Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Vlasnik ovih neverovatno lepo parkiranih kola je svojevremeno pokusao da napravi privatnu garazu na ovom parking mestu ali su ga komunalci u tome sprecili tako da je na kraju samo napravio ovu nadstresnicu ispod koje parkira auto.
Inace vec ima garazu unutar dvorista ovog ali nju koristi kao ostavu.

Vec sam stao i slikao kada sam ga video da sedi na prozoru (Snajper komsa) sakriven zavedom. Uglavnom otvara prozor i pocinje da se dere Sta slikas? Da li ti smeta taj auto? Na sta sam mu ja cestitao na odlicnom parkiranju i otisao svojim poslom.
 
Samo da dodam da ta dvorista koja se vide imaju kapije na Vojvodjansku, a da su ove supe nelegalne i nemaju pravo na svoj izlaz na Pere Segedinca. Tj. Da zauzimaju javna parking mesta.
 
Astrodule, nazalost nisam, proslo mi je kroz glavu da ima neke vajde od toga vec bi bilo reseno posto tuda prolazi lom policije. Ali sam ipak trebao da slikam i tablice.

Jutros sam pogledao stablo, nije se vratilo u vertikalu, izvaljeno je...
 
Da trazis da se iscrtaju linije a supe prijavi da se uklone da li su iste na privatnoj ili javnoj povrsini
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451707#p451707:2ysqfmbf je napisao(la):
Sreda » 16 Maj 2017, 19:04[/url]":2ysqfmbf]Astrodule, nazalost nisam, proslo mi je kroz glavu da ima neke vajde od toga vec bi bilo reseno posto tuda prolazi lom policije. Ali sam ipak trebao da slikam i tablice.

Jutros sam pogledao stablo, nije se vratilo u vertikalu, izvaljeno je...
Prijavi Zelenilu. Sličan slučaj sam prijavio pre neki dan u Mileševskoj. Žalosno je kakvi sve ljudi žive u ovom gradu

 
Da li je neko upoznat sa problemom nelegalne naplate parkiranja na keju kod MSU? Dakle neke čikice u florescentnim prslucima stoje tu, stavljaju gajbice na parking mesta, usmeravaju gde da parkiraš, trče za tobom i na finjaka uzimaju pare....
 
Ja sam svojevremeno prijavio isti slučaj u Zemunu, kod Venecije i Šarana.

Inspektor je izašao na teren, konstatovao da ti ljudi sa fluoroscentnim prslucima to rade za džabe i da nema osnova za pisanje tužbe (ili ćega već).

Ta praksa asistiranja na besplatnim parkinzima, kao i po tržnim centrima nije naša ideja, viđao sam to i po Španiji.

Najbolje je iskulirati ih i ne započinjati nikakvu priču sa njima, jer oni uglavnom čekaju da im se ti prvi obratiš. Jeste malo glupo da ti se motaju oko vozila, ali uglavnom su bezopasni (a i ne smeju ništa da ti urade jer su tu svaki dan i znaju da bi dobili batine sutradan ako bi se nešto desilo).
 
Radi se to svuda po gradu, a ne samo na keju - Mada je tu najvise izrazen ovaj problem.
Pre 2 dana mi se to dogodilo skoro pa u centru grada. Grupica roma je zauzela jednu ulicicu i usmeravala ko gde da parkira uz malu nadoknadu.

U sustini treba ih oterati u pm ali je pitanje da li si onda spreman da tu ostavis auto?
Tj. da li ce auto biti u istom stanju kada se vratis ili ce ga neko slucajno ogrebati.
 
Слике 20. мај 2017.

Буквално сваке суботе и недеље у Јурија Гагарина код дела где је пијаца у Блоку 44, колона бахатих инвалида у мозак "паркирана" на десној траци у смеру према граду. Ту је та колона бахатих "паркирана" од аутобуског стајалишта 73-ке и 82-ке, па буквално до саме раскрснице са Нехруовом улицом.
Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6
А "најсналажљивији" бахати су они који се "паркирају" на тротоар , а посебно на само аутобуско стајалиште, кад нема места на коловозу !!!!!!!!!!
Ту је и бахати "новосадиста" са мечкицом
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
А најжешћа у бахатости је ова породица са Пежоом 5008. Као да су негде на излету па се мало разбашкарили по делу прилаза стајалишту и трави и онда од њих не може да се прође од тротоара до самог стајалишта, а да не газиш по трави !
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Шта рећи осим, благи ужас.
 
Što majmun vidi, to majmun radi! Samo kad bi postavili jednog policajca da napiše kaznu prvom ko se ovako parkira, ostali ne bi smeli. Ovako vide da je tu gomila njih parkirana i misle, kad mogu oni, mogu i ja... A to se lako rešava...

A ova porodica na poslednjoj slici je tek slučaj za posmatranje. šta očekivati od ove dece kad jednog dana porastu, kad im se roditelji ovako ponašaju? Hvala ti Gago što si ih snimio, možda se prepoznaju i shvate svoju grešku.
 
Ja mislim da mi moramo da se pomirimo da se ovakve stvari nikada (ili bar ne za našeg života) neće sistemski rešiti.

Duboko u nama (većini naroda) je ukorenjeno to da je normalno ovakve stvari raditi i da to nije nikakav problem. Jbg, takvi smo, sebični, bez osećaja za društvenu odgovornost.

Zato imamo i izreku "da komšiji crkne krava" i slične.
 
Pauk da se navadi samo na ove lokacije sa bb namlatili bi se para samo tako
 
a koji je vas predlog za resenje problema manjka parking mesta?
 
Ja mislim da ima sasvim dovoljno, samo treba malo da se isprepešači do mesta gde hoćeš da ideš. U gradu imaš podzemne garaže, ali niko neće da ih plati. Svi bi da sa autom uđu direktno na mesto gde idu. Ako hoćeš tako idi autobusom gde imaš autobusku stanicu ispred
 
Često idem na pijacu u Bloku 44 kolima i skoro uvek nađem mesto na parkingu iza Piramide.
Ako nema mesta na tom parkingu, onda ima uz zgrade, ako nema ni tu, ima ka Domu zdravlja.
Iza te pijace inače postoji i privatna garaža (da, da, parking nekada treba i platiti)

Poslato sa telefona
 
726c2eff32288a1615abdceef7fe3d91.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452647#p452647:msun4jqg je napisao(la):
Bukira » 21 Мај 2017 11:17 am[/url]":msun4jqg]Što majmun vidi, to majmun radi! Samo kad bi postavili jednog policajca da napiše kaznu prvom ko se ovako parkira, ostali ne bi smeli. Ovako vide da je tu gomila njih parkirana i misle, kad mogu oni, mogu i ja... A to se lako rešava...

A ova porodica na poslednjoj slici je tek slučaj za posmatranje. šta očekivati od ove dece kad jednog dana porastu, kad im se roditelji ovako ponašaju? Hvala ti Gago što si ih snimio, možda se prepoznaju i shvate svoju grešku.
@Букира, искрено се надам да ће дотична породица тј. главе породице схватити грешку. Грешку ће можда исправити, ако сазнају шта су урадили, а то ће сазнати и биће свесни, онда кад се ове моје слике објаве у неким од дневних новина. Размишљао сам о томе па ћу колико сутра током дана да пустим слике Новостима и Блицу, а што се ових других новина тиче, може слободно новинар Блица и наш члан @Матија Бељан да их преузме и објави. Видећу да поставим слике и на форуму о аутомобилизму "Гаража" где сам исто члан, можда их неко и препозна и скрене им пажњу.

Хвала теби и осталима на подршци, ја ћу наравно и даље да снимам овакве баханалије наших суграђана и гостију, кад будем што кажу на правом месту и у право време, као и сад, али се надам да више нећу имати проблема као ономад у децембру 2012.године viewtopic.php?f=3&t=1544&p=217694&hilit=%D0%9A%D0%B0%D0%B6%D1%83+%D1%99%D1%83%D0%B4%D0%B8+%D0%B4%D0%B0+%D1%98%D0%B5+%D1%98%D1%83%D1%82%D1%80%D0%BE+%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B5+%D0%BE%D0%B4+%D0%BD%D0%BE%D1%9B%D0%B8#p217694
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452685#p452685:1kahf9kf je napisao(la):
operic » 21 Мај 2017 02:37 pm[/url]":1kahf9kf]a koji je vas predlog za resenje problema manjka parking mesta?
@Оперићу, овде код блока 44, што кажу и @Компаниа и @Астродуле, има сасвим довољно места за паркирање. Постоји доста велики отворени паркинг, а ту је и гаража на два нивоа, која је нажалост полупразна, а и код гараже опет има паркинг. Некима је изгледа јако тешко да мало препешаче, па макар то било и 10-20 метара, а не дај којим случајем кад је 100-200 метара у питању, о томе и да не причамо, то је већ смак света толико пешачити, него мора што ближе месту где је бахати пошао/наумио. Још кад би могли колима и буквално до врата продавнице да се натрте, а неки би можда чак, да могу, и колима по пијаци од тезге до тезге ! :shock:
 
"Колима ући на врата објекта" је филозофија апсолутне већине возача у Србији. Јако често заправо нема проблема са регуларним паркинг местима већ људи једноставно неће на регуларан паркинг јер им се може.

Гаража испод Пионирског парка редовно има преко 200 празних места. Редовно. Али зато на Дорћолу јашу једни другима по браницима.
 
Ima li garaza ispod pionirskog parka "dnevnu kartu"?
Eto to je nesto sto bi uz odredjen popust smanjilo pritisak na vanzonske delove grada.
Ali ne, u beogradu se sve svodi na beskompromisni sukob bahatih vozaca sa jedne i mrzitelja automobila sa druge strane.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh