Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Aj što sam ostao bez drona pre neki dan (čitaj ukrali) pa se icimao da uzmem novi i kako sam obećao da ću snimiti za 5 dana autoput, juče sam bio u Čačku nekim obavezama i taman da iskoristim o jednom trošku da završim te obaveze i sa zadovoljstvom pustim drona da snimim radova pala je ona kiša i od 8 do 13h koliko sam bio tamo non stop je padala kiša, te krupnija te neka sitna da mi nije dozvolila da dignem drona.

Tako da sam opet obavezama išao do Lučana oko 19h pa sam uspeo uz zalazak sunca da snimi manji deo kod Lučana

 
Odlični snimci i dva komentara:

1) Neverovatna mi je činjenica toka misli ljudi koji su gradili put u CG, kakva li je to sublimacija moždanih aktivnosti kada prave autoput pa razmišljaju kako će se do njega stići i iz pravca PG i iz pravca Kolašina. I onda ih zamišljam onako stanu kao telad u šarena vrata da dumaju, i počnu polako da rade dve vijuge u glavi (kao homer simpson kad mu zumiraju mozak) , te zamišljaju kako će se to samo od sebe rešiti. I eto čime to rezultira.

2) Koliki beše rok za deonicu do Požege? Ovde ima da se radi još godinu i po dana minimum. Razočaravajuće.
 
Aj što sam ostao bez drona pre neki dan (čitaj ukrali) pa se icimao da uzmem novi i kako sam obećao da ću snimiti za 5 dana autoput, juče sam bio u Čačku nekim obavezama i taman da iskoristim o jednom trošku da završim te obaveze i sa zadovoljstvom pustim drona da snimim radova pala je ona kiša i od 8 do 13h koliko sam bio tamo non stop je padala kiša, te krupnija te neka sitna da mi nije dozvolila da dignem drona.

Tako da sam opet obavezama išao do Lučana oko 19h pa sam uspeo uz zalazak sunca da snimi manji deo kod Lučana


Srđane, to se i meni dešavalo kada isplaniram sve a vreme me izda.

Šta bi sa dronom?

Ovde ima mnooogo posla, tek sada kreću sa ozbiljnijim radovima. Kao što sam i komentarisao ovo je bilo u drugom planu dok se ne završi obilaznica oko ČA.
 
Poslednja izmena:
Dron dobio noge :) trenutak moje ne paznje i neko da zna da je dron ispod sedista i ode :)

Ima ovde bas dosta posla, videcu danas ili narednih dana kad mi vreme i vremenska prognoza dozvole da snimi i deo iz Pozege da vidimo da li su ista radili tacnije ono sto se vidi na satelitu da vidimo da li je to deo autoputa ili ...
 
I meni se cini da ima jos dosta posla ovde, kraj iduce godine mi deluje kao razuman rok. Ali ako budu radili ozbiljnije, ovo je bas nekako stidljivo i kilavo. Da li ih neko/nesto koci (eksproprijacija mozda), ko zna...
 
Izgleda da nije strašno:
Screenshot_20220421-182843.jpg
 
@srdjanprpa hvala puno za snimke!
Sto bi rekao onaj forumas " plusić ubeležen" ( ja sam i zapratila i lajkovala)

Sto se tice izvestaja u Ca oko 18h Preljina nema guzve ( neverovatno) ali to su posredne informacije
A na autoputu za Nis cujem da je guzva velika 🤷‍♀️
 
Благодарим Срки на још једном снимку, ја не верујем да ће ово бити готово до краја 2023-е ако су тачни подаци за тунеле. Надам се да ће ме демантовати!
 
Praticemo radove, verujem da ce za mesec dva biti vise masina i ozbiljnijih radova.
 
Nekih 100 godina postoji jaka migracija iz pravca jugozapada ka Beogradu, a iz jugoistoka mnogo mnogo manje. Poslednjih desetak godina se to promenilo.
Došlo je puno ljudi iz Toplice, okolina Vranja, Zaječar... Čak i iz Pomoravlja je stiglo puno ljudi, što ranije nije bio slučaj.
 
To su mi neke informacije od poznanika koji je " skoknuo" do Turske. Dzaba nama AP kad se na Bugarskoj granici ceka 3,5h, a na Turskoj jos 2,5.

Ja bi vala skupila pare za kartu i isla kao covek avionom.
Juce ljudi krenuli iz Bg oko 18h, a u Istanbul stigli u 12h 🤣 danas, ali nemam info kako je generalno kad se tako non-stop ide preko AP ( izvinite, ja sam seljak koji nije bas putovao puno)
Zato, kad su praznici, najbolje je tako do Leskovac na pljeskavicu i kući ko ljudi 😁
Ih kad bude Moravski koridor zavrsen...
 
Pa dobro, to je 950km. Nije malo, iako je skroz autoput osim ovog parčenceta od granice ka Sofiji.
Obično se ne čeka toliko, osim za ("katoličke") praznike. U sezoni se čeka tako po sat, dva, kako ti zapadne.
Turci traže sve papire kako za putnike tako i za auto. Kuma su vratili jer je vozio ženin auto, bez ovlašćenja, a ona nije bila sa njim.
Isto prezime, ista adresa, pokazivao im slike na telefonu.
 
Pa ne znam, ja odmah na google maps i vidim da je prognozirano između 9 i 10 sati, ali 18h...🤣
Ludilo.
A kum, hahahahhahhah joj komedije, da ga vrate sa granice, ali i treba, sto jw i isao bez kume 😁

Malo ja u off, ali nesto nam se smorila tema do tog otvaranja ove godine, eventualno sledece i cekanja tih kineza koji ce na buljuke da nagrnu na nase krajeve 🤣
 
Informacije od čoveka sa terena, koji neposredno radi na miniranju tunela:
Plan je da do kraja godine završe Laz ali kaže da nije realno, već pominje mart i da onda pređu svi na Munjino brdo, kako bi se dovršio i on.
Ispričao mi je i neke podatke što se tiče probijene dužine, nisam ga pohvatao baš, pa ne bih da lupam...
 
Lupi ,lupi, samo prenesi. Ne brini, samk javi.
Nego, da nije to znak da prvo pustaju poddeonocu do LU?
Po meni ni to nije losa opcia ako Munjino brdo pravi haos
 
Ma mogu da lupim, ali nisam pohvatao lepo 🙄
Otprilike mi je rekao za ovu stranu što se minira da su valjda tek skoro prešli polovinu ali da je određena dužina s druge strane otkopana (nešto mi u glavi 400m)...
 
Vrh