Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

A ja sad zamalo da izađem na forum među bahate vozače a možda i na robiju....
Potpuno odsutna devojka je promenila pravac kretanja i krenula da pređe ulicu na pola metra ispred mog auta koji je na pola već bio na zebri... Sreća pa sam išao skroz polako i uspeo da zaustavim auto za to pola metra. Možda sam se i malo naslonio na nju.... Ocigledno se uplašila, samo je pobegla sa prelaza, a meni se auto ugasio.....

Da joj se nešto desilo nikad ne bi dokazao da mi je istrčala....
 
A Ja npr danas sa ženom, detetom od dve i po godine, kod kbc dm, zamalo da osedim na pešačkom prelazu čekajući da nas neko pusti, na jednom sam morao da zakoračim i počnem prelaženje da bi neko stao, na dva su stali tek posle jedno 20tak automobila koji su nonšalantno prošli bez da pogledaju da li neko namerava da predje.
 
Biće to bolje kako se Beograd bude tovario sa još ljudi i zgradurina, i kako cene auto škola budu sve veće. Pošto je evidentno da sa svakim novim poskupljenjem vozačke obuke, i svakim novim zakonom o saobraćaju, situacija u saobraćaju postaje sve bolja i bolja. Srbi (u globalu) nikada nisu ovako dobro vozili. Svakog dana me iznova fasciniraju.
 
A ja sad zamalo da izađem na forum među bahate vozače a možda i na robiju....
Potpuno odsutna devojka je promenila pravac kretanja i krenula da pređe ulicu na pola metra ispred mog auta koji je na pola već bio na zebri... Sreća pa sam išao skroz polako i uspeo da zaustavim auto za to pola metra. Možda sam se i malo naslonio na nju.... Ocigledno se uplašila, samo je pobegla sa prelaza, a meni se auto ugasio.....

Da joj se nešto desilo nikad ne bi dokazao da mi je istrčala....
Добро се све завршили, то је најважније. Ако је раскрсница под камерама, лако би доказао невиност.
Такође и ово што каже @Бич, уградиш камеру и миран си (мање-више).
 
A ja sad zamalo da izađem na forum među bahate vozače a možda i na robiju....
Potpuno odsutna devojka je promenila pravac kretanja i krenula da pređe ulicu na pola metra ispred mog auta koji je na pola već bio na zebri... Sreća pa sam išao skroz polako i uspeo da zaustavim auto za to pola metra. Možda sam se i malo naslonio na nju.... Ocigledno se uplašila, samo je pobegla sa prelaza, a meni se auto ugasio.....

Da joj se nešto desilo nikad ne bi dokazao da mi je istrčala....

Zbog takvih situacija postoji ograničenje brzine. U takvoj situaciji mala je verovatnoća smrtnog ishoda, a to je najbitnije i za tebe, a posebno za nju...

Meni je tako jedan bilmez izleteo kod Staklenca... Narod lepo čeka da im se upali crveno, ja idem iz pravca Palate Albanija, a on izleti ispred svih na pešački skoro metar i stane tako, kao nestrpljiv je - ne gleda ni levo, ni desno - samo bulji u semafor i čeka da mu se uključi zeleno... Još ona kaldrma, aktivirao mi se ABS - jedva sam zakočio. Posebno je problem što je tu krivina, pa jako kasno vidiš pešake, a brzo im se uključi zeleno, nakon što se tebi na prethodnom semaforu uključi uslovno.

Još se smeje, vraća se unazad i kao pokazuje mi da prođem, kao on mene propušta. Nisam ga udario kolima, ali je malo falilo da izađem i premlatim ga tu na licu mesta.

Često ima takvih idiota, tu kod Staklenca i malo niže kod Kulturog centra, koji izađu pola metra na pešački i čekaju zeleno tako u sred raskrsnice.
 
Poslednja izmena:
Ide gas nikad jače. Postali smo zemlja vozača koji gaze pa beže
Što bi rekao Bora Čorba:

Pešaci su spori ,
pešaci su tromi ,

zato ih obori.

Još jedan udes na pešačkom. Lepo sam rekao ležeći ispred svakog pešakog ili kazne dok se ne nauče pravila saobraćaja.

I to takav da ti odvali auspuh, minimum, kada ga prelaziš pri punoj brzini.
 
Oko Coravo je smejurija koju mnogi vise ni ne zarezuju. Stvar sa Save Tekelije je sto tu zivi neko vrlo uticajan, pa mu se moze da dovodi, ne samo Komunalce nego i Saobracajne bumbare sa sve paucima.

Nedaleko odatle je ists situacija i u Gruzanskoj. Kacio sam slike vise puta, par puta i na ovoj temi. Okolne ulice lice na buvljak, dok je ona 90% vremena cista kao suza.
jeste... u pitanju je nova kuća na ćošku...čak su ukinuta i regularna parking mesta ispred iste...valjda zbog estetike?
 
Potpuno blokirao pešački prelaz kod škole jasno obeležen kao takav
779E579A-34A0-4326-82F7-2252EE6A9379.jpeg
 
Pretpostavljam da se ovde govori o bahatom ponašanju parking servisa koji odnosi vozilo koje ni u kom smislu ne remeti ni pešački ni drumski saobraćaj niti je parkirano na zelenoj površini?
 
pa tu sad tacno mogu da naprave jos jedno parking mesto za invalida nekog.

msm pravog invalida a ne ovog uglavu...
 
Pretpostavljam da se ovde govori o bahatom ponašanju parking servisa koji odnosi vozilo koje ni u kom smislu ne remeti ni pešački ni drumski saobraćaj niti je parkirano na zelenoj površini?
Zbog ovakvih kao što ti misliš da se izvrsno parkirao ja u ovoj ulici mora da idem po putu sa kolicima sa bebom dok neki id*** iz wolt-a u svojoj pandi leti 70 na sat.
 
Zbog ovakvih kao što sam ja sigurno ne, jer ja parkiram i kilometar dalje kako bih stao 100% propisno, ali definitivno imamo problem sa 2 krajnosti. Na jednoj strani bahate koji zagradjuju sve i svakog i svuda, a sa druge ove koji kukaju što ne mogu da prodju kolica ali možda ona dupla sa blizancima, jer obična svakako mogu u ovom primeru (možda čak mogu i dupla kad bolje pogledam). U redu je pisati kaznu za nepropisno parkiranje, ali nije u redu da se odnosi vozilo koje ne remeti nikoga, i mislim da je ovo sve lepo i definisano u zakonu koji se ne poštuje. A potpuno je treća tema nedostatak apsolutno svega u ovom gradu. Ne bih uopšte ni komentarisao ali se stvarno vidi da se čovek maksimalno potrudio da ostavi dovoljno za pešake, ne moramo bas njega hejtovati i javno obelezavati kad u svakoj ulici imamo 10 gorih primera. Postoji razlika izmedju nepropisno i bahato.
 
ali nije u redu da se odnosi vozilo koje ne remeti nikoga
Remeti.
Ne bih uopšte ni komentarisao ali se stvarno vidi da se čovek maksimalno potrudio da ostavi dovoljno za pešake, ne moramo bas njega hejtovati i javno obelezavati kad u svakoj ulici imamo 10 gorih primera. Postoji razlika izmedju nepropisno i bahato.
Pa prelistaj temu, kače se ovde i ti drugi, gori primeri. Sad se samo potrefilo da jedan član okači ovaj slučaj iz Albanske spomenice i da ti tada vidiš temu. Ali kače se ovde i druge mnogo, mnogo gore svinjarije i bezobrazluci.

Naravno, to ne oslobađa odgovornosti ovog sa slike, to što uvek ima i gorih. Jer kao što je njemu muka da traži garažu - ili pak i da je plati - tako je i nama ostalima muka više da u ovom gradu koji je nekada bio prijatan i lep, hodamo po kolovozima ili se izvijamo po trotoarima zbog nekih bahatih vozača. Neka proda kola ako nema gde da ih parkira. Jbg.
 
Vrh