Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Све нове зграде од саемафора, па до школе имају гараже. Још се са десне стране пре школе налази велики паркинг између нових зграда где увек има места, али то би већ било далеко за те који остављају аутомобиле на улици. Још и родитељи који долазе по децу оставе ауто на улици и чекају. То је 50 метара да се прошета, али... Изгледа да је то проблем.
 
I meni se čini tako, ali na onoj livadi (do koje se stiže trotoarom) malo pre škole ima parkiranih baš dosta vozila koja su najverovatnije od okolnih stanara.
 
Da, to je prazan prostor. Ogromna livada. Čudi me da sve sa leve strane od semafora stoji prazno. Dok je prekoputa, u bloku 63 sve zgusnuto. Tamo su zgrade na metar jedna od druge. Tek tamo nema mesta za parkiranje.
 
Раскрсница Тошиног Бунара и Булевара Милутина Миланковића, поред сервиса Мацура. Има места за пракирање, али ст*** је ст***.

20150205140517.jpg
 
Upravo tako - st***.
Postoji parking pre semafora, ima kod Agacije, a mogao je i da ga ostavi kod Macure na onom placu, niko ga ne bi ni pogledao...
st***.
 
Када смо већ код стоке, ево још једног примера. Локални препродавац кршева у Захумској улици увек оставља своју "робу" (која се састоји од распаднутих џипова) по тротоарима и пешачким прелазима. Овде је, заједно са Нисан Џуком, затворио тротоар пешацима.





А што је најгоре, иза њега увек остане бара моторног уља, антифриза и ко зна чега још. Благо се ономе ко угази у ово :)







Комуналне полицајце наравно ово не занима...
 
Још један који не воли да се паркира на оближње паркинг место у зони иако их поред њега има слободних у изобиљу...

 
verovao sam da je nemoguće da čovek može da bude ovoliki degenerik...

parking3_zps37ecfilf.jpg
 
B.Gajić":111x8b5r je napisao(la):
verovao sam da je nemoguće da čovek može da bude ovoliki degenerik...

parking3_zps37ecfilf.jpg
Код мене у крају се овако нешто често може видети. Чак и људи који имају малу децу и знају колико је незгодно са њима обилазити овако паркиране аутомобиле и ризиковати излажењем на коловоз, остављају аутомобиле паркиране на исти начин као овај горе на слици.

Једноставно немамо осећаја за друге.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
juče bio neki 'event' u Falkenštajneru.

Situacija na terenu je sledeća: Ide trotoar, pa put, pa 3 metra trave, pa parking sa brat-bratu 100 praznih mesta.

Ali ne, šabanima sa džipovima su noge oduzete. CEO trotoar je zauzet vozilima, CELA jedna traka puta, a na parkingu i dalje pun q. praznih mesta.

Pa majku mu jel toliko teško da protegneš noge kao ljudsko biće tih 10 metara, jbt! Ali stvarno sam popizdeo. Ej, 10 METARA. Pa neko može da pi.a na tu daljinu, a ti ne možeš noge da protegneš. Užas.
 
Jok, ti šabani nemaju da plate kartu za parkiranje, čitaj ne plaćaju je iz "principa"
 
I onda naidje pauk i pokupi kola napravi iznenadjenje kad gospoda dodju (kad bi se salili )
 
Камиони који довозе робу у "Идеу" вазда закрче тротоар или пут. На пример, на углу Загребачке и Карађорђеве стално стоји понеки камион из којег се истоварује роба тачно на самом пешачком прелазу.



Ситуација је слична и са "Идеом" у Ћирила и Методија, ту је толика гужва од камиона, доставних возила и комбија да некада не можете да изађете колима са зонираног паркинг места које сте платили, него морате да чекате по двадесетак минута да се сви они испомерају пошто претходно истоваре робу. А о тротоару у Ђирила и Методија код "Оазе" где је смештена Идеа не вреди ни говорити, он ту као да не постоји - што од паркираних аутомобила, што од поменутих камиона.
 
Угао Димитрија Туцовића и Мраовића сокаче - редовно паркирани на пешачком прелазу.

 
На углу Војводе Бране и Митрополита Мраовића, код ОШ "Иван Горан Ковачић", испред стамбене зграде која се налази ту на углу, редовно се сви паркирају тако да заузимају цео тротоар за пешаке, те се ученици основци крећу коловозом. Најбезобзирнији су они који углаве ауто преко пешачког прелаза укосо (као овај на слици), а једном је ту неко од станара, како би себи обезбедио паркинг, развукао чак и ланац између самостално постављеног стубића у дворишту зграде и саобраћајног знака да се нико не би паркирао, при чему је на тај начин директно ланцем препречио и пролаз пешацима тротоаром (шта ли је тек таквим људима у глави...). И занимљиво, нико се није бунио сем мене и сви су уредно заобилазили тај ланац и излазили на коловоз!?



 
Доставна возила се редовно паркирају код било које продавнице у граду током дана на коловозу или тротоару. Као да не постоји уредба када се истовара роба. Праве се луди и ови који истоварују и они који треба да спроводе уредбу.
 
Ideja u bulevaru preko puta tasa stslnonpravi haos a za ovo u karadjordjevoj nemam rijeci tu bi odmah postavio stubice
 
Вечерас око 19,45 стоји патрола саобраћајне полиције код улаза у гаражу "Вуков споменик". Прво су неколико минута дремали у Пунту, а онда су искочили да заустављају возила. Мало сам пратио шта раде. Заустављали су све аутомобиле који нису правили никакав прекршај, ваљда реда ради. Били су то аутомобили углавном типа Пунто, Астра, Фиеста, да не кажем они сасвим обични. А право преко пута полицајаца код кафића "Сузи вонг" и осталих стајало је једно десетак новијих Аудија и којекаквих џипова који су били паркирани или у саобраћајној траци или на тротоарима иза знака који показује да је ту забрањено паркирање?! Такође, доста аутомобила је баш код самих полицајаца пројурило преко пешачког прелаза не пуштајући пешаке, али њима је једноставније било да "даве" човека у Астри рутинским прегледањем докумената него стварним регулисањем саобраћаја... Сада ћу ово исто да напишем Богосавцу који нам свима одговара по "темплејту" када укажемо на неки саобраћајни проблем у граду.
 
На фотографији се не види оно главно: док сам извадио мобилни да сликам, десно поред кола на слици је отишао џип који је био паркиран посред пешачког. Познато место на углу парка у Пожешкој улици на Бановом брду, сваки дан и преко целог дана се могу ту видети тако паркирана кола.

image2694.jpg
 
Ovo je jos i dobro, kad ima mesta za pesake. Bulevar se 4 migavca nece osloboditi za jos jedan vek.
 
milos.tro":3b642w1k je napisao(la):
Овако се често паркирају у Загребачкој улици, с тим што нема места за пешаке, а са стране на коловозу су означена паркинг места за 2. зону.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
У недељу, 8.2.2015., у Делиградској улици нешто пре Водовода права гужва од аутомобила паркираних у саобраћајним тракама. Јесте да је паркинг бесплатан недељом, али морам да паркирам "свога џипа" и "мечку" било на самој улици било да "штрчи задњицом" на коловоз. Иза "мечкице" и један стари "кадет" изашао на улицу...





 
Vrh