Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Malo bolji kadrovi cini mi se.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xfwBTakXSCk[/youtube]
 
Neko je skoro pitao oko opremanja tunela Trbušani, pa evo i današnjeg odgovora : "Plan je da asfaltiranje tunela bude gotovo do kraja novembra, a da opremanje bude gotovo od početka pa do sredine decembra." - Mona.
Treba razdvojiti njihovu istinu od laži, ovo bi mogla da bude istina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886613#p886613:2001k0ki je napisao(la):
stex_pb » Uto Okt 05, 2021 12:28 pm[/url]":2001k0ki]Možda sam propustio ranije... Koliki je uspon od Pakovraća ka Lučanima? Ovde na snimku vizuelno izgleda kao da je "dobar" uspon. Mošda samo izgleda
 

Prilozi

  • 2021_10_05_17_47_11_2.jpg_Fotografije.jpg
    2021_10_05_17_47_11_2.jpg_Fotografije.jpg
    153,2 KB · Pregleda: 1.536
  • visinksa razlika cacak-pozega.jpg
    visinksa razlika cacak-pozega.jpg
    43,5 KB · Pregleda: 1.546
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886558#p886558:3hcztntd je napisao(la):
Earthmoving » Uto Okt 05, 2021 5:20 am[/url]":3hcztntd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886484#p886484:3hcztntd je napisao(la):
Markoticevic » Uto Okt 05, 2021 5:50 am[/url]":3hcztntd]
Inace highway u americi i kanadi/aljasci znaci nesto drugo. Problem je da ne poznajete engleski i tu terminlogiju dovoljno dobro pa mesate babe i zabe...

Znaci ne poznajem engleski termin highway... A cela mreza americkih autoputeva "Interstate Highway System" (do skoro najduza mreza autoputeva na svetu) izgradjena na osnovu akta "Federal Aid Highway Act of 1956". Pa sta je onda taj termin highway ako nisu autoputevi :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_A ... ct_of_1956
https://en.wikipedia.org/wiki/Interstate_Highway_System

OPET mesate babe i zabe. I to namerno, jer ste mnogo puta opomenuti da to ne radite.

Vracamo se kljucnom problemu, u ne poznavanju engleskog jezika dovoljno dobro. Ne razumete da sta se zove highway nije isto svuda. U Aljaski highway nije ono sto je u donjem delu Amerike. Takodje u Kanadi nije to isto. Ai sta znaju dunsteri koji ne razumeju da reci imaju druga znacenja u drugim zemaljama.
Evo vam ovaj primer, to ti je "highway" u Kanadi. https://en.wikipedia.org/wiki/Ontario_Highway_7

Krajnje je vreme da prestanes da imitiras nekog petaka.



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886510#p886510:3hcztntd je napisao(la):
culucar » Uto Okt 05, 2021 3:34 am[/url]":3hcztntd]"Pa ako ce da se kaznjava moraju onda i prosli da se kaznjavaju. U tome je problem, od rezima do rezima se srlja u ambis. Tadic je bio zlo i stvorio je uslove i teren za trenutnog. I tako ce da se nastavi na zalo, sto je veoma razocarajuce. A bogami kad vidimo kakve su splacine opozicija, kaze se samo jbg, mozda nisu nista ni bolji sa obzirom da su glavni delovi ove trenutne manje vise stovorili / namestili kondicije da rade ovako kako rade."

Ovo je skolski primer spina. Tema: Ako neko laze ili vara... nesto lose treba biti kaznjen. Odnosi se na sadasnju vlast. Odgovor krece od slaganja sa tezom i prebacuje se na ono sto se spinuje. Druze, prosla vlast je kaznjena, skoro da ne postoje. Za ono sto je Tadic i Demokratska stranka uradila kaznjeni su potpunim unistenjem stranke, a i licno. Tema nisu splacine iz opozicije, i pritom jos nisu bili na vlasti da bi znali da li su splacine. Niko sem Djilasa nije bio na vlasti, koji je pritom kaznjen za ono sto je Tadic radio. No da ne sirim, NE SPNUJ, reci slobodno ja ne smatram da ova vlast treba biti kaznjena zbog par lazi u odnosu na velika dostignuca i niko ti nece reci jednu rec ali ovo sto radis je klasicno trovanje ODJ...!

Ne nije to uopste spin. To je kljucni problem. Trenutni samo nastavljaju sta su prosli radili, samo u malo vecoj meri. Kakvo je stanje medija bilo za vreme zutih? Ko bi pomislio u 90tim godinama da je to bilo zlatno vreme srpskih medija u skorijoj istoriji! Pocinjuci sa DOSmalijama je sloboda medija unistena, i pa, sve ostalo je sledilo. To sto treutni rade su radili prosli.

Naravno da se valjda da se gone trenutni, ali onda trebaju i prosli da se gone. A to ne zelite. A presvega nema ni veze sa temom.

Prosla vlast nije kaznjena. Gde je zatvor za te prosle ljude? Gde je robija? Nema nista nigde, na slobodi su. Djilas treba na robiju zbog onog haosa sa onim na Adi (da ne budem uklonjen sa foruma necu da slikovito opisem taj preskup monstrum).

Inace ako ce mo po tvojoj logici, onda ce mo da kazemo trenutni ce da budu kaznjeni tako sto ce da budu skinuti sa vlasti kad tad. Izvini bracika, ne stima ta logika, oboje su problem, i oboje se time ponose.
 
Evo da se naucis sta je izvorno znacila rec "autoput". Na snimku je Autoput Zagreb-Ljubljana iz 1964. godine. Slicno kao i Aljaški autoput ima po jednu traku i gle cuda - isto se zvao Autoput 8) Dakle, samo je u pitanju tvoje neznanje istorije razvoja autoputeva, a ne nikakva greska sto se Aljaški autoput nazivao autoputem - jer je to tada bio - autoput. Hoces sad reci da ni Jugoslavija nije znala sta znaci nasa rec "autoput" ? Jesu li je i oni pogresno upotrebili ? Jedino ti znas pravo znacenje, jelda :lol: E jedino da se vratis u proslost i zabranis i Aljasci i Jugoslaviji da ovakve puteve nazivaju autoputevima da tebe ne bi nervirali, namerno ti to rade :lol: (inace ova rasprava pocela je pre vise meseci kada je Markoticevic skocio na mene da gresim da je Aljaski autoput - autoput. A ovde je dokaz da je i u Jugoslaviji slicna forma puta sa po jednom trakom zaista bila zvana - autoput. Dakle, ako je ovo u Jugoslaviji autoput, onda je i ono u Kanadi isto autoput, sah-mat prijatno dovidjenja)
https://www.youtube.com/watch?v=GLkC79Zl12o
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RHnuaiTL1gQ[/youtube]
 
Ne vidim smisao postavljanja vesti sa B92 i videa sa političarima. Snimak Puteva Srbije nam pokazuje dinamiku radova, a ovi samo paradiraju i skupljaju poene pred izbore.
Moram da napomenem da je početkom jula napisano da će se ovom dinamikom betonski radovi na tunelu Trbušani završiti polovinom oktobra, a ceo tunel do kraja godine. I biće.
Sama izgradnja ove deonice je prevazišla moja očekivanja. Početkom marta meseca sam prošao skoro celom deonicom i nije bilo urađeno ni 3% radova. Neko će reći da je u pitanju "samo" 11km, ali svi smo pratili dinamiku radova i videli veliki broj objekata na ovoj deonici koje je trebalo izgraditi.
Svaka čast graditeljima, a mog školskog (gradonačelnika) i ostale nema potrebe komentarisati.


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886740#p886740:2c5mb6jx je napisao(la):
Earthmoving » Uto Okt 05, 2021 1:08 pm[/url]":2c5mb6jx]Evo da se naucis sta je izvorno znacila rec "autoput". Na snimku je Autoput Zagreb-Ljubljana iz 1964. godine. Slicno kao i Aljaški autoput ima po jednu traku i gle cuda - isto se zvao Autoput 8) Dakle, samo je u pitanju tvoje neznanje istorije razvoja autoputeva, a ne nikakva greska sto se Aljaški autoput nazivao autoputem - jer je to tada bio - autoput. Hoces sad reci da ni Jugoslavija nije znala sta znaci nasa rec "autoput" ? Jesu li je i oni pogresno upotrebili ? Jedino ti znas pravo znacenje, jelda :lol: E jedino da se vratis u proslost i zabranis i Aljasci i Jugoslaviji da ovakve puteve nazivaju autoputevima da tebe ne bi nervirali, namerno ti to rade :lol: (inace ova rasprava pocela je pre vise meseci kada je Markoticevic skocio na mene da gresim da je Aljaski autoput - autoput. A ovde je dokaz da je i u Jugoslaviji slicna forma puta sa po jednom trakom zaista bila zvana - autoput. Dakle, ako je ovo u Jugoslaviji autoput, onda je i ono u Kanadi isto autoput, sah-mat prijatno dovidjenja)
https://www.youtube.com/watch?v=GLkC79Zl12o

Dan danas to iz 1964 se ne smatra autoput. Licno ne znam nista o tom delu iz te godine. Ali bitnije je to da to nema veze bilokakve. Zna se sta se smatra autoput dan danas. A u Kanadi i severnim predelima severne amerike izvrces pojmove da bi omalovazio zemlju i rezim i/ili da uvecavas to ranije sto je uradjeno. To ranije takodje mislim da je imalo samo sljunak a ne asfalt. To je samo jedan od vise primera licimera vaseg.

To sto kazes sah mat- matirao di sam sebe sa slabim argumentima.
 
Ali Aljaski autoput je dobio ime autoputa u vreme 1942e, kada su autoputevi bili takvi. Znaci ima razlog zasto je to tako, a nije glupost kao sto si u inicijalnom postu rekao. I ako sam pre par meseci upotrebio taj njegov izvorni naziv - autoput, nisam napravio gresku jer je to bilo zvanicno ime takvih puteva (koje je u njegovom slucaju ostavljeno do danas), i onda uopste nisi morao da to napadas i da skrecemo s teme i gubimo vreme na nebitne stvari. Poenta je bila, za ove na vlasti sto se hvale da su naj naj na svetu, da je neko drugi negde za svega par godina izgradio autoput (ili ajde ako gledamo sirinu 7-8 metara nesto kao danas brzi put kod nas) duzine preko cak 2000km i to negde u nedodjiji, a druga poenta je bila da ovde imamo ljude koji za mnogo naseljenije i prometnije delove Srbije nego sto je tamo Aljaska kazu koji ce im autoput (ili ajde brzi put sirine 7-8 metara), a na primeru Aljaske se bas vidi kako se voli svaki deo svoje zemlje, pa i najudaljeniji, a ne kao ovde sto bi neki za celu istocnu, jugozapadnu Srbiju, dakle na 25% zemlje za njih je gradnja autoputa ili brzog puta bacanje para. E pa jbga Amerima na Aljasci nije bilo, ima i visih interesa od pukog prometa i kratkorocne/srednjorocne novcane isplativosti. Inace o sirini puteva Amerike vs Srbije bolje da ne pricamo, mi smo poznati po ustedama na sirini puta, pa su nam gradovi kasabe sa uskim ulicicama sacuvaj boze, sto ce na krju sa ispravljanjima, eksproprijacijama, gubitkom vremena, da ispadne skuplje nego siri put u Americi koji je na prvo oko delovao skupje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886808#p886808:2z4n1fk3 je napisao(la):
Earthmoving » Uto Okt 05, 2021 5:12 pm[/url]":2z4n1fk3]Ali Aljaski autoput je dobio ime autoputa u vreme 1942e, kada su autoputevi bili takvi. Znaci ima razlog zasto je to tako, a nije glupost kao sto si u inicijalnom postu rekao. I ako sam pre par meseci upotrebio taj njegov izvorni naziv - autoput, nisam napravio gresku jer je to bilo zvanicno ime takvih puteva (koje je u njegovom slucaju ostavljeno do danas), i onda uopste nisi morao da to napadas i da skrecemo s teme i gubimo vreme na nebitne stvari. Poenta je bila, za ove na vlasti sto se hvale da su naj naj na svetu, da je neko drugi negde za svega par godina izgradio autoput (ili ajde ako gledamo sirinu 7-8 metara nesto kao danas brzi put kod nas) duzine preko cak 2000km i to negde u nedodjiji, a druga poenta je bila da ovde imamo ljude koji za mnogo naseljenije i prometnije delove Srbije nego sto je tamo Aljaska kazu koji ce im autoput (ili ajde brzi put sirine 7-8 metara), a na primeru Aljaske se bas vidi kako se voli svaki deo svoje zemlje, pa i najudaljeniji, a ne kao ovde sto bi neki za celu istocnu, jugozapadnu Srbiju, dakle na 25% zemlje za njih je gradnja autoputa ili brzog puta bacanje para. E pa jbga Amerima na Aljasci nije bilo, ima i visih interesa od pukog prometa i kratkorocne/srednjorocne novcane isplativosti. Inace o sirini puteva Amerike vs Srbije bolje da ne pricamo, mi smo poznati po ustedama na sirini puta, pa su nam gradovi kasabe sa uskim ulicicama sacuvaj boze, sto ce na krju sa ispravljanjima, eksproprijacijama, gubitkom vremena, da ispadne skuplje nego siri put u Americi koji je na prvo oko delovao skupje.

Tamo i ranije se tako koristi naziv, pa i u kanadi se koristi naziv za slicno i raznorazne puteve. Zato sto se to tada i dan danas zove "highway" to ne znaci da mozes da mesas babe i zabe, jer highway u jednoj zemlji nije ono sto je highway u drugoj zemlji dan danas. M ti to mesas i da stvar bude mnogo gora to onda uzmes da poredis sa ovim nasim. Bre opasulji se. Uzimas naziv za nesto i onda poredis sa danasnjim ovde kod nas, poredi te babe i zabe negde drugde. Ali sa obzirom kako se bahato ponasas nonstop mislim da je to previse da se trazi, neko pristojno normlano ponasanje i ophodjenje. Pljuvaces po rezimu i izvrtaces pojmove radi toga, ne radi neke objektivnosti. To je zastrasujuce.


PItaj se dobro sta govoris, znamo svi sta je "autoput" dan danas. Ti to onda uzmes i prevedes u google prevodniku u "highway" i onda uzmes i lupas sa kojim god primerom koji je neuporediv. ALO??? Kao da trazis kako da nesto sto vise izvrnes.
 
To nije tacno, ja nisam pisao o Aljaskom autoputu "danas" (sto bi o tome pisao?), nego o proslosti, o njegovoj brzoj izgradnji 1942e i tada je on autoput. To sto neki prvi autoputevi koji su poceli se grade od 1920ih nisu imali npr zaustavne trake, a kasnije se ista rec autoputevi koristila samo za one sa zaustavnim trakama, ili neke slicne modifikacije, ne mozes mene kriviti, prosto u jednom periodu se jedan stanrad smatrao autoputem, a u drugom drugi. Sutra ako bude treci ces reci da svi koji danas koristimo rec autoput za put sa 4 vozne i 2 zaustavne trake gresimo jer nije u skladu sa nekom eventualnom definicijom iz buducnosti. Dakle, kljucno je o kom periodu se govori, a ja sam govorio o periodu gradnje 1942e kada to jeste autoput.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886832#p886832:2n9fu73h je napisao(la):
Earthmoving » Uto Okt 05, 2021 8:08 pm[/url]":2n9fu73h]To nije tacno, ja nisam pisao o Aljaskom autoputu "danas" (sto bi o tome pisao?), nego o proslosti, o njegovoj brzoj izgradnji 1942e i tada je on autoput. To sto neki prvi autoputevi koji su poceli se grade od 1920ih nisu imali npr zaustavne trake, a kasnije se ista rec autoputevi koristila samo za one sa zaustavnim trakama, ili neke slicne modifikacije, ne mozes mene kriviti, prosto u jednom periodu se jedan stanrad smatrao autoputem, a u drugom drugi. Sutra ako bude treci ces reci da svi koji danas koristimo rec autoput za put sa 4 vozne i 2 zaustavne trake gresimo jer nije u skladu sa nekom eventualnom definicijom iz buducnosti. Dakle, kljucno je o kom periodu se govori, a ja sam govorio o periodu gradnje 1942e kada to jeste autoput.

Kad je on izgradjen on nije imoa ni asfalt, bilo bi sto bi smo rekli trasirana kolona. To NIJE AUTOPUT u danasnjem smislu. Dakle zbunjujes to jest namerno obmanjujes ljude jer neke reci imaju vrlo spesificno znacenje kad se upotrebljavaju.

Ti se koprcas iz zadnjih zila da probas da opravdas tu tvoju obmanu i da izbivnem, j***anje u mozak sto uspesno radis na ovom forumu. Isto kao kad si lupao da se nista ne radi izmedju Bubanj Potoka i Strazevice, samo a onda probas da promenis sta si rekao da pricas samo o nekom tunelu, mislim kurca mu malo, budi covek i priznaj da si licimer, ili prosto prestani da j***s ljude u zdrav mozak.


Dao sam ti ranije primer od "highway 7", dao sam ti link, na tom linku imaju slike, nije dostojno da se to (i ako ima asfalt) zove autoput, isto kao sto ono u Aljasci je nesto daleko od znacenja reci "autoput". Nasu sljunak i to zelis da uvodis u diskusiju o danasnjim putevima, pa ako ima primer na sta treba da se ljudima zgadi to bi bilo to.




I veruj mi, rezimu u Srbiji, trenutnom i proslom trebaju takvi kao vi. Jedino na taj nacin mogu da kazu prstom "je li vidite ovi su oni koji su protiv nas, zelite takve da vladaju", ne, odgovor je da iko sa malo razume bezi od ovog notornog utemeljenog licimera i mesanja baba i zaba. Vrlo podmuklo, i zapravo tuzno da ne vidis da sam sebi cinis medvedju uslugu... ili mozda namerno to radis hm, SNSu bi odgovarlo da ima kvazi opoziciju botove, pogotovo one nerazumne da bi mogli da opoziciju opisu kao ludake.
 
Xexe ni to nisam rekao " da se ništa ne radi od Straževixe do Bubanj potoka" već da se tih par km radi ali kao da ne mrda. Ali si zaboravio evo već mesecima da doneseš slike avalskog tunela da vidimo kolko se radi, kolko je prokopano :) Bilo je od tad dosta snimaka dronom gde se vidi da se slabo kopa i ja sam mislio da je to tolko očigledno da čak ni tebi se ne treba posebno pojašnjavati, al izgleda da ti i dalje vidiš nepostojeće. I nije taj tunel bilo jedino što dve godine nije mrdnuto, bilo je i romsko naselje, i još uvek neizmešten sadašnji put za nastavak vijadukta itd. Ali bolje se od reči highway i obilaznice ti uhvati kolko je pušteno od tih 1200km što se gradi, ili kolko će biti pušteno ove godine, jer zapravo to pokazuje da li si u pravu, a ne neka reč.
 
Obilaznicu da su kašikom kopali, do sada bi prokopali. I tu više ne vredi vađenje na one pre. Pa sad su oni duže odgovorni nego oni pre.
1200km u gradnji više je nego bajka za lakoverne. Mada, još nisam naišao na bajku sa elementina kriminala.
 
Pa sam Drobnjak je pricao jos letos da asfaltiranje treba da krene u avgustu, omasio je za 2 meseca "samo" :lol:
 
Meni ni jedan ni drugi niste jasni. Napinjete se tu, i nadmudrujete bez ikakog smisla i logike.A sto je najgore, ni jedan ni drugi niste potpuno u pravu. Sporite se oko reci engleskog naziva koja vodi koren iz rimske reci high-way ( uzdignut-put ).Rimljani su tako zvali puteve koji povezuju naseljena mesta.Zasto? Zato sto su pri konstrukciji kopali jarke pored puta za odvod vode i tu zemlju nasipali kao bedem za osnovu puta.. a sve iz dva razloga: da se kretanje putem ucini sigurnije.. nema vode i nezeljenih stranih faktora koji mogu lako da iskoce i iznenade putnika na putu.. Jer jbg ne moze da se izlece na traku tek tako, kad treba da se popnes par metara uzbrdo da bi mu pristupio.. Time je prioritet dat onom ko je na traci.Ili kako mi danas to zovemo ,denivelisan put.Bez obzira na brzinu kretanja, broj traka i nacin izrade (podloge) ono sto je zajendicko za sve high- way je zajendicka tema naglaska prioriteta na njemu. Tu bi bila tacka na tu temu. Verovali ili ne, rimljani su razlikovali i tipove puteva, pa cak i zakone koji su vazili na razlicitim tipovima puteva. Sa druge strane, covece razumi i da je pogresio pri izrazavanuju ,uvek ce imati misljenja suprotnih tvojem, pa cak i kad si 100% u pravu,a to gotovo nikad nije slucaj.I jeste , kasni se sa radovima debelo al nesto se i zavrsi.I jeste ,hvale se nepostojecim al ujedno i prave nesto da postane postojece ,bilo to brza saobracajnica , autoput ili krsti ga kako hoces. Kad god sebi kazes , sigurno sam u pravu, lepo udji na youtube i slusaj besedu Patrijarha Pavla o gordosti... kucaj tako u pretrazivac..videces tamo velikog Vodju iz mladjanih dana, ali pusti njega i slusaj sta mu Patrijarh govori!.. ako ljudi su kompaktni ,slozni ,onda su slozni i u slabosti ( pogresnosti ). I zbog toga,nasa snaga je bas u razlicitim misljenjima i onda kad ona nisu tacna..Grcki filozof nas je davno okarakterisao da smo nepodmitljivi ,ne zato sto ne volimo mito , vec zato sto nikad oko sume se ne mozemo sloziti.. Uvek ce biti nekoga ko se zali na sistem , uvek ce biti onih koji hvale ne ulazeci u temu ko je i koliko tu u pravu. I sada imamo raspravu leksickog karaktera na temi koja nema nikakve veze sa tim.. Oboica ste u pravu i zavrsite, boga vam, vec jednom sa tom raspravom!

Evo i jedan zanimljivost: Julije Cezar je 44. godine pre nove ere naredio da se napravi marsuta ( mapa svih rimskih puteva sirom carstva) sa svim mestima, povezanoscu i udaljenostima. Platio je u zlatu tada 3 Grcka geografa za taj posao.Pre postojanja stampanih mapa, postojao je jeadan centar (na engleskom itinerary, koji takodje vodi koren iz rimske reci), sa kojeg bi se uzimale informacije za pravljenje mapa-karti. Oni su uspesno obavili posao, za koji im je trebalo 25 godina, iako se on otegao duboko i posle smrti samog imperatora. Ali je zavrsen.. i nihovi podaci su ukesani u kamenu na stub postavljen ispred samomg partenona,da svaki putnik koji dodje u Rim ,moze bespatno da prepise informacije koje mu trebaju i dopuni svoje mape,za nastavak svog puta.Debela vecina ljudi zna samo za Cezarove ratove i osvajanja..otuda i nastala ona: "Svi putevi vode u Rim.."
 
Да се не лажемо, они да су хтели отворити до НГ, довукли би још механизације и људи и урадили би. Једноставно немају интерес. Нажалост једини интерес су им избори. Они су схватили да у овој земљи има 2 милиона подгузних мува и дупеувлакача и само на њих рачунају! То им је довољно да раде шта хоће. Наравно да не може и докле хоће. Иду огромне промене и сва сплачина широм планете ће бити спрана, па и ова овде. Паразитском начину живота долази крај!
 
Altair, ne verujem da je to baš tako jednostavno. Samo pogledaj broj objekata sirom zemlje koji se gradi u ovom trenutku. Radnici se dovode sa drugog kraja planete. Mehanizacija isto ne raste na drvetu, ako si pokušao u zadnjih par meseci da iznamjiš preko oglasa vibro žabu od preko 500kg ili valjak, bilo bi ti jasno. Verujem da se deo do Pakovraća zaista radi na krajnjim granicama brzine, mislim da na ovom forumu nikad nismo videli ovakav tempo gradnje. Ono što me brine je da će, kada puste Pakovraće, ostatak trase do Požege nastaviti da kilave. Nije mi jasno da u 21. veku ne može tunel da se kopa sa obe strane istovremeno.
 
Novi update i novi slojevi asfalta...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LncKAMDA3s4[/youtube]
 
Evo i danas u komunikaciji sa kolegama saznajem da postoji mogućnost odlagaganja do proleća ali da se rad po sekcijama koje imaju otvoren front nastavlja po planu za rok kraj Decembra.Niko ozbiljan ne pominje izbore jednostavno takvo je gradilište, pojavljuju se i rešavaju problemi.Lepo bi bilo da je na svakom gradilištu ovakva atmosfera.Za ljude koji svaki dan koriste deonicu naravno svaki dan je bitan a da li pobedjujemo u prvom ili drugom poluvremenu videćemo.
 
Vrh