Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

događaj od danas pa da podelim ovde sa vama.


pošto moje dete obožava da gleda pauka kako diže vozila, stali smo pored jednog koji je dizao nepropisno parkirano vozilo.

u toku dizanja vozila prišao je čovek i bukvalno je*** majku zaposlenim iu parking servisu, pri tome nije bio njegov auto nego čisto iz hira.

pri tome svemu govori "a zašto ne dižete ovog džipa njega ne smete", mežutim džip je bio sasvim proopisno parkiran, ali je upadao u oči jer je džip.

moram da čestititam ljudima iz parking servisa jer ni najmanje nisu obraćali pažnju na budalu. pri tome u razgovoru sa njima sam saznao da rade već 5 godine preko omladinske za oko 17 hiljada platu.

druga stvar koja mi nije jasna kod naroda je ta "zamena krivca". tom čoveku nije smetao nepropisno parkiran auto, već ljudi koji rade svoj posao zarad dobrobiti svih nas.

i treća stvar koja mi je upala u oči je ljubomora. nije mi jasno kako čoveku smeta džip samo zato što je skuplji od prosečnog auta. pri tome u toj ulici bilo je sigurno još 5 nepropisno parkiranih vozila, ali on je ukazao na ono koje je bilo propisno parkirano samo zato što je skupo.


a slična stvar se i meni desila. pošto vozim auto iznad proseka jednom sam parkirao auto na kolovozu da obavim neki privatan posao. ispred mene je bio neki krš koji je bio parkiran na trotoaru. kad sam obavio posao vraćam se do kolo i vidim pauka kako se već nameračio da me podigne. naravno priđem radnicima izvinim se i kažem idem odma i oni kao uredu je. i tu ih pitam ja "jeste da je moj auto nepropisno parkiran i da trebate da ga odneste, ali zar ne bi trebali da procenite situaciju i da prvo odvezete ovog sa trotoara, jer ugrožava direktno pešake koji moraju da silaze sa istog i da stupaju na kolovoz, što pogotovu je otežano ljudima sa kolicima, dok moj auto ometa samo desnu traku kolovoza. radnik mi je odgovorio da sam u pravu ali da prvo odnesa krša šta bi mu ljudi rekli.....
 
Eh, da.. u ovom prvom postu sam se ograničio samo na problem bahatog parkiranja, posebno izraženog u ovom delu Nemanjine ulice gde se bahate uglavnom službena vozila i/ili obližnjeg javnog preduzeća. Policija koja je tu svakodnevno prisutna izgleda da ima neki burazerski odnos sa vozačima ovih vozila pa se ti prekršaji ponavljaju svakodnevno, bez obzira na milion kamera koje pokrivaju ovaj deo ulice.

Posebno zanimljivo bahato parkiranje (zaustavljanje) je ispred bolnice "Narodni front" gde taksisti zauzmu desnu kolovoznu traku i tako naprave gužvu i kolaps od Zelenog venca do Kneza Miloša:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k9-5zeI6owg[/youtube]
 
Иако постоји такси стајалиште одмах после раскрснице са Балканском.
 
Da, uprkos tome.

Tamo je vrlo malo truda potrebno uložiti da se uredi korišćenje parking mesta, ima rezervisanih za taxi vozila, ima za vozila koja dolaze po bebe.

Nema ko da radi.
 
Mislim da ne postoji taksi stajalište gde ima taksisti ne parkiraju van istog.

Ja razumem da nema dovoljno posla za njih, pa dosta njih čeka, ali o smanjenju cena koje bi doprinelo većem korišćenju taksija niko ne razmišlja.
 
Блок 70 у Јурија Гагарина код семафора преко пута кинеског тржног центра стално празан јер су се сви начичкали на бициклистичку стазу на углу са Гандијевом. Блок 63 код Имо центра угао Европске и Гандијеве на коловозу направљена такси стајалишта, али се сви паркирају на тротоар. Само неки од примера где се таксисти паркирају поред постојећих такси стајалишта.
 
Uskoro "lisice" za neplatiše sa stranim registracijama u Beogradu
Četvrtak, 20. 03. 2014.|14:02 | Izvor: eKapija/B92
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... u-Beogradu

Beogradski "Parking servis" najavio je da će u aprilu početi da postavlja "lisice" na vozila sa stranim registarskim oznakama koja imaju dugovanja prema tom preduzeću.

- Pozivamo strance da, ukoliko imaju dugovanja, izmire svoje obaveze kako ne bi došli u situaciju da njihovo vozilo bude blokirano", izjavio je pomoćnik direktora JKP "Parking servis - Radenko Vuković.

- Ukoliko vozilo ima dva ili više dospelih naloga, naša ekipa izlazi na teren i oni u saradnji sa Komunalnom policijom i, verovatno, u prvo vreme i sa policijom, postavljaju "lisice" na točkove automobila - objašnjava Vuković.

- Kada se izmire dugovanja, vozilo se deblokira i može da se koristi" - dodao je on i kazao da će lice u roku od 24 sata morati da izmiri dugovanja prema "Parking servisu", a ukoliko to ne uradi, vozilo će biti odneseno paukom na neki od placeva tog komunalnog preduzeća.

Za sve koji imaju dugovanja prema "Parking servisu", Vuković je podsetio da mogu da ih izmire na tri lokacije u gradu: Starine Novaka 22, Kraljice Marije 7 i Mileševska 51.
 
aqa2yma8.jpg
 
Bahato da nemoze bahatije uz obavezno skidanje tablice makar jedne
dsc07256.jpg

dsc07255.jpg

dsc07254.jpg
 
Zgrada koja se vidi na prvoj fotci djeluje mi kao napustena ,raspada se uvijek je sve zakljucano i zatvoreno zna li neko nesto vise
 
I ja mislim da se okretao preko pune linije.

Jedna jutrošnja epizoda:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XQZFKljegLU[/youtube]
 
A jel to pauk stoji sa desne strane? :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Bahati vozač glavom udario radnika "Parking servisa"
M.V.J. | 26. 03. 2014. - 14:53h izmena vesti 16:10h | Komentara: 31

Vozač dizalice JKP „Parking servis“ povređen je danas oko 12 sati na objektu Vidin kapija, kada ga je napao vozač crnog mercedesa, revoltiran zbog toga što mu je „pauk“ odneo automobil sa mesta rezervisanog za vozila osoba sa invaliditetom u Bulevaru kralja Aleksandra kod broja 82.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/452796 ... ng-servisa (ceo tekst)
 
Zakatančili parking za sebe
Autor: M. Beljan 28.03.2014. - 00:02 0:15 Komentara (5)
Stanari zgrada u Bloku 70 sajlama, lancima i katancima zagradili su tri parkinga (oko 45 mesta) na javnoj površini kako bi samo oni mogli da ih koriste. U Komunalnoj inspekciji Novog Beograda kažu da ovakav problem postoji na mnogo lokacija, ali i da kada reaguju, odnosno iseku lanac, nesavesni stanari ih opet postave.
1208605-38.jpg

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/zakatancili-parking-za-sebe/130962.phtml

Parking preko noći postao trotoar
Autor: ala 28.03.2014. - 00:02 Komentara (0)
Parking prostor u Ulici Filipa Višnjća ispred broja 11 preko noći se pretvorio u trotoar, pa je Goran Puzić koji tu svoja kola ostavlja već 10 godina morao da plati kaznu za nepropisno parkiranje.
1208550-32.jpg

KAZNA - Odneli su mi kola, a da nisu nigde naznačili da to više nije parking nego trotoar. Kada sam otišao u „Parking servis“ da se žalim, rekli su mi da sam u pravu, jer nema oznaka da je tu zabranjeno parkiranje niti su linije uklonjene. Ali da prvo platim kaznu, pa da ih tužim - priča zaprepašteno Puzić, inače univerzitetski profesor koji je diplomirao na komunalnom uređenju gradova.

On kaže i da je tek posle njegove žalbe na jednu žardinjeru pored, na listu papira, ispisano obaveštenje da je tu parkiranje zabranjeno, a naprečac su iscrtane i žute linije u “iks”. Kada se obratio policiji, kaže da je dobio diplomatski odgovor „i da jeste i da nije u prekršaju“.

Iz „Parking servisa“ su nam odgovorili kako je na više urgencija i zahteva MZ „Podbara“ saobraćajna inspekcija izašla na teren i utvrdila da se taj parking celom svojom površinom nalazi na trotoaru i ometa bezbedno kretanje pešaka.

http://www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/parking-preko-noci-postao-trotoar/130959.phtml
 
Već nedeljama ovaj čovek svaki dan parkira na ovoj zelenoj površini. Dok se ljudi ubijaju da nađu mesto za parking ujutru, on lagano dođe kasnije i nasadi se ovde. Zvao sam komunalnu policiju NIŠTA, zvao Parking Servis kažu ne mogu oni da dižu sa zelene površine, zovem Komunalnu inspekciju i to 2x (juče i pre 4 dana) i opet NIŠTA.

img0493.jpg
 
Vrh