Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379713#p379713:1vgalkqu je napisao(la):
Moravac » 06 Apr 2016 08:45 pm[/url]":1vgalkqu]

Vidiš, ja nemam. Nemam razumevanja iz razloga što se dostavlja u 9 ujutru, u 11, u podne, u dva, u pet....
Dostava se zna do kada ide. To što su nesinhronizovani sa radnim vremenom prodavnica ne treba da mi trpimo.
Moj prijatelj radi kao dostavljač pančevačkog hleba. Radno vreme mu počinje u 4 ujutru a završava u 10. Od 8 dostava ide samo u radnje koje imaju svoj parking za dostavu. To je dobra organizacija.
Nije ti tačna pretpostavka, dostavlja se tokom celog dana.
Radim za DTS koji je najveći logistički partner Delhaize Grupe. Dakle, imaš tačno vreme najave za svaki objekat, dostavlja se tokom celog dana. Dakle, meni ako je napisano u 15 da dostavljam, ja moram to da dostavim do 15.
Pritom, ne želim da pravdam propuste bilo koga od dostavljača, među nama ima baš mnogo idiota, poput onog što je ostavio kombi na pola raskrsnice.
Nekad moram i ja da zakrčim, ali se trudim da stanem tako da što manje moram da ugrožavam sve, veću odgovornost imaju oni koji otvaraju objekte bez ikakvog pristupa.
Nedavno sam u centru Pančeva imao sukob sa policijom, objekat u centru, kod parka, ne da mi da ga popnem u rikverc nazad na popločanu stazu na ulazu u park, a meni jedina opcija koja preostaje da stanem na sred ulice i ispred pešačkog, drugi način nemam. Posle toga, stigla je druga patrola da mi piše prijavu, na šta sam mu dao ključeve nek ga on parkira na bolje mesto.
Brdo objekata u gradu, je nemoguće za istovar, skoro riba negde gore na Vračaru, kolima uletela na rampu od kamiona, jer sam morao da stanem na ulicu, pošto je na mesto za istovar, baja parkirao Audija i otišao...
Najlakše mi je da radim ujutru prvu turu, od 3, pola 4, dostava po otvaranju objekata, kad nema gužve, ali jednostavno zahtevi tržišta su takvi da im je neophodna dostava i preko dana...
 
Нов начин бахатог "паркирања" тј. остављања возила, код зелене пијаце на Бежанијској коси.
Тип је једноставно отишао до неке од радњи код пијаце или пекара или већ, оставио мечкицу сув-ићћћа буквално на самој десној траци (у супротном правцу), упалио сва :bg4: , а то што је блокирао саобраћај, наравно ником ништа.
Инвалид у мозак се "снашао" :notok:
Сликао сам данас-12.априла 2015. у 11:22 часова, улица Љубинке Бобић
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Pa legendarno hahahhahaha :D
Isto tako mene lik danas nazove majmunom što neću da ga pustim da prođe u ulici kroz koju je vozio u kontra smeru 300metara da bi parkirao, kaže šta si ti saobraćajac, šta te briga što vozim u kontra smeru....
Koja sve goveda voze ovim gradom, to je strašno...
 
Moram da navedem anegdotu iz Minhena od pre par dana.

Krenusmo za Srbiju, kad smo shvatili da nismo poslali razglednicu (neka naša tradicija). Negde u predgrađu ugledasmo poštansko sanduče i ja stadoh u sporednu ulicu, ispred označenih parking mesta. I dok smo pisali razglednicu, pored nas staje gradski autobus i vozač nam trubi i pokazuje da tu nije parking mesto.

Eto, to je razlika između jedne Nemačke i nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380841#p380841:17zwnjsj je napisao(la):
astrodule » 13.Apr.2016/1:46 am[/url]":17zwnjsj]Moram da navedem anegdotu iz Minhena od pre par dana.

Krenusmo za Srbiju, kad smo shvatili da nismo poslali razglednicu (neka naša tradicija). Negde u predgrađu ugledasmo poštansko sanduče i ja stadoh u sporednu ulicu, ispred označenih parking mesta. I dok smo pisali razglednicu, pored nas staje gradski autobus i vozač nam trubi i pokazuje da tu nije parking mesto.
Eto, to je razlika između jedne Nemačke i nas.
Pa treba i kod nas to radi sto vise, da gradjani medjusobno jedni druge kontrolisu i obavestavaju o greskama.
Ali ono sto mi kazu prijattelji. Samo se ti zaje*avaj prebice te jednom neko.
zato ljudi nikome ne govore nista vec spuste glavu i gledaju u pod.
Zato sto znaju u kakvoj drzavi zive i na kakve sve budale mogu da nalete..
 
Pa moj drugar prelazi na zeleno kod Fontane i lik skreće levo i zamalo da ga zgazi. Drugar (visok, krupan, ćelav) vikne na ovoga, kada iz kola izlazi niži, krupniji i ćelaviji krene da mu se unosi u facu...

Naravno da ću da spustim glavu, kada nema Policije da me zaštiti od takvih.
 
Na osnovu dosadasnjeg iskustva, ako nekom bahatoparkiranom kazes da se pomeri jer se bahato parkirao i blokirao raskrsnicu/pesacki/stagod, to nece uraditi ("ko-si-ti-da-mi-kazes"), ali ako se predstavis kao da si i ti redovno bahat i sav zabrinut ga posavetujes da se pomeri ("jao-brrrte-mojne-tu-da-stajes-mene-juce-odneli-oni-smaraci-iz-parking-servisa"), onda se uvek pomere.
 
Iskreno ja sam bio kolima juce i lik me je tako isekao da je falilo 2mm da udarim u njegova bocna vrata na sta sam ja trubeo kao manijak cak i kada sam isao iza njega tj. kada se vec ubacio....
I kada je lik spustio zatamnjeno prednje staklo na novom pasatu, a unutra njih dvojca celavi nije bas sve jedno..
Ali opet kolima sam bio..i da krene na mene dam gas i odem, a da krene kolima..e pa jbg bio sam u zemunu svakako ne moze da me obidje :D
Svakako da idem sam peske ne bih prisao kolima u kojima se nalaze 2-3 muskarca.. Niti sam neko ko se bije niti zelim da se bijem sa bilo kim..
Ali ono...Ako bi im svaki drugi prolaznik samo lepo rekao "Gospodine niste lepo parkirani smetate pesacima/ostalim vozacima" situacija bi bila mnogo bolja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380902#p380902:1mvf1x4e je napisao(la):
dr strangelove » 13.Apr.2016/11:46 am[/url]":1mvf1x4e]Ali ako se predstavis kao da si i ti redovno bahat i sav zabrinut ga posavetujes da se pomeri ("jao-brrrte-mojne-tu-da-stajes-mene-juce-odneli-oni-smaraci-iz-parking-servisa"), onda se uvek pomere.
Odlican predlog :kk:
 
x3LFSbB.jpg

4zKcdbx.jpg


Ovaj sivi autobus samo sto je otisao..Bio je parkiran ispred ovog belog VW do sada..
Ove na ulici potpuno razumem cak i pored znaka za zabranu parkiranja i zaustavljanja ali ove na trotoaru nikako..
ikjSJhM.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380889#p380889:2ga0pwqi je napisao(la):
bl3y4 » 13 Apr 2016 09:54 am[/url]":2ga0pwqi]
Pa treba i kod nas to radi sto vise, da gradjani medjusobno jedni druge kontrolisu i obavestavaju o greskama.
Ali ono sto mi kazu prijattelji. Samo se ti zaje*avaj prebice te jednom neko.
zato ljudi nikome ne govore nista vec spuste glavu i gledaju u pod.
Zato sto znaju u kakvoj drzavi zive i na kakve sve budale mogu da nalete..
Ljudska glupost je neprevaziđena kod nas, ne vredi bilo kome da ukazuješ da to što radi ne valja, iz dva razloga što nema pojma da je u prekršaju i što je nabeđen jer jelte ko je neko njemu nešto da kaže.
Za Beograd trebaju čelični živci, meni se kolege smeju što ja pred svaku raskrsnicu i sa i bez semafora otpuštam gas, zaj*** ti prednost i sve, kod nas to nije nikakav garant. Još kad vide teretno vozilo, to je valjda neko posebno zadovoljstvo, po svaku cenu ispred mene... Pa ti gledaj kako ćeš stati sa sve par tona robe iza...
 
vojvode stepe

20160413_101600.jpg


pozeska cituckaju se novine ispija kafa oko 9 h danas kombui iza nevide :bash:

20160413_085713.jpg
 
Ovde treba da odgovaraju ovi iz DTSa, znaju kakav je pristup svakom objektu i oni salju veliki kamion...
Samo sto njima puca k. on ti je uvalio robu, a ti sa njom vidi sta ces.
 
Sa Fejsa

Milan Fürst -> ‎Ulice za bicikliste

U utorak oko 22:50, ispred stanice rečne policije (ispod Brankovog mosta): na pešačkoj stazi parkirana 3 civilna i 2 policijska automobila, tako da svi pešaci, naravno, idu po biciklističkoj stazi, koja je tu još sužena za nekih 50cm jer su na nju postavili ogradu od gradilišta.
Prvo mi je (doduše posle 5 min slikanja) prišao čika policajac i pitao u čemu je problem - pa sam mu objasnio da bi trebao da pozove kolege, da uklone nepropisno parkirana vozila, što naravno nije uradio, al mi je rekao d aja zovem. Objašnjavao mi je da su civilna vozila u stvari kod njih na nekakvoj intervenciji (nešto popravljaju). A i onda me pitao šta meni to smeta, kad ja imam svoju biciklistički stazu (izgleda da ih je neko već driblao, pa su pazili da staza ostane slobodna).
Posle sam pozvao pauka, ali ne znam jesu li išta uradili, mada su zvučali da će poslati nekog.
EDIT: telefon "pauka" (JKP Parking servisa) je 011/3035-400. Pozovite i vi, kad vidite nekog da ometa saobraćaj, bilo biciklistički ili pešački.

12967972_10153759984133821_6294371125790713267_o.jpg
 
20160412_133840.jpg


bulevar juce oko 15 h :bash: benve ladno stao

20160413_104022.jpg


v stepe
 
Deciji dispanzer u Leskovcu. Lekar parkirao na rampi za kolica.
Ako je neko sa bebom i sam, tesko moze nesto da uradi.
Bas ruzno!
b030fa1c17bd154f4b4eea193133645f.jpg


Sent from my x600 using Tapatalk
 
Sve gledam da se ne nadjem u ovom topicu :D Uglavnom 99% se regularnom parkiram, mozda stanem na trotorat na minut dva max ali vecina parkinga po gradu jbm ga ne mogu se normalno parkirat, cak ni u garaze, preusko, prekratko, a jos sad mozda uzmem malo vece auto pa skoro 5m bude dugacko lol... vazda viri nedje nesto, cimam se da me ne ocesu, ne blokiram itd ali smor. Kad je neka guzva koristim manje "beater" auto al opet shvatam neka od parkiranja u ovom topicu.

Mozda bih trebao da ostampam SPC Mitropolija Crnogorsko Primorska i zastavu crkvenu stavim pod sofersajbnu hahaha, taman nam je slican vozni park, mozda njima stepen vise.
 
А и овај "Саобраћајни извештач" је прилично бахат и неваспитан. Одакле му право да вређа.
 
Nije njegov snimak samo ga je okacio na stranicu valjda..
 
AKo dobro videh, piše ispod da je poslao neki treći lik.
Elem, vidi se da su već imali istorijat ova ekipa i snimatelj, a genijalno je skidanje znaka kako bi naplaćivali kazne, to se verovatno niko nije setio.
No, onaj stariji lepo reče, njima je tako naređeno, stoga izdrkavanje po krajnjim izvršiocima je bespotrebno...
 
:gobb:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8VvjPAZgUVg[/youtube]
 
Zanimljivo... http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Ukla ... su.sr.html

Znao sam da je parkiranje zabranjeno na trotoaru kao i na svakoj drugoj povrsini osim ako ne postoji P znak ali nisam znao da Pauk nosi kola parkirana na neobelezenim parkinzima oko zgrada...
To znaci da mini parking koji je napravljen ispred svake zgrade u mom naselju zapravo nije parking vec trotoar posto nigde nije postavljen znak P i pauk moze da nosi odatle?
PyBsGb.jpg

Inace ove linije su iscrtali stanari sami kako bi malo uveli reda u parkiranje..
 
Bas se razbahatio niski pauk kako ne naleti na nekog advokata da ih rastavi od tog glupiranja
 
Vrh