Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mislim da se ovo može završiti do Nove godine. Ista je priča bila i sa deonicom Surčin-Obrenovac.
Evo ga monistar u montiranoj, kh, kh vanrednoj kontroli
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=29Y8Q15i1fM[/youtube]
 
@ Mira C - poreklom iz Zapadne Srbije, tacnije iz sela izmedju Uzica i Bajine Baste. Znam sta pricas, meni tetka u Sevojnu u septembru kaze mozes kod tetke za NG otvorice Auto put do Pozege. I dzaba sam joj objasnjavao da nece biti ni do Nove 2023. ona i dalje veruje da ce biti do NG.
 
Napreduje asfalt u odnosu na prosli snimak.
Screen-Shot-2021-10-26-at-3-52-35-PM.png
 
Kaze ovaj sto vozi ministra da ce raditi kilometar drugog sloja na dan u punom profilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893393#p893393:2z598apm je napisao(la):
lukakaludjerovic » Uto Okt 26, 2021 1:53 pm[/url]":2z598apm]Napreduje asfalt u odnosu na prosli snimak.
Screen-Shot-2021-10-26-at-3-52-35-PM.png
Lijepo je pocrnjelo,svakog dana u svakom pogledu...
Ako su vec izbori prvih dana aprila cisto sumnjam da se ova dionica nece otvoriti prije toga ali evo da vidimo.
Mislim na ovih 12 km do Pakovraca.
 
Na zadnjem snimku smo videli da je najpripremljeniji deo bio od tunela Trbusani do mosta preko pruge, pa je bilo i za ocekivati da taj deo sada asfaltiraju. Nakon toga od Preljine do tunela Trbusani kada zatrpaju one rupe za cevi i izravnjau, verovatno za nedelju-dve dana, taman da ovaj deo zavrse. I zadnje bi ocekivao betonske vijadukte i petlju Pakovrace
 
Bravo za snimke

Meni kao lajku sada rok do nove godine do Pakovrace izgleda dosta realnije nego u martu kada ovde nije bilo nista

Zna li se cemu ovo 4. ukljecenje u kruzni tok? Kao da su pravac iz Cacka hteli tu da spoje pa shvatili da su zeznuli

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala za video Neboderko! Mada mi se čini da je zgrada na rampi malo napredovala što znači da nije baš najsvežije.
f91c6474751f2641a7a14ca3b5ed41af.jpg
 
Gde li je Monistar da malo iskontroliše kako "radovi" napreduju od Požege do Lučana?
 
Bogami, vi odsekoste ražanj, a zec još u gori. Nemam ništa protiv da i ja platim i pečenje, ne samo piće ako bude do 15.12.
Ali, mrka kapa.
A dotle, oni će da razvale i ono postojeće. Danas sam išao do Takova. Čunjevi se postavljaju od Brđana pa skoro do Takova. Onaj veliki nadvožnjak između tunela sav je kao staza za velealalom. U tunelu sam video da radi neki bagerčić. Nisam provalio šta.
 
Sta je sa deonicomk NBG- Surcin na Sentinel-u se vidi da ceo spetembar i oktobar nisu mrdnuli ,dva meseca ni metar .?
 
Na kraju ovog ,poslednjeg snimka ,piše(kratko) da je rok završetka početak 2022!? Da li to znači da nas polako pripremaju za probijanje roka?!...
 
Fruškogorski koridor je još jadniji. Pošto se sve ovo finansira iz kredita, kako je moguće da izvođači radova toliko kilave. Čak i tamo gde nema problema sa eksproprijacijom. Para u budžetu nema, to je bilo jasno i na početku godine, možda se taj kredit ne povlači u potpunosti jer se nema od čega vraćati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893543#p893543:1k4i3s7c je napisao(la):
vratonja » Uto Okt 26, 2021 11:36 pm[/url]":1k4i3s7c]Sta je sa deonicomk NBG- Surcin na Sentinel-u se vidi da ceo spetembar i oktobar nisu mrdnuli ,dva meseca ni metar .?
Na danasnjem snimku se vidi da su nastavljeni radovi. Koci eksproprijacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893555#p893555:2n3ly35k je napisao(la):
nidzo-ni » Sre Okt 27, 2021 12:33 am[/url]":2n3ly35k]Na kraju ovog ,poslednjeg snimka ,piše(kratko) da je rok završetka početak 2022!? Da li to znači da nas polako pripremaju za probijanje roka?!...
Svima je jasno da ce do Pakovraca biti pusteno do Svetog Nikole, isto kao sto ce do Pozege biti pusteno do Nove Godine ili do Bozica…
Do Pakovraca zavrsavaju taman pred izbore.
 
Ozbiljan si, ili samo ne navodiš do koje Nove godine ili Božića?
 
Dok se ovo završi, putevima oko Čačka trebaće ozbiljna rekonstrukcija. Na delu obilaznice oko Čačka (Kružnog puta) ka gradilištu, primetna su velika oštećenja kolovoza. Danas sam posle nedelju dana prošao ponovo i primetno je da su se kolotrazi povećali, da su na nekim mestima pretovareni točkovi isterali asfalt prilično iznad ivičnjaka. Naravno, tu niko neće postaviti vagu i isključivati i kažnjavati pretovarena vozila. A trebalo bi. Auto put će se završiti, a onda ulice i putevi okolo, ostaju opet nama da ih krpimo. Nije put samo autoput.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893587#p893587:2870bys2 je napisao(la):
branik » Sre Okt 27, 2021 5:15 am[/url]":2870bys2]Ozbiljan si, ili samo ne navodiš do koje Nove godine ili Božića?
Pa preCednik rekao do Nove 2022. :) Salu na stranu, ocigledno da sam bio ironican.
 
Baš pre neki dan sam pričao sa drugarom koji je u ministarstvu saobraćaja RS. I jedno od pitanja koje sam mu postavio je zašto se sa radovima kreće godinu ili dve nakon što je ugovor zaključen. U suštini dokumentacija nije spremna, eksproprijacija nije završena, izmeštanje ostale infrastrukture, izvođaču se dopušta da se projekat menja shodno stanju na terenu i naravno nezaobilazna spora birokratija kod nas. To je žuti FIDIC po kom se gradi većinom na našim prostorima.
 
Između Ostružnice i Obrenovca je oduvek postojao problem sa klizištima, zbog toga se i autoput gradi sa sremske,a ne čukaričke strane. Pitanje da li je uopšte tehnički izvodljiva brza saobraćajnica na toj trasi, a još veće pitanje da li će njena gradnja biti isplativa nakon puštanja deonice Surčin-Novi Beograd.
 
Neće biti 'isplativa' u najužem smislu, jer se neće plaćati putarina. A da je potrebna, naravno da jeste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893769#p893769:3ku3el16 je napisao(la):
Užice » Sre Okt 27, 2021 6:02 pm[/url]":3ku3el16]Između Ostružnice i Obrenovca je oduvek postojao problem sa klizištima, zbog toga se i autoput gradi sa sremske,a ne čukaričke strane. Pitanje da li je uopšte tehnički izvodljiva brza saobraćajnica na toj trasi, a još veće pitanje da li će njena gradnja biti isplativa nakon puštanja deonice Surčin-Novi Beograd.
Ovo je jedna od prometnijih deonica, većina ljudi izbegava da ide preko autoputa i Surčina, pa se isključuju na Obr petlji, plus ostali što idu iz pravca Obrenovca i Šapca.
Samo je pitanje kada će se ta deonica završiti, verovatno za 10ak godina.
 
Stvarno? Ja sam se pitala baš kako je tim starim putem za Obrenovac, jer je pre AP bio užas, barem smo mi videli horor kada je AP bio do Obrenovca.

Znači i dalje je gužva...
 
Vrh