Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština



Човек је са сва 4 упаљена ишао пар стотина метара супротном траком у Д.Стефана. Када је прошао поред мене нисам веровао, нестао је са видика код Скадарске, не знам на који начин је наставио...
 
Bivis":172xfvgx je napisao(la):
mekbejn":172xfvgx je napisao(la):
uništavanje imovine minimum, a možda i ometanje službenog lica, ako ima pravnika neka pojasne moguće optužbe

A evo i tog gospodina...

452751_img20140401wa0004foto-citalac-blica_ff.jpg

Pa evo sa ove slike se vidi ometanje i napad na službeno lice, a na drugoj slici se vidi uništavanje i otuđenje državne imovine tj. imovine javnih preduzeća. Dovoljno za bajbok/uslovnu i da mu se upiše u dosije da je nasilnik. Pa sledeći put kada ga zaustavi patrola odmah preko Motorole čuju da imaju posla sa nasilnikom...
 
Баш је интелигентан тај Босанац, прави преимерак.

Шта је мисло, да побегне? бу****. Па записали су таблице онима који су добили лисице и на основу њих, очас посла га нађу ... бу**** ...
 
Sumnjam da je po zakkonu stavljanje tih "lisica"..

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
loyola":316ngfxy je napisao(la):
Sumnjam da je po zakkonu stavljanje tih "lisica"..

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока

Sumnjali ne sumnjali - vozač je uhapšen. Dovoljno mu je i to, pa makar ga pustili posle par dana...

Sa druge strane, ako je po zakonu oduzimanje vozila u pojedinim slučajevima, lisice na točkovima su sigurno po zakonu takođe.
 
Policija oduzima vozilo, a ovde parking servis stavlja lisice

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Cinimi se da je ustavni sud davno jednom stavio te lisice van zakona , pitate se zasto nestavljaju domacim kolima
Na slici ja vidim da oni samo caskaju
Dalje nevidim pojentu za lisicama ako postoji baza registarskih tablica koje imaju dugovanja ,samo se poslaje grancarima i nemoze da izadje iz zemlje dok ne plati kaznu
A izgleda da su lisice zesce nekvalitetne
 
Директоре, већ сам једном о томе писао да су лисице, на жалост, негде средином седамдесетих година проглашене код нас у Бившој СФР Југославији, као недемократска метода кажњавања возача и спутавање њихових слобода !!!!!!!!! Тако је тада то оквалификовано. И гле чуда, ко је најгласнији био у томе, посланици у Савезној Скупштини из нама "драгих" бивших најзападнијих СФР Југословенских Република. Лисице укинуте у целој бившој Југи и од тада је свима било лепо ! Није више било недемократских окова кажњавања и од тада се полако бахатост почела ширити на².


База података постоји, али до сад није било воље да се овакав систем кажњавања озакони. Томе се сад стало на пут, ето коначно су уведене „лисице“, и то апсолутно одобравам, а поготово што ће поред њих ускоро бити уведено спречавање напуштања територије Србије возачима који имају неплаћене казен за саобраћајне прекршаје док не плати ту казну/те казне. Ради се на повезивању са обавештајним (информативним) системом пограничне полиције на свим граничним прелазима на излазу из Србије, тако да ће и то ускоро, коначно, заживети.

Зато у Енглеској и осталим државама, које нису тада имале демократски систем :D никад нису ни укидали „лисице“. Стављају их без пардона, без обзира ко је у питању. И тамо има покушаја скидања лисица, као и свуда у свету где се користе, али ћеш зато прилично нај....и. У Атини чак и скидају таблице за непрописно паркирање.
Уосталом пун је Ју тјуб таквих снимака и слика са "лисицама".


 
I , na kraju, da li je po ustavu i zakonu ili nije?

Ja odlazak kolima u centar grada uvek planiram po zadržavanju u zoni, i naplatu parkiranja shvatam kao način da parking mesta bude za sve. I nemam ništa protiv "lisica". Ko ih šiša.
Samo - kuda idu pare od naplate parkinga?
 
Што се мене тиче, имају подршку да стављају и домаћим возилима.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
У Енглеској су дужни обавезно ставити обавештење да ће у том простору, где је забрањено паркирање, бити ставњене лисице. Ако нема тог обавештења не смију ти ставити лисице.
 
Najveći problem je što se svi pozivaju na nekakve zakone kada njima to dogovara (to vidim i ovde - da li su lisice po zakonu ili čak ustavu - wtf?), ali kada se nepropisno parkiraju tada se ne pitaju da li je to po ustavu ili zakonu?

100% podržavam sve što ide u prilog da se zavede red - izgovori tipa: "Neka obezbede dovoljno parkinga, pa neće biti nepravilnog parkiranja", "Nije po zakonu", "Mora, ovo mora ono da bi me kaznio" su detinjasti i nastali su samo zato sto se zakon ne poštuje do kraja.

Objavljeno je u sredtvima informisanja da će se stavljati lisice, a ko nije gledao ili čuo za to opet ne može biti amnestiran, jer da ne parkira neprvilno ne bi ni popio lisice. Tom logikom i taj u Engleskoj neće videti znak i opet ne smeju da mu stave lisice. Aha, važi.

Nadam se da je ova akcija prema strancima samo početak i da će se proširiti na sve vlasnike vozila u kombinaciji sa mandatnim kaznama. Ako nije po zakonu, neka promene zakon - ne pričamo o matematičkim aksiomima ili Njutnovim zakonima...
 
Engleska je uređena država, Srbija nije.

Treba razlikovati nepropisno parkiranje i neplaćanje parkinga na obeleženom parking mestu javnom komunalnom preduzeću.
Nepropisno parkiranje je saobraćajni prekršaj, a ovo drugo - kada se neko parkira na obeleženom parking mestu u zoni a ne plati - ne znam šta je.

Problem je u tome što taj kome su stavljene lisice na točkove može da tuži državu zbog toga, i što će mu se isplatiti odšteta, koju ćemo mi platiti, kao i troškove procesa.
Zato što nismo uređena država.

Inače, uvek plaćam parking i vodim računa kako i gde se parkiram. Vaspitanje.
 
Зашто мислиш да онај ко је вишеструки повратник у неплаћању казне има право да тужи државу због стављања лисица на точкове, па још и да добије обештећење. Исто тако би и силеџија у кафани могао да тужи полицију због стављања лисица на руке приликом хапшења.
 
Zato što Sizife, nije u pitanju neplaćanje - "kazne"
U pitanju je neplaćanje "doplatne karte". Javna komunalna preduzeća ne mogu da izdaju kazne.

Policija (radnici MUP) ima pravo da stavi lisice prestupniku, ukoliko za to ima potrebe ("liši slobode").
Parking servis nije policija, jeć je gradsko komunalno preduzeće. Može da ih tuži.

Zakoni su nam bušni kao sito, i goveda to koriste.
Ljudi u vlasti zanima samo lična korist, a ne uvođenje reda.
Da nije tako, imali bi smo zakon koji propisuje naplatu parkirana na obeleženim mestima, i sankcije protiv onih koji ne plaćaju. I još mnogo toga.
 
Реља, мало си ме изненадио са мишљењем, увек си био одмерен и толерантан, али у задњем пасусу прве две реченице нису на твом нивоу.

"Лисице" ставља Паркинг сервис по издатом налогу полиције да се неком возилу, које је у прекршају, ставе лисице и да то возило привремено "лише слободе". Паркинг сервис не ставља лисице самостално нити смеју то да раде. И ови радници у Енглеској и било где у свету, су радници тамошњих Паркинг сервиса, или већ како се где зову, и они исто по налогу тамошње полиције стављају лисице.

Друга је ствар што многи мисле, као онај босанац, да су изнад закона и да им нико ништа не може (па и у иностранству), па још почне расправа са полицијом и то интервентном патролом ! Може он да тужи Паркинг сервис колико хоће, али џаба и чему. Закон је јасан, донешен је, коначно да то ураде већ једном, добар је и мора се поштовати. Увек сам се залагао за поновно увођење лисица, јер једино то може да опамети људе, кад их ошамариш по новчанику, шта и како треба да се понашају у саобраћају.

Енглеска јесте уређена држава, мада и тамо има свега и свачега, а шта ти то значи даље, да Србија не може и не сме никако да доноси овакве и сличне позитивне законе да би била још уређенија, него што јесте.
 
Gago, i dalje sam odmeren i tolerantan.
Iskustvo me opominje da ne verujem državi (tj nesposobnim činovnicima koji nam svima nanose štetu i troškove).

Seti se samo odšteta koje su plaćene kriminalcima posle hapšenja u akciji Sablja...Ne želim da nam se to ponovi. To nije neodmerenost i netolerancija.

Mi nismo Engleska. Engleski sistem je dobar, jer je napravljen da funkcioniše. Sve opcije su pokrivene, zna se šta je čija nadležnost, nema greške pred sudom.

Koji saobraćajni prekršaj je napravio Bosanac?
Ni jedan. Godinama se parkirao na parking mestima u zonama u kojima JKP Parking Servis naplaćuje parkiranje i nije plaćao. To nije saobraćajni prekršaj. Koji zakon je on prekršio? Uredbu Grada koju je Ustavni sud već odbacio?
Na žalost, sa dobrim advokatom on i njemu slični može da nas odere (ne Grad, nas koji plaćamo porez i punimo budžet). Ovim birokratama u Gradu i ovako neće faliti dlaka s glave.

Ja bih voleo da kod nas to funkcioniše kao u Engleskoj, koliko juče.
 
boga pitaj kako se stranci snalaze da protumace one table sa instrukcijom za placanje u donjem uglu
 
Samo da obavestim, jutros mi zvoni mobilni, neki nepoznat broj. Javljam se, kad ono komunalni inspektor, u vezi onog Forda na zelenoj povrsini kod Sava Centra. Prijatan covek, rekao bih mladji. Kazu da ce od ponedeljka krenuti svaki dan da obilaze lokaciju jer trenutno nisu parkirani automobili (Marfijev zakon). Drug mi kaze da sam naivan.
 
Možda, mada su najavili "oštre" kontrole zaustavljanja i parkiranja na mestima gde to nije dozvoljeno (novčana kazna je 10.000).

U to ime:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JBaNA676WE8[/youtube]

Ove nema ko da kazni.
 
200 metara dalje je policijska patrola, i tu zaustavljaju po neutvrđenom kriterijumu.

Ali, tamo je hladovina, a ovde sunce tuče u glavu.
 
Ja imam pitanje za ove kamere u vozilima, jel takav snimak kao dokaz priznaje nas sud ili ne.
 
Vrh