Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

astrodule":3rpdowhi je napisao(la):
Zašto samo za strance?

Da ne postoji i tu neka rupa u sistemu (tipa neovlašćeno ograničavanje kretanja ili nešto slično)?

Астродуле, за сад само за странце из разлога што су они највеће неплатише казни за саобраћајне прекршаје односно паркирање и слично. Кад нађу казну стављену под брисач страни држављани, а и наши гастарбајтери, једноставно је поцепају, баце и оду даље !!!
Е сад то више неће моћи, а видећемо како ће то бити у пракси. Иначе касније ће се увести (за странце) и електронски систем да не могу да напусте Србију док не плате казну, слично као што је у Италији. Систем ће бити инсталиран на свим граничним путним прелазима.

IZNAD ZAKONA: Stranci duguju 400 miliona, ne plaćaju kazne za parking u Beogradu!
Strani državljani duguju oko 400 miliona dinara za nepropisno parkiranje. Parking servis uvodi "lisice" za blokadu točkova automobila sa inostranim tablicama. Iz Italije ne možete da izađete iz zemlje dok ne platite kaznu

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/90 ... u-beogradu
 
direktor":u1qs4lw4 je napisao(la):
Који дебил од човека, али платиће он и казну и те "лисице".

Али има оваквих свуда, који желе да буду и мисле да су изнад закона, Букурешт:
 
Astrodule, i ja sam za efikasnost i ekspeditivnost ali ponavljam da svako postupanje policajaca, inspektora i drugih ovlašćenih lica mora biti utemeljeno u materijalnim propisima. Da li znaš koliko primedbi ima naprimer na zapisnike saobraćajnh policajaca koji ti onako odokativno i primenom pogrešnih članova zakona sašiju prekršaj pa ih sudije ponovo zovu da razjasne šta su videli, koga su zatekli, gde je tačno napravljen prekršaj ili slično . Tada se često i ne odazivaju. A i čini mi se da je ovoj državi dosta lex specijalis-a. Lepo sve propišeš odredbama Odluke ili zakona, način postupanja i uručenja i nema vrdanja od strane počionica niti nagađanja inspektora ili policajaca. I kakva obaveštenja i memorandumi. To se u drugim državama zove prekršajni nalog. Nije te on obavestio da si tu parkirao suprotno zakonu i da to nije lepo i da se ubuduće pripaziš, već ti tim papirom nalaže da platiš kaznu i ako je neplatiš snosićeš posledice.
 
hobotnica":38o2r7n6 je napisao(la):
Astrodule, i ja sam za efikasnost i ekspeditivnost ali ponavljam da svako postupanje policajaca, inspektora i drugih ovlašćenih lica mora biti utemeljeno u materijalnim propisima. Da li znaš koliko primedbi ima naprimer na zapisnike saobraćajnh policajaca koji ti onako odokativno i primenom pogrešnih članova zakona sašiju prekršaj pa ih sudije ponovo zovu da razjasne šta su videli, koga su zatekli, gde je tačno napravljen prekršaj ili slično . Tada se često i ne odazivaju. A i čini mi se da je ovoj državi dosta lex specijalis-a. Lepo sve propišeš odredbama Odluke ili zakona, način postupanja i uručenja i nema vrdanja od strane počionica niti nagađanja inspektora ili policajaca. I kakva obaveštenja i memorandumi. To se u drugim državama zove prekršajni nalog. Nije te on obavestio da si tu parkirao suprotno zakonu i da to nije lepo i da se ubuduće pripaziš, već ti tim papirom nalaže da platiš kaznu i ako je neplatiš snosićeš posledice.

Slažemo se mi 99% (a možda i svih 100%), ali malo me nerviraju sva moguća opravdanja koja se izvlače da se neko ne kazni (neplaćanje karte u prevozu, parking kazne, porez...)

Naravno i vlast je kriva jer ima armiju nesposobnjakovića koja ne ume ništa odradi do kraja kako treba.

Nepropisno parkiranje me naročito nervira, naročito sada kada sam se vratio iz Beča gde nisam video ni jedno jedino vozilo na trotoaru. Gomila garaža po centru grada, parking na ulici skup, a grad liči prilično liči na Beograd.

Sve se može kad se hoće, tj kad posao rade ljudi koji znaju da ga rade.
 
A naročito me nervira što uvek kažu da sačekaju par minuta da se vlasnik sam pojavi i skloni svoje vozilo.

Ej bre, pa time samo kažu slobodno ostavite svoje vozilo koje nekome smeta dok vi odete po doručak. Aj da dođe taj 1. mart pa da ostavljaju čestitke svuda po centru grada i da se to poveže, kao što najavljuju, sa registracijom.
 
Bojim se da neće dostavljaju čestitke već da ih šalju na kućnu adresu. Vlasniku vozila a da odlukama definišu da kaznu mora da plati ili vlasnik ili onaj koji je vozilo ostavio.
I slažem se sa tvojim konstatacijama: Naravno i vlast je kriva jer ima armiju nesposobnjakovića koja ne ume ništa odradi do kraja kako treba. Sve se može kad se hoće, tj kad posao rade ljudi koji znaju da ga rade.
Meni ovo liči ma posao na brzaka za uterivanje para u budžet, a spremaju se i izbori. Pa ošišaj i na obaveštenje o prekršaju ako prodje, prodje. Zaista mi nije jasno zašto su požurili kad će uskoro primena novog Zakona koja opet, ponavljam, prepostavlja i promenu gradskih odluka.
 
Нема неспособњаковића. Систем је уређен савршено и као сат функционише за оне који га организују. Наравно не функционише за грађане. Ово је полицијска, окупирана земља без трунке суверенитета где је највећи идеал украсти, изваћарити или побећи преко, ако не можеш да се избориш са моралом лошим.


Мало је мутна...пред подземним пролазом на З,Венцу. Уз друге ту су била и два возила муп.

Ево ухватио сам ја сегмент који показује одакле све почиње...са врха. Мало је мутно, као и већи део народа. Ваљда је јасно да саобраћајце не занима саобраћај, комуналце прекршаји, државу народ. Апсолутни хаос, да има суверености, људи би боље одлучивали о својој судбини а нама се све диктира, да нас понизи и окује.
 
DSC00062_zpsb7c5d4ff.jpg

Слепац се ладно паркирао овде, Џорџа Вашингтона-Палмотићева. Јадан овај град :cry:
 
Šta se dogodi kad Beograđanka ostavi auto nasred trotoara i ode u prodavnicu?

S.Ž. | 08. 02. 2014. - 17:15h | Foto: I.M. | Komentara: 0
Jedna Beograđanka danas je neprijatno iznenadila stanare u Vojvode Stepe kada je ostavila automobil na trotoaru, a da prethodno nije "podigla ručnu". Sve što se nakon toga odigralo podseća na viceve i video-snimke kojima se smejemo, a gde su glavni junaci žene vozači.
432765_auto01-foto-i-milicevic_f.jpg

Naime, ona je otišla u prodavnicu, a automobil se za to vreme "provozao" u rikverc i prešao Ulicu vojvode Stepe!
432766_auto03-foto-i-milicevic_f.jpg

- Auto se kretao nizbrdo i na kraju se zaustavio kada je udario u zgradu. Sva sreća da niko nije povređen - ispričali su očevici.
432764_auto02-foto-i-milicevic_f.jpg

Automobil je iz ambisa izvukla šlep-služba pomoću sajli, a vlasnica automobila nije želela da komentariše ovu nezgodu.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/441173 ... prodavnicu
 
Немам речи, погледај овог горе што сам сликао, паркирао се на семафору :bash:
 
Хоће ли ови са жутим папирићима да наврате у Бул. Зорана Ђинђића?
Није доста да се користи десна трака улице, већ су почела паркирања у три реда. А да не говорим о царевима који паркирају на полукружним сегментима који спајају један и други смер.
 
За ова два паркирана Смрада :p (Смарта) ајде да се каже да су се возачи снашли. Возила су кратка, па су возачи на неки начин и уштедели једно паркинг место, а има и довољно простора на тротоару ! Ово би спадало у рубрику "снађи се" а у позитивном смислу.
 
Код мене у крају, раскрсница улица Недељка Гвозденовића и Виктора Новака, овај са БМВ-ом З4 (Z4 :p ) овако паркира сваки дан од када је ту неких месец и нешто дана ! ваљда га је купио половног, а таблица је из Новог Сада (НС 002 ЂС или ти NS 002 ĐS). Овај З4 је често паркиран у Омладинских бригада на оном делу где се бахато паркирају на бициклистичкој стази, наравно и овај, тамо преко пута Сива 2 тј. полиције и БИЈ-е.
А онај са Хјундаијем и35 је посебна прича, увек паркира у сам улаз. Раније је тај власник имао црног Хјундаија Санта Фе и постављао сам слику, а ево сад је узео овог. Мислим да је регистрација БГ 011 ГГ.
Оног црнoг Пасата видим први пут ту.

 
Gago moze objasnjenje kuda se popnu pored slinih stubica na slici se nevidi naci ,predpostavljam da negdje fale stubici
 
Kada govorimo o bahatostima i improvizacijama vozača, ne smemo nikako da zanemarimo i
neke autentične navike ljudi -- kao u slučajevima gde se sudaraju ruralna iskustva sa urbanim miljeom. Onda se to može lakonski podvesti pod onu, kada čovek ode iz sela, al' selo ne mere iz čoveka. Eve ga jedan jak primer:

"Nedavno mi je komšija plačnim glasom objašnjavao koju sve gimnastiku mora da uradi da bi parkirao auto u centru grada gde mu je firma. On po tri puta dnevno izlazi napolje, lovi neke ćoškove koje ovi ajduci iz parking servisa nisu obeležili, juri njihove kontrolore praveći sa njima neke kombinacije, a ponekad se uvali u nečije dvorište kakvih ima između zgrada. Kada sam ga upitao zašto ne ide busom koji mu prolazi 50 metara od stana i 100 od kancelarije, kao da sam mu majku opsovao. Tri dana dobar dan nije hteo da mi kaže. Inače je dobar čovek, pokazivao mi je slike njegovog sela na Goliji i mesto gde ga zamalo vuci nisu udavili. Valjda mu je ostao strah od pešačenja, šta li."

:lol: http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=811169#k11841989
 
1601170_10152263508897146_1526825470_n.jpg


Goce Delčeva 42, ispred zavoda za zapošljavanje.

Da bi došao do ovog mesta, morao je da pređe ili tridesetak metara u rikverc, ili pedesetak metara napred. A parking može da nađe na maksimum pedeset metara od ovog mesta, jer u samoj ulici ima dosta obeleženih parking mesta. Ali ne, zašto kad može kolima do stepenica?

Šteta što nije mogao uz stepenice da potera, oštra krivina..
 


4. januar ove godine. Totalno zaboravih na fotku, ostala u aparatu i tek danas reših da prebacim neke fotke.

Ovo je trotoar, uspon na Pančevački most sa strane Krnjače.
 
direktor":1iylnj9o je napisao(la):
Gago moze objasnjenje kuda se popnu pored slinih stubica na slici se nevidi naci ,predpostavljam da negdje fale stubici

Директоре, стубићи недостају неких 200 метара ниже низ тротоар код следеће раскрснице тј. Недељка Гвозденовића и Марка Ристића. Ту исто на платоу где се "попну" ова двојица на тротоар и пролазе даље, се паркирају и гости од два кафића која се налазе на ћошку зграде код ове раскрснице Н.Г.-М.Р.

Ево са гугла сам скинуо тај део и обележио:

 
Pod hitno trazitri stubice jesu li poskidqani na divlje ili ih uopste nije bilo
 
Vrh