Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Odlicna emisija SAT! Ovaj voditelj malo prekida sagovornike ali je u granicama pristojnosti :)
Sto se tice informacija odlicno. Bas se radujem ovolikom napredovanju na sve strane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903248#p903248:3p70nblf je napisao(la):
Cheyenne » Pon Nov 29, 2021 8:42 am[/url]":3p70nblf]Samo što je Pink rekao "u obe cevi" što navodi ljude da misle da je probijanje skoro gotovo.

aha e onda su slagali :) ne gledam ih tako da ne znam sta su novo slagali :)
 
Оно што је мени било занимљиво је да кашиком од багера прокопавају тунел! Тунел очигледно неће скоро, вероватно крај 2024! 1/3 је урађена до сада а другог још мање.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903247#p903247:1ku0oram je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Nov 29, 2021 6:36 pm[/url]":1ku0oram]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903240#p903240:1ku0oram je napisao(la):
Cheyenne » Pon Nov 29, 2021 8:21 am[/url]":1ku0oram]Danas je ovaj ludak na terenu pa sve stanice imaju priloge od rane zore.

Reče Pink da je tunel Laz probijen 2000 metara. Da su stene 4 i 5 kategorije, šta god to značilo, i da moraju da miniraju. Zato kopaju sporo.

U sustini nisu slagali:
Tunel Laz je 2,82km = 2820m - 34% (koliko je receno u emisiji SAT da je iskopano) = 958,8 m * 2 cevi 1917,6 ~ 2000m
Ovde se malo brkaju loncici. Ovo 34% se ne misli na procenat probijenosti tunelskih cevi, vec na procenat ukupne zavrsenosti radova na tom tunelu. Dakle probijenost cevi kumulativno i sa izlazne i sa ulazne strane upravo ovih dana dostize polovinu 47,8/ ukupne metraze tunela, ali je zavrsenost sekundarnih obloga, zatim trup kolovoza, daleko manja, a o elektro mehanickom opremanju da i ne govorim. Te se tako dolazi do ukupno fizicki i finansijski realizovanog posla do 34% ili na "cirilici" do jedne trecine izvedenih od ukupnih radova na tunelu Laz.
P.s.i ja se slazem da je ovo jedna od najboljih SAT emisija uz jedan veliki propust, a to je da nije nijedan kadar prikazan iz Sremske Race.
I jedna sitnica za tebe Srdja kad budes radio sledeci snimak na obilaznici, zakaci kadrom kompletan nadvoznjak "skakaonicu" kreni samo sto metara nize. :kk:
 
@KrCan ne znam na koji nadvoznjak mislis, ako mozes posalji mi sliku ili lokaciju, nije problem da krenem stotinak metara nize (ako hvata domet odakle sam stao da snimam :) )
 
Kakav užas od posete, politizacija maksimalna. Izdvojio bi:
- U maju počinje da se gradi obilaznica oko Požege
- U aprilu Kadinjača i Užice
- Ako ne bude Preljina Pakovrace završeno do kraja godine, Toma Mona će novu god fočekati na gradilištu a "ne po hotelima na Zlatiboru"
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8Pj60cX3b1o[/youtube]

Nov video.
Rade kao munje, veliki napredak na kritičnim tačkama. Ide ovo do NG 99%.

Asfaltirano je iznad tunela, ali se ne crni asfalt :lol:
 
Alek na Instagramu točno rekao. 11 km otvaraju u nedjelju. Eto, bar je na kraju točno komunicirao :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
:shock: :shock: :shock: Коју недељу?
Да ли ико зна , за тунеле Муњино брдо и Лаз, да ли се копају са обе старне или само са једне? Увек на сликама видим да је само са једне стране! Свака част људима који раде, темпо је сјајан!
 
19-ti je nedelja, mozda na tu nedelju za 3 sedmice misle.
Inace, dobro da su ovaj deo resili, dugo su ga cackali
 

Prilozi

  • 2021_11_29_13_18_59_29.11.2021._IZGRADNJA_AUTOPUTA_E_763_DEONICA_PRELJINA_POŽEGA_JP_Putevi_Srb.jpg
    2021_11_29_13_18_59_29.11.2021._IZGRADNJA_AUTOPUTA_E_763_DEONICA_PRELJINA_POŽEGA_JP_Putevi_Srb.jpg
    87,1 KB · Pregleda: 712
Rekao je za koji dan. Pretpostavljam da je to 19.12 ipak. Al moja poanta je bila da je rekao da je 11km i da je do Pakovraća

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Pa nije ni morao da kaze da je do Pakovraca :mrgreen: To je rekao zbog sebe, jer sta bi bilo u suprotnom, dodje za par nedelja na otvaranje i kaze ups izvinite nije do Pozege. Ovako je napravio pripremu ispravke onoga sto je ranije obecao. A sto su ovde apoliticni ali pametni formuasi odavno predvidjali, cesto nekome delovajuci i kao ludi jer protivrece silama mase izjava medija i politicara
 
Земљани изгледа да ћеш ову опкладу добити! Јел може домаћа зова? За екипу пиће! Изгледа да асфалтирају са адитивима, јер је превише хладно за обичан асфалт. Мада ће време у децембру бити прилично снежно!
 
Razvalili su ovu deonicu.
On kaze da misli da nece za 2 nedelje, predvidja da ce zavrsiti mesec itd...
Deluje mi da On ni sam ne veruje jer nije upucen kako ovi Kinezi rade.
Ako se uporedi proslonedeljni snimak, vidi se da ce oni to zavrsiti za do 19.og bez problema.
Svaka cast kako rade svi zajedno.
Ovo sto su napravili ovde za ovako kratko vreme, fakticki od aprila - maja se na drugim gradilistima radilo godinama.
 
Koliko ć skratiti do Zlatibora put ovaj deo? U nekim normalnim okolnostima kad ne idu svi na Zlatibor? 10ak minuta ?

I tko će javiti gugletu novu deonicu. Traži se dobrovoljac:)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Oko 15 minuta ako ideš 120km/h, a nešto manje od 12km je dužine, to je 6 minuta, a sada treba nekih 20 minuta od mesta nove naplatne rampe do naplatne rampe Preljina kad nema gužve. Dakle, realno skraćenje 15-ak minuta, pa do 45 i više kad su gužve.
 
dzokar":3uy9jd4s je napisao(la):
Oko 15 minuta ako ideš 120km/h, a nešto manje od 12km je dužine, to je 6 minuta, a sada treba nekih 20 minuta od mesta nove naplatne rampe do naplatne rampe Preljina kad nema gužve. Dakle, realno skraćenje 15-ak minuta, pa do 45 i više kad su gužve.
Pod uslovim da se guzva ne preseli na naplatnu rampu i kružni tok. U svakom slučaju trebalo bi da skrati vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vremenski ce skratiti dosta, mislim oko 20tak minuta kad je prosecna guzva, sredina radnog dana. Sad je oko 25 min Preljina-Pakovrace u tom rezimu, autoputem 10km ce biti 5minuta, i tako se dobija oko 20tak minuta. A duzinski ce skratiti oko 5km.
Moze Altair :kk: Ali cekaj jos nije gotovo
 
Надам се да снег неће зезнути овај сјајан напор људи, још једном свака им част на огромном раду! Код мене озбиљно пада!
 
Једно питање ако неко зна ?
Зна ли се траса ове најављиване обилазнице око Пожеге . Да ли ће она можда спајати будући крај АП-а Милош Велики са садашњим магистралним путем Чачак - Ужице или се обилазница односи на део према Косјерићу?
 
Realno, ovo do Pakovraća i jeste najbitiniji preostali deo do CG granice. Na drugom mestu je po meni Surčin-NBg, na trećem Pakovraće-Požege, na četvrtom krak do Valjeva, na petom Požega-Ivanjica, na šestom Ivanjica-Pešter, i na kraju Pešter-CG granica. Preljina-Pakovraće 11km, 1/3 deonice Preljina-Požega će skratiti 2/3 vremena, tj 20tak minuta, dok će ostatak Pakovraće-Požega 20km skratiti svega 5-10 minuta. Tolko će skratiti i Surčin-NBg, kao i krak ka Valjevu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903401#p903401:3moxr69r je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Nov 29, 2021 2:43 pm[/url]":3moxr69r]Једно питање ако неко зна ?
Зна ли се траса ове најављиване обилазнице око Пожеге . Да ли ће она можда спајати будући крај АП-а Милош Велики са садашњим магистралним путем Чачак - Ужице или се обилазница односи на део према Косјерићу?
Na deo od Kosjerica pa da se dodje do Zeleznicke stanice nase koja je gotovo na samoj obilaznici oko Pozege. Ili put ima direktno do petlje ali zom stranom ide
Znaci kad ides ka Zlaji neces ici kroz grad Pz nego odvajas desno kod Lava Komerc, ima i Kafana Balkan, tu negde skreces i vozis na nasu obilaznicu pa pravo za Ue,
 
Vrh