевом узбрдо од Његошеве. Наиме у Фрушкогорској пар десетина метара пре Његошеве од недавно стоји знак обавезно лево или десно, тј у Његошеву, што би значило да не сме да се настави право уз Синђелићеву. Само је јако чудно што тај знак стоји доста пре саме раскрснице уместо пред сам улазак како треба да стоји знак, и што на уласку у Синђелићеву нема знак за једносмерну. А чим је нешто збуњујуће, тј нејасно, оставља право возачима да сами тумаче по сопственим потребама и колико видим већина овде ипак тумачи да је дозвољено ићи узбрдо. А ја као Мујо међ' Турцима такође користим слободно тумачење, јер овај правац злата вреди кад у поподневном шпицу у правцу горњег града заглави Главна. Сад ми паде на памет нови израз уместо овога заглави Главна - "заглавни".
 
Poslednja izmena:
Џаба шминкати улице по Земуну кад су затрпане аутомобилима.
Синђелићева..У неким деловима два аутомобила не могу да се мимоиђу а тротоар је потпуно заузет. При томе је паркинг код Капетаније био празан, ало ко ће проћи 200 метара пешице, па још и узбрдо

Pogledajte prilog 149356
Кад буде била уведена пригодна замена у виду метроа, трамваја или неког другог вида јавног превоза, можда ће људи престати да возе у оволикој мери.
 
^ Previše kamera ima u okolini. Bez obzira što je ovako nepropisno i bahato parkiran, to obrtanje na kolovoz ne bi bilo zakonski/pravno pametno po osobe koje to rade... javno.
 
Vrh