Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904488#p904488:w6cnuxat je napisao(la):
boocky » Čet Dec 02, 2021 12:52 pm[/url]":w6cnuxat]Slazem se, stvari treba nazvati kakve jesu. Ako cemo tako, onda i nema razlike izmedju nekog SNS bota - aktiviste i nekog aktiviste "ekoloskog" ustanka samo sto ovaj prvi tacno zna odakle mu dolazi sendvic.
Izvini, jesam li stavio navodnike na pravo mesto? :lool:
Nisi, to je tvoje viđenje stvari, trebao si na "ustanka" jer su to mirni građanski protesti. Znamo svi kako izgleda kad narod ustane i krene da resava stvari, a nije ekoloski jer npr onima u selu Dobrinja ova tema nije politicki obojena.
Svako radi kako hoce samo mislim da prvi post na ovu temu nije bio sa namerom da tema ode u ovom smeru i da ti nisi imao ouno prostora da zameras na 5 postova ili slicni kojima se tema " guši".
Inače ne možemo da ispratimo vesti vezano za ovu temu, a nedao Bog da neko mrdne pozadinu i slika petlju iju, nego ću na kraju ja ići samo zbog toga jer me radovi zanimaju.
E to treba naznaciti, odakle si ti @ boocky.? Kazi slobodno, jesi blizu Ca? Ja nisam , ali ako si blize idi slikaj pa nam pomozi da budemo u temi
 
Molim za mir,evo radovi na svim nivoima
72fae301a85faac42889e14a6e63137d.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904504#p904504:3lsjkmkt je napisao(la):
MiraC » Čet Dec 02, 2021 1:31 pm[/url]":3lsjkmkt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904488#p904488:3lsjkmkt je napisao(la):
boocky » Čet Dec 02, 2021 12:52 pm[/url]":3lsjkmkt]Slazem se, stvari treba nazvati kakve jesu. Ako cemo tako, onda i nema razlike izmedju nekog SNS bota - aktiviste i nekog aktiviste "ekoloskog" ustanka samo sto ovaj prvi tacno zna odakle mu dolazi sendvic.
Izvini, jesam li stavio navodnike na pravo mesto? :lool:
Nisi, to je tvoje viđenje stvari, trebao si na "ustanka" jer su to mirni građanski protesti. Znamo svi kako izgleda kad narod ustane i krene da resava stvari, a nije ekoloski jer npr onima u selu Dobrinja ova tema nije politicki obojena.
Svako radi kako hoce samo mislim da prvi post na ovu temu nije bio sa namerom da tema ode u ovom smeru i da ti nisi imao ouno prostora da zameras na 5 postova ili slicni kojima se tema " guši".
Inače ne možemo da ispratimo vesti vezano za ovu temu, a nedao Bog da neko mrdne pozadinu i slika petlju iju, nego ću na kraju ja ići samo zbog toga jer me radovi zanimaju.
E to treba naznaciti, odakle si ti @ boocky.? Kazi slobodno, jesi blizu Ca? Ja nisam , ali ako si blize idi slikaj pa nam pomozi da budemo u temi
Iz Beograda sam, rodom iz IC. Ako se nastave radovi dalje od Pozege, bicu od koristi :)
Izvinjavam se svima na off-u. Eto zasto sam protiv politike, klizav teren :laugh:
@StaraMo, hvala na fotkama :sesir:
 
Onda idi slikaj NBg Surcin, a ni Cacak ti nije puno dalje nego meni :laugh:
 
Dalji offtopic će biti obrisan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904507#p904507:wd33j31s je napisao(la):
StaraMo » Čet Dec 02, 2021 1:33 pm[/url]":wd33j31s]Molim za mir,evo radovi na svim nivoima
72fae301a85faac42889e14a6e63137d.jpg
Ovo deluje kao ispunjenje obecanja onog Kineza prosle nedelje da ce ove nedelje krenuti asfaltiranje petlje. Kolko vidim gore na nadvožnjaku su valjci za asfalt i finišer pa je verovatno nadvožnjak asfaltiran. On je u ovoj fazi radova bitan za ukljucenje vozila sa magistrale na autoput u smeru ka Beogradu, jer kao sto smo vec pricali, nije neophodno da se za pustanje do Pakovraca cela petlja asfaltira.
 
Earthmoving":2zukx2vv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904507#p904507 je napisao(la):
StaraMo » Čet Dec 02, 2021 1:33 pm[/url]":2zukx2vv]Molim za mir,evo radovi na svim nivoima
Ovo deluje kao ispunjenje obecanja onog Kineza prosle nedelje da ce ove nedelje krenuti asfaltiranje petlje. Kolko vidim gore na nadvožnjaku su valjci za asfalt i finišer pa je verovatno nadvožnjak asfaltiran. On je u ovoj fazi radova bitan za ukljucenje vozila sa magistrale na autoput u smeru ka Beogradu, jer kao sto smo vec pricali, nije neophodno da se za pustanje do Pakovraca cela petlja asfaltira.
Dobro zapažaš!
 
Nadam se da ce postaviti grede preko nadvoznjaka koji prelazi nedaleko od kruznog toka. Grede su spremne, nadam se da imaju to u planu pre pustanja.
 
Миро како стоје ствари за НГ нема више зезања кроз и јужно од Чачка, јавићеш како је на укључењу и кружном току!
 
Hocu, mozda bi mogli cak i onako bezveze da se provozamo ako puste. Meni je ovo ravno kao da su pustili do Pž.
Mala je razlika u vremenu, dobro, bice prednosti i iz Pž, ali Cacak je postao nepodnosljiv, obilaznica je haos i sve vise vremena se gubi.
Malo me brine prognoza za sl sedmicu , koliko im jos treba da asfaltiraju.
U Pž javljaju sneg 10cm i celu sedmicu dnevna +1 a nocna i -9
Steta sto nemamo tehnologiju iz Rusije, oni greju asfalt tj iznad mislim stave grejace ;), nesto kao cevi. Ali mi moramo gledati u nebo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904666#p904666:2oxp0zz5 je napisao(la):
MiraC » Fri Dec 03, 2021 12:01 am[/url]":2oxp0zz5]Hocu, mozda bi mogli cak i onako bezveze da se provozamo ako puste. Meni je ovo ravno kao da su pustili do Pž.
Mala je razlika u vremenu, dobro, bice prednosti i iz Pž, ali Cacak je postao nepodnosljiv, obilaznica je haos i sve vise vremena se gubi.
Malo me brine prognoza za sl sedmicu , koliko im jos treba da asfaltiraju.
U Pž javljaju sneg 10cm i celu sedmicu dnevna +1 a nocna i -9
Steta sto nemamo tehnologiju iz Rusije, oni greju asfalt tj iznad mislim stave grejace ;), nesto kao cevi. Ali mi moramo gledati u nebo.

Ma kakvi grejači, kakvi aditivi, radiće upaljač i teraj dalje...
 
Juče kružni tok kod isključenja sa AP u Preljini - Pakovraće kod isključenja sa AP: 18 minuta (od 18:01 do 18:19).
To je svakako best case scenario, samo sam na jednom semaforu stao i nije bilo gužve.

Inače i u to vreme se masovno radilo, kamioni i mehanizacija na nadvožnjaku sa Stara Mo slike su bili u pogonu.

I Mateševo-Smokovac će baš mnogo da znači, kroz kanjon sinoć kiša, vodopadi sa stena i mnogo vlage i "tuševa" sa vrhova tunela, i to sve na kraju putovanja. Sa otvorenom deonicom će taj kraj puta nakon 6-7h vožnje biti opupten umesto što je vrlo izazovan.

I bilo bi dobro da se otvori onda za adrenalinsku vožnju kamjom za jednosmeran saobraćaj, tu bih prvi ostavio pare :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904650#p904650:2rs4yii4 je napisao(la):
lukakaludjerovic » Čet Dec 02, 2021 11:23 pm[/url]":2rs4yii4]Sumnjam, to moze da ceka, ne utice na saobracaj.
Kako moze da ne utice na saobracaj srece ti?
Mislis da ce montirati grede bez obustave saobracaja na magistrali?
:laugh:

Jedina je opcija da zatvore i sve teraju da koriste AP kao alternativni pravac. Ne vidi se koja je sirina saobracajnica. Mozda su zato stavili 4 saobracajnice, a da ce nakon montaze ukloniti izlaz koji je pred izlazak na AP
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-12-03 at 08.58.49.png
    Screenshot 2021-12-03 at 08.58.49.png
    696,1 KB · Pregleda: 1.058
@dalmatinac moze i drugacije, vec sam pisao, te strelice levo i desno ili ti sto je odvojeno za smerove kretanja mozda nece biti takav smer kretanja ili ti nece biti odvojen put za izlaz i ulaz u kruzni tok.

Ova strelica od Cacka ka kruznom toku moze da bude privremen pravac dok ne zavrse nadvoznjak iznad puta obelezen strelicom od kruznog toka ka Cacku, kad zavrse taj nadvoznjak onda u saobracaj pustaju put ispod dog nadvoznjaka a zatvaraju put koji je obelezen strelicom od Cacka ka kruznom toku. Kad zavrse i tu nadvoznjak onda ce vratiti taj put u upotrebu a nacisto zatvoriti put koji je obezelen strelicom od kruznog toka ka Cacku.
 
Тако је, барем према https://www.openstreetmap.org. Ту је нацртан само један улаз/излаз у кружни ток из правца ЧА.
OS-pak-petlja.png


Изгледа да ће овај један улаз служити само када прави због радова буде недоступан.
 
Ко креће ка планинама пада добар снег, на Тари је преко 20цм новог. Лагана вожња, зимске гуме и ланци!
 
Лоше гуме, недостатак искуства, на планинама обавезни ланци а да нису за играчке....има више фактора. Сваке године неколико њих извлачим!
 
Mislim da je ovo spoj svih faktora..... Ja nikad nisam stavio lance a rođen sam podno Zlatibora....

Inače prijatelj kamiondzija mi je pričao da kada vide da neće moći da izađu zbog snega ,namerno se prepreče ne bi li napravili zastoj i isterali službe da ih izvlače. Jer ako samo stanu regularno u traku, grtalica ih samo obidje i zatrpa i tu je kraj. Sad da li je ovo opšta praksa ili samo pojedinačno viđenje to nisam nikad saznao
 
Ево ти пример често се деси да се ухвати неколико цм леда на асфалт и онда преко падне 20-40 цм снега. Који наравно не чисте док пада, таква им је изрека. Када се пењеш на Тару неких 800 м висинске разлике са много серпентина, ето предуслова за велике проблеме. Због тога овде много људи има 4х4. Имам Нисан Навару одличне нове зимске гуме, и опет повремено морам ставити ланце, некад и на све 4 гуме. понекад и 200кг терета у гепек! Када је снег прееко 40цм. Исукство се подразумева...е сад замисли дође неко са нпр Сеатом, лепим ниским аутићем и предњом вучом, какве год гуме да има у проблему је. Питање је и да ли може са ланцима изаћи?
 
Vrh