Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

12. Da li postoji pretplata u garažama i na parkiralištima za period od 06.30 do 17.30 časova?
Da, u garažama „Masarikova”, „Zeleni venac” i „Pionirski park“ korisnicima nudimo novi vid pretplate – „POSLOVNU TARIFU“, namenjenu zaposlenima koji rade u centru grada. Mesečna pretplata, po ceni od 5.999 dinara, omogućava parkiranje radnim danima i subotom od 06.30 do 17.30 časova. Zainteresovani mogu da podnesu zahtev u poslovnicama Korisničkog servisa ili putem telefona 011/30 35 400. Prilikom potpisivanja ugovora za pretplatu potrebno je dostaviti potvrdu o radnom odnosu, fotokopiju saobraćajne dozvole i ličnu kartu na uvid.
 
Hvala :)
Ali, nisam pricao o pretplati.
Eto moj primer je da povremeno radim u centru, a od toga mi je povremeno potreba da idem sopstvenim automobilom.
I ja sigurno nisam jedini sa takvim potrebama u skoro dvomilionskom gradu.
Zar gradu i parking servisu ne bi bilo bolje da mi naplati neku razumnu sumu, od toga sto cu (onda kada moram kolima) kruziti po obodu zoniranog podrucja i usporavati saobracaj i pritom od mene nece nista inkasirati, dok im istovremeno zvrje prazna mesta u podzemnoj garazi?

A tek stavku "potvrda o radnom odnosu" je besmislena. Zasto bi recimo student ili nezaposleni bio diskriminisam?
A da, on po nasoj logici ima vremena, pa moze i prevozom :)
Takodje, radno vreme (???) Je nebulozno, jer ovo odgovara radnom vremenu samo jednog dela beogradjana. Sta je sa onima koji rade poslepodne?
Poent je sledeca.
Na svim javnim parkiralistima u Becu, na kojima sam bio, ja kao stranac, dakle bez prebivalista, a kamoli sa "potvrdom o zaposlenju" mogao sam da platim dnevnu kartu.
Takodje, u P&R parkiralistima sam mogao da ostvarim sve vidove popusta kao i rezidenti, bez pasosa i slicnog, osim kombinovane mesecne karte za prevoz zaposlenih i mesecne karte za garazu sa maksimalnim popustom.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kolika cijena dnevne karte bi bila prihvatljiva koliko bi dovuklo kola u centar
 
Pa ja ne mislim da bi dovuklo nista vise kola od onih koja su danas po ulicama beograda.
Neko jednostavno MORA kolima, a neko jednostavno NECE da se odrekne 'luksuza' ma koliko to kostalo.
Verijem da bi neka razumna cenovna politika samo dovela do toga da na trotoarima imamo 200 automobila manje (koliko je @stf procenio da ostaje slobodnih mesta u garazi Pionirski Park.

Edit:
Da, pitao si za misljenje o ceni.
To je uvek diskutabilna kategorija, ali cenim da bi se mogao primenjivati popust po sablonu ove mesecne pretplate, pa malo skuplje (radi stimulacije mesecne pretplate)
Dakle 300-350 dinara

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453009#p453009:6sxc1kn5 je napisao(la):
laki72 » 22 Мај 2017 09:52 pm[/url]":6sxc1kn5]Ima li garaza ispod pionirskog parka "dnevnu kartu"?
Eto to je nesto sto bi uz odredjen popust smanjilo pritisak na vanzonske delove grada.
Ali ne, u beogradu se sve svodi na beskompromisni sukob bahatih vozaca sa jedne i mrzitelja automobila sa druge strane.
Највећи хаос праве, и највише су бахати посетиоци кафића који у зони остају најдуже сат до два. За шта ће им дневна карта? Да такви користе гараже, људи попут тебе би имали слободно место где желе.

Уосталом, како решаваш целодневни проблем са паркирањем изван гараже када постоје зоне? Преко 3 сата не смеш остати? Где онда паркираш? На дивље?
 
@laki72
Знам. То је једино што нуде. Не знам да ли игде има дневна карта у Београду. Раније је било по НБ.
 
Ima 1870 dinara. Dobiješ kaznu i možeš ceo dan ostati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I mislim da i za nju vazi popust 50% ako platis u nekom roku tako da je 935 + provizija u posti. :D
 
Ko vozi porse kajena njemu je cijena kazne sitnica on nema problem
 
Mozda vozi porschea bas zato sto nije plaćao sve što je trebalo :D
 
Ja bih da se umešam. :grand:

To što izdaju parking ridžovani JE dnevna karta a ne kazna i izađe na dnevnom nivou 7,5 € što je po meni sasvim prihvatljiva cifra za 14h parkiranja. Naročito gledano u odnosu na cene parkiranja u miloj nam EU, i onoj bliskoj i onoj dalekoj.
Naravno pod uslovom da se plati u roku od 8 dana...

Nema izgovora za parkiranje van parking mesta. Ako ga nema nemoj parkirati. A te priče "Samo tetki da odnesem lek" su što bi braća Ameri rekli huge pile of bullshit. U 90% slučajeva ti koji tako parkiraju ni ne pokušaju da nađu parking već samo stanu ko da im je od boga dano i ko da sami u ovom gradu žive. Svakodnevno idem kroz Save Kovačevića i konstatno imam potrebu da pazarim buldožer pa da poguram g*vna u Savu da vidim dal će da plutaju...

Huh, eto, malo sam iznegodovao, a sad odoh da radim :gobb:
 
Profesionalni parking master ....
d1c4ec3eadb6541a2eb49fe264b58777.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je iko primetio bezobrazluk vozaca koji ostavljaju automobile ispred GSP-a u Djordja Stanojevica (preko puta Belvila) ?
Svi se popnu na trotoar, nabiju se na 20cm jedan od drugog i ja kao pesak, ne mogu da prodjem izmedju njih, vec moram na cestu.
Kako ce majke sa kolicima tuda proci kada idu, recimo do autobuske stanice gde staje 85 i EKO1 ? Treba li da izadju na cestu zbog par bezobraznih radnika GSP-a koji smatraju da su privilegovani pa im se moze.

Pauk se vrti po Belvilu konstantno i prosto ne mogu da verujem da se ovo tolerise.

Da ne pricam kako se u tom delu vozi; 70-100 na sat, ne postujuci pesacke prelaze, pa cak ni crveno svetlo (cesto vidim taksiste koji samo elegantno prodju na crveno).
Sve u svemu - cirkus.
 
Taj deo je genijalan, tu nema ni pesacki. Ko je zaduzen za to?
 
Sekretarijat za saobracaj odjeljenje za stacjonarni saobracaj mozes preko beokom servisa ili komunalnoj inspekcij takodje preko portala e uprave
 
Na tom mestu je baš potreban pešački prelaz.
Nije mi uopšte jasno zašto ga nema jer na druga dva ulaza u GSP depo (autobuski i tramvajski) postoje pešački prelazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454476#p454476:1isoqypb je napisao(la):
vanste25 » Ned Maj 28, 2017 10:56 pm[/url]":1isoqypb]Da li je iko primetio bezobrazluk vozaca koji ostavljaju automobile ispred GSP-a u Djordja Stanojevica (preko puta Belvila) ?
Svi se popnu na trotoar, nabiju se na 20cm jedan od drugog i ja kao pesak, ne mogu da prodjem izmedju njih, vec moram na cestu.
Kako ce majke sa kolicima tuda proci kada idu, recimo do autobuske stanice gde staje 85 i EKO1 ? Treba li da izadju na cestu zbog par bezobraznih radnika GSP-a koji smatraju da su privilegovani pa im se moze.

Pauk se vrti po Belvilu konstantno i prosto ne mogu da verujem da se ovo tolerise.

Da ne pricam kako se u tom delu vozi; 70-100 na sat, ne postujuci pesacke prelaze, pa cak ni crveno svetlo (cesto vidim taksiste koji samo elegantno prodju na crveno).
Sve u svemu - cirkus.

Tamo nema niti jedne ceste.
Radnicima GSP-a ne smeta jer se oni uglavnom tuda i kreću.
Malo situaciju komplikuju taksisti koji se parkiraju gde stignu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455292#p455292:2sod9iq3 je napisao(la):
Žika » Čet Jun 01, 2017 11:03 pm[/url]":2sod9iq3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454476#p454476:2sod9iq3 je napisao(la):
vanste25 » Ned Maj 28, 2017 10:56 pm[/url]":2sod9iq3]Da li je iko primetio bezobrazluk vozaca koji ostavljaju automobile ispred GSP-a u Djordja Stanojevica (preko puta Belvila) ?
Svi se popnu na trotoar, nabiju se na 20cm jedan od drugog i ja kao pesak, ne mogu da prodjem izmedju njih, vec moram na cestu.
Kako ce majke sa kolicima tuda proci kada idu, recimo do autobuske stanice gde staje 85 i EKO1 ? Treba li da izadju na cestu zbog par bezobraznih radnika GSP-a koji smatraju da su privilegovani pa im se moze.

Pauk se vrti po Belvilu konstantno i prosto ne mogu da verujem da se ovo tolerise.

Da ne pricam kako se u tom delu vozi; 70-100 na sat, ne postujuci pesacke prelaze, pa cak ni crveno svetlo (cesto vidim taksiste koji samo elegantno prodju na crveno).
Sve u svemu - cirkus.

Tamo nema niti jedne ceste.
Radnicima GSP-a ne smeta jer se oni uglavnom tuda i kreću.
Malo situaciju komplikuju taksisti koji se parkiraju gde stignu.

Kako to mislis ,,Tamo nema niti jedne ceste" ?
Taksisti imaju svoj deo, doduse i oni se cesto penju na trotoar, ali najvise tu to auta koja nemaju taksi oznake.
Ja se isto krecem tuda, kao i dosta ljudi, tako da me bezobrazluk izrazito nervira. Idem peske na posao umesto da dodjem autom i zajasim trotoar (kao mnogi). Ovce traze parking pola sata, a "pametni" stanu na trotoar. Tako nam je u svim slojevima drustva.
 
Pa lepo , ovde su kolovozi , ulice, saobraćajnice .....
Ne smetaju ti pametnjakovići preko puta što se parkiraju u stajalište 85-tice ? Koliko puta sam se vraćao iz Delte i 85 ne može da stane u stajalište zbog tih pametnjakovića . Isto tako majke sa kolicima, invalidi kao i ratni vojni invalidi moraju da silaze sa trotoara na kolovoz kako bi mogli da uđu u autobus. Da zaboravio sam i na stara lica koja zbog svojih godina ne mogu brzo da dođu do vozila što izaziva gnušanje i revolt osoba koja žure.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455415#p455415:3d15b0c7 je napisao(la):
Žika » Pet Jun 02, 2017 1:02 pm[/url]":3d15b0c7]Pa lepo , ovde su kolovozi , ulice, saobraćajnice .....
Ne smetaju ti pametnjakovići preko puta što se parkiraju u stajalište 85-tice ? Koliko puta sam se vraćao iz Delte i 85 ne može da stane u stajalište zbog tih pametnjakovića . Isto tako majke sa kolicima, invalidi kao i ratni vojni invalidi moraju da silaze sa trotoara na kolovoz kako bi mogli da uđu u autobus. Da zaboravio sam i na stara lica koja zbog svojih godina ne mogu brzo da dođu do vozila što izaziva gnušanje i revolt osoba koja žure.

Cesta je sasvim okej izraz. Pametan razume sta sam hteo da kazem.

Ja 85 ne koristim i nemam problem sa navedenim stajalistem. Ti ako koristis i smetaju ti auta, ti prijavi nepropisno parkirane ili urgiraj za stubice, sta god, i imaces moju podrsku.
Ja komentarisem ono sa cim se suocavam svakog dana i sto mi smeta.
Da nisi ti jedan od parkiranih ispred GSP-a pa te muci sto neces moci vise da se parkiras ispred firme i samo uskocis na radno mesto?
 
Parkiram kod Delte ili u podzemnim garažama tako da taj problem nemam.
Cesta ovde nema. Pametan kad dođe u Beograd odmah ukapira terminologiju u zemlji Srbiji.
 
Vrh