Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ovo je tema o parkiranju, a ne valjda o etimologiji. SrBstvo nam curi na svaku temu - zar nemate dovoljno foruma o tome? Ajmo malo da se držimo tematike.

Elem, da pojasnim - ne pozivam na uništenje imovine, jer bi to naravno bilo protivzakonito. Samo kažem da ukoliko ljudi redovno parkiraju na nekom mestu u kome ometaju svoje komšije i druge, ne žele da čuju napomene, sugerisanje, i signale ostalih, onda naravno da ne treba da se čude kada se te komšije okrenu protiv njih. Kod mene u ulici je vidljivost uništena jer su id*** stavili stubiće pa naravno ljudi sad parkiraju na ulici ispred stubića, a tim putem idu deca u školu.

Takođe:

пипистрел je napisao(la):
Ја сам сад искрен, да затекнем неког ментола како ми гребе ауто кунем се да бих му руку на лицу места одсекао а затим убио бога у њему.

Samo da razumemo - ti kažeš da oštećenje imovine (koju ti nisi napravio, jeli, nego kupio u radnji kao svi ostali) treba da bude kažnjivo odsecanjem ruke i batinama (!!), a nepristojno parkiranje, koje ugrožava kretanje tvojih sugrađana i može nekom da ugrozi život na kraju krajeva, e za to treba da se zove pauk koji ionako nikad ne dolazi.
 
Moderatori spavaju, čini se i previše u poslednje vreme.
 
dsc06897.jpg

Cak izlaze u knez ovuda
 
Симпатично решење за упозорење на забрањено паркирање испред приватних гаража нпр.

2sb2vzp.jpg
 
Uskoro u beogradu cim vrenenski uslovi dozvole
 
Beogradsko dramsko pozoriste, svaki dan. Prijavio sam pauku, izlozio im problem, i naravno nista.
Voze i kroz taj park, gde je spomenik i osvetljenje koje se nalazi u zemlji, sigurno preskupo placeno.
Motori si redovno vezani za jarbole na kojima se viore zastave sa gradskim i drzavnim oznakama.
Lepi su ti cempresi, nadam se da ih nece slomiti, jer su bas stari :cry:

dsc0214th.jpg

dsc0233jdi.jpg

dsc0232y.jpg

dsc0227sa.jpg

dsc0226t.jpg

dsc0225ki.jpg

dsc0221wv.jpg

dsc0218ku.jpg

dsc0219mx.jpg

dsc0223ij.jpg

dsc0217ah.jpg

dsc0234rg.jpg

dsc0230a.jpg
 
Сан већине возача у БГ-у - паркирати кола у собу. :D

34sfima.jpg
 
Бахатих возача има свуда, али мислим да је овај Шкот са мечком баш претерао. Човек стопирао грађевинске радове у Единбургу код Ваверли станице. Ипак грађевинци наставили радове око његовог Мерцедеса. Све овосе дешавало сад у петак. Ево чланка из Дејли мејла, а интересантни су и коментари.

Pay and dismay: Mercedes left marooned after builders excavate station car park around it
Driver apparently moved barriers to park the car at Edinburgh Waverley
Car park owners Network Rail said driver could be fined for delays to work
Police have now been contacted to try and trace the Mercedes owner

By BECKY EVANS
PUBLISHED: 10:53 GMT, 3 February 2013 | UPDATED: 10:53 GMT, 3 February 2013
• Comments (134)
• Share

A driver may regret his decision to park on a building site after workmen dug around his Mercedes, leaving it marooned on a tarmac island.
Baffled workmen at Edinburgh Waverley station - one of the busiest in Scotland - had to excavate around the luxury saloon after the driver apparently moved barriers in a bid to park the car.
Rather than tow the vehicle or delay the car park resurfacing, workmen simply dug around it on Friday.



Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... z2JsTnD4sL
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
 
20120815183600.jpg


ovog leta na okretnici autobusa 68... Mnogo je inače teško parkirati 100 metara dalje na parkingu.
 
dsc00420.jpg


Pre par godina kod nove zgrade na uglu Gandijeve i Vojvođanske, ovo je inače sve trotoar sa zelenim površinama okolo, paralelno sa Gandijevom koja je levo (ne vidi se na slici).

Ovo je prilično problematičan ugao, prosto ne mogu da verujem koliko posetioci lokalnih kafića izigravaju invalide i ne mogu da parkiraju samo 50-100 metara dalje u Vojvođanskoj gde uvek, ali uvek ima praznog mesta pošto nema stambenih zgrada pored. Pre godinu dana su podigli veliki ivičnjak da se više ne penju na travnjak, ali sada parkiraju na trotoaru na samom uglu, tako da pešaci izvode piruete da ih obiđu.
 
DusanBG":15k41ixd je napisao(la):
ovog leta na okretnici autobusa 68... Mnogo je inače teško parkirati 100 metara dalje na parkingu.
Наравно да је таквима и са оваквим аутомобилчићима тешко да препешаче чак и 100 метара, то је велики напор за њих, а мора да се покаже "машина" :notok: .
ДушанеБГ, укњижен плусићћћ
 
DusanBG":35oghoxo je napisao(la):
Pre par godina kod nove zgrade na uglu Gandijeve i Vojvođanske, ovo je inače sve trotoar sa zelenim površinama okolo, paralelno sa Gandijevom koja je levo (ne vidi se na slici).

Ovo je prilično problematičan ugao, prosto ne mogu da verujem koliko posetioci lokalnih kafića izigravaju invalide i ne mogu da parkiraju samo 50-100 metara dalje u Vojvođanskoj gde uvek, ali uvek ima praznog mesta pošto nema stambenih zgrada pored. Pre godinu dana su podigli veliki ivičnjak da se više ne penju na travnjak, ali sada parkiraju na trotoaru na samom uglu, tako da pešaci izvode piruete da ih obiđu.
Да, прошле године су поставили те високе ивичњаке у том делу Гандијеве улице, а код те зграде. Поставили су и оне жуто-црне стубиће и сад стварно више се не може "паркирати" на зеленој површини, тротоару и бициклистичкој стази. Колико пута ми се десило, кад сам возио бицикл туда, да не може да се прође ни тротоаром, ни бициклистичком стазом, него сам морао на улицу, јер су паркирали косо, ваљда да се више бахатих може "паркирати".
 
Kad se sledeci put ovako nparkira bice ljepljwenje na soferku sad samo opomena dok ne izbrendiram vrata i prostor adekvatno obiljezim
dsc06984.jpg

dsc06985.jpg

A nasa vrla policija
ne-ovo-nije-prekrsaj.jpg
 
Gago i ja sam video da su stavili sve da bi pokušali da spreče parkiranje, ali sada situacija nije skoro ništa bolja (bar kada sam ja prolazio). Sada se kod same raskrsnice parkiraju po 2-3 automobila i naprave lavirint za pešake :(

Što se tiče ove slike Methane-a sa savskog keja, baš sam za vikend prošao ovuda i nisam verovao da su izvalili čitav ivičnjak i preko puta još jedan drveni stub, da bi mogli da prolaze i sada već lagano nanose blato i ovde i kod polazišta belog čamca, gde isto prelaze preko trave. Doduše retko vidim neki automobil na ograđenom delu keja, ali očigledno postoji neko doba kada prolaze mimo rampi koje su postavljene.

Mislim zar im nije bilo dosta što je gradska vlast već izašla u susret bahatima pa deo keja kod bloka 70a izostavila iz ove zabrane da bi vlasnici čamaca u marini Vidra mogli autom praktično u sam čamac bez šetnje preko nasipa, već sada ponovo provaljuju i na sam kej. Ovako se ovaj deo keja već lagano i pretvara u parking ovih koji štede noge i broje metre od auta do splava, pa ovako mogu još bliže da se parkiraju reci. A pre 10 godina nikome nije padalo na pamet da idu kolima na kej i kada nije bilo prepreka, ali izgleda da nam se gradska kultura sve više srozava.
 
Ogradice ogradice i ziva ograda da se posadi.Prirodno staniste
dsc06996.jpg
 
Pre deset godina, je bio naprotiv, vrhunac voznje na sve strane, to je trajalo od 2000. do 2002. sredinom te godine su ucestale kontrole, pa se guzva rascistila. Ali 2004. je cela obala ispunjena splavovima i vozila je bilo sve vise ponovo, sve dok pre nekoliko godina nisu preduzete mere koje su gotovo u potpunosti resile ovo pitanje.

Ali sta i to vredi kada je stanje na samoj obali potpuno isto vec poslednjih 10 godina, a resenje se vise i ne pominje.
Beograd inace ima preko 150 kilometara obala, ali bas ova tri i po kilometra, najlepse ambijentalne celine koju cine vrtna naselja u blokovima do obale, vrtno uredjene povrsine do obale, reka i arhipelag koji cine ade Medjica i Ciganlija, su izabrana za sadrzaje koji potpuno menjaju izgled te jedinstveno vredne prirodno gradske celine, a time i raspolozenje stotina hiljada ljudi koji, posebno od proleca ovde dolaze.


/Dusan bg ,A pre 10 godina nikome nije padalo na pamet da idu kolima na kej i kada nije bilo prepreka, ali izgleda da nam se gradska kultura sve više srozava./
 
Za sada nije poznato da li će vlasnik podneti zahtev za naknadu štete od "Parking servisa"!
jok, verovatno ce da se nagode - on njima ne trazi odstetu, a oni mu ne pisu kaznu :lol:
 
@beli grad
Dobro, može biti da grešim tačno oko perioda, davno je bilo, ali činjenica je da su na kej jedno vreme kolima uglavnom dolazili "fudbaleri" sa sada potopljenog splava terena pored Baobaba, dok ostatak obale uglavnom nije bio uzurpiran negde do 2005-06, kada masovno počinju vozila da prelaze nasip. Ali ajde, ovaj problem je zaista uglavnom rešen, samo da sada ponovo komunalci ne zažmure na ovo rušenje izdignutih ivičnjaka u 70a bloku.

Pitanje značajno prekobrojnih splavova ostaje kao rak rana ovog dela obale, gde se čak ne poštuju ni trenutno važeće odredbe koji splavovi mogu koje veličine i sa rastojanjem da se postavljaju (iako su i one suviše liberalne i praktično ne predviđaju slobodne delove obale). Ali ovde ćemo o parkiranju posetilaca tih spavova...
 
Istine radi, cinjenica je da su se tu dovozili svi, a ne samo posetioci terena na splavu i da se to nije dogadjalo tek od 2005. nego od 2000.te godine.


/ Dusan bg, Dobro, može biti da grešim tačno oko perioda, davno je bilo, ali činjenica je da su na kej jedno vreme kolima uglavnom dolazili "fudbaleri" sa sada potopljenog splava terena pored Baobaba, dok ostatak obale uglavnom nije bio uzurpiran negde do 2005-06/
 
E ako moramo da se preganjamo, ja sam napisao da su UGLAVNOM dolazili fudbaleri i to jeste činjenica, a ne da su svi dolazili (ja nisam, niti iko koga ja poznajem). Pored tog splava samo su se vozila parkirala još pored KNJAZA na samoj travnatoj površini, Kruz je bio relativno nov i tu se eventualno parkiralo po neko vozilo i to je bilo to.
U to vreme je kej kod hotela Jugoslavija bio preplavljen vozilima i prosto sam strahovao kada će to i kod nas da se desi, dok se nije desilo. Zadnje 2-3 godine pre ove rekonstrukcije sa ivičnjacima odjednom nije postojao skorko ni jedan pedalj donjeg šetaljišta koji nije služio kao parking (ka ovoj sudbini se kreće novi kej u Zemunu, ako lokalna vlast nešto ne preduzme po ovom pitanju).

Ovo je delom činjenica da je deo keja kod bloka 45 sve do pre 4-5 godine imao vrlo mali broj splavova (sada su ga uglanovm privatne kućice popunile) ispred kojih je retko bilo koje vozilo (evenutualno uveče ispred Toše) pa nije imao ko ni da parkira, a mali spavovi u 70 nisu bili interesantni vozačima do pojave Kruza (i dok nije postao fensi širem krugu ljudi).
 
Ako nisi dolazio nije ni cudo sto ne znas kakvo je stanje tu bilo, u vreme najvece guzve kada od vozila nije moglo da se mirno seta cak ni po travnatim povrsinama, a to je bilo izmedju 2000. i 2003. godine.
 
Vrh