Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Без кациге и заштитног одела (опреме). А после кад падну са скутера и разбију главе, одеру ноге, крив им неко други ! Још и у папучама !!!!!
 
Zvacu-decu.jpg
 
bahato.jpg


Čarli Čaplina, žena sa kolicima je morala na ulicu da bi prošla.
 
Nemam fotografiju ali juce je na autokomandi baja parkirao na sred pesackog prelaza kod pekare "Kod nas"... Covek izasao otisao malo da doruckuje... Sve to ne bi bilo cudno za nasu zemlju da na pesackom ostrvu pored nije stajalo 3 saobracajna policajca koji su gledali u vozilo i nisu reagovali...

Mene je ta scena toliko iznervirala da nisam mogao da se smirim 15 minuta... Pa gde cemo mi svi zajedno? Svi smo krivi! I ja sto nisam otisao da napusim pandure i oni koji samo doprinose haosu i bahati skot koji misli da je ceo svet njegov... SVI!

Ali nije mi jasno?! Zar policajci nemaju porodice? Zar ne zele da im deca zive u uredjenoj drzavi a ne u dzungli? Zar to nije dovoljan motiv da svi krenemo nesto da radimo?!
 
Pogrešio si u jednom. Nije bilo tri saobraćajna policajca, nego jedan saobraćajac i dvoje iz interventne (mislim da su muškarac i žena bili juče, isto kao i danas)

Parkiranje od kafane "kod nas" pa sve do škole je svakodnevna pojava. Parkira se ko kako stigne jer nema mesta. Pa i ja ponekad udjem preko tramvajskih šina do trotoara kod zlatiborca.
 
Bio je jedan saobracajni i 2 na stazu...

Ja tu nikada ne parkiram... Odem iznad skole na parking mesto pa prosetam 30 metara... Nepostojanje parking mesta nije opravdanje. I ne bi bio problem da je parkirao do kafane ili prodavnice, ali lik je stao na pesacki prelaz... I to ne da kupi nesto i ide dalje, vec je bio u pekari sedeo malo da na miru pojede...

Izvini ali meni to nije normalno vec veoma bahato...
 
To je zato što alternativni pravac se namerno drži zapostavljeno

Malo je glupavo rešena ul Jove Ilića (paralelna sa V. Stepe)
jednosmerna uzbrdo - do pola i jednosmerna nizbrdo - do pola

Trenutno stanje je nema uslova za dvosmerni saobracaj (jedna strana parkirana vozila a drugom se vozi)
ali sa proširenjem od nekih 50 cm (po 25 cm sa svake strane) bi lako postala d v o s m e r n a

Ako bi se uradila Jove Ilića kao alternativa Vojvode Stepe
bio bi veliki spas ne samo za vreme rekostrukcije nego i zanavek bi rasteretilo V. Stepe
pa i od bahatih koj tako prave haos po Stepi
 
Ovo je totalno druga ulica sa suprotne strane autokomande ka blagajni partizana...
 
i na tom čošku je oduvek je bilo ,,sve za dobru pljesku,, još pre Zlatiborca :lool:
to je jedna tačka sa bahatošu i samo ,,spustila po navici ,, iz V. Stepe u kojoj je normalno biti bahat
u vožnji zaustavljanju i parkiranju.

Bahatost u V. Stepe je prisutna svakog momenta bez obzira na doba dana i noći
bahatost u brzini, bahatost u nepropuštanju pešaka na zebri, bahatost vožnje po šinama, bahatost u parkiranju. . . .

Pre neki dan nisam stigao sa slikam mobilnim kako pauk stoji iza parkiranog vozila na sred kolovoza
a kada se pojavio vlasnik , uredno se pozdravio sa posadom , koja se odvezla dalj,e a bahati vozač otišao
nazad u farbaru , naravno ne pomerajuci kola sa kolovoza :bash:
(pokušao sam da nabrojim doživljene situacije a ovaj post je počeo da se pretvara u roman ) :lool:

te uveren sam da se samo bahatost spustila iz kaubojske ul. V. Stepe
 
Danas vozio bicikl, kej blok 45, Ostruznicki, pa dalje, desetine automobila jurca, dzipovi, kombiji, svuda kola, stotine automobila.
Sve to i mnogo jos drugih stvari je na tom mestu zabranjeno.
Ali vozaci tih dzipova lice na Palmu, dosta njij je iz MUP-a, tako da niko ne raguje.
Kada neka baba ne plati struju u nekoj vukoje*******ini, ili TV pretplatu, ode prase, sporet, friizider, kuca...
Tu reaguju.
Skotovi su veliki oni, mozda ima neki izuzetak, ali skotovi su.
 
Mlatisumina, levo je dzabe :D

imag1682.jpg


I Bulevar:

imag1684.jpg


Pandur na skuteru pise kazne za nedozvoljeno zaustavljanje! :dil:
 
A da li se racuna kao bahatost postavljanje letnjih basti na predvidjena parking mesta i to bas u parking zonama? Svojevremeno, kad je sredjivan Bulevar, bilo je price da je na trotoarima ostavljan prostor za letnje baste. Sad je ispalo da su se baste uselile na ionako retka parking mesta, a ta prosirenja trotoara su prazna.
 
bašte na parking mestima se debelo plaćaju kao vrsta zauzeća. A zašto se dozvoljava i smanjuje broj parking mesta na taj način, to ne znam. Verovatno su opet u pitanju pare.
 
Већ неколико дана овај Форд Фокус стоји овако "паркиран" у улици Николе Добровића, на зеленој површини, бициклистичкој стази и тротоару.
Да ли је украден, па овако остављен, или је нешто друго по среди, ко зна, углавном ту стоји !?
Снимљено данас пре подне.



 
Испред Пореске управе Нови Београд у Тошином бунару сваког дана се масовно бахато паркира. Одмах ту десно, у Булевару Милутина Миланковића, је паркинг са довољним бројем места за паркирање, али тешко је прећи неких педесетак метара од паркинга до улаза у Пореско.
А овај бахати са Опел Астром караван (БГ125СП) се ето "досетио" да буде још бахатији па "паркира" на зелену површину и на тротоар у хладовини !!!!!!!!!!
А овај даса у плавој мајици на другој слици, кад је видео да сликам, окренуо је главу и прокоментарисао је сувозачу, кад је улазио у свој црни Цитроен Ц5, на првој слици, "у јеботе овај слика" !
Жао ми је што сам био заборавио оне моје налепнице "бахато паркиран" да им залепим, али .....


 
Код базена СЦ 11 април, иако има паркинг за велики број возила, ова два паметњаковића су ипак своје лимене љубимце довезли преко бициклистичке стазе до oграде базена, да их ваљда увек виде и неко "не украде" и да буду у "хладовини" !
Ауди 100 босанских таблица 474Е061 и Пунтић БГ164YТ
 
Tako je uvek kod 11. aprila :(

Najgore je što postoji toliko mesta u gradu gde se ljudi UVEK nepropisno parkiraju da može fino da se napouni budžet, ali niko ih ne dira :(
 
ovo kod poreske uprave me izluđuje. Retko gde u gradu ima toliko slobodnih mesta na svega 50-100m. Ovde pauk treba da radi nemilosrdno
 
Pocupani stubici divljaci ulaze definitivno moram stampati naljepnice
dsc02418.jpg

dsc02419.jpg

dsc02418.jpg
 
astrodule":34cn0h93 je napisao(la):
Tako je uvek kod 11. aprila :(
Najgore je što postoji toliko mesta u gradu gde se ljudi UVEK nepropisno parkiraju da može fino da se napouni budžet, ali niko ih ne dira :(
Срећом сад је овде много мање бахатог паркирања од како су поставили оне зелене металне стубиће. Људи сад 99% паркирају на оном паркингу 11. Априла, које је до скоро служило као паркинг за камионе. Али на жалост 1% има бахатих који ето „паркирају“ и овако.

mekbejn":34cn0h93 je napisao(la):
ovo kod poreske uprave me izluđuje. Retko gde u gradu ima toliko slobodnih mesta na svega 50-100m. Ovde pauk treba da radi nemilosrdno
То код пореске управе Нови Београд је ужас, сваки дан од 8 до 14 часова је пуно аутомобила на тој траци. Паук сврати по неки пут, а да дође сваки дан, Паркинг сервис би се намлатио пара ко нико. А паркинг је, што ти кажеш Мекбејн, ту близу и увек зврји полу празан !
 
Једно време су се запослени који раде у БИА и СИВ-у 3 (МУП-у) одвикли од бахатог паркирања на зеленој површини, али већ увелико, на жалост, поново то раде :notok: Пре неки дан, видео сам из аутобуса, било их је деветоро овако бахато "паркираних".

 
Raspitah se za taj slučaj kod gradskih inspektora. Kažu kad se pojavei pauk oni odmah uklone vozila, a ako ih fotografišu i traže posle proveru vlasnika ne dostave im podatke iz MUP-a što znači da su njihovi uposlenici.
 
Vrh