Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379676#p379676 je napisao(la):
Vozace kombija i drugih dostavnih vozila jedino mogu da istrpim..
Prijatelj vozi kombi i isao sam jednom sa njim na turu posto nije mogao sam da postigne koliko su mu posla dali...
Radi kao crnac za apsolutno bedne pare i jos kada treba da parkirane negde da istovari 10 kutija robe, a nema u krugu od 50 metara on stane na sred raskrnice, trotoara, pesackog..Gde god..Istovari i ode...
U Beogradu postoji ogroman problem sa parkinzima za snabdevanje radnji.. Npr. pijace su uglavnom ranije imale svoje prilaze za dostavu robe kao i neke vece drzavne prodavnice ranije, a sada vise niko o tome ne misli posto to nije njihov problem...

Vidiš, ja nemam. Nemam razumevanja iz razloga što se dostavlja u 9 ujutru, u 11, u podne, u dva, u pet....
Dostava se zna do kada ide. To što su nesinhronizovani sa radnim vremenom prodavnica ne treba da mi trpimo.
Moj prijatelj radi kao dostavljač pančevačkog hleba. Radno vreme mu počinje u 4 ujutru a završava u 10. Od 8 dostava ide samo u radnje koje imaju svoj parking za dostavu. To je dobra organizacija.
 
Otac radi dostavu od 2doih ujutru.. Ali takva je firma..
Ovaj drugar radi u firmi koja vozi za Aman i oni vrse dostavu tek kada se prodavnice otvore..
 
Lik se parkirao na biciklisticku stazu i travu i to na ~300m od pocetka staze(toliko je morao da vozi po trotoaru)..
Naravno mesta je bilo svuda u blizini..
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

Taksista parkiran na trotoaru iako ima oznacen parking za taksiste na ulici.
Slikao sam ga i otisao...
Posle par minuta me presrece auto nekih 500m dalje..taksista naravno...
Izlazi krupniji lik, cak i od mene :mrgreen:
Na svu srecu fin mada pomalo nervozan... Sacekao me je da zavrsim razgovor sa ortakom i pitao da li sam njega slikao posto je bio u prekrsaju.
kako nikoga nije bilo u blizini Rekoh da nisam i zasao u blokove :D
 
Ту су исцртана такси места пре неких 7-8 година. На почетку су их терали да се паркирају, али су се убрзо опет вратили на тротоар. Почели су поново да их терају пре нека 3-4 месеца.
Али... Увек се нађе коњ који из неког разлога мисли да ту треба "јер је тако одувек било".
Најчешће оправдање у Београду. Тако је било и ја нећу да мењам.
ст***.
 
A da stave stubice da nemogu da se penju na trotar a tek voznja motora po trotaru
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379732#p379732:3r9l9790 je napisao(la):
direktor » 06.Apr.2016/11:23 pm[/url]":3r9l9790]A da stave stubice da nemogu da se penju na trotar a tek voznja motora po trotaru
Mislim da ne treba raditi na stavljanju stubica vec na samoj svesti vozaca koji odluce da je njima dozvoljeno da voze i parkiraju na trotoaru..
 
Gledano iz tvoje perspektive pesaka donekle se i moze razumeti stav koji zastupas. Ali da nekim slucajem vozis autobus prica bi ti bila sasvim drugacija. Ovo se lepo da videti na primeru koji si naveo.

23vi8zo.png


Na ovom mestu (tvoj primer) po postavljenom saobracajnom znaku taksistima je dozvoljeno parkiranje na kolovozu uz desnu stranu u duzini, pise na znaku. Linije obelezavanja, kojih nema, pocinju od 15m pocetka raskrsnice pa sve unazad do saobr. znaka.
Da se ovo pravilo zaista i postuje da li znas kako bi autobusima bilo tesko a ponekad i nemoguce da smotaju udesno i skrenu u ulicu Gandijeva. Bez da nekoga zakace, ogrebu ili tome slicno. Ovako se nasao kompromis i trpeljiva tolerancija izmedju dve stvari: Prakticnost vs :rant:
Ovo nije i jedini usamljeni primer narocito na Novom Beogradu.

Uzgred ne zaboravi na jednu vaznu cinjenicu. Da se sva ta dodeljena mesta za parkiranje taksistima naplacuju. Od tog priliva grad inkasira 27mil. samo za jednu kalendarsku godinu. A za uzvrat ne ulaze u obelezavanje mesta za koje je potrebno 5kg farbe.
 
Ne znaci uvek da sve sto smeta i nije u redu da je nasilnistvo i bahatost. Dobar primer za to je funkcionalna uredjenost.
Ista ulica Gandijeva samo nekoliko stotina metara dalje. Identican primer.

Nekada je parkiranje bilo ovako i to sa dozvoljenim saob. znakom.
1z69vg7.png


Onda je nekome to zasmetalo. Ali ne bilo kome nekome, nego nekome ko to moze, zna i hoce da uredi. I da jednom resi problem. A nije trebalo puno.

I to sada izgleda ovako.
303hgg0.png
 
Verujem da je autobusima tesko ali to je onda propust tog koji je obelezio taj taxi parking posto nije pazio na ostale ucesnike u saobracaju....
 
Више пута сам сликао бахатост паркирања испред пословне зграде где је једна осигуравајућа кућа и једна банка (намерно не пишем имена да их не рекламирам) у Булаверу Милутина Миланковића, а на раскрсници са Народних хероја. Сваки дан је овако, а у доста случајева градски аутобуси 65. и 71. и не могу да стану на стајалиште, одакле сам иначе и сликао прву слику, него морају да стану на ткз. средњу траку и на тај начин блокирају тј. успоравају саобраћај, па на крају возачи аутобуса испадну криви.
Нажалст нигде полиције или комуналне полиције, да сликају и каче честитке за брисаче, намлатили би се пара. Да будем искрен никад их нисам видео да овде дежурају и "хватају" бахате, мада овуда скоро сваки дан/сваки други дан пролазим.
Pogledajte prilog 1

Овај бахати са Аудијем С4 се "снашао" па право на пешачко острво, а није му први пут !
 
Исцртана такси места у Европској никако не ометају скретање у Гандијеву јер нису исцртана до саме раскрснице и аутобус може сасвим нормално да скрене из своје траке. Има довољно простора.
Гледао када су била паркирана возила и како се аутобус понаша. Чак и када нема никога аутобус више иде ка средњој траци него ка ивичњаку да би могао да смота и стане на станицу које пет метара после раскрснице.
 
A da...
Ovo je danas bio jedan od "alternativnih pravaca" ka Banovom brdu, zbog rekonstrukcije kolovoza na "toboganu" iz Radnicke ka Banovom brdu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Гага":1j96r17y je napisao(la):
Више пута сам сликао бахатост паркирања испред пословне зграде где је једна осигуравајућа кућа и једна банка (намерно не пишем имена да их не рекламирам) у Булаверу Милутина Миланковића, а на раскрсници са Народних хероја. Сваки дан је овако, а у доста случајева градски аутобуси 65. и 71. и не могу да стану на стајалиште, одакле сам иначе и сликао прву слику, него морају да стану на ткз. средњу траку и на тај начин блокирају тј. успоравају саобраћај, па на крају возачи аутобуса испадну криви.
Нажалст нигде полиције или комуналне полиције, да сликају и каче честитке за брисаче, намлатили би се пара. Да будем искрен никад их нисам видео да овде дежурају и "хватају" бахате, мада овуда скоро сваки дан/сваки други дан пролазим.
Pogledajte prilog 1

Овај бахати са Аудијем С4 се "снашао" па право на пешачко острво, а није му први пут !
O, da, ta raskrsnica je čuvena po sopstvenom saobraćajnom ekosistemu. Iz kancelarije gledam taj ćošak, svašta se tu vidi! Na ćošku preko puta se nalazi lokalni kafić / kladionica pa lokalna ekipa te sorte redovno kreativno parkira. Jahanje tog ostrva je manje-više pravilo.
Jednom sam uslikao cara koji se parkirao ispred ostrva na kraju Narodnih heroja, pre semafora, na proširenju pune linije iz kojeg kreće ostrvo! Nisam mogao da verujem!
O bezobrazluku ispred te autobuske stanice ne vredi govoriti. Parkiraju kao poslednji džukci pa preko travnjaka do banke. Neverovatno!

Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
I sve to u prisustvu policije..
Ne znam zasto ali u poslednje vreme sve vise i vise shvatam koliko je odredjena kolicina policajaca potpuno beskorisna..
Pre neki dan mi prilazi momak i kaze mi brt moram da se sakrijem od njih.. Ja se okrenem kad ono dva cigana...
Kako su videla da gledam u njih poceli da psuju i nasrcu da se tuku..
Ja pogledam opet ka tom momku posto ne kapiram kako sam uspeo da se uvalim u takvu glupost u sred bela dana.. Kada ono iza njega na stanici prekoputa patrola.
Ja potrcim i pretrcim ulicu, dodjem do prozora puntica i 2min mu objasnjavam da mi treba pomoc.. Dok je on odlucio da ce ipak da ustane iz kola i bez apsolutno ikakve zurbe dodje da pomogne momku koga trenutno cuvaju moja 3 ortaka od onih pripadnika romske populacije ovi pobegli posto su ga videli kako prilazi, a on presrecan pitao da li su sada svi OK i otisao..
 
Vrh