Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Još posebna su sorta oni koji idu u kontra smeru na parkinzima...
То је редовно по плавим зонама, и још онда крену да бесне и очекују да се ја враћам у рикверц… ништа од тога се не може искоренити без новчаног кажњавања….
 
Juče stojim na tramvajskoj stanici kod cvetkove pijace, i lik hoće da pravi polukružno tamo preko pune linije iz ulice koja ide ka parkingu iznad doma zdravlja. Gledam ja njega, i krene da psuje svakog ko ide "sporo" po njegovom, jer jadničak ne može da se uključi
 
Da li ovde nekome kome je interesantno da izađe na ulicu sa svojim kolima i da maše zastave zato što je Djoković pobedio?
Sinoč sam uleteo na trgu kolima u kolonu koja se vozila i slavila pobedu.
Ko su ti ljudi? Svaki auto nije jeftiniji od 50.000 evra. što bi rekao dejan, premium automobili :)
lete po krovovima, deru se, urlaju, upadaju seku....
 
Ja se auto slavlja sećam još odavno bar u mom zavičaju, al mahom su bila vezana za opštenarodno veselje koje se spontao dešavalo na ulici. Žurka posle Indianopolisa trajala je do zore :D
 
Da li ovde nekome kome je interesantno da izađe na ulicu sa svojim kolima i da maše zastave zato što je Djoković pobedio?
Ja sam se na kratko provozao, bez zastave, ali sam trubio ;) znam neke od tih momaka iz grada, izlazaka...

Žurka posle Indianopolisa trajala je do zore :D
Tad nisam imao dozvolu i sećam se da nisam znao za sebe, to mi je bilo prvo veliko pijanstvo, 8. razred :)

Znam bivšeg vlasnika tog bmw-a... m5 competition je u pitanju, vozio ga je jedno vreme moj drugar sa zlatibora. Dok je bio kod njega bio je na stage 3, mislim nešto oko 1000 konja. Ne znam je li novi vlasnik zadržao stage 3 mapu ili je vratio na stock.
 
Doček manje više ali veče i noć kada je osvojeno zlato to je već luda priča.
Pa to je bila kulminacija uspeha od 1995 pa na ovamo i moja prva proslava na ulici (90ih sam bio mali za to). Posle toga smo bili ispuš u košarci do 2009 i onog srebra, ako se dobro sećam. Ja mislim da je zbog toga to nestalo i nikad se nije vratilo na taj nivo iz 2002
 
20240806_131914.jpg

Mislim da bi ovo trebalo uvesti u bg da bi se smanjila bahatost
 
Ko je ovaj specijalac? Neko "poznat"?
 
Doček manje više ali veče i noć kada je osvojeno zlato to je već luda priča.
Nikad neću zaboraviti ona dva Divčeva slobodna bacanja na kraju.
Maši prvo ja se hvatam za glavu, cepam majicu od besa, maši drugo ja se bacam u fontanu kod Doma Sindikata tadašnjeg
 
Neko renovira stan i stalno navodi kola/majstore da se parkiraju unutar bloka, da lepo preko zelene površine zaobiđu žardinjere i parkiraju se odma kod ulaza u vrtić i blokiraju deo stepeništa. Ali im nije rekao da neko to svako jutro uredno i bez problema prijavi i onda oni dobiju za to kaznu.
1723541570397.jpg
1723541570424.jpg
 
Обзиром да бахато паркирање све више узима маха, нарочито паркирање на зеленим површинама, у близини пешачких прелаза (или на истим), све више постајем присталица пријављивања непрописног паркирања. Пуна подршка Крстаји и осталима на томе.
 
Čim kupi sve stanove u bloku i kad samo njegova deca budu išla u vrtić i prolazila tuda, neka radi onda šta mu volja :LOL:
Reče mi žena jednom, nemoj neko će praviti problem, reko najgore što može meni da se desi je da me neko prebije. Pre toga najgore što može da se desi je da neko dete na bajsu/trotinetu/rolerima naleti na taj auto, pošto je specifično i sve ide u krug i najpormetnija krivina je ta ka ulazu u vrtić i ima puno rastinja, sve i da auto samo stoji ako se neki malac zaleti u krivini eto njega na haubi ili će da leti negde preko ivičnjaka da ga izbegne, pošto se ne vidi šta je iza krivine.
Tako da sam rešio da budem apsolutno netolerantan. Posebno što se dosta ljudi iz bloka svađa sa njima, ulazi u sukob, kao npr moja drugarica i time sebi pokvari dan, eventualno ulazi u problem. Onda sam joj objasnio kako se to lagano rešava, a njih najbolje nauči pameti i onda od tada svako jutro ide sa osmehom kroz blok. Skoro sam još jednog komšu uveo u proces, pošto je imao priču sa nekom trojicom što su motorima ušli u blok. Svest se diže polako, ali sigurno i bitno je samo držati konstantu i dok nas ima dovoljno da držimo red, sve manje će biti onih koji ga kvare.
 
Vrh