Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Супер би било да буде до НГ, радо плаћам сокиће и пиво за екипу!
 
Sve ovo izgleda lepo,ali kada će malo da intenziviraju radove od Požege do Pakovraća? U stvari, tu nemaju šta da intenziviraju, jer nikakvi radovi još nisu ni započeti na toj poddeonici, osim kopanja tunela. A već 2 i po godine prošle od "svečanog početka radova"...
 
Molite Boga da i ova Vlada bude privremena pa da opet idemo na izbore pocetkom krajem 2023 :D :D
 
Питање за Браника и остале Ужичане. Да ли су кренули радови на обилазници око Ужица што су најављивали цело лето за септембар ? Не сећам се да сам приметио вест о почетку радова,можда сам пропустио?
 
Za Nika - Ne, koliko znam, ali potvrdice neko drugi.

Neslikah petlju, Pqkovrace ali nece ono moci za mesec dana, nema sanse.
Onaj most nije ni priblizno spreman za asfalt, jos konstrukcija viri na sve strane. Sa njega jedna traka je nasuta, a druga se tek nasipa.
Ne znam, ne razumem se, ali nije jos ni spremno za asfalt, ali videcemo, mozda gresim
 
Na glinenoj, onaj deo gde su voćnjaci pa ka BG je haos propao put. Nema vidljivih rupa, ali toliko trese i neravno je da nema šanse da se prođe malo brze. Trese se vozilo kao da po šljunku voziš. Ne znam kako se nije otvorilo na asfaltu nista, ali se nesto događa ispod. U junu nije bilo ovako
 
Evo ja stigoh u Bg pa ne primijetih to katastrofalno stanje na putu, vjerovatno imamo drugačije kriterijume.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jeste Miro u pravu si, vozna traka od Lajkovca ka Ubu je na par mesta toliko katastrofa i to na delovima od par desetina metara da ce morati uskoro da se radi. Ima i par ulegnuca sa suprotne strane kao i na delu izmedju Ljiga i Lajkovca
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891192#p891192:17orul2z je napisao(la):
Kurogane1 » Uto Okt 19, 2021 12:09 pm[/url]":17orul2z]Evo ja stigoh u Bg pa ne primijetih to katastrofalno stanje na putu, vjerovatno imamo drugačije kriterijume.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam sta bih ti rekla, mozda zavisi od automobila, mi vozimo klasican auto, mozda ako je SUV se ne oseca toliko. Ali da nije bilo u junu ovako, nije. Kao kad se izgrebe asfalt pred skidanje. Bas između onih vocnjaka.
Jos vise se oseti jer su tu delovi koji su nanovo rađeni. I generalno, oseti se glinena,da ima 10g vise nego ostali delovi.
A sad cemo videti iz suprotnog pravca ta ulegnuca, malo cemo sporije sada kada znamo, hvala za dojavu :)
 
Миро, тврд је БМВ увек био, немој тако брзо по глиненој;) И онај је јурцо Фераријем неки дан...
 
Ja vozim škodu rapid staru 2 godine ali ok,obraticu paznju kad se budem vracao u subotu da ne griješom dušu.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Još bolje, ferari je u pitanju ;)

Kurogane, ako vozis auto 2g star nije ni cudo sto ne osecas nista :)

Tvrdim da je asfalt u losijem stanju nego proletos, pre se nije toliko osecalo. Mozda je samo gornji sloj u pitanju, da se nadamo.
Nego, Kurogane, jesu li tunel Brđane pustili ili se i dalje vozi naizmenicno?
 
Potvrđujem isto, tačno se vidi razlika između delova koje su sredili i koje nisu. Morali su komplet glinenu deonicu da reše, ovako parcijalno se znalo da će morati kad tad opet. Verujem da će odraditi prvo jedan, pa drugi smer u narednih godinu ili dve.
 
Nisam siguran da može da se radi po smerovima, jer je problem na velikoj dubini. Praktično mora da se izvadi stari i ponovo odradi kompletan trup puta. U tom slučaju, veliki problem predstavlja to što ne postoje alternativni putevi dovoljnog kapaciteta.
 
JA sam ulegnuće primetio još proletos u par navrata, u pravcu ka BG, pre skretanja za UB koliko se sećam.
 
Skupo jeste, ali trebali su celu deonicu da presvuku asfaltom. Ono sto smo mi osetili je mozda samo posledica razlike u asfaltu, ali to je dovoljno.
Nismo u smeru ka Ca osetili kao da je asfalt izgreban da kažem, ali ima vise onih ulegnuca koja su bas interesantna kada se vozi 130 :)
Mnogo vise saobracaja ima ka Cacku nego ka Bg, e sad, mi mozda idemo stalno u to vreme kada je takva situacija. Kamiona ima puno, mogu misliti kada bi sa Ibarske svi presli kako bi to bilo.
Sto se tice BG, skidam kapu stanovnicima, gužve su velike, parkinga nigde i pri tome nije bio špic.
 
Никакво оштећење нисам осетио.Да је толико велико колико причате верујем да би се лако осетило.Ко зна можда га и ми остали осетимо...некада....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
MiraC":27rwbngl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891192#p891192 je napisao(la):
Kurogane1 » Uto Okt 19, 2021 12:09 pm[/url]":27rwbngl]Evo ja stigoh u Bg pa ne primijetih to katastrofalno stanje na putu, vjerovatno imamo drugačije kriterijume.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam sta bih ti rekla, mozda zavisi od automobila, mi vozimo klasican auto, mozda ako je SUV se ne oseca toliko. Ali da nije bilo u junu ovako, nije. Kao kad se izgrebe asfalt pred skidanje. Bas između onih vocnjaka.
Jos vise se oseti jer su tu delovi koji su nanovo rađeni. I generalno, oseti se glinena,da ima 10g vise nego ostali delovi.
A sad cemo videti iz suprotnog pravca ta ulegnuca, malo cemo sporije sada kada znamo, hvala za dojavu :)
Шта значи класичан ауто,Yugo,застава... са или без амотизера?

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891255#p891255:10ftk2qt je napisao(la):
MiraC » Uto Okt 19, 2021 1:00 pm[/url]":10ftk2qt]Još bolje, ferari je u pitanju ;)

Kurogane, ako vozis auto 2g star nije ni cudo sto ne osecas nista :)

Tvrdim da je asfalt u losijem stanju nego proletos, pre se nije toliko osecalo. Mozda je samo gornji sloj u pitanju, da se nadamo.
Nego, Kurogane, jesu li tunel Brđane pustili ili se i dalje vozi naizmenicno?
Bilo je neko suženje na autoputu ali ne u tunelu cini mi se.Nije ni preveliko nekoliko stotina metara da kazem ali ajde obraticu paznju u subotu kad se budem vracao pa da vidim,mozda mi je promaklo.
 
Возим Нисана Навару, оштећење се озбиљно осети, ауто буквално поскочи, посебно код моста пред Лајковцем!
 
Vozim često ap i tačno je da deonica nije na nivou ostatka puta. Oseća se promena zvuka i vibracije na apojevima starog i novog asfalta, a što Mira kaže, nakon voćnjaka u pravcu ka Bgd, sve je gore. Ne vozim super dobar auto, ali je ipak dve godine star i ne mogu da ne osetim razliku. Pisao sam već ranije da na onom moatu ispred samog iskljulenja za Ub u brzoj traci postoji ogromno udubljenje da zamalo izbacuje iz sedišta. Išao sa u poslednje vreme i nekim drugim vozilima i takođe se oseti. U traci ka Čačku mnogo je bolje. Iato tako, sve je vidljivije i ulegnuće nakom odmorišta posle Ljiga ka Bogovađi.
A na obilaznici je sve isto kao i pre. Ništa i neće biti ništa, osim oko izbora kad će koji buldožer malo da rovi za slikanje. I to će biti to.
 
Na dva-tri (možda i više) mesta stvarno ima ulegnuće, a nisam to ostalo primetio, mislim na te "izgrebane" delove. Ima jedno jako ozbiljno ulegnuće, moguće baš ovo što Stex ili Altair kaže. Ipak, nakon uključenja na obilaznicu oko Beograda, tu negde oko petlje Dobanovci (nisam siguran gde), desna (vozna) traka je u očajnom stanju. To je do Novog Sada najgori deo puta.

Ipak, najveće uživanje, ali svaki put kad tu prođem se oduševim, jeste ona jedna duga krivina tu negde u pravcu ka Čačku, na prvom delu puta, nešto posle Obrenovca rekao bih, i kako je rešen nagib, praktično te put sam vodi u toj krivini. Baš je osetno da se popneš na taj deo gde krivina počinje.

Ne znam šta rade u tunelima, ali u nedelju je bilo jako dug period sa radovima, ceo tunel i 2-3km nakon njega. Da bar iskoriste sad kad je zatvorena jedna cev da urade asfalt umesto betona...

A za obilaznicu oko Čačka ne znam, deluje da ima dosta posla, ali se nadam i navijam da će što pre biti gotovo. Svaki metar znači
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891370#p891370:1c36uszb je napisao(la):
Msc » Uto Okt 19, 2021 8:57 pm[/url]":1c36uszb]
MiraC":1c36uszb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891192#p891192 je napisao(la):
Kurogane1 » Uto Okt 19, 2021 12:09 pm[/url]":1c36uszb]Evo ja stigoh u Bg pa ne primijetih to katastrofalno stanje na putu, vjerovatno imamo drugačije kriterijume.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ne )
Шта значи класичан ауто,Yugo,застава... са или без амотизера?

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
Ok, da pojasnim klasicna limuzina, auto do 10g star VS.. SUV i krosover modeli najnovije generacije, upravo ti koji jos nisu unistili amortizere na našim putevima. To ne znaci da ostecenja nema, vec da ga samo ne osete toliko.

Ja sam iskreno napisala, a ti slobodno budi duhovit, to verovatno jer sam žensko pa da mi jadnoj objasnis da Yugo i Audi ili Mercedes nisu isto, i da je do automobila, naročito bez amortizera. Jeste, išli smo na traktoru.

Mi nismo prolazili par meseci, mozda do sad nismo obratili pažnju, ali pre je bio osetan samo lagani prelaz između novog i starog, a sad se i asfalt nekako razlikuje. Bas između vocnjaka, sa desne su neke mlade voćke..

Verujte da je mene to prestravilo jer rekonstrukcija znaci Ibarska na neodređeno dugo, a to nikome ne odgovara.

Evo, @ Kurogane, mi smo se vratili isti dan, Brđani tunel su zatvoreni, imaš deo gde prelazis u suprotnu traku kad ideš iz Bg i voziš naizmenično. Mada, mozda i završe.
Nisam ni znala da to traje vec par dana. Na radiju rekli Brančić, ali nije on nego Brđani.
 
Vrh