Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Danas popodne, nešto posle 19h, u ulici K, Miloša 'genije' iz srednje trake rešio da napravi polukružno u raskrsnici sa Višegradskom!
I napravio , polukružno sa manevrisanjem (cetvorostrukim manevrisanjem), ne mareci sto je napravio totalni haos i sto je njegovo devijantno ponasanjr bilo enigma za ostale ucesnike u saobracaju... :-\

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Слике 16.април 2017., бахати инвалид у мозак "француски" ром (да будем сад фин, пошто је ето "странац" :notok: ), стаде по сред аутобуског стајалишта "Љубинке Бобић-2097" код пијаце "Бежанијска коса", а у правцу града. Возач аутобуса (75-це) га је елегантно блокирао, да путници могу да уђу у аутобус.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Sad lepo u MUP sa slikama , lokacijom i gar. brojem Solarisa. Pa da očekujemo odgovor.
Ili Blic ?
Ovakvim ponašanjem stvara veliki problem vozaču autobusa jer ne može da bezbedno stane u stajalište. Bilo šta da se desilo bilo bi nevolja za vozača.
 
Da li neko zna zasto policija/komunalci dozvoljavaju parkiranje u onom prolazu izmedju Doma Sindikata i Terazija?
Nemam sliku parkiranih kola ali ceo plato/prolaz je bio prepun automobilima prosecne vrednosti od barem 40.000e tako da pesaci moraju da se provalce izmedju njih.

Nisam zeleo da slikam zato sto mi se cinilo da ima cuvar kluba koji pazi na kola, a nisam imao ni snage ni zivaca za svadju.
-- Kada sam prolazio ovuda bila je subota 15.04 oko 3h ujutru, a svi koji su izlazili iz kola su isli u obliznji klub koji se nalazi na kraju prolaza kod Terazija.

Na ovom platou/prolazu se parkiraju, a ovo gde strelica pokazuje je ulaz u klub.
qmK0zH.jpg

Google Maps: https://goo.gl/maps/QTYZP2xtZZH2
 
Zato što ih zabole ona stvar da rade posao za koji su plaćeni.

Bilo je par puta u novinama, ali očigledno mora konstantno da ih se podseća.
 
Nadam se da ce fizicki biti onemoguceni kad se rekonstruise bezistan
 
Zato sto im je lakše da se svadjaju sa ljudima oko busplusa i prodavcima jaja nego sa kriminalcima....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlog parkiranja je dolazak do "što bliže'' vratima jednog od dobro posecenih beogradskih klubova.
Radi se o Klubu Kasina i bogatom provodu u njemu. Sa zivom muzikom i jos lepsim devojkama. Pa ko voli, moze i ne mrzi ga neka dodje i proveri!

A zasto tu kola parkiraju?
Zato sto oni koji to nadgledaju sede u separejima.
 
Pogledajte prilog 1



Zbog bahatog baje sa ovim čudom nije mogao da prođe CAF u Resavskoj pa je nastao kolaps oko 13:15 u smeru prema Bulevaru. Kolona tramvaja i automobila je bila sve do Nemanjine
 
Ovakvima treba naplatiti i zadrzavanje tramvaja svaki minut 1000 din
 
Da li ste bas toliko sigurni da je ovaj sa Audi Q nepropisno parkran?
S preda do stubica. Dalje nije mogao. Platio zonsku kartu i otisao.

Ko je tu kriv? Niko.
Gradske ulice su male i pretesne da bi se i malo vecim vozilima omogucilo nesmetano parkiranje. Upravo je ovo samo jedan od primera zasto se u velikim gradovima izmesta saobracaj iz centra grada. Ne toliko zbog drugih stvari nego koliko samog parkiranja.

Jeste malo neodgovorno sa njegove strane. Ali nije nepropisno.
 
Kriv je vozac Audija.
Ako ima iscrtana linija parking mesta to znaci da tvoje vozilo treba da bude UNUTAR tih linija.
Da li je opravdanje da kombi ili sleper plati kartu i da zauzme jos 1,2 ili 3 trake zato sto je "parking mesto previse malo za njega" ? NE. On tu nije ni trebao da parkira u startu i kraj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450922#p450922 je napisao(la):
bl3y4 »
Da li je opravdanje da kombi ili sleper .....

Brkas i mesas pojmove. Sto je jako bitno.
Ova parking mesta su namenjena za parkiranje putnickih vozila (u koje spada i parkirani Audi) a ne i za teretna koja ti nabrajas kombi, kamioni i sleperi.

Osecas razliku?
 
Namenjena su za parkiranje vozila koja mogu stati u označeni prostor, na polaganju se pada ako pređeš liniju (TAČKA).
 
Da ga je jos malo zakosio imo je mjesta u milimetar sa stane da mu je tablica do drugog stubica na fotki
Ja kad parkiram kola ibavezno obidjem oko istih da vidim da nesto ne strci nesmeta nekom jer nekad vozim karavan nekad manje auto
 
Нема везе са гаражом. Нема дела града где није овако. Неће да раде свој посао јер су константно у кампањи или у припреми за кампању.
Знам лика којем је 2011. однет ауто са траве и окривио Ђиласа зато што му је однесен и да ће тада да гласа за СПС. На питање је ли то једини разлог, да ли му нешто још смета и сл. одговорио је само због тога.

Таквих који тако размишљају има доста.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450952#p450952:3u03yewi je napisao(la):
Pule » 12.May.2017/3:26 pm[/url]":3u03yewi]

Brkas i mesas pojmove. Sto je jako bitno.
Ova parking mesta su namenjena za parkiranje putnickih vozila (u koje spada i parkirani Audi) a ne i za teretna koja ti nabrajas kombi, kamioni i sleperi.

Osecas razliku?
Evo sta kazu nadlezni..

"MUP ovakva vozila kategoriše na osnovu podele po nameni prevoza, i ona spadaju u kategoriju putničkih vozila. Parking mesta su dimenzionisana prema kategorijama vozila, što podrazumeva da ova vozila mogu, bez problema, da se parkiraju na svako parking mesto namenjeno za parkiranje putničkih vozila. Parkiranje vozila van obeleženog parking mesta, u bilo kom smislu, po dužini, širini i na bilo koji drugi način, je prekršaj (član 23. Odluke) i kažnjivo je u skladu sa kaznenim odredbama Odluke, i po njima postupa saobraćajni inspektor zadužen za kontrolu parkirališta, dok je parkiranje na saobraćajnim površinama, van parkinga, u nadležnosti saobraćajne policije (Član 66. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima)". (Gordana Ćosić)
Isecak iz http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/ ... obile.html
 
I šta radimo ako nađemo parking mesto na koje ne može da stane putničko vozilo?
2. Vrsta M - vozila za prevoz lica

Član 7

Vrsta M - motorno vozilo jeste vozilo koje je projektovano i konstruisano prvenstveno za prevoz lica i njihovog prtljaga.

Vrsta M1 - putničko vozilo jeste vozilo vrste M koje ima najviše devet mesta za sedenje uključujući i sedište za vozača, bez mesta za stajanje.

http://www.paragraf.rs/propisi/pravilni ... evima.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450677#p450677:1mi2lstm je napisao(la):
Dejan011 » 11 May 2017 03:14 pm[/url]":1mi2lstm]Pogledajte prilog 1



Zbog bahatog baje sa ovim čudom nije mogao da prođe CAF u Resavskoj pa je nastao kolaps oko 13:15 u smeru prema Bulevaru. Kolona tramvaja i automobila je bila sve do Nemanjine
file.php

file.php

A: Je li bre, kakav je to način, sve sam platio avansno a vi još niste završili radove u lokalu? I šta sada da radimo? I još sam ja zakasnio, celo popodne potežem veze da mi izvuku auto sa pauka, tri sata sam trebao da molim i podmazujem ovog i onog, a vi još gori.
B: Biće završeno za pola sata gospodine, imali smo peh, dvojica montažera su kasnila na posao jer je neka bu**** blokirala tramvaje crnim Audi džipom u Resavskoj, a u gužvi nam je ostao zaglavljen i pikap sa panelima. Dok smo sačekali Parking servis da ga pomeri, jedva su se usudili kad su videli koje vozilo je u pitanju...
A: (shvativši da je upravo on taj koji je izazvao problem) Je.em ti ovaj grad, svuda gužve i pizdarije, gde ga samo napraviše ovakvog nabijenog...
 
Jutros u Despota Stefana malo nize od Skadarlije. Sta reci za ovu stoketinu... samo cigla u soferku.

https://s21.postimg.org/vp9lzlf53/st***.jpg
 
Vrh