Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Tako je.... KrCan i Caribrod su to najavili, doduše između redova :)

Izgleda je ta cela deonica za otpis.... pre tri godine sanirali su samo kritična mesta da bi se saobraćaj pustio, a sada dolazi na naplatu ostatak fušeraja...
Jedino što me brine je što mi ovo "saniranje" više liči na krpljenje a ne trajnu sanaciju problema...
Ma bilo je jasno svima. I oni su lepo rekli da je problem duboko, ali dace Bog da ova rekonstrukcija podrzi i ovako.
Sto se tice AP u CG , cula sam vic da ce da dobije ime Ognjena Marija 🤣
Salu na stranu, ne može biti gori uspon nego kroz kanjoj Morace. Zao mi sto ne idemo na tu stranu, nego na Zabljak, bas me zanima kako je proci.
 
Imamo čoveka koji je vozio kauč na krovu auta, do tunela na severnom delu auto-puta 45 minuta. Tamo je fino odlučio da zaustavi vozilo I da odspava na kauču. Ovi primeri kaže direktor nadzora, izlaze iz domena saobraćajne struke. Ovo su priče i teme za psihologa. To što nama može da padne na pamet, to ja mislim… Evo tu su ljudi koji su radili, rade kao podizvođači kineske firme CRBC, oni su radili u regionu i van regiona i oni nisu ovo sretali“, istakao je on.


 
...sećate se i epske scene polukružnog okretanja vozila na Milošu prošle godine?

U programu obuke vozača B kategorije je, uz čas noćne vožnje i čas na autoputu, čega se pridržavaju ni ovi uz autoput, a kamoli ovi dalje.
 
Ово ме подсети на једну моју брзоплету смотаност (по којој сам, иначе, нашироко познат). Хтео сам да узмем картицу на наплатној станици, али онако шмекерски - не заустављајући возило, већ у "мимоходу". И тако, брзином мањом од 1км/х, испруженог лакта, прилазим лицином месту, и покушавам да повучем картицу к себи. Но, она се не да, жели да изађе само под правим углом, а мене инерција вуче мало искоса. Осрамоћен пред сопственим егом, својом породицом, наплатним радницима, и другим учесницима у саобраћају, заустављам ауто, излазим по картицу, дувајући у посекотину коју ми малочас направила (сви знају колико боли papercut).
 
Pa to nije ni kod nas ništa bolje. Tera te da priđeš što bliže. Nije ni čudo što se na svakoj naplatnoj vidi češanje.
 
Superioran jeste u odnosu na postojeci sistem koji se nudi. A kada budu uveli da se ocita tablica i skine sa racuna, nek se jave.
Drzavna firma Putevi, a nema postpejd za fizicka lica....
I mi imamo tag( onaj privatni), ne brojimo pare pre rampe i vecinom ne stojimo u koloni i prođemo " šmekerski" sto neko gore rekao

Nego, kakva je situacija na petlji Pakovrace, ima li guzvi? Kruzni tok? Ja sam mislila da ce tu biti problem
 
Ja vas ne razumem, ako me košta isto zašto je bitno da li je tag državni ili posrednicki?

Tito je umro, samo kažem... :)
 
Међу локалним сељацима села Горобиља се просула прича да се опет мења траса аутопута који од Пожеге наставља ка Ужицу и даље ка Вишеграду па ако неко има неку информацију било би лепо.
Иначе, у Прилипцу радови и даље трају, у пуном су јеку, са друге стране, куће још нису исплаћене, видећемо шта ће бити.
 
Sto je najgore jos nisu isplacene kuce i imanja u Pakovracu a mi se pitamo zasto radovi "stoje". Vode se sudski sporovi 2 godine... Znaci, ne verujem...
 
Superioran jeste u odnosu na postojeci sistem koji se nudi. A kada budu uveli da se ocita tablica i skine sa racuna, nek se jave.
Postoji ENPay aplikacija za Android. Vec nekoliko godina je licno koristim, povezes tag sa karticom i automobilom. Prilikom prolaska rampe, samo ti skine sredstva sa racuna i cao zdravo...
Pre par godina je bila akcija tag za 999 din, doduse vezana je bila za MasterCard ali lako se ubaci druga kartica, debitna npr Visa ili Dina.
Sto je najbolje od svega, ako se proda auto, ne mora da rekonfigurise.
 
Међу локалним сељацима села Горобиља се просула прича да се опет мења траса аутопута који од Пожеге наставља ка Ужицу и даље ка Вишеграду па ако неко има неку информацију било би лепо.
Иначе, у Прилипцу радови и даље трају, у пуном су јеку, са друге стране, куће још нису исплаћене, видећемо шта ће бити.
Svako leto ista prica u Gorobilju, evo vec trecu godinu isto cujem :D

U Pozegi ce biti petlja jedan krak ide ka CG drugi za Visegrad, na https://www.openstreetmap.org/#map=14/43.8199/20.0490 moze da se vidi i putanja od Pozege do Visegrada, nema jos uvek putanje od Pozege do CG.
 
Šteta što nema u najavi neka saobraćajnica koja će ubrzati dolazak sa severa do Bajine Bašte, Perućca, Tare. Da se zaobiđe Debelo Brdo :D Al avaj, teren.
 
...sećate se i epske scene polukružnog okretanja vozila na Milošu prošle godine?

U programu obuke vozača B kategorije je, uz čas noćne vožnje i čas na autoputu, čega se pridržavaju ni ovi uz autoput, a kamoli ovi dalje.
U programu jeste, al se prosto ne radi. :D Znam da mene instruktor vodio, jer nam se jednom samo bilo smračilo i meni je bilo već teško da se koncentrišem na svetla i da vozim. Imam jak astigmatizam.
 
Vidiš, sada piše Praktična obuka na javnom putu obavlja se na putu u naselju i putu van naselja
Ja sam polagao u Crvenom signalu i bio je obavezan čas na autoputu.

Auto škole u mestima daleko od autoputa moraju da to pokriju teorijom, što ne rade kvalitetno.
Danas se praktična obuka svodi na uvežbavanje trasa za polaganje.
 
Vrh