Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

direktor":10j34tvw je napisao(la):
Recimo Bec siri yone od 30 km na svaki moguci nacin destimulise koricenje automobila ,ckup sat garaza u centru ,ogranicenjeima ti cini da ti se vise isplati da koristis javni prevoz


Jeste , ali Bec ima fantastican gradski prevoz, veliki broj javnih i stambenih garaza, kao i garaze tipa park & ride
(primer http://www.parkandride.at/Standorte.html#g1) pa se na taj nacin resavaju problemi.

A u Beogradu se i dan danas prave zgrade koje nemaju maltene ni jedno parking mesto, zar ne? O javnim parkiralistima i parkinzima firmi da ne govorimo. Pa nama policijska vozila stoje na trotoarima i sprecavaju pesake da normalno prolaze, zar ne?
 
Пакр код Економског факултета. Овај примерак се провукао између стубића и контејнера ушао на зелену површину тек реновираног парка, направио блатиште...све само да не плати паркинг 5 метара одатле. Јбг. без такви се без блата не осећају као код куће, шта ћеш....

a6zar.jpg


Феноменалан примерак. Човек се увукао у наткривени улаз ТЦ на Устаничкој. Пошто је ту и отправничка кућица, могуће је да је и неко из ГСП-а

11uase9.jpg
 
Kada god pričao o parkiranju kosa mi se digne. U većem delu Beograda (isključujem centar) čak i nije nemoguće parkirati na normalno parking mesto, ali pola stanovništva smatra da ako ima preko 50m do parking mesta to znači da ono praktično i ne postoji i samo gleda gde da se uglavi, bilo na travu, bilo na trotoar. Svaki dan sam svedok ovoga na NBG.

A ukidanje zabrane parkiranja na trotoarima mi nije jasno (osim kada znak pokazuje da može), pošto se ne sećam da sam negde video u svetu da se baš parkira po (neobeleženim) trotoarima. Kod nas je već haos, a mogu da zamislim kako bi ovo izgledalo. Doduše nisam stručan, ako neko može da mi kaže da li bi svejedno i dalje bilo zabranjeno parkiranje na trotoaru, ako ima i zeleni pojas između trotoara i kolovoza - odnosno da li će onda moći i da se vozi trotoarom?

A svuda, ali svuda se parking u centru žestoko naplaćuje (ovo naše je još i malo) da bi se obeshrabrili ljudi da dolaze u centar kolima. Ja sam pre 6 godina radio u samom centru i nije mi bilo teško da krenem 20 minuta ranije i idem prevozom na posao.
 
Ствар је у психичким баријерама... Доста пута сам био сведок да се неко понаша крајње бахато а да уопште нема свест да ради нешто лоше... Једноставно није добио контру целог живота... Ми смо као народ много трпељиви без обзира како нас представљају као екстремисте и лудаке...

Једноставно доследним и сталним кажњавањем треба пробити те баријере да људи почну да размишљају да ли и шта раде лоше... Притом не мислим на кажњавање мукица које немају за карту у ГСП, већ за праве бахате штеточине... На свим нивоима...
 
Pomaže malo češće bušiti gume. Ljudi se plaše ludaka sa bezbolkama, a ustvari ako je otpor ograničen, onda ti ludaci vladaju. Mislim, ne preporučujem ja to, naravno da je protivzakonito. Ali samo kažem - ako bi neko stalno parkirao na prolazu, i ne bi reagovao na upozorenja (npr podignuti brisači), onda mislim da ne bi trebalo da se čudi ako revoltirani ljudi mu povećaju zimski trošak...
 
То је дискутабилно јер може да се деси да гума покаже да је бушна у току вожње и да изазове несрећу... Не бих се играо са тиме... Зато добри стари кључ по фарби говори учинковитије...
 
Da li ste obavešteni da je radna grupa na ZOBS-u predložila da parkiranje na svim trotoarima bude dozvoljeno, ukoliko je ostavljeno 1.6 metara površine za pešake?

TO ZNAČI LEGALIZACIJU KOMUNALNOG HAOSA koji imamo i sada!
 
jlaki, pricamo o tome vec dve strane.

ne vidim zasto bi to bio haos, ako se uredno ostavi mesto za pesake na trotoaru, kao i ako se postuju ostala pravila, npr. da ne smes da parkiras u blizini pesackog ili autobuske stanice, ili tako da smetas vozilima na ulici.
 
Feanor":2azxy4od je napisao(la):
То је дискутабилно јер може да се деси да гума покаже да је бушна у току вожње и да изазове несрећу... Не бих се играо са тиме... Зато добри стари кључ по фарби говори учинковитије...
Фејнор, ајде преведи ову реч из "њихове лепе" (учинковитије) на српски !
 
Klinički centar: Zar neko treba da umre da bi bila uklonjena vozila koja blokiraju Hitnu pomoć?

S. Todorović | 24. 01. 2013. - 14:44h | Komentara: 118
Kola Hitne pomoći, u poslednji nekoliko meseci sve teže se probijaju kroz bolnički krug Kliničkog centra Srbije. Razlog za to su nesavesni građani koji se nepropisno parkiraju u krugu bolnice. Istovremeno, niko od nadležnih ne reaguje, ni Parking servis Beograda, ni saobraćajna policija, uprkos bezbroj poziva i apela, kažu u KCS.
307647_02_f.jpg


Nepropisno parkirana vozila blokiraju put Hitne pomoći
Dok je u prethodnom periodu pauk svakodnevno nosio nepropisno parkirana vozila u krugu KCS kako bi kola Hitne pomoći i sanitetska vozila iz različitih zdravstvenih centara u unutrašnjosti, mogla da dovedu pacijente kojima je život ugrožen do Urgentnog centra ili neke druge klinike, u poslednjih par meseci, to je gotovo nemoguća misija!
307649_01_f.jpg

U Kliničkom centru Srbije navode da se njihovo obezbeđenje svakodnevno bori sa haosom koji nastaje nepropisnim parkiranjem od strane građana koji rade u okolnim firmama ili žive u okolnim zgradama, a koji nisu voljni da plate parking nalazeći „solomonsko“ rešenje tako što svojim nepropisnim parkiranjem zakrče uredno obeležen put Hitne pomoći u krugu KCS.

- Oni na taj način onemogućavaju pacijente, čiji život zavisi od brzine reagovanja lekarskih ekipa i bukvalno se meri sekundama, da u najkraćem roku stignu u bolnicu. Da li je potrebno da neko izgubi život čekajući u kolima Hitne pomoći da neko pomeri svoje vozilo, da bi problem nepropisnog parkiranja u krugu KCS bio rešen? Čelnici gradske uprave Beograda često ističu da sve čine za građane, kako bi im život učinio lakšim i udobnijim. Evo prilike - ističu u Kliničkom centru.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/36...a-uklonjena-vozila-koja-blokiraju-Hitnu-pomoc
 
Најзанимљивији су ми ови што би да уништавају туђу имовину бушењем гума, разбијањем шоферки, просипањем кочионог уља и гребањем боје. Врло храбро, али пазите да вас власник не ухвати као Гагу. Једино што имате право је да позовете паука. У крајњем случају подигните брисач. Ја сам сад искрен, да затекнем неког ментола како ми гребе ауто кунем се да бих му руку на лицу места одсекао а затим убио бога у њему.
Глупо је можда што почињем тему на овакав начин али ова тема ме је одувек нервирала. Наравно, нисам ја присталица бахатог паркирања, нарочито по трави или на такав начин да се уништава зелена површина или да се отежава одвијање саобраћаја, али да се не лажемо, свако од нас је више пута уживоту паркирао ауто тамо где не треба. Мене само нервирају ментоли који би другима у секунди да избију из џепа неколико стотина евра. Вероватно исте вара жена, не диже им се или не возе па морају да се празне негде.
Ајде, уздравље и читамо се даље.
 
Pipistrel napusti forum.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Да, напустићу га баш због тебе. Чудо да модератори не кажњавају због позива на уништавање туђе имовине.
 
Slazem se sa pipistrelom da se ni u kom slucaju ne poziva direktno ili indirektno na unistavanje bilo cije imovine privatne ili javne to definitivno nije u duhu foruma a i nije bas po zakonu ;)

Jednostavno na bahatosti i urbano saobracajno nasilje nikako ne smemo odgovarati na isti nacin. Jeste klise moja konstatacija ali je stvarno tako
 
Решење је на овом форуму нађено. Налепница а4 по сред шоферке не оштећује ничију имовину али ће власник вољеног му аутомобила изгулити нокте до костију док не скине ту налепницу.

Трајно уништење имовине није поента, али такође ни окртетање глеве и кулирање на иживљавање аутомобилиста.
 
Него јел може неко да помогне Гаги и мени са лингвистичким проблемом? Учинак - учинковитије? Јел има "српска" реч за ово?
 
Компарација је успела, проблема нема. Српска реч, како то мислиш? Где ћеш српскије од овога...
 
Ефикасније није српска реч...
Ја сам сматрао да је учинак српска реч и не видим зашто није? Јел тисућа хрватска реч?
Делотворније је исто добар пример, хвала... Вероватно звучи "српскије" Гаги...

Само бих волело да ме гага исправио/ла пошто воли да лови "грешке" у речнику иако то нема везе са темом...
 
Tisuca je ruska rijec inace koriscena u srednjovjekovnoj srbiji kao i mjeseci koje svojataju susedi ,ili pak cinoi u vojsci satnik ,celnik itd
 
Vrh