Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Evo jedna glupa prezentacija

CRVENO je ta buduca obilaznica iz Kosjerica

PLAVO je postojrci put iz Cacka

ZELENO je od kraja AP u Pozezi pa do petlje.

Mislim da sam pogodila puteve, nije mi orjentacija jaca strana :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20211129-150402_Chrome.jpg
    Screenshot_20211129-150402_Chrome.jpg
    347,1 KB · Pregleda: 1.759
Ali kako ona kineska ambasadorka izgovara Pakovrace, neprocenjivo :lol:
 
Da je ostala u igri prva varijanta koju je projektovao Cip do sada bi se 70% celog autoputa do Pozege zavrsilo. I kostalo bi 243 mil eura. Tuneli koce celu pricu. Ne samo ovde vec na bilo kojoj trasi. Otvorena trasa uglavnom svuda brzo ide ako se sloze kockice. Isto je bilo i Surcin Obrenovac, sada Pojate -Kš, Lajkovac -Va je odlicno islo i stalo, kv - Preljina ofanzivno krenulo itd sve su to otvorene trase koje ne bi trebalo da oduzimaju vise od 2-2,5 god dok se tuneli kopaju i opremaju min 4 god ako ne i 5 ukoliko se pojave vode i ostali problemi.
 
Za razliku od najnovijeg snimka Puteva gde nema asfalta na petlji, izgleda da su počeli polako da je asfaltiraju
Screenshot-2021-11-29-18-33-32-132-com-android-chrome.jpg


ff4556f7-17c3-4771-9831-38a180c27021-1.jpg
 
Malo je drugaciji redosled slika ali epilog isti:
Winter is comming! :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20211129-190414_Weather.jpg
    Screenshot_20211129-190414_Weather.jpg
    302 KB · Pregleda: 1.390
  • Screenshot_20211129-190401_Weather.jpg
    Screenshot_20211129-190401_Weather.jpg
    288,4 KB · Pregleda: 1.385
  • Screenshot_20211129-190353_Weather.jpg
    Screenshot_20211129-190353_Weather.jpg
    303 KB · Pregleda: 1.397
Da, nije dobro jer se i iza tih datuma nazire neki anticiklonalni blok nad Skandinavijom šta će da šalje hladne prodore nama niže.

A onda i ciklone nad Jadranom, ergo sneg. Nije baš uobičajeno za decembar, više za januar.

Sve se urotilo ali srediti će to AV

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ovakvo vreme nece biti jako bitan faktor. Na nekoliko mesta gde treba da rade prvih par slojeva to mogu i kad su nize temperature. Gde trebaju habajuci, to ce navatati dan-dva sa ok temperaturom ili deo dana pa ce sabiti
 
Без зимских гума не крећите ка планинама а за већину ће требати и ланци. Код мене на Тари је преко 15 цм сада!
 
Mrka će izgleda počivati u Aleji. Ne stiže ga sud ovozemaljski za proneveru na glinenoj....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903517#p903517:vcmuy3uy je napisao(la):
stex_pb » Pon Nov 29, 2021 9:54 pm[/url]":vcmuy3uy]Mrka će izgleda počivati u Aleji. Ne stiže ga sud ovozemaljski za proneveru na glinenoj....
On je tvrdio da je problem nastao jer je put bio zapusten pa voda nije dobro oticala i vlazila podlogu, ili tako nesto.
Secam se kqko je put bio zarastao, tako da je istina verov negde između
 
Istina je da se ista deonica gradila 2 puta, a uskoro će i treći :) Triput Bog pomaže

Razmazili se svi na malo snega. Kada sam bio mali starim putem preko Zlatibora gazili smo sneg pre grtalice. Zastava 101 i TIGAR 505 radijal gume....
 
Снег и даље пада. Ко не мора на пут, боље је да избегава ноћас. Посебно ако нисте вичан возач и имате лоше гуме. Говорим о крајевима одакле крећу планине!
 
Ova dionica do Pakovraca je po svemu sudeci arhivirana i slijedi pracenje ostatka trase do Pozege.
Bilo bi lijepo da se u 2022 zavrsi mada se iskazuju velike sumnje u tu mogućnost ali eto bilo bi lijepo to i obilaznica oko Beograda da se kompletira pa i onaj dio od Surcina do Novog Beograda to su kilometrazom male ali vrlo korisne saobracajnice.
Praticemo i nadacemo se pa da vidimo.
 
Interesantno je što su na google earth ažurirali satelitske snimke Čačka i okoline (sad su sa datumom 06.09.2021.), ali to ažuriranje nije obuhvatilo celu deonicu do Pakovraća.

io76X3S.jpg


Takođe je ažurirano i prema Kraljevu, pa ponegde i na deonici do Adrana mogu da se vidi obrisi trase (početak zemljanih radova - ovde je datum snimka 21.08.2021.)

HR5yfch.jpg
 
Kaže, stizaće se od Čačka do Požege za 20 minuta.
Pa i sad treba toliko ilibneznatno više u normalnim okolnostima.
A ako ae stvarno bude išlo tih 20', deaet će trebati do kraja autoputa, a onda još toliko do Požege od kraja autoputa kraj Požege. Ako i bude dosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903411#p903411:3vpppw5f je napisao(la):
MiraC » Pon Nov 29, 2021 4:06 pm[/url]":3vpppw5f]Evo jedna glupa prezentacija

CRVENO je ta buduca obilaznica iz Kosjerica

PLAVO je postojrci put iz Cacka

ZELENO je od kraja AP u Pozezi pa do petlje.

Mislim da sam pogodila puteve, nije mi orjentacija jaca strana :)
file.php
Miro, misliš da će ići iza železničke? Onda bi to značilo da će morati da u Prudovima ode iznad skladišta goriva (kaca). Po nekoj karti koju sam gledao, shvatio sam da bi došla na raskranicu kod mosta i taman dopunila četvrti krak
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903655#p903655:2yfa9smd je napisao(la):
Алтаир » Uto Nov 30, 2021 10:35 am[/url]":2yfa9smd]МИро има ли снега? Код мене паде 25 цм!
Nisam Mira, ali volim da pišem.
Opet, kao i svaki put kad pada prvi sneg, ista priča:
Masa vozila bez zimske opreme, stane desna traka uz Zlatibor, onda kreću srednjom oni koji misle da mogu sve... Ubrzo blokiraju i nju, pa i suprotni smer. I kako da im dođe pomoć, kako da se provuče kamion sa raonikom? A policija tek posle zastoja počela da isključuje šlepere i prikolice.
Da li je iko sinoć dobio kaznu zbog letnjih guma? Više od 4 sata trajao je ainoć zastoj kod tunela i Ćaldovog mosta na Zlatiboru.
A mi bismo da gradimo put preko Pešteri?
 
Nije put kriv šta su ljudi neodgovorni.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Dobio kaznu kolega juce na ibarskoj kada se vracao iz Nove Varosi pa besan kako nisu najavili sneg, pa morao jos da ceka mu donesu iz Ue zimske gume po smesnoj ceni naravno ironicno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903655#p903655:3ig0blc2 je napisao(la):
Алтаир » Uto Nov 30, 2021 9:35 am[/url]":3ig0blc2]МИро има ли снега? Код мене паде 25 цм!
Spalo je, po brdima ima pa ima nade da je u Čačku suvo i toplije.
Sad proleće i oko +3 je, a javili su razvedravalje, a sl sedmice i ledenu kišu / sneg

Čitam komentare o ljudima koji nisu čak ni zimske gume stavili.... Strašno.
Ljudi, sve iza Čačka smatrajte planinom, nemojte na put bez dobrih guma. Gde god ima vode može da zaledi, a da ne govorim na delu ka Zlatiboru.

Kod vas je verovatno naišao oblak i jače padavine, a i visina, samo se nadam da će temp porasti pa da sneg spqdne, još je rano.
I treba naglasiti, ka Zl uglavnom idu automobili SUV i neki noviji modeli, to su u glavnom BG i druge table, ali to što imate dobra kola ne znači da treba juriti jer su guzve vec pocele polagano i veci obim saobracaja.
Srecan put
 
Vrh