Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

da zaboravih dodati u potpunosti se slazem sa KUROGANE1
MENI JE NAJBITNIJE DA IMAM STO VISE PUTEVA KOJE MOGU KORISTITI
nije da ne bih zelio da se to sto prije desi
 
Evo je cela deonica od juče, u sinemaskopu 8)

2021-10-24.jpg



Može se proceniti da je na otprilike 1/3 krenuo asfalt.
 
Realno, deonica je oko 12km, a asvalta nema više od 1-2km. Ipak nadajmo se da će im vreme ići na ruku. Međutim nije sporan asvalt , nego elek,-maš.konstrukcije na tunelu, petlji nadvožnjacima,..
 
Biće biće asfalta akoBogda brzo da zapjevamo Čačku-a sad adio,a sad adio i ko zna gde i ko zna kad...
 
Nije baš da nema voza do Čačka. Samo zavisi odakle ga tražiš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892727#p892727:1k98kiof je napisao(la):
Алтаир » Ned Okt 24, 2021 8:06 am[/url]":1k98kiof].....Зато се ја радујем ако којим чудом буде готово до Нг да платим Земљаном и Мири сокић, Бранику, Просторном, Благићу по пиво или вино! Или ко већ шта хоће да пије. Од свих који су конструктивно учествовали у полемици.
Što Miri sokić ?! Iju, svašta pa ne ide pečenje i sokić....a neće valjda to biti bez neke pečenjare!
Ne pijem pivo i sok, ostalo može hahahahhaha
Malo se šalim, ne zameri, mada je tačno ovo da ne pijem sokiće :)
Hoću da se zahvalim za one slike iz tunela ranije, i da kažem da mi još uvek ne znamo ko je snosio odgovornost pri prvoj popravci glinene, a kamoli sad.
E sad, možda je to normalno za ovolike godine propadanja i osećamo samo mi sa oldtajmerima :) samo da se ne otvore pukotine inace ćemo opet kod Nika na ibarsku.

Znate na sta me asocirali delovi glinene kad se vozi, kao tuneli do Ljiga koji su pod betonom. :)
 
Ееее моја Миро, ти си и добро прошла,видипш ли да је Алтаир мене скроз заборавио ? Џабе и онај мост што сте назвали по мени када ме човек заборавио....? :D :shock: :D :D
 
Видим мораћу са Таре понети "Стару песму" за екипу. Извини Нико, заборавих ето! Мада сада гледам најаве за нови вирус. Слабо ћемо се ми возати!
 
Teško da će ovo biti gotovo do kraja godine, realno je da do kraja novembra veći deo trase bude pod prvim slojem asfalta, ali od decembra će temperature biti ispod 5 stepeni i u minusu pa sumnjam da će moći da se asfaltira, uzmite i opremanje tunela, mislim da je realno da uz dobre vremenske prilike od marta mogu da završe pred izbore ili u aprilu/maju.
 
Ne moras Altair, ponecu ja domacu koju sam pecem u komsiluku stare pesme, tacnije sljive su mi iz komsiluka sljiva stare pesme u Pepelju, ali ja ne stavljam ni gram secera i destilovane, vec pecem po receptu pradede, sve potpuno prirodno i sljive ne prskane. Sto se tice te proslave, nema nista do NG od toga, pa samo da postave horizontalnu i vertikalnu signalizaciju, odbojne ograde i ogradu oko auto puta im treba najmanje 15 dana.
 
Ja bogami donijeh dvije šljivovice iz Srbije vrhunske,rajsko pice.
Jedna je Ognjena 10 godina stara a druga je Žubor sa Kablara.
Kakav viski i matraci,ovo je čista poezija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893151#p893151:n0ojg867 je napisao(la):
Kurogane1 » Pon Okt 25, 2021 9:18 pm[/url]":n0ojg867]Ja bogami donijeh dvije šljivovice iz Srbije vrhunske,rajsko pice.
Jedna je Ognjena 10 godina stara a druga je Žubor sa Kablara.
Kakav viski i matraci,ovo je čista poezija.
Ми је овде (Пожега) зовемо и Божја суза.

Рајско но како.
 
Kako smo za razliku od rokova, duzine gradnji, kvaliteta, ove i one vlasti oko rakije svi postigli konsenzus. Lepo kazu rakija connecting people :)
 
Ja sam sinoć napisao "samo da rakija ne bude čačanka" ali je izgleda moderator iz Čačka :D
 
A " Zlatna biserka"? :)

Znate šta mi je čudno, oni radovi do LU nešto ništa nisu odmakli. Od tunela do Lu... bilo je vidljivo da čiste trasu, ali nešto nema pomaka koliko se moze videti sa satelita. Moguće je da će sl otvaranje biti u mestu Lučani ( da me ne ispravljaju) ako im tunel Laz ide bolje, ali nema nekih mrdanja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893241#p893241:2rb52flq je napisao(la):
MiraC » Uto Okt 26, 2021 9:29 am[/url]":2rb52flq]A " Zlatna biserka"? :)

Znate šta mi je čudno, oni radovi do LU nešto ništa nisu odmakli. Od tunela do Lu... bilo je vidljivo da čiste trasu, ali nešto nema pomaka koliko se moze videti sa satelita. Moguće je da će sl otvaranje biti u mestu Lučane ( da me ne ispravljaju) ako im tunel Laz ide bolje, ali nema nekih mrdanja

Lučani Miro, Lučani :lol:

Ne rade apsolutno ništa na trasi od Pakovraća do Lučana jer su sve snage koncentrisali na Preljina-Pakovraće. Tako su mi bar rekli neki inženjeri iz jedne putarske firme koja operiše na teritoriji Čačka.
 
Ne mogu ja bez pravopisnih greski nikako, htela sam napisati Lučani, ali kad su prszi brži od mozga, a ne prekontrolisem.
Izmenila sam
 
Inače, malopre je na Pinku bio onaj Dragan J Vucicevic. Potvrdio je otvaranje 15. Decembra, a do Pž u martu, aprilu sledeće godine :)
Ozbiljno, ne zezam, čovek to izgovara sa takvim ubeđenjem da nemam reči... Kako niko ne odgvara za izgovoreno, nikako mi neće biti jasno....
 
Dobijem transfer blama kad vidim gore pomenutog gdina da gostuje na nekoj TV :lol:
 
Ma mogli bi oni da su završili ekaproprijaciju krenu i oko Lučana i Požege (Drobnjak otvoreno pre koji mesec reče da će biti završena u septembru, dakle skoro 2,5 godine od "početka radova") , jer vamo do Pakovraća im sad uglavnom trebaju druge mašine: valjci, finišeri, grejderi za završne radove, a iza Pakovraća im trebaju buldozeri, veći bageri, utovarivači, tj mašine za pomeranje zemlje/trasiranje, tj earthmoving mašine. Doduše oni ponešto i rade sa njima od Pakovraća do tunela Laz, ali iza skoro ništa.
 
Ja bih uhvatio takve kretene za ruku i odmah poveo u Lucane i Pozegu da mi pokazu sta ce to biti otvoreno u martu :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893259#p893259:1gzqyxup je napisao(la):
MiraC » Uto Okt 26, 2021 10:09 am[/url]":1gzqyxup]Ne mogu ja bez pravopisnih greski nikako, htela sam napisati Lučani, ali kad su prszi brži od mozga, a ne prekontrolisem.
Izmenila sam

Morao sam da se našalim, zbog onog u zagradi :lol: A slovne greške su danas standard. Nemoguće je na touch screen-u kucati bez greški.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893343#p893343:2wafpion je napisao(la):
prostorni planer » Uto Okt 26, 2021 12:37 pm[/url]":2wafpion]Ja bih uhvatio takve kretene za ruku i odmah poveo u Lucane i Pozegu da mi pokazu sta ce to biti otvoreno u martu :bash:
Prostorni, ne znam odakle si, ali veruj mi, i ljudi iz ovih krajeva misle da je to tačno ili da će se sve završiti do kraja 2022. Kao da žive u Nemačkoj, a ne na 10km od " radova".

Očekivala sam onaj deo posle tunela Laz ka LU, da će još detaljnije krčiti, onaj kroz šumu ( ionako nema drva pa je korist dupla :) ), ali stalo jos pre septembra, mozda i ranije.

@ ivchonny džabe ti pišeš, ja i kad se trudim i zagrade stavim, ja pišem pogrešno :) već sam imala kritike vezano za naziv Lučani, ali je nešto drugačije bilo ( nisam ni znala da je greska) i za Pakovraće ( standardno, kao i svi). Hahahahahhaha
 
Vrh