Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pa jesu li ga kaznili ili su mu pomogli da se "pravilno" uključi u saobraćaj?! Primećujem i da kamikaza vozi suprotnom trakom, pa još na sve to isključuje farove - kao da mu je cilj da se ubije ili šta već?
 
Па по покретима тела чини ми се, као да је био мало под гасом !!!!
Наравно да ће добити мало негативних поена, мало новчану казну, мало оде дозвола на пар месеци. Још ако је стварно био под гасом !?
 
petak 28.02.2014 | 17:32
Mere protiv bahatih vozača
http://www.b92.net/video/vesti.php?yyyy ... _id=817983

Na putevima u Srbiji biće sprovedene oštrije kontrole u saobraćaju. Vozač kome policija izmeri 1,21 promil alkohola u krvi ili više od toga biće sproveden na trežnjenje, gde će čekati kaznu sudije za prekršaje.
 
Возачи већ недељу дана "дивљају"(!) по Србији пошто полиција не може да им пише пријаве. Дивљају још вечерас до поноћи кад на снагу ступа нови закон о прекршајима.

Мада је по мени написана мало прејака реч "дивљају", али ајде...

Они возачи који су били мало дрскији према полицији због сазнања да нр могу бити кажњени, полиција је мало доскочила, па их упућивала на ванредни технички преглед.

Do večeras bezakonje na ulicama, vozači divljaju
Saobraćajne policajce u kontrolama već osam dana izluđuju vozači jer znaju da ne mogu da dobiju mandatnu kaznu.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/446159 ... i-divljaju
 
Ovo je kod nove Napredove zgrade u Bloku 34.
Iako je pre 10 dana aktiviran novi parking na 30m od ovog prolaza izvesni su parkirali na ovom pešačkom prilazu zgradi. Nisam sklon generalizovanju ali u pitanju su bili 2 taksija ili jedan džip grdosija.
ytypu5yv.jpg
u4ama3e7.jpg


Nije me mrzelo da dovucem ovu prepreku koja je ostala na gradilištu i da tako dam do znanja da to nije parking.
y2yhy6ep.jpg


Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Petar-Stojanovic-MONDO


Po sistemu, "Samo kratko ću", ovaj bahati vozač ostavio je svoje vozilo petnaestak minuta u pešačkoj zoni u Zmaj Jovinoj ulici u Beogradu.

Petar-Stojanovic-MONDO


Petar-Stojanovic-MONDO


Stubić su skonili radnici JKP Beograd kada su izveli sitne radove u pešačkoj zoni, ali su očigledno zaboravili da ga vrate.

Petar-Stojanovic-MONDO


Kada je obavio svoj posao, polako se izvukao na kolovoz, usput trubeći pešacima da mu se pomere sa puta.

Slike i komentar mondo.rs

Uzgred, znaš kada bih mu se sklonio da sam se našao tamo i da je meni trubio, NIKADA, makar govedo izašlo da se bije.
 
Tako mi se dešavalo par puta da konkretno na Novom Beogradu da trotoarom neko bahato govedo ide kolima iza mene, ja po difoltu neću da se pomerim, čak šta više usporim, lego majmun na sirenu, krenuo sa psovkama ja ga ne konstatujem.

Jer znam da ja nisam taj koji krši zakon, i apsolutno nemam nameru da se sklanjam ološu.

Verovatno bih trebalo malo da korigujem svoju tvrdoglavost, jer će pre ili kasnije neka bu**** izaći iz vozila i krenuti da se bije.

Ali to je naprosto jače od mene.
 
Свака част Бивис, још ако си крупан човјек!? А шта да радимо ми ситнији, мршавији омањи?
 
Бивисе, укњижен плусићћћ.
Надам се да ћеш на неки начин и кориговати своју тврдоглавост, а и уједно остати такав какав јеси. Значи пронађи неку златну средину, што је признаћеш јако тешко, кад су бахати крелци у питању.
По том питању сам и ја тврдоглав, па ме је ето прошле године у фебруару месецу напао са леђа бахати крелац из Босне, баш због његовог бахатог паркирања код мене у крају. Има о томе на овој теми.
 
Rašo da stvar bude gora po mene, niti sam krupan, niti vičan u tuči, evo sa svojih 25 godina mogu da se pohvalim da sam se zadnji put potukao u petom razredu osnovne.

Tako da sam hebao čvorka, ako neki dugajlija bude izašao iz kola. :D

Ali eto kada vidim takvu bahatost u meni proradi nenormalna količina besa, recimo da se pretvaram u hulka. :mrgreen:

Šalu na stranu, recimo da mi se smučilo da obični građani koji idu kroz život igrajući po svim pravilima i poštujući iste,
moramo večito da se sklanjamo siledžijama.

Eto jedan takav siledžija je napao Gagu, sećam se da mi je bilo baš krivo čitajući Gago tvoj post o tom napadu.
Drago mi je da te to nije pokolebalo u tvojoj borbi da ovaj grad učiniš barem malo civilizovanijim mestom za život.
Sve pohvale Gago za tvoj trud, veruj mi ima dosta ljudi, mnogi od njih nisu ni registrovani na BB, koji prate i cene taj trud.

I ne samo Gaga, već svi Vi na ovom forumu koji šaljete prijave raznoraznim službama i agencijama, lepo je znati da
ovaj grad ipak ima tako društveno odgovorne pojedince, kojima nije teško da odvoje deo svog vremena da ovaj grad učinimo lepšim mestom za život. :vops:
 
Ja se veoma trudim da nemam predrasude, prema bahatosti taksista npr, ali oni se sami isticu i narusavaju ugled svojih kolega
a4ysevur.jpg


Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Њима и осталим бахатим возачима се ј..е за углед и свој и колега и овог града, битно је само оно "ја па ја", а остало није битно.
 
Beograd: Povređen policajac, razbijeno staklo na pauku
Tanjug | 08. mart 2014. 14:16 | Komentara: 3
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... o-na-pauku

Policajac je lakše povređen, a dizalica Parking servisa "pauk" oštećena je prilikom napada vlasnika automobila zbog intervencije uklanjanja njegovog nepropisno parkiranog vozila u Ulici Rajka od Rasine
dr-pauk620x0.jpg

Ilustracija

Policajac je lakše povređen, a dizalica Parking servisa "pauk" oštećena je danas u podne prilikom napada vlasnika automobila zbog intervencije uklanjanja njegovog nepropisno parkiranog vozila u Ulici Rajka od Rasine oko broja 30 na Banovom brdu.

Vlasnik automobila u prekršaju, revoltiran, razbio je staklo na dizalici i naneo lakše telesne povrede saobraćanom policajcu, saopštio je Parking servis.

Na lice mesta odmah je izašao v.d. direktor Parking servisa Andrija Čupković koji je izjavio da se takvi incidenti ne smeju dešavati s obzirom na to da su službenici radili svoj posao uklanjanja automobil, a na osnovu naloga saobraćajne policije.

"Takve stvari se u buduće ne smeju dešavati, povređeni su ljudi na svom radnom mestu koji su samo obavljali svoje radne zadatke. Apelujem na sve nadležne da se u buduće zaštite radnici Parking servisa, koji samo rade svoj posao sprovođenja komunalnog reda", rekao je Čupković.
 
Ne opravdavam nasilje, ali ni lopovluk parking servisa. Apsolutno je idiotska trenutna situacija. Umesto da policija za sat vremena napise 100 kazni za nepropisno parkiranje, oni zajedno sa P. Servisom odrade 3-4 automobila za isto vreme, jer se kazne pisu samo uz nosenje.
Nema nikakve potrebe nositi vozila koja ne ugrozavaju saobracaj, a 100 napisanih kazni za sat u jednom kraju bi imalo mnogo jaci efekat protiv bahatosti nego sadsnja situacija. Pri tom, P.Servis 'razvaljuje' po Banovom brdu zbog blizine svog terminala na Adi, dok vec u Zarkovu vlada totalni haos u parkiranju, ali oni tu ne zalaze

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Nije bas tako. Te kazne zastare, ne placaju se, prastaju se.

Jedini nacin kod nas da te nateraju da platis je da ti odnesu vozilo.
 
Zastare, zbog nesposobnosti drzave. Inace je vrlo jednostavno. Vozilo koje je bilo nepropisno parkirano ne moze se registrovati ukoliko nisu izmirene kazne. Krajnje jednostavno.
Kada pola ulice dobije kazne zakacene za brisac, to se procuje po celom gradu, a kamoli po kraju. Nekoliko puta tako imace odlican efekat. Ovako uvek ostaje i varijanta, mozda nece mene, ima nas stotine nepropisno parkiranih...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Па то (да не можеш регистровати) је већ предвиђено овим новим измјенама закона, примјена од 01.03.о.г.!
 
laki72":3nmz515h je napisao(la):
Zastare, zbog nesposobnosti drzave. Inace je vrlo jednostavno. Vozilo koje je bilo nepropisno parkirano ne moze se registrovati ukoliko nisu izmirene kazne. Krajnje jednostavno.
Kada pola ulice dobije kazne zakacene za brisac, to se procuje po celom gradu, a kamoli po kraju. Nekoliko puta tako imace odlican efekat. Ovako uvek ostaje i varijanta, mozda nece mene, ima nas stotine nepropisno parkiranih...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Nema niti će imati efekta dokle god nam je pravosudni sistem u rasulu.

Ovde ljudi duguju na stotine hiljada dinara za raznorazne račune, zato što im se može. Uglavnom su najveće neplatiše bogati pojedinici, skorojevići, dok ona sirotinja odvaja poslednji dinar od hleba ne bili platila sve to.

Znači, dok se situacija ne sredi, jedino rešenje je da se bagri nose kola, apsolutno me ne interesuje što možda ne ugrožava saobraćaj.

Uostalom, mnogi se ponašaju kao da su sa kolima rođeni, ako nemaš mesta za parkiranje koristi autobus, ili što da ne biciklu, sa lepim vremenom ja ionako idem biciklom na fakultet.

A sada, vezano za gore pomenuti incident, kada je na službeno lice tako nasrnuo, mogu misliti kako bi reagovao da mu je neki obični građanin sugerisao da se nepropisno parkirao.

Bahatost je prešla svaku meru, recimo u Karađorđevoj, kod mikser hausa i sa jedne i sa druge strane trotara ološ parkira svoja kola, moraš da ideš maltene po i više nego frekventnoj saobraćajnici gde jure i kamioni ne bili uspeo da dođeš do brankovog mosta.

A takvih ulica je mali milion u gradu.
 
Koliko slobodnih mesta vidite na parkingu?
Ali nekima ni to nije dovoljno. A nije da su baš žurili kada su izlazili iz kola.
LCAfjrx.jpg
 
Dobar dan svima, evo malo priloga i od mene:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z73OODcwECE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7hP42f-WtEE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SVlznKxWRR8[/youtube]
 
Možda nije očekivao napad.

Krivično delo jeste, ali vidim da je ovom "vozaču" potpuno zaštićen identitet, nema čak ni inicijala.
 
Hoću da kažem, ne vidim šta tu ima tako da se pametuje?
Napad na policajca - u aps bato, pa procesiranje po ubrzanom postupku, pa opet u aps :)
 
Saobraćajna Kamera":592bmpdi je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SVlznKxWRR8[/youtube]

Treba primetiti i sumanutu voznju minubusa preko tramvajskih sina na poslednjem snimku punim gasom.

Inace ti isfrustrirani vozaci minubuseva voze kao Sumaheri, jer su valjda utripovali da voze pravu "Mechku". Muka ce biti kada dobiju ove Ikarbus Mercedese pa kada se i tu istripuju da je u pitanju Mercedes CLS ili CL... Jadno i nedogovorno prema putnicima koji za takvu torturu placanju ne bas jeftinu kartu.
 
Vrh