Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ovi se klipovi pojavljuju na svakih 7-10 dana i samo potpuno ostrašćen čovjek ne vidi kako lijepo napreduju radovi.
Lično me baš briga pola godine gore dolje ako se uradi dobro,svakako da višegodišnja kašnjenja(poput ovog kod nas u CG) su neprihvatljiva za normalno društvo ali ako je rok sredina 2022 i sad oce li prije roka ili u roku ili do kraja godine normalnog čovjeka mnogo ne brine. Rok je od 2019 bio 36 mjeseci i 15% vremena gore je smijesno ako se desi.
Za razliku od onih koji stalno mrače i kukumavču ja biram da uživam gledajući kako izgradnja lijepo napreduje i radujem se danu kad ću se provozati tom dionicom srećan i zadovoljan akoBogda.
 
Ne sme da se kasni ni jedan dan, jer se ne gradi 500km po Tibetu. I nije ovo jedini autoput koji treba da se radi. Mora se nastaviti ka Užicu i dole ka CG. A sudeći po trenutnom tempu izgradnje, probiće se rok bar godinu dana.
 
Prošao je izgleda neki update za Safari nakon koga se na forumu ne vide embedovani YT snimci. Rešenje je da se uz embedovan link sa tagovima ispod postavi običan link a korisnici Safarija mogu da odu na qoute gde će videti embedovan link i onda njega kopirati u pretraživač a prozor za qoute zatvoriti bez unosa posta.
 
Да не би био погрешно схваћен, ја се радујем сваком новом путу, АП посебно. То не значи да не треба критички размишљати, и давати процене. Форум уосталом и томе служи. Наравно да колико људи, толико и мишљења. Тако и треба бити! Цена коштања је јако битна, квалитет радова, ко изводи радове, да ли паре остају у Србији или иде некоме другом. Да ли је поштено исплаћена експропријација, да ли је квалитетно урађен пројекат. Да ли су планирани " лоши " временски услови.....Има много тога, на крају све плаћа обичан човек кроз порезе. Није то платио ниједан политичар, али су се свакако лепо уградили, чак је и то донекле ок. Оно што није је гебелсовско лагање. Нисмо сви будале...наравно ко жели може и даље да верује да ће деоница до Пожеге бити готова до Св. Николе ове године, како су мантрали годину уназад. Све је ствар избора, ко у шта хоће да верује!
 
Dajte ljudi ne budimo smesni, uzeli su najlaksu deonicu od nekih 11 km gde su uslovi slicni Vojvodini i to ce da okasne, a da ne pricamo o delu od Pakovraca do Pozege, sto ce probiti rok najmanje dve godine. Pa ovi nasi da su ugovorili auto put kroz teren kakav je kanjon Morace, pa probili bi rok najmanje deset godina. Nema nikakvih opravdanja ni za laganje toliko, kao ni za kasnjenja tolika. Moze se okasniti mesec - dva, ali ako kasnis dve godine, pa ti nekoga zaje*******avas.
 
Pa fora je u tome sto rok jos nije istekao jer je to smo vec utvrdili sredina sledece godine .
Ne smatram mnogo pametnim mračiti po cijele dane i najavljivati katastrofalne scenarije a da još nismo sačekali da se makar taj rok probije pa onda brate ožežite to što možete.
 
O cemu ti pricas Kurogane, posle Pakovraca jos skoro nista nije uradjeno, osim busenja tunela, koji su u najboljem slucaju izbuseni preko polovine duzine. Kakav crni scenario mi predvidjamo, svako ko je ispratio na ovom forumu bar gradnju jednog autoputa, a ne neko strucan, inzenjer gradjevine, geodezije, saobracaja, zna da do Pozege nema sanse da bude gotovo u naredne dve godine. Pa samo elektro masinsko opremanje tunela te duzine traje po sest meseci. Ne moram ja da cekam prolece i istek roka da bih uvideo kada ce to biti gotovo. Sramota je sto placamo tako skupo taj auto put a politicari nas lazu i prave budalama, plus se kite nekim perjem kao da su oni zasluzni za nesto, a samo ce uzeti masne provizije, a mi cemo dobiti upitan kvalitet puta. Evo vec ima delova izmedju Lajkovca i Ljiga i na glinenoj gde kolovoz ima ozbiljna ostecenja, sto nije smelo za tako kratko vreme eksploatacije da se dogodi.
 
Izvini što te ometoh za trenutak u srbijanskom nacionalnom sportu-kukanje i mračenje.
Sve si u pravu.
Izvinjavam se još jednom.
 
Kurogane a sta je crnogorski nacionalni sport? Umisljanje kako je sve bolje u Srbiji i kako tamo bolje napreduje i manje se krade? Pa ti si prvi mracio kako kod vas kasni auto put, znaci ti se bavis nasim nacionalnim sportom, pa dobro dobices i drzavljanstvo pa nastupaj za Srbijance (Komunisticka rec koju ne podnosim).
 
Pa ja sam konstatovao činjenicu da izgradnja te prve dionice kasni više od dvije godine jer je po ugovoru trebalo da bude završena u maju 2019 i procjene su da ce sve biti okoncano u sledecoj tj 2022 godini.
Dakle usli smo u sedmu godinu izgradnje koja je pocela sada vec daleke 2015 godine i to bih ja nazvao solidnim probijanjem roka.
I pored toga u CG obzirom da znamo svi dje zivimo i kakva nam je zemlja a i ako cemo pošteno kakvi smo mi koji tu boravimo ne kuka se niti mrači ni 10% od onoga što se priča samo ovdje o izgradnji dionice Preljina Požega za koju rok za zavrsetak gradnje kao sto rekoh jos nije ni istekao.
 
Pa ne moze da se kuka ni 10 posto jer vas nema ni 10 posto stanovnika Srbije. Tacno je to, ja i smatram da smo isti narod, eventualno braca. E pa vidis brate, kod vas je pocelo 2015 i radite jednu od najtezih deonica u Evropi, a kod nas je pocelo 2010. i jos nismo ni do Pakovraca dosli, sad smo naisli na prvu ozbiljniju planinu Jelicu i vec da izvines sranje. Znaci proci ce jedno 13 godina od pocetka gradnje dok dodjemo do Pozege. Sta mislis kada ce doci do Boljara? Za jedno 15 godina. A zivot je kratak. Ako cekas 25 godina auto put, samo u izgradnji da ne pricam od kada se planira i projektuje, mi na Balkanu onda najbolje da zivimo 300 godina da bi smo u necemu uzivali. I jos dodjes kao ti i pocnes nemoj da mracis i kukas. Pa sta da radim da se radujem sto cu mozda pred penziju otici do Crnogorskog primorja auto putem, a jos sam kao student otvorio ovu temu i slikao prve radove izmedju Ljiga i Lajkovca. Zbog svega toga nam ljudi i odlaze, jer nema niko vremena da ceka nasu nesposobnu birokratiju i politicare.
 
Srećna 900ta strana :)
Po jučerašnjem snimku ja se i dalje nadam puštanju Pakovraća do kraja godine.
 
Vezano za rok izgranje, po Ugovoru je sredina 2023. To je čak rekao i kinez a i sam Vucko se izlan'o. Poslušajte 15ak sekundi u ovom videu.

https://youtu.be/7w9RwDoaBhI?t=1625

Ako na trenutak zaboravimo sve političke priče i otvaranja, suština je da će u najboljem slučaju biti gotovo do sredine 2023. To uzimam kao jedini pravi rok, tj. onaj koji piše u Ugovoru.
 
Da, e to bi Mona trebao da objasni ko je kriv sto je Ugovor pomeren sa decembra 2021 na 2023., umesto sto baljezga o planiranju za 5 godina 1200km. Druze reci ti meni ono sto je za dva meseca, a ne ono sto je za 5 godina kada ti vise verovatno neces ni biti ministar. To su te njihove sibicarske fore, sad eto rokovi koje je Zorana obecala ne vaze jer ona vise nije ministarka, e pa na istu foru misle da ce i ovo za 5 godina da bude opravdanje kada neko treci bude ministar itd Vucicevske lazi i sibicarenja. Cuti ko zaliven jer su Kinezi u pravu, nisu krivi sto drzava nije zavrsila eksproprijaciju i ostalo na vreme pa nisu mogli udju na gradiliste da rade i zavrse do decembra 2021, pa evo Drobnjak je pre koji mesec na tv-u otvoreno rekao da uskoro zavrsavaju ostatak eksproprijacije. Ej, dve i po godine od pocetka radova oni zavrsavaju eksproprijaciju... Izvinjavam se na istini, samo da me Markoticevic&Co ne napadnu kako je sve divno i nevidjeno, a ja zlonameran kvarim idilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887119#p887119:1rz8ak69 je napisao(la):
Earthmoving » Чет Окт 07, 2021 7:52 am[/url]":1rz8ak69]Srećna 900ta strana :)
Po jučerašnjem snimku ja se i dalje nadam puštanju Pakovraća do kraja godine.
Ако тако буде сокић те чека, а остале пиво!
 
Po ugovoru sredina 2023. godine, znaci bice price politicara da ce biti gotovo do Svetog Nikole, pa do Bozica 2024., a u stvarnosti ce biti gotovo tamo negde na prolece 2024. godine, kad ce verovatno biti neki vanredni parlamentarni izbori.
 
Odakle vam samo snaga da žvaćete ovu priču o rokovima iznova i iznova...?
 
Од сјајне брзине извођења радова на 1200км АП и брзих саобраћајница, једва стижемо да све покријемо! Мука, шта ћеш!
 
Vrh