Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pa upravo zbog tog divljaštva i sulude kampanje od pre koju godinu koja je pogrešno učila pešake da mogu da izlete na ulicu bez gledanja (pešački je zakon) je potrebno povećati taj razmak.

Ja sam uzeo u obzir skoro pa "worst case scenario" gde iza vozila izlazi dete bez pratnje roditelja.

Smatram sebe vrlo opreznim vozačem, ali poštujući ograničenja (a priznaćeš da je suludo voziti 30km/h ispred svakog pešačkog sa parkiranim vozilima ispred) mora naglo da se koči kad neoprezni (samouvereni) pešak izađe ispred tebe.
 
Naravno da je suludo, ne znaš šta će i da li će u poslednjem trenutku da izleti na pešački. Noga na kočnici, nema druge.
Ali - pravila treba da važe za sve: vozače, pešake, ove što crtaju parking mesta, saobraćajce... a ne važe ni za koga.
Mrtvo slovo na papiru.
 
dsci8022.jpg

bazooka-88220.gif
 
Ево га још један бахати црногорац, али из "Будва на п(ј)ену од мора" :p . Данас објавио Блиц, а сликано је у Народних хероја (блок 34), код приватног дома здравља Др. Ристић, буквално испред улаза, а на бициклистичкој стази + тротоару. Шта рећи, ниво интелигенције iQ7.

Bahati vozači: Kad bi još iz automobila mogli pravo u stan....
D.R. | 20. 02. 2015. - 14:53h 16:58h | Foto: Miloš Katinski | Komentara: 24
Ispred Doma zdravlja Dr Ristić na Novom Beogradu u ranim jutarnjim časovima uslikan je nepropisno parkiran automobil na trotoaru koji je zauzeo veći deo pešačkog dela.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/536433 ... avo-u-stan
 
Скоро нисам видео тако велику концентрацију "инвалида у мозак" као данас у подне у гаражи Меркатора. Што рекао Умберто Еко, када се нађе велика концентрација људи на малом простору сви почнемо да се понашамо као пацови и глупост постаје неизмерна :) Ово је само неколико примера, иначе скоро свако паркинг место које је било обележено за инвалиде је било попуњено. Ваљда су толики инвалиди да не могу да паркирају ауто 20ак метара даље, него морају да се "нацртају" на сам улаз...







 
astrodule":32uespvi je napisao(la):
I ja sam bio u to vreme tu. Već u 2. redu je bilo duplih mesta, a od trećeg si mogao baš bilo gde da staneš.
Управо тако. Доста празних места, не плаћа се паркинг, али мајмуни морају да се углаве испред самог улаза. Није ми јасно шта је некоме у глави када се тако паркира на та места - да ли мисли да су нацртана инвалидска колица украс?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
pravi invalid bi trebalo da se parkira tacno iza njega, da ga zagradi da ne moze da izadje
 
Da je normalna zemlja tužiš TC, pa bi oni brinuli o tome kao što i treba da brinu u startu.
 
Ne znam koliko ima zakonskog osnova da tuzis TC.
Taj parking je njihov privatan 'posed', ako se ne varam, pa ne znam dal su u obavezi da resavaju takva pitanja.
Mislim da bi se u slucaju neke takve eventualne tuzbe vlasnik TC branio da 'nema mehanizme' da spreci bahato parkiranje na mestima za invalide, sto zaista nije daleko od istine.
 
Служба обезбеђења сваког ТЦ мора да води рачуна о томе, али они не воле превише да се бакћу са тиме, односно "замерају" бахатима у мозак !!!
 
Ajd ovako. Ja se slazem da treba, ne negiram idiotluk dela vozaca i smatram da treba da ucinimo jos mnogo vise, da bi zivot gradjana sa hendikepom olaksali.
Ali, postavljam prosto pitanje. Koji zakonski mehanizam ima neko da me sankcionise za parkiranje na mestu za infalide parkiralista u TC?
Da zove policiju? Kominalnu policiju?
Da mi za brisac zakaci kaznu?
Mene to zanima i nisam siguran da bi ni kada bi postojala volja da se sankcionise ovakvo ponasanje bilo zakonskog mehanizma kojim bi se to moglo regulisati.
 
Служба обезбеђења ТЦ може само да опомиње бахате. Могу да позову и полицију или комуналну полицију, али на жалост то не раде.
Све је у стилу не замерања, "бахати у мозак" ће остати до сат времена паркиран на том месту и отићи, тако барем из обезбеђења размишљају.
 
Нема ту шта да тражи комунална и саобраћајна полиција. То је на власнику објекта. На основу закона о спречавању дискриминације особа са инвалидитетом.

Diskriminacija u vezi sa pružanjem usluga i korišćenjem
objekata i površina
Član 13.
(1) Zabranjena je diskriminacija na osnovu invalidnosti u pogledu
dostupnosti usluga i pristupa objektima u javnoj upotrebi i javnim
površinama.

Član 16.
(1) Vlasnik objekta u javnoj upotrebi, kao i javno preduzeće nadležno za
održavanje javnih površina, dužni su da obezbede pristup objektu u javnoj
upotrebi, odnosno javnoj površini svim osobama sa invaliditetom, bez
obzira na vrstu i stepen njihove invalidnosti.

(3) Vlasnik objekta u javnoj upotrebi dužan je da izvrši adaptaciju objekta
u cilju zadovoljavanja uslova za ispunjavanje obaveze iz stava 1. ovog
člana

"javni prostor je svaki zatvoreni prostor dostupan građanima, odnosno namenjen zajedničkoj upotrebi, bez obzira na vlasništvo nad tim prostorom"

Самим тим и постоје места за особе са инвалидитетом. Уколико власник не жели да омогући особама са инвалидитетом приступ може да се тужи. Да избрише сва таква места опет може да се тужи. Итд...
Исто тако може и град да се тужи.
Али као што рекох у нормалној и правној држави.
Све на основу Закона о спречавању дискриминације особа са инвалидитетом
 
Добро је, нашао сам на пешачком место да се паркирам :)

Захумска



Митрополита Мраовића




Саобраћајна патрола беше ту данас у крају, заустављала неколико аутомобила што им не ради један од фарова, а на непрописно паркирање се нису обазирали...
 
Омиљено место за "трактористе" на којем се паркирају у блато... Поново Војводе Богдана код Идеје.

 
Evo novog Bogosavčevog odgovora

Direkcija policije
Policijska uprava za grad Beograd
Uprava saobraćajne policije
03/31/4 Broj 56/15
Dana 24.02. 2015. godine
Ljermontova 12a
Beograd


Poštovani,

Uprava saobraćajne policije izražava svoje najdublje poštovanje, pa Vas u vezi Vašeg dopisa kojim ste nam se obratili i u kome iznosite problem nepropisnog parkiranja u Bul. Milutina Milankovića kod broja 134g, ul. Jurija Gagarina br. 32a, ul. Omladinskih brigada br. 18a i 18b, obaveštavamo da smo u okviru svoje nadležnosti preduzeli sve mere pojačane kontrole saobraćaja na navedenoj lokaciji. Policijski službenici SPI "Zapad" su u prethodnom periodu, vršili pojačanu kontrolu saobraćaja i sankcionisali 8 vozača za učinjene prekršaje, dok su specijalnim vozilom JKP "Parking servis-a" uklonili 9 vozila iz prekršaja.
Policijski službenici Uprave saobraćajne policije, Policijske uprave za grad Beograd će i u narednom periodu u skladu sa objektivnim mogućnostima i datim ovlašćenjima preduzimati mere propisane Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima prema vozačima koji ne poštuju pravila saobraćaja na navedenoj lokaciji.

S poštovanjem,

NAČELNIK UPRAVE
glavni policijski savetnik
Dragan Bogosavac
 
Можда немају довољан број полицајаца да покрију сваку улицу? Додуше њихове шефове скоро никада не позивају на тв па и не знамо да ли их има довољно, мислим не можемо да чујемо да се жале. До пре пар година су код нас, на Вежанијској коси, редовно патролирали по насељу, сада их нема.
 
Nije poenta da u svakom trenutku budu u svakoj ulici. Poenta je da se zna da postoji velika verovatnoća da će neko proći nekim delom svakih par sati, pa ako si spreman da se kockaš - samo napred.

Isto je kao sa Parking servisom. Ako staneš negde na pola sata do sat, velika je verovatnoća da te kontrolor neće stići obići dva puta sa razmakom od 15 minuta (koliko je potrebno da bi ti napisao kaznu)
 
gle ti pisma.

"policija izražava svoje najdublje poštovanje". Samo što se nisam uka.... od sreće. A čini mi se taj Bogosavac stalno odgovara i ima već pripremljeno tipsko pismo .
A ako nema dovoljno saobraćajaca ima li dovoljno komunalaca
 
Могу ли обични полицајци писати казне за непрописно паркирање?
 
Vrh