Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Вероватно ће бити у 2024-ој. Оно што је занимљиво у горе наведеној изјави, је то што кад заврше Лаз сви иду на Муњино брдо! Што говори о недовољном броју људи и механизације за задате рокове! Шта ће се све десити за 2 године, видећемо , када премотам филм уназад са пландемијом која је увод мука ме хвата. Срећа што ће отворити Појате - Крушевац 14. октобра каже Монастир, па ће и то бити мало лакше!
 
Evo utisaka od današnje vožnje.

Autoput znatno opterećen, ja nisam do sada video toliku koncentraciju saobraćaja na A2. Na svakom odmorištu bilo je bar 20 auta a ljudi su odmarali i odmah na naplatnoj Obrenovac. Primetio sam da su tablice sa severa, kojima je ta rampa već bila trocifren broj km. Takođe u morao sam da zastanem i propustim da se u rikverc vrate čak 3 auta koja su ušla u ENP rampu bez taga....

Na glinenoj, odmah posle isključenja za UB su sanirali veliko ulegnuće koje sam pominjao pre mesec dana, celom širinom kolovoza. Zemljani nasip koji klizi je " uklonjen" bagerom i meni na prvi pogled izgleda da će tu da postave gabione jer je zemlja uklonjena pod pravim uglom.Ja sam izašao u Preljini jer sam svraćao u ČA. Čekanje za keš je nekih 15 ak vozila dok je ENP prazan. Takođe i magistrala kroz ČA je prazna. Koliko sam mogao da vidim, i u Pakovraću je na čekanju bilo max 20 vozila. U odnosu na prošlogodišnje tročasovno čekanje, ovo je veliki uspeh ♥
Ka Požegi se napravila kolona koja je skroz do Međuvršja išla Stani-kreni, iako nije bilo nikakvih smetnji, sudara ni radova..... Ovo sam primetio zadnjih 4-5 prolazaka tom deonicom, nije mi jasno zašto.
Obzirom da je prolećni raspust, veliki broj vozila nije skrenuo na Zlatibor nego su nastavili ka CG granici. Iz te kolone stidljivo sam se izdvojio i nastavio ka Priboju, već ofucanom i zapuštenom magistralom odavno zrelom za kapitalni remont.
 
Par sličica ovako iz auta neobavezno

IMG_20220422_124400.jpgIMG_20220422_124401.jpgIMG_20220422_124403.jpgIMG_20220422_124424.jpg
 
Treba ukalkulisati u tu komparativnu analizu :) i tužnu činjenicu da je prošle godine cena goriva bila jedno 20-35% niža, u zavisnosti od goriva. Nije da je bez uticaja.
 
Sve je moguće @SunnyJ
Sledeci put papir i olovku i piši koliko god neverovatno brojke zvucale, sve je moguce😁

Hvala za info od mene
 
Вероватно ће бити у 2024-ој. Оно што је занимљиво у горе наведеној изјави, је то што кад заврше Лаз сви иду на Муњино брдо! Што говори о недовољном броју људи и механизације за задате рокове! Шта ће се све десити за 2 године, видећемо , када премотам филм уназад са пландемијом која је увод мука ме хвата. Срећа што ће отворити Појате - Крушевац 14. октобра каже Монастир, па ће и то бити мало лакше!

Ovo je veoma zanimljivo.

A ta kineska firma treba da radi Fruškogorski koridor i autoput BG - ZR. Nije ni čudo što se na Fruškogorskom nije mrdnulo a evo prođe godina.
 
Ima na temi o Moravskom koridoru vest da je Monistar rekao do decembra ili februara do Požege.

Možda za godinu i po - dve pod uslovom da nije penal.
 
Odlični snimci i dva komentara:

1) Neverovatna mi je činjenica toka misli ljudi koji su gradili put u CG, kakva li je to sublimacija moždanih aktivnosti kada prave autoput pa razmišljaju kako će se do njega stići i iz pravca PG i iz pravca Kolašina. I onda ih zamišljam onako stanu kao telad u šarena vrata da dumaju, i počnu polako da rade dve vijuge u glavi (kao homer simpson kad mu zumiraju mozak) , te zamišljaju kako će se to samo od sebe rešiti. I eto čime to rezultira.

2) Koliki beše rok za deonicu do Požege? Ovde ima da se radi još godinu i po dana minimum. Razočaravajuće.
Jedini nacin da se razume situacija sa izgradnjom Ap u CG je to da je od samog starta I planiranja sve osmisljeno da se male privatne firme debelo "omrse".
Da se odredjeni broj ljudi enormno obogati. Sve je smisljeno I programing da bude sto konfuznije I komplikovanije ugovoreno kako bi se bas zbog toga u naknadnim "ispravkama"i dodatnim radovima sto vise uvodile private firme I "regularno" oprali fondovi o kojima ce se bar se nadam tek pisati, ako zapad eventualno resi da pusti Djukanovica niz vodu. I to ne kao do sada na kasicicu, vec razotkrivanjem kompletnih "pandorinih" papira. Tek cemo tada shvatiti gde je novac od tridesetogodisnjg 0 organizovanog drzavnog sverca cigareta I narkotika.
BTW u tunelu Vjezisnik pre par dana se I desila prva saobracajna nesreca na novoj deonici.
Izvinjavam se na slaboj rezoluciji.
IMG-2d59a03c451192521e5e60071fe0b0cb-V.jpg
IMG-24226ecd90faaf59d41af66880f3410b-V.jpg
 
Е свашта, само можемо да нагађамо како је до овога дошло! Таман кад помислиш да је лудилу крај, а оно тек почетак!
 
Evo juce proce I veliki petak. Gledali smo vec nekoliko godina velike guzve na Preljini. Kako je juce bilo ako je neko od nasih prolazio kroz Pakovrace I Pojate. Dali je bilo guzvi I koliko se cekalo na naplatnim rampama.
 
Moj drug je bio juče oko 14h na naplatnoj rampi u Pakovraću i kaže da je čekao oko 15 minuta.
Ali kaže da je to ništa u odnosu na ono što je bilo posle, do Zlatibora gužva velika nešto manje i do CG.
 
Malo si se kretao udesno od predvidjene trase. U svakom slucaju Srdjane odlican snimak koji nam na fantastican nacin vrlo plasticine gotovo trodimenzionalno prikazuje konfiguraciju terena. Hvala, pa open kad se ukaze prilika.:sesir:
Screenshot_20200611-121851_Earth.jpg
 
Ima li putnika koji su danas isli za Bg? Vidim na g.maps da je guzva na petlji Pakovrace, kakva je situacija?
Sta je sa Preljinom?
Ceka li se negde? Obrenovac?
Ovo je prilicno veliki test za onako mali kruzni tok i blizinu rampi pq ako sad nije doslo do vece guzve u mestu Prijevor, ne znam kada ce. Javljajte
 
Ja sam išao u kontra smeru, u 14h sam bio u Pakovraću jedini na rampi u pravcu BG, sa druge strane par vozila, nista specijalno. Na Obrenovcu iz smera ČA kolona kilometar...do ENP sam došao zaustavnom trakom.

Inače danas je vaskršnji ponedeljak i za kineze, danas se nije radilo u Pakovraću. U tunelu Veliki Kik fali signalizacija zauzetosti traka, na ulazu ima desni, na izlazu levi. Displej portal u trbušanima ne radi i dalje. Nevezano za AP, od Bistrice do Kokinog broda kamion ide 20-30kmh i ne propušta nikoga. Kolona iza njega najmanje 2 kilometra. preko 20 kilometara je tako vozio. Razmišljao sam da prijavim policiji ali znam da bi me oterali u PM....
 
A verovatno PP table, uvek naprave kolonu, hoće da daju žmigavac da ih prestigneš, ali da se sklone - nikad.
 
Ima li putnika koji su danas isli za Bg? Vidim na g.maps da je guzva na petlji Pakovrace, kakva je situacija?
Sta je sa Preljinom?
Ceka li se negde? Obrenovac?
Ovo je prilicno veliki test za onako mali kruzni tok i blizinu rampi pq ako sad nije doslo do vece guzve u mestu Prijevor, ne znam kada ce. Javljajte
Večeras vožnja iz Ivanjice, preko Požege, Pakovraća do Beograda.
Krenuo sam oko 18:30, na NS Pakovraće nije bilo gužve, možda desetak vozila, ENP traka slobodna.
Na NS Obrenovac, negde oko 21 sat. Kolona oko 1km, vozio sam zaustavnom do 2 trake (skroz desno).
Na ENP trakama, bukvalno jedno vozilo...
Pojačan saobraćaj ali daleko od nekih gužvi i kolapsa kao ranije.
 
Ја заиста не знам зашто је људима проблем да купе ТАГ уређај и на тај начин олакшају и убразају путовање и себи и другима?!?


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
Mogu da razumem ove sto jednom godisnje odu na neku planinu/kod rodjaka na selo, i slicno, pa nece da se bakcu i kupuju (iako ni tu nema nekog rezona, ali ajde da ih razumem). Medjutim dobar deo vozaca vozi vise puta mesecno kroz Srbiju, i takve ljude ne mogu da razumem da ne uzmu TAG. To nije ni pitanje cene, vec jajarisanja i "ne znam ti ja to brale kako i sta, lakse mi je kesom".
 
To se zove mentalitet. Ja poznajem ljude koji ni bankomat ne koriste nego idu na šalter.CIA, HARP, amerika špijunira....

Definitivno je potrebno da korisnici TAGa dobiju još neku pogodnost osim same brzine putovanja. Treba ga bolje reklamirati, češće davati promocije za kupovinu, popuste na više prolazaka, možda i jeftiniju putarinu za neki simboličan iznos. Kao što u BIH posle ponoći bude jeftinije gorivo jer je pumpa samouslužna i nema radnika. (tako bilo pre poskupljenja sad nisam siguran). Ne bi bilo loša fora da se tag ponudi ljudima pri registraciji recimo, na 12 rata, ne bi osetili novcano. Znaci to ljudima
 
Poslednja izmena:
Vrh