Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Таман хтедох да пошаљем овај пост кад нестаде струје у крају. Срећом брзо су реаговали из ЕДБ-а. :D

Тачно је то што каже Астродуле, да многи возачи скупљих аутомобила паркирају бахато на два паркинг места баш из разлога да им неко не би вратима оштетио њиховог "лепотана". Има и тога да су нека од тих скупљих возила мало шира, а сви паркинзи су стандардне ширине, па онда такво шире возило "не може" да се упаркира на такво место, а да возач не зајаши разделну линију. И из тог разлога њихови власници паркирају на два места. Мислим да то ипак није разлог да се тако понашају, али шта да се ради, то је ризик имања аутомобила, без обзира на цену возила, услови у саобраћају су за све исти. Ипак је код 70% власника скупљих аутомобила, свест о саобраћајној култури (кад седну у аутомобил) на јако ниском нивоу (читај, доста бахати) и мисле да су улице, путеви и паркинзи само за њих ! Срећом нису сви такви, бар 30% њих.
Иначе каско осигурање НЕ покрива таква оштећења на вратима и крилима.

Наравно да оваквих власника нема само код нас, има их свуда у свету, има их и у строгој и стерилној Швајцарској. Ево и британци муку муче са бахатим возачима, па су се организовали и шаљу слике бахатих на "књигу ликова" (фејсбук!) и на тај начин их јавно срамоте (хм!).

Akcija "bahato parkiram" aktuelna i u Britaniji
Problem nepropisnog i bahatog parkiranja nije rezervisan samo za Srbiju, već je prisutan širom sveta. U Velikoj Britaniji su odlučili da ovakve vozače javno osramote na Facebook stranici na kojoj se objavljuju fotografije njihovih nepropisno parkiranih automobila.
Možda će vas iznenaditi, ali i u zemljama koje su znatno uređenije od naše građani se suočavaju sa problemom nepropisno, bahato ili jednostavno nemarno parkiranih vozila.


Verujući da će na taj način uticati na svest vozača, Britanci su pokrenulu Facebook grupu na čijoj stranici mogu da se objave fotografije ovakvih primera parkiranja, a nisu izuzeta ni policijska vozila.


Sudeći prema objavljenim fotografijama, navike tamošnjih vozača ne razlikuju se mnogo od naših. Da li usled nedostatka veštine prilikom parkiranja ili zbog najobičnijeg bezobrazluka i sebičnosti, Britanci su često skloni da zauzimaju dva parking mesta, odnosno da parkiraju svoj automobil preko linije koja ih razdvaja.

Nije retkost ni parkiranje ispred nekog pešačkog prolaza ili na trotoaru.

http://www.b92.net/automobili/razno.php ... _id=749027

Ето предлажем да, пошто је Беобилд на "књиги ликова", се покрене слична акција, али да се онда слике шаљу и полицији, посебно оних драстичнијих случајева (као што је сад објавио Ђорђем), кад се возилом загради тротоар или неки пролаз, код школе, вртића, или кад инвалидна лица не могу да прођу од таквих тротоаром. Барем ми на овој теми имамо материјала. :(
Знам да те слике не би могле да буду "доказ" за прекршај, али би на неки начин полицији скренули пажњу на места где се углавном бахато паркира, и да они онда мало више пажње обрате на таква места (ал сам оптимиста !).
 
Evo Gago garaza sa 14 strane ove teme
dsc01383.jpg
 
Били су на дужности... На поподневној кафи ;-)
 
Somi303":1uibjh4r je napisao(la):
За сваки случај си прекрио камеру руком :lol:

Морао је, ови кад искоче из џипа прво бију, па онда питају ко си и шта радиш :D
 
Djordjem":198plkpy je napisao(la):
Somi303":198plkpy je napisao(la):
За сваки случај си прекрио камеру руком :lol:

Морао је, ови кад искоче из џипа прво бију, па онда питају ко си и шта радиш :D
Нисам морао, једноставно сам руком направио "настрешницу" да ми превише светлости "не допире" до објектива на мобилном. Чак шта више један од интервентних милицајаца :D , који је седео на месту сувозача видео је да снимам, али ништа није рекао тј. одреаговао. Благо мени :lol:
 
Интересантна бахатост на квадрат !
Угао Недељка Гвозденовића и Марка Ристића, код кафића "Нада" и "Кристал". Овде сваки дан на овом тротоару буде начичкано по неколико возила, од ових што посећију ова два кафића. Паркинг уз обе ове улице постоји, али лакше је овако, да се покаже са којом се машином дошло. :notok:

Елем, бахати тип који је наишао у Рено Сенику био је паркиран на тротоару код зграде која се мало види скроз са десне стране слике. Пошто није могао да изађе са друге стране тротоара, пошто су тамо стубићи, покушао је овуда, али исто није могао од ових бахато паркираних, Цитроена Ц5 караван и Опел Вектре, пошто је размак између њих био мали и није могао да се провуче. Паркинг који је уз улицу НГ је био попуњен, тако да ни туда није могао да изађе на улицу. Излази из кола, иде до оба кафића да замоли бахату братију да помере своје љубимце, али га обадвојица одбијају. Овај љутито седа у свој Рено и вози у назад и одлази тротоаром скроз до следеће раскрснице (Недељка Гвозденовића и Виктора Новака), али, као што рекох, ту су стубићи и туда није могао. Вози дуж тротоара у Виктора Новака и преко траве излази на улицу ....
Шта рећи :x , можемо да се љутимо колико хоћемо, али...
 
cudo se nisu parkirali tamo levo na mesto za invalida
 
operic":7r4wbads je napisao(la):
cudo se nisu parkirali tamo levo na mesto za invalida

Ja nisam primetio da iko zloupotrebljava ta mesta za invalide koja su rezervisana za konkretno vozilo.

Zloupotrebljavaju se mesta ispred tržnih centara bez blama, ali ovo još nisam video da je neko probao.
 
Slažem se sa Reljom. A moguće je da ovi 'konkretni' invalidi zovu policiju / pauka čim vide da im se neko parkirao na plaćeno mesto.
Što ja i podržavam.
 
Juče i prekjuče su kod OTC NBGD kupili masovno sva kola koja su se parkirala na onom velikom "pešačkom" ostrvu, pa na trotoaru prema onim zgradama, pa sa leve strane ulice (celom dužinom)

Izgleda da je posećenost na njihovom parkingu (150 rsd) tragična, pa rešili da primenjuju silu.
 
Moravac":20j3gght je napisao(la):
Juče i prekjuče su kod OTC NBGD kupili masovno sva kola koja su se parkirala na onom velikom "pešačkom" ostrvu, pa na trotoaru prema onim zgradama, pa sa leve strane ulice (celom dužinom)

Izgleda da je posećenost na njihovom parkingu (150 rsd) tragična, pa rešili da primenjuju silu.

Nije sila nego ZAKON...
 
I treba.
U čemu je problem da se kola ostave u Milutina Milankovića ispred zgrada ili ispred VEROa? Ako ima mesta vikendom ima i četvrtkom.
 
Ne treba zaboraviti da je prosečnom vozaču najvažnije da dotera vozilo do ulaza (zgrade, kafića, prodavnice) i da je šetnja od 100m preveliki napor, a uz to izgubiće 2 minuta koja mu mnogo znače jer vreme je novac...
 
Gago zasto tamo nema stubica da bahati nemogu da se popnu ,takodje zasto nema stubica kod buvljaka ,pogotovo na tom ostrvu
 
Nisu potrebni stubići (koji ruže izgled) već jedan saobraćajac ili inspektor koji će da delli "čestitke" svim nepropopisno parkiranim lenjivcima...
 
Cestitiar nemoze biti 24 sata tu stubici mogu biti i lijepi nemoraju bitizuto crni
 
direktor":d2l1hslh je napisao(la):
Gago zasto tamo nema stubica da bahati nemogu da se popnu ,takodje zasto nema stubica kod buvljaka ,pogotovo na tom ostrvu
Директоре, зашто ту нема стубића стварно не знам. Постављање стубића на неки начин ипак зависи од станара те зграде, да ли ће поднети захтев за постављање стубића градском Секретаријату за саобраћај или не. Вероватно још нису то урадили, или их једноставно не интересује, а кафеџије сигурно неће, јер они ионако ту не станују.
 
Vrh