Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Bolje vas našao-vidim lijepo je vrijeme pa da vidimo kako napreduje bratska nam Srbija.
Zaista posle par decenija potpune stagnacije kad mi se desavalo da izmedju dvije posjete Beogradu ne registrujem apsolutno nikakve promjene sad mogu reci da uvjek vidim neki napredak što me beskrajno raduje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889622#p889622:3t44m61p je napisao(la):
Kurogane1 » Čet Okt 14, 2021 10:57 pm[/url]":3t44m61p]Bolje vas našao-vidim lijepo je vrijeme pa da vidimo kako napreduje bratska nam Srbija.
Zaista posle par decenija potpune stagnacije kad mi se desavalo da izmedju dvije posjete Beogradu ne registrujem apsolutno nikakve promjene sad mogu reci da uvjek vidim neki napredak što me beskrajno raduje.
Srbija ti ne moze biti bratska. Ne treba niko da dijeli ovaj narod jer je te inteligencije da se sam dijeli. (Bratske su nam npr. Rusija)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889274#p889274:crdb3rux je napisao(la):
Vox91 » Wed Oct 13, 2021 1:58 pm[/url]":crdb3rux]umesto 6 traka kroz Grdelicu
Kroz Grdelicu su uže trake, nisu punog profila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889574#p889574:2hjfnc8a je napisao(la):
Kurogane1 » Čet Okt 14, 2021 6:10 pm[/url]":2hjfnc8a]Odoh ja u nedelju za Beigrad nadam se poslednji put kroz Čačak pa ću u to ime trgovatii bocu šljivovice da popijemo za rastanak

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Pazi, popi ili od sreće ili od muke, to je win-win situacija ;)

Manje su guzve na putevima pa ces proci bolje, u Pž je jako hladno, ceo dan ne ide temp preko 5 steprni i magla je, pa samo polako vozi
Srecan put
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889571#p889571:2s5o9bmd je napisao(la):
Earthmoving » Čet Okt 14, 2021 6:55 pm[/url]":2s5o9bmd]Da, deluje da je 50% trase spremno za početak asfaltiranja iduće 2-3 sedmice.
A ovo za građ inžinjere moram da se ne složim, jer inžinjeri nemaju veze sa glinenom, urbanisti i arhitekte nemaju veze sa izgledom i gužvama Beograda, profesori nemaju veze sa obrazovanjem... niko nema ni sa čim veze što mu je posao, sem da uzima platu, tad ima veze. Moral nula.
Moje licno misljenje je da svako ima svoju ulogu u drustvu i svako TREBA i MORA da ima veze sa onim sto radi. Sasvim druga je stvar sto 90% naseg drustva razmislja u smislu - to nije moja stvar i sto neko iznad nas odlucuje. To sve stoji. Ali dokle god budemo klimali glavama i radili ono sto nam se kaze dotle ce nam biti ovako. Dokle god budemo okretali glavu kad na ulici vidimo da neko maltretira decaka ili neciju sestru, devojku ne mozemo ocekivati nista bolje. Dokle god nam bude normalno da "podmazemo" policajca ili babicu u porodilistu drugi ce nam uvek biti odgovorni.
Za to drzava niti nijedna vlast nije kriva. I u pravu si, to je Moral - NULA.
 
Xe, ne brini se Kurogane, nismo u Srbiji više tako odrpani da vas sramotimo ;) E, takvi su moji rođaci Dinaridi, posebno oni zapadnije što ostaše u Hr: Srbiji nikada nisu oprostili neuspeh. Nije tu bila tolko ni religija ni nacionalnost ni ovo, ni ono, već sramota od oslabljenog odrpanog rođaka... Ali šta fali isposnicima što spolja deluju usukano, a jaki su da izdrže glad, ili Spartancima što imaju od odeće samo plašt preko sebe, ništa Armani Versaće ako su ispod njega atlete i moralno jaki ;) Bilo bi dobro da se ne stidimo i volimo, cenimo, pomažemo i kad smo siromašni. Srbija je primila stotine hiljada ljudi iz CG ( i Alb, Hr, BH, Mkd) dala im besplatno kuće njive poslove, i kad su ovi bili 10x odrpaniji, siromašniji, gladni sa krša, ništa boravišna taksa, a paradajz turista je iz tog ugla izgledao bogat hranom kao sar :)
 
Još ćemo mi guslati kroz Ča.
Upravo sam prošao.
Iz pravca Ue ka Bg obilaznica (Kružni put) išla je lepo dovailaska sa nadvožnjaka, a onda do Preljine klaj-klaj, 20km/h, tako da sam do buduće petlje stigao opet za oko 45', a onda do Preljine potrošio još 25'.
Na deanom delu, gledano sa puta, lučna rampa za vezu sa ap, radi grejder i reklo bi se a ravnja poslednji sloj pred asfalt, ali dosta konstrukcije nije postavljeno. Još poprilično stubova viri i vabi za gredama, a novembar samo što nije.
 
@boocky Moje mišljenje skroz suprotno. Potpuna je zamena teza da je "narod" kriv a država nije. Država treba da garantuje i sprovodi ono što smo se svi dogovorili a to je da imamo svi jednaka prava. Par primera:
Zašto niko ne pomaže? Zato što ga posle smatraju nasilnikom i mora da se polvaći po sudovima i dokazuje što se umešao u tuču i koga je udario. To je sve iscrpljujuće, psihički, fizički i materijalno. Slično ako udariš lopova u svom stanu dok te pljačka? Da li je problem u ovom što se branio ili državi koja ima sulude zakone?

Zašto inženjeri nemaju svoje JA. Zato što ih niko ne pita za svoje JA. Šta god rekli, biće kako neko moćniji naredio. I da se suprostave, zamene se sa nekim drugim koji kažu da može. Nemaju svi taj "luksuz" da imaju principe. Ostati bez posla, a morati izdržavati porodicu nije lako. Pogotovu kad je ishod isti nezavisno od tvog mišljenja. Ko je tu sad kriv, inženjeri ili nepostojanje kotrole ovog "moćnika" koji zarad svojih interesa radi na štetu tog građevinskog projekta.

Svi teže da uvećaju vlast, imaju što više materijalnih dobara, da što manje rade ali tu postoji sistem koji ima kotrolu i sprečava ih u tome. Ako proneveriš pare, budeš kažnjen. Ako primiš mito a uhvate te, budeš kažnjen. Svakako da bi svima bilo bolje i posle nekog vremena bi ovih pojava bilo sve manje. Kada nemaš uređen sistem onda imaš ove pojave koje uništavaju društvo. I ne mislim da većina podržava ovako stanje, jer ne može većina pljačkati manjinu nego obrnuto.
 
Mrmot, čokolada... :)

Jedan pametan pisac (Bora Pekić) davno je rekao da je vlaS prvi izvod naroda. Hoće se reći, dok ne promenimo svoje iluzije, vladaće ovakvi kakvi većinski i jesmo.
 
Земљани, мале су ти шансе за сокић! Код мене снег, Пожега близу снега. Треба три слоја асфалтирати, а није све ни са бетоном завршено. Шанса увек постоји, леп новембар и још људи и машина!
 
Dobro, će vidimo :kk: Sešće im mlađani Mona na kičmu oko ovoga, ne potcenjuj moc vristanja razmazenog deteta :lol: Ja sam zadovoljan kad vidim da se iskreno radi, a ovo do Pakovraca mi deluje tako :) Ono sto me nervira su lazi, a to je prica o delu iza Pakovraca. A sto se tice broja masina, moze se videti da se njihov broj smanjuje, a pojavljuju se finiseri i valjci sto je dobar znak.
 
ZAK":1urgq2t8 je napisao(la):
@boocky Moje mišljenje skroz suprotno. Potpuna je zamena teza da je "narod" kriv a država nije. Država treba da garantuje i sprovodi ono što smo se svi dogovorili a to je da imamo svi jednaka prava. Par primera:
Zašto niko ne pomaže? Zato što ga posle smatraju nasilnikom i mora da se polvaći po sudovima i dokazuje što se umešao u tuču i koga je udario. To je sve iscrpljujuće, psihički, fizički i materijalno. Slično ako udariš lopova u svom stanu dok te pljačka? Da li je problem u ovom što se branio ili državi koja ima sulude zakone?

Zašto inženjeri nemaju svoje JA. Zato što ih niko ne pita za svoje JA. Šta god rekli, biće kako neko moćniji naredio. I da se suprostave, zamene se sa nekim drugim koji kažu da može. Nemaju svi taj "luksuz" da imaju principe. Ostati bez posla, a morati izdržavati porodicu nije lako. Pogotovu kad je ishod isti nezavisno od tvog mišljenja. Ko je tu sad kriv, inženjeri ili nepostojanje kotrole ovog "moćnika" koji zarad svojih interesa radi na štetu tog građevinskog projekta.

Svi teže da uvećaju vlast, imaju što više materijalnih dobara, da što manje rade ali tu postoji sistem koji ima kotrolu i sprečava ih u tome. Ako proneveriš pare, budeš kažnjen. Ako primiš mito a uhvate te, budeš kažnjen. Svakako da bi svima bilo bolje i posle nekog vremena bi ovih pojava bilo sve manje. Kada nemaš uređen sistem onda imaš ove pojave koje uništavaju društvo. I ne mislim da većina podržava ovako stanje, jer ne može većina pljačkati manjinu nego obrnuto.
Па друже дај да се запитамо,од Вас на форуму колико би гледало интерес народа ако дођу на власт????Ножда би ти још грђи био,буди поштен,убацио би свога друга да ти црта путеве,иако није инжењер,запослио би пола родбине да буду надзорни органи......итд.

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Earthmoving":3794m2wb je napisao(la):
Dobro, će vidimo :kk: Sešće im mlađani Mona na kičmu oko ovoga, ne potcenjuj moc vristanja razmazenog deteta Ja sam zadovoljan kad vidim da se iskreno radi, a ovo do Pakovraca mi deluje tako :) Ono sto me nervira su lazi, a to je prica o delu iza Pakovraca. A sto se tice broja masina, moze se videti da se njihov broj smanjuje, a pojavljuju se finiseri i valjci sto je dobar znak.
По твојој процени после новог снимка колико треба да заврше?

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Mogao bih da postavim i svog konja da mi bude zadužen za crtanje puteva (ne bi bilo prvi put u istoriji da neko postavi konja na važnu funkciju) ali to ne znači da ne treba da postoji neki mehanizam da me spreči u tome. Niti su inženjeri bez morala zato što moraju da slušaju konja jer će u suprotnom ostati bez posla. Odosmo u off pa cu stati ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889853#p889853:5dgpjw4d je napisao(la):
Msc » Pet Okt 15, 2021 2:51 pm[/url]":5dgpjw4d]
Earthmoving":5dgpjw4d je napisao(la):
Dobro, će vidimo :kk: Sešće im mlađani Mona na kičmu oko ovoga, ne potcenjuj moc vristanja razmazenog deteta Ja sam zadovoljan kad vidim da se iskreno radi, a ovo do Pakovraca mi deluje tako :) Ono sto me nervira su lazi, a to je prica o delu iza Pakovraca. A sto se tice broja masina, moze se videti da se njihov broj smanjuje, a pojavljuju se finiseri i valjci sto je dobar znak.
По твојој процени после новог снимка колико треба да заврше?

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
jes, će vidimo, za svetog Nikolu će da pušte put, tako je naredio Vučko, ukoliko ne zaveje sneg od pola metra, neko priziva sneg, a neko se nada putu.
 
Malopre, pred sam mrak, vratio sam se iz Čačka, pored gradilišta beše gužva, zastajkivalo se i imao sam vremena da razgledam. Shvatio sam šta se dešava: odustali su za sada od nadvožnjaka kojim će ap preći magistralu. Forsira se silazak i penjnje na most i priključak na postojeći put, i to će vrlo brzo biti gotovo. Trebaće im i par dana da naprave i kružni tok. Ako je po tome suditi, za nekoliko dana biće spremno za asfalt. Na ruku im ide i vreme koje će sad posle ove ranojesenje zime, duboko u jesen biti lepo. Ne znam šta se u tunelu dešava, ali možda i uspe. Razmišljao sam da će možda da u tunelu isforsiraju samo jednu cev, pa da se privremeno ide dvosmerno.
Ovo je sigurno prvi put da sam napisao nešto optimistično o roku izgradnje. Samo, da neće biti po onoj narodnoj: "Što je brzo, to je i kuso".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889752#p889752:ox5i3hcz je napisao(la):
branik » Pet Okt 15, 2021 10:59 am[/url]":ox5i3hcz]Još ćemo mi guslati kroz Ča.
Upravo sam prošao.
Iz pravca Ue ka Bg obilaznica (Kružni put) išla je lepo dovailaska sa nadvožnjaka, a onda do Preljine klaj-klaj, 20km/h, tako da sam do buduće petlje stigao opet za oko 45', a onda do Preljine potrošio još 25'.
Na deanom delu, gledano sa puta, lučna rampa za vezu sa ap, radi grejder i reklo bi se a ravnja poslednji sloj pred asfalt, ali dosta konstrukcije nije postavljeno. Još poprilično stubova viri i vabi za gredama, a novembar samo što nije.

Stubovi koji tu vire su od nadvožnjaka, i oni nisu bitni za sad jer će isključenje biti na petlji pre tih stubova. Mislim da sigurno završavaju do NG deo do Pakovraća.
 
Jel se neko seća u kakvom stanju je bila deonica od obrenovca do obilaznice u ovom periodu? I tamo je rok bio isti. To bi nam moglo reći da li ima šanse da sve završe do nove godine.

Lično nisam siguran da će uspeti osim ako ne budu imali bas nadprosečne temperature u decembru. Previše je još posla ostalo.
 
Deonica Obrenovac Surčin je duga 18km, za 6km duža od Preljina Pakovraće, most je dosta duži od ovog preko zap.morave. Petlja je bila u zaostatku al su stigli do 19.12sve da završe.
 
ZAK":2615qecn je napisao(la):
Mogao bih da postavim i svog konja da mi bude zadužen za crtanje puteva (ne bi bilo prvi put u istoriji da neko postavi konja na važnu funkciju) ali to ne znači da ne treba da postoji neki mehanizam da me spreči u tome. Niti su inženjeri bez morala zato što moraju da slušaju konja jer će u suprotnom ostati bez posla. Odosmo u off pa cu stati ovde.
Изгеда да су сви морални људи само на овом форуму!!Овај форум је као секта....90% је ово претворило политички форум....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Sada je vreme bas lose, ali javljaju razvedravanje. Po (ne)pouzdanoj mesecnoj prognozi, do druge polovine novembra u Pž javljaju dnevnu i preko 10-15 stepeni, a to znaci u Čačku i vise temp.
Moguće je da bude jos mesec dana lepog vremena,ali ne treba računati na vise od toga. Iskustvo kaze:
1. Oni odustanu ranije, vidi se da sve ostave za proleće i pre hladnih dana, ne rade ako vide da ne stižu
2. Nece asfaltirati kad je napolju hladno pa u toku dana bude lepo i npr 10 stepeni, imam utisak da za par sati asfaltiranja uopste ne pocinju.

Tako da, mislim da ćemo uskoro videti ili ubrzano asfaltiranje ili da ne rade nista.
 
Koliko se sećam na istočnom kraku K10 je bilo asfaltiranja i oko Nove godine. Potrebno je samo suvo vreme i temperatura preko 5 stepeni. U zadnjoj nekoj izjavi koju sam video rok im je 15.decembar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889853#p889853:2zzqs0xr je napisao(la):
Msc » Pet Okt 15, 2021 2:51 pm[/url]":2zzqs0xr]
Earthmoving":2zzqs0xr je napisao(la):
Dobro, će vidimo :kk: Sešće im mlađani Mona na kičmu oko ovoga, ne potcenjuj moc vristanja razmazenog deteta Ja sam zadovoljan kad vidim da se iskreno radi, a ovo do Pakovraca mi deluje tako :) Ono sto me nervira su lazi, a to je prica o delu iza Pakovraca. A sto se tice broja masina, moze se videti da se njihov broj smanjuje, a pojavljuju se finiseri i valjci sto je dobar znak.
По твојој процени после новог снимка колико треба да заврше?

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
Pa druže, ja se nadam ovim tempom da mogu oko Nove godine, ali i ako i zakasne, kako sad stvari stoje, ne deluje da bi mnogo zakasnili. Vidi se da je veliki deo pred asfaltiranjem, zatim ima delova sa rupama, ali to će se brzo zakopati i izravnati za asfaltiranje, betonske konstrukcije su gotove sem manjih dopuna, tunel će za par sedmica biti prekriven. I ostalo deluje ok, ali ipak treba obratiti pažnju na radove oko petlje, naplatnu rampu, neki zaostatak trasiranja dužine 50tak metara pre pruge, spojevi trase sa betonskim delovima, opremanje tunela elektrikom. Borba je, mislim da ni izvođač na terenu tačno ne zna dan kad će završiti, a kamoli mi. Ali po dosadašnjem tempu možemo nešto probamo predvidimo. Neki kao ja se nadaju da može za preostalih oko 75 dana, a neki da neće uspeti :) Ja bi dao šanse, s obzirom na politički pritisak i sve faktore, 80:20 u korist oko Nove Godine :)
 
Znači za skijanje na Bjelasici, ne mora kroz tazbinu (Čačak) :)

Daj šta daš... kad ne možeš da ih pobediš, pridruži se (to kažem semome sebi)! ;)
 
Vrh