Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Па и јесу њихови запослени, што смо одавно на овој теми, утврдили. А то што неће да доставе податке власника аутомобила, само показује још већу бахатост "малих" моћника из МУП-а, БИА,...
 
Ово је тек бахато претицање и то дупло бахато и од стране возача овог белог Форд Ескорта, а поготово возача црног ВФ Пасата. Слику сам пронашао на интернету, без икаквог објашњења где је снимљена, а можда је негде у Мачви, пошто на слици десно, има путоказ за Лозницу, а види се и путоказ за Београд (право) ! Слика је јако мале резолуције 74 кб, па кад се увећа, тек се онда ништа не види.
 
Данас око 16,30 испред зграде у Захумској број 2. Нисам успео да сликам регистарску таблицу, али изгледа да је у питању исти "господин" са Алфом који овако воли да се паркира и у Војводе Богдана испред обданишта (приказано у неком од мојих претходних постова). Наравно, и онај Рено Твинго у позадини, као и Ауди А6 који ту стално стоји су такође непрописно паркирани и то је ту свакодневно тако, а људи који у пауку пролазе туда само слежу раменима, јер наводно и не сметају они баш толико саобраћају!? А саобраћајни полицајци тврде опет како само паук може да их носи, а они као наводно не могу да пишу казну за непрописано паркирање, већ само налог пауку да однесе возило!? Да ли је то стварно тако да не постоји класична казна за непрописано паркирање која не повлачи са собом нужно да ауто мора да буде и однесен...

5rau.jpg


xegj.jpg
 
Ja bih rekao da ovaj "šmeker" sa pozerskim italijanskim autom ne ume da parkira paralelno:
- na mestu na kojem se on parkirao Alfu asfalt je mokar od kiše, dok je na mestu ispred nje asfalt suv (kao i ispod ostalih parkiranih automobila) - znači da se Alfa parkirala dok se na tom mestu nalazio drugi automobil koji je u međuvremenu otišao.

Znači, bahatost, bezobrazluk i loš vozač.
 
Stubici stubici za ovog koji ocigledno nezna ili nece da se parkira kako treba kao u igmanskoj dupli stubici
dsc02407.jpg
 
Да, стубићи су најбољи начин да се људи дотерају у ред да лепо паркирају. Тако то раде и у иностранству. Међутим, проблем је код нас што увек неки камион (градска чистоћа обично) искриве те стубиће и то према тротоару, па после представљају препреке за пешаке. За онога ко живи код Вука може да погледа стубиће испред Захумске 2 и 4. Три стубића искривљена већ дуго времена, а Београд пут нема времена или неће да их замени или поправи.
 
Djordjem":3j2csi7v je napisao(la):
Да, стубићи су најбољи начин да се људи дотерају у ред да лепо паркирају. Тако то раде и у иностранству. Међутим, проблем је код нас што увек неки камион (градска чистоћа обично) искриве те стубиће и то према тротоару, па после представљају препреке за пешаке. За онога ко живи код Вука може да погледа стубиће испред Захумске 2 и 4. Три стубића искривљена већ дуго времена, а Београд пут нема времена или неће да их замени или поправи.

Stubići su loše rešenje jer smetaju pešacima. Postoje lepša rešenja koja mogu biti i korisna u vidu ogradica za koje mogu bicikli da se vežu.

Najbolje rešenje, takodje najjeftinije i najprofitabilnije, je da stubići ne postoje, ali da postoji nulta tolerancija za nepropisno parkiranje i da saobraćajci, inspektori non stop šetaju gradom, a ne da greju dupeta u foteljama...
 
astrodule":1yl381fh je napisao(la):
Djordjem":1yl381fh je napisao(la):
Да, стубићи су најбољи начин да се људи дотерају у ред да лепо паркирају. Тако то раде и у иностранству. Међутим, проблем је код нас што увек неки камион (градска чистоћа обично) искриве те стубиће и то према тротоару, па после представљају препреке за пешаке. За онога ко живи код Вука може да погледа стубиће испред Захумске 2 и 4. Три стубића искривљена већ дуго времена, а Београд пут нема времена или неће да их замени или поправи.

Stubići su loše rešenje jer smetaju pešacima. Postoje lepša rešenja koja mogu biti i korisna u vidu ogradica za koje mogu bicikli da se vežu.

Najbolje rešenje, takodje najjeftinije i najprofitabilnije, je da stubići ne postoje, ali da postoji nulta tolerancija za nepropisno parkiranje i da saobraćajci, inspektori non stop šetaju gradom, a ne da greju dupeta u foteljama...

Искрено, и ми као грађани смо лењи и затварамо очи пред тим. Лакше нам је да пренесемо дете у колицима преко хаубе непрописно паркираног аутомобила, него да фрајеру који се тако паркирао скренемо пажњу да то није у реду или да зовемо паук. И сам сам одустао да се обраћам људима који се бахато паркирају, јер ме је један тако овог пролећа псовао и скоро пришао да ме физички удари само зато што сам му скренуо пажњу да је својим Форд Монеом караваном заузео цео пешачки прелаз на углу Војводе Богдана и Митрополита Мраовића. Рекох му да неко дете може бити прегажено, јер ће покушати да пређе улицу где нема пешачког или се неће видети од његовог аута, да је ту и обданиште и школа, а он ме је само назвао будалом и замало ударио. Тада сам решио да се много не упуштам у те ствари, јер имам утисак да људи у Београду као да чекају у саобраћају кога ће да пребију :)

Иначе, пре неки дан скренух љубазно такође пажњу двојици фрајера што возе кроз Захумску у супротном смеру и праве застој, јер возила не могу да се мимоиђу, али сам уместо барем речи извините попио пред супругом гомилу најружнијих псовки и још сам испао крив што возим у правом смеру :) Иначе, у Захумској је постало уобичајено да се вози у контра смеру, чак и полиција то ради, а онај ко вози како треба мора онда да се пење на тротоар... Ма циркус :)
 
Uopste mu se nebi sklanjao ako je ui krivom smjeru neka ide u rikverc
Trenutno ima 6 stubica koji bleje neugradjeni [pocupani zbog rekonstrukcije ulice ]kod ulaza u garazu vukov spomenik, mogli bi se ugraditi gerila akcijom tamo gdje treba
 
Djordjem":2s177ba1 je napisao(la):
Да, стубићи су најбољи начин да се људи дотерају у ред да лепо паркирају. Тако то раде и у иностранству. Међутим, проблем је код нас што увек неки камион (градска чистоћа обично) искриве те стубиће и то према тротоару, па после представљају препреке за пешаке. За онога ко живи код Вука може да погледа стубиће испред Захумске 2 и 4. Три стубића искривљена већ дуго времена, а Београд пут нема времена или неће да их замени или поправи.
Тачно је да су стубићи једна од најбољих одбрана од бахатих дивљака за воланом, али нису само камиони ти који искриве неки стубић. На жалост, има случајева где се стубићи намерно исеку бонсеком да би се могло и даље не ометано бахато паркирати или да се одмах до саме продавнице могу истоварати доставна возила са робом.

Ето код мене у крају су били стубићи на овој раскрсници (Недељка Гвозденовића-Љубинке Бобић-Др. Хуго Клајна) на слици код пијаце Бежанијска коса, али их је неко бонсеком исекао до равни са асфалтом на тротоару. Сад таксисти, њихова станица је преко пута у Др. Хуго Клајна улици, не ометено и ту паркирају и чекају ред да прећу преко, а и камиони и комбији кад довозе робу за ову приватну продавницу, ту стану за истовар. У јутарњим часовима овде је хаос. Ко је исекао стубиће, погађајте ? Места исечених стубиће сам означио са стрелицама, а има још са десне стране слике два комада.



"Београд пут" само поставља стубиће по изричитом НАЛОГУ градског Секретаријата за саобраћај, тако да они не могу на своју руку да их мењају или да постављају нове.
 
Овом американцу са Флориде (да, да како да не), сам већ једном залепио налепницу "бахато паркиран", али изгледа да не вреди бахатом "амеру" нешто доказивати или га учити лепом понашању. Изгледа да је његов IQ стварно 7 :notok:


 
Sigurno i na FLoridi tako parkira.
 
Ma ovi sa američkim tablama su u 90% slučajeva kradena kola, ionako nijedna kazna do njih ne može da stigne.
 
Moze da ga odnese paouk pa kad ustanove da je kraden da bude oduzet u korist drzave
 
Овакви са америчким таблицама, Фарским острвима, Куковим острвима и слично, су власници који нису платили царину и порезе за купљена возила, него су их регистровали преко "специјализованих" агенција на овакве таблице. То се ради само да се не би платила царина и порези (порез на луксуз). Пошто је овај аутић произведен у ткз. европској заједници, нема царине, него само царинске евиденције од 0,5% на вредност возила, изгледа да би им и то био велики издатак.
 
Нова школска година је почела, а са њом и "комшије" које или не знају да паркирају или воле да натерају децу и мајке да прошетају коловозом, пошто је тротоар резервисан за њихове љубимце :)

Војводе Богдана, испред вртића, јутрос у 7,55...

Прво је ту СААБ...

yh2r.jpg


caw5.jpg


ev33.jpg


...а затим и од прошле године позната мечка будванских таблица која се редовно свако јутро паркира на самом натпису ШКОЛА, а и иза знака за забрањено паркирање (има је такође на сликама у мојим постовима од пролетос)

umxd.jpg


Има ли сврхе да све ове слике пошаљем на мејл Студија Б и у Љермонтову?
 
Čitajući malo forume i komentare na nekim sajtovima došao sam do saznanja da mnogi vlasnici skupih, tj većih automobila namerno parkiraju na dva parking mesta (tamo gde se parkiraju jedan pored drugog) da im neko odvalio auto prilikom otvaranja vrata. Šteta u tom slučaju je velika, pa u neku ruku to ima logike (iako nije fer).

Ovi što parkiraju ukoso - možda su bahati, ali nekako ipak mislim da oni ne znaju da se uparkiraju pravilno. To ih naravno ne opravdava...
 
astrodule":5awsgs6v je napisao(la):
Čitajući malo forume i komentare na nekim sajtovima došao sam do saznanja da mnogi vlasnici skupih, tj većih automobila namerno parkiraju na dva parking mesta (tamo gde se parkiraju jedan pored drugog) da im neko odvalio auto prilikom otvaranja vrata.

Дуле, ако неко има 50.000 и више хиљада евра да издвоји за ауто, па има ваљда новца за каско осигурање и остале поправке. Проблем је што код нас људи купују скупе аутомобиле, а онда "немају" ни 40-ак динара да плате паркирање у зони, већ намерно остављају аутомобиле по пешачким прелазима и осталим недозвољеним местима... Не знам, можда нисам у праву с обзиром како је све постало наопачко постављено и као такво се ћутећи прихвата :)
 
Djordjem":236sbvka je napisao(la):
astrodule":236sbvka je napisao(la):
Čitajući malo forume i komentare na nekim sajtovima došao sam do saznanja da mnogi vlasnici skupih, tj većih automobila namerno parkiraju na dva parking mesta (tamo gde se parkiraju jedan pored drugog) da im neko odvalio auto prilikom otvaranja vrata.

Дуле, ако неко има 50.000 и више хиљада евра да издвоји за ауто, па има ваљда новца за каско осигурање и остале поправке. Проблем је што код нас људи купују скупе аутомобиле, а онда "немају" ни 40-ак динара да плате паркирање у зони, већ намерно остављају аутомобиле по пешачким прелазима и осталим недозвољеним местима... Не знам, можда нисам у праву с обзиром како је све постало наопачко постављено и као такво се ћутећи прихвата :)

Ima i toga (da ljudi puknu velike pare, pa onda škrtare na "sitnicama"), ali znamo da je kasko nekad cimanje, pa onda vozilo nije u upotrebi ako se popravlja, pa malusi, pa za manje štete se ne isplati aktivirati kasko (5% učešće, tj min 100e)...

Daleko od toga da ih potpuno opravdavam, ali znam i sam kakav sam kad na novoj stvari primetim neku ogrebotinu za koju je kriv neko ko ne pazi...
 
Što im na kraju ne ostane za kansko, manje više (po meni ludost ući u kombinaciju za kvalitetan i skup auto a da ga ne osiguraš) nego što kupe skup auto pa posle nemaju ni za zimske gume... :roll:

Koliko puta sam video BMW-ove koji proklizavaju i šlajfuju na običnoj bljuzgavici sa letnjim gumama...

Stvarno mislim da je ovde u pitanju loša obuka vozača poslednjih godina iz koje dalje proizilazi nisko stanje svesti i lične odgovornosti.
 
Nisko stanje svesti i lična odgovornost nema veze sa obukom. Obuka jeste loša, ali sve zavisi od vozača. Ja kada sam položio pa mi paralelno nije išlo baš sjajno nije mi padalo na pamet da se ovako parkiram, tražim drugi parking i ćao. Oni to rade jednostavno jer im se dozvoljava, država bi pristojne pare mogla da nakupi od kazni, nikad mi nije jasno zašto se to ne radi.
 
Potpisujem!
Nek proba negde na zapadu da nagazi liniju ili da nasloni tocak na ivicnjak, dobice lepu cestitku...
 
Kokos, i ja se ponašam isto kao i ti, ni meni ne pada na pamet da uradim nešto slično... čak ni na praznom parkingu APC-a vikendom.

Ali, dužnost auto škola je i da objasne budućim vozačima da nisu sami u saobraćaju, bez obzira što su su neke roditelji ili okolina od njih formirali samožive osobe pre ulaska u auto.
I da, ni mene instruktor nije učio da parkiram paraleleno, pa sam sam naučio. Toliko o kvalitetu obuke.
I ne pišem ovo zato što sam protiv kažnjavanja - itekako sam za drastično kažnjavanje.
 
Ja sam na obuci imao tri vrste parkiranja paralelno ,pod 45 i garaza ,kada sam polozio na yugu uzeo sam sam svoja kola i otisao na poligon da izvjezbam parkiranje radi sebe ,Da se to kaznjava vise bi se vodilo racuna a parking servis bi imao para ne za jednu podzemnu garazu godisnje nego za 3 nove
 
Vrh