Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Da tačno tako kako je Mo obeležio, s tim što ja mislim da ima dovoljno ENP traka, a fali platnih traka, tako da bi ove trebale biti takve. Ps da ne ulazimo sad sa nekima opet u raspravu tipa kupite tag, a mi njima dajte opciju vinjeta, nego realno je da fale naplatne a ENP ne. A Vrčin je ogroman, ovo nije ni približno po meni
Ово наранџасто на слици су платне кабине и да би ова плава последња Енп трака била платна кабина би ушла у зону брзе траке ка Чачку...Нажалост потпуно си у праву биће више Е трака јер је почетни план због ширине тадашњег паркинга допуштао само 4 широке траке где физички може стати кабина јер Кинези нису давали да се у гаранцији дира труп пута...По старој доброј изреци ако уђеш у погрешан воз све станице ће бити погрешне...Осовина ове 2 нове траке ће бити основа за целу нову станицу која ће имати око 20 пролаза а рок је следеће пролеће отприлике.
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod toga, prekjuče na Pakovraću na izlazu, radile su tri enp. Vrhunski.
Radovi u tunelima završeni, kod Uba opet ravno, tako da je put u punom sjaju. Ostaje jedno ozbiljnije ulegnuće i nešto neravnina od Uba ka Lajkovcu.
A niče i nadvožnjak preko magistrale kod naplatne rampe. Postavljene su grede na stubove.
 
Kad vidim kakve reportaze @caribrod pravi na temi infrastruktura Bugarske, a i kad se setim sta je radio dok se gradio A4 na istoku, prosto pozelim da pokrenem akciju da mu promenimo prebivaliste iz Caribroda negde u Ivanjicu, pa sta kosta da kosta😃
 
Kad vidim kakve reportaze @caribrod pravi na temi infrastruktura Bugarske, a i kad se setim sta je radio dok se gradio A4 na istoku, prosto pozelim da pokrenem akciju da mu promenimo prebivaliste iz Caribroda negde u Ivanjicu, pa sta kosta da kosta😃
Еееее, ја сам то први предлагао када је завршен источни крак. Додуше ја сам предлагао да му изнајмимо стан у Крушевцу због праћења Моравског коридора:) , али слажем се и да наш Цариброд буде"путујући репортер "...
 
Nemojte u Ivanjicu, ko boga vas molim, ne kažnjavajte čoveka pored tolikih zasluga. Tamo put neće skoro, svakako, a kod Nušića, Ivanjica je bila kraj sveta i mesto za slanje prognanika, a mi polako klizimo u nušićevsku i domanovićevsku Srbiju, u kojoj, kako i Zmaj reče, narod postoji knjaza radi
 
Гледајући развој радова, а без информација из тунела, изгледа ми да ће негде у 2024-ој бити отворена деоница до Пожеге, наравно под условом да европа до тада не оде у три лепе, са свим последицама које то носе! Мали напредак код Пожеге и нешто између тунела даје неки ритам од годину и по до две до краја радова! За даље, видећемо. Уговори јесу потписани али у случају ванредних ситуација не значе ништа! Како ће Кина довозити раднике ако ЕУ блокира прелет, нпр. због ситуације око Тајвана. Све је то сада врло извесно.
 
Ako mogu, ko poslednji debili, da dolaze avionom u skafanderima iz Variole vere, snaći će se Kitajci i za rečnu podmornicu.

Uzgred, odvozah juče Zaužice, gužve su, za naše prilike i iskustvo, ogromne. Mora što pre da se gradi autoput sve do Bara, plus krak do Mačkata, a priče da 'neće biti dovoljno saobraćaja' da se zaključaju u Stopića pećinu.
 
Гледајући развој радова, а без информација из тунела, изгледа ми да ће негде у 2024-ој бити отворена деоница до Пожеге, наравно под условом да европа до тада не оде у три лепе, са свим последицама које то носе! Мали напредак код Пожеге и нешто између тунела даје неки ритам од годину и по до две до краја радова! За даље, видећемо. Уговори јесу потписани али у случају ванредних ситуација не значе ништа! Како ће Кина довозити раднике ако ЕУ блокира прелет, нпр. због ситуације око Тајвана. Све је то сада врло извесно.
Pre dve nedelje sam pricao sa drugarom koji radi kao inzenjer za CCCC na Pakovrace Pozega. Kaze da ima bas mnogo problema i da ce mi pricati kad se vidimo uzivo ali da bi oni bili presrecni ako se put zavrsi do kraja 2023, ali da je to skoro pa nemoguce. :(
 
Има ли тај друг или неко други било какву информацију шта се дешава са тунелима ? Ипак мислим да се све планира према динамици радова у тунелима.....
 
Uzgred, odvozah juče Zaužice, gužve su, za naše prilike i iskustvo, ogromne. Mora što pre da se gradi autoput sve do Bara, plus krak do Mačkata, a priče da 'neće biti dovoljno saobraćaja' da se zaključaju u Stopića pećinu.

пре две, три недеље смо супруга и ја ишли Заужице. од Пожеге до Ужица равно 50 минута
 
Evo pošto se povela priča o tunelima, zanimljiv video prikaza dinamike iskopa tunela Ivan u BIH. Ko ne zna, tunel Ivan je deo autoputa 5C od Sarajeva ka Mostaru. Do sad je izgrađen do Tarčina a tunel je deo lota Tarčin-tunel Ivan koja će se završavati u mestu Bradina, severno od Konjica.
Zanimljivo je da na tom delu već postoji tunel Ivan na magistrali Sarajevo-Mostar a ovo će mu biti mlađi brat.

EDIT. Za neko poređenje tunel je dužine 1700m.

 
Poslednja izmena:
;) Da li će se ponoviti priča sa čuvenim hrastom iz Savinca.

Danas sam slikao ovaj hrast na useku kod groblja u Negrišorima.
Inače tu se radi u tri smene i noću se vrši i iskop i odvoz na obliznju deponiju. Napredak je očigledan.
IMG_20220811_122050.jpg
 
Jel ima na kraju nekih radova izmedju Lajkovca i Uba ili je sve gotovo, a saobracaj u normalnom rezimu?
 
Sinoć Ub - Lajkovac bez dvosmernog saobraćaja. Zaostala neka privremena signalizacija (ili postavljena u nove pozicije), ali uredno okrenuta paralelno sa putem, da ne dovodi u zabludu.
 
Pozdrav svima. Recite mi da li oko obilaznice u Čačku na Miloš Velikom ima kamere koje snimaju prekoračenje brzine.... Ne mislim na ono prosečno merenje brzine nego ovako kao radar slika i kraj priče... Vraćao sam se pre par dana iz CG i na obilaznici kod Čačka čini mi se da nesto blicnulo zena odmah kao u fazonu da li si video kako seva hahahe medjutim ja mislim da sam necim uslikan.....Nisam bio u tunelu bio sam na obican pravac... i bilo je oko 23:00-23:45 mozda i koji min preko ponoci.. Nisam sugran ali mislim da je bio kao drzac za znakove koji ide sa jednog kraja auto puta preko svih traka do kraja druge strane auto puta....i da je odatle "zablicalo".... Odmah sam pogledao na km sat brzina je bila oko 140km/h neka bude i 145km/h.. Ono najgore je to sto sam zaista vozio do 110km/h jedino sam tada u tih 20 sek malo stisao gas ......Da li neko zna da li ima posebne kamere kao radari koji odmah slikaju i stizu kazne bez onog merenje prosečno merenje brzine.... ili sam se nesto "utripovao" Hvala unapred. P.S posle toga brzina mi je bila oko 95-110 max :D Inace auto put je po meni fenomenalan. Izvinite ako ima nekih gramatickih gresaka ali samo sto sam stigao sa posla i jako sam umoran. Jos jednom sve najbolje.
 
I meni bi bila novina da ima, do sada se uglavnom samo spominjalo merenje prosečne brzine između ulaza i izlaza. Jer ako bi bila merenja brzine onda ne bi morao prosek da se meri. Druga stvar, ako slika, ja kolko sam video na lokalnim putevima slika me i ako se uključim na put tu, pa idem 20 što sigurno nije prekoračenje, pa onda zaključujem da slika sve, ne samo prekoračenja. Ali otkud znam
 
Vrh