Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Da li ce taj problem sa kucama koje moraju da se ruse biti resen na sudu pre nikoljdana?
 
Morace mnogo ozbiljnije da rade ako misle da ovo zavrsi po novom planu, dakle do pocetka 2024. godine. Ima vremena da se doda gas i stigne ali istorija kaze da se to nece desiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827432#p827432:ugsyjqig je napisao(la):
mtuning » Ned Feb 28, 2021 8:33 pm[/url]":ugsyjqig]Svež snimak

https://youtu.be/8iSvg8p84_U
Vidim neki koji kaže da radi tamo veli da Kinezi kažu da će završiti do 01.05.2023. što ovako kad čovek razmisli ne deluje nelogično ako bi na ugovoreni rok počeli od sad računaju vreme, jer pre toga nisu ni bili uvedeni na gradilište.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827451#p827451:2qa4ott6 je napisao(la):
Gugulica » Ned Feb 28, 2021 9:51 pm[/url]":2qa4ott6]Moguce da 2 porodice koje još nisu potpisale ugovor o rušenju naprave zastoj

https://youtu.be/Vx6JvYPvE4U

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Brate ovi Vučićevci su stvarno banditi, ljudi saznadoše pre 2 meseca da će ih ruše, i sad ih brzinski teraju na ulicu jer im frka za rokove, a imali su 2 godine natenane da ih reše, nađu kuće, opreme i sve.
 
Mislim da i vlasnici nisu fer. Ne možeš da kažeš da su saznali pre dva meseca. Odavno se znalo kuda će proći autoput i ko će verovatno morati da se seli tako da nisu ni oni cvećke. Što ne menja činjenicu da država nije na vreme krenula u ekspropriaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827523#p827523:14a294qv je napisao(la):
milaki990 » Pon Mar 01, 2021 9:21 am[/url]":14a294qv]Mislim da i vlasnici nisu fer. Ne možeš da kažeš da su saznali pre dva meseca. Odavno se znalo kuda će proći autoput i ko će verovatno morati da se seli tako da nisu ni oni cvećke. Što ne menja činjenicu da država nije na vreme krenula u ekspropriaciju.
A jel stvarno mislis da svi imaju 50-60 000 e da se isele pa na tenane da se "ganjaju" sa drzavom. Pominjao sam vec da na petlji Lucani ide 6 kuca tj domacinstava od toga su za dve zavrseni papiri i isplacen novac. Ostale su po principu moze da bude a mozda i ne al' verovatno idu. Prazne price bez ijednog dokumenta. Stvarno je strasno kako su ljudi zli sto se odmah ne isele nego nesto cekaju i samo ometaju izgradnju AP (ironican sam)
 
Tunel Munjino brdo. Leva cev koju su vise prokopali. Malo je losijeg kvaliteta slika al' se vidi o kojoj je dubini rec.
poa8AuJwj
 
Lepa slika, moćno deluje tunel. Nadam se da će biti malo širi kao oni na Bg obilaznici, a ovi kod Takova su mi nešto uski.
Milaki, oni rekoše u videu da su saznali pre 2 meseca, ja samo prenesoh. E sad jedino ako ne sumnjamo da lažu... A da ovi što "rade" već 2 godine govore istinu :D Ne, ozbiljno, stavi se u njihovu kože da tebe sad neko iseljava. A to "što se odavno znalo će tuda prođe autoput" seti se početka k11, "znalo se" da treba prođe desnom obalom Save, a na kraju prošo levom :|
 
Ma sve ja razumem, ljudi su tu ulagali novac, žive godinama i sada treba pronaći adekvatno novo mesto za život, što je sve samo ne lako. Samo dajte malo realnosti. Pa Krcan iz Australije je znao da će tuda proći put odavno a oni su kao saznali pre dva meseca. Ako nas ovi koji nas vode lažu i prave budalama, ne moramo i sami to da radimo medjusobno.

Nadam se da će brzo naći kompromisno rešenje na zadovoljstvo svih.
 
Pa dobro ali je da je bio klasican tunel Trbusani i da se cak i znalo kuda prolazi tacno u metar, opet je moglo da se kuce iznad tunela ne diraju? Najocigledniji primer je tunel Strazevica na Bg Obilaznici gde na desetina kuca ostale netaknute stoje iznad tunela. A sve vreme se pricalo "tunel" Trbušani. Imali smo vec na k11 da su menjali i negde gde je trebao tunel su posle radili usek tamo posle Dića i sl., mislim nisu oni baš tako godinama unapred sigurni da se 100% zna šta i kako će biti.
 
Ovo je sramota, nude ljudima za opremljenu parcelu 500 evra po aru. Ja sam pre 10 godina prodao svoj mali plac u Trbušanima koji je imao 5 ari za 3000 evra to jest za 600 evra po aru, a nije imao ni vodu ni struju jer je u zabiti daleko od puta. Povrh svega dva meseca daju rok ljudima da se isele, a niko se nije setio da ih pre toga obavesti ili informiše kako bi znali da nađu novo domaćinstvo. Sramota. :notok:
 
https://youtu.be/Vx6JvYPvE4U

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
[/quote]

Kaže da je kupio plac u centru grada. Tamo je ar slobodnog prostora 6-10 evra. Znači da su dobili dobru cenu u eksproprijaciji.

https://mediaportal.rs/2021/02/22/rusi- ... q77-9w927U
[/quote]

Kaže da je kupio PLAC U centru SELA a ne u gradu. Dakle plac ,a "prodao" je domaćinstvo sa okućnicom. Problem je što su im tek pre par meseci bilo šta ponudili i što im daju 2 meseca da se isele. Takođe,katastrofalno loše su im procenjena imanja uz mogućnost žalbe preko suda. A znamo kliko će to da traje na našim sudovima. A oni treb da kupe nešto sada i da se isele kao da ih je poplava izbacila.
Da se razumemo, javni interes ispred svega, ali skroz ne profesionalno, ne humano i ne korektno,prema tim ljudima. Da kažem da na ovoj trasi ima još ovakvih mesta gde su velika domaćinstva sa višegeneracijskim članovima,kojima neće biti lako da se prilagode novoj situaciji, a_JOŠ IH NIKO NIJE KONTAKTIRAO....
 
Da li ove aktivnosti do petlje Pakovraće ipak daju signal da se radi na tome da se uradi do tog dela i pusti prioritetno npr za godinu dana? Sta mislite? Ne vidim da se na ostalom delu do Pž radi osim na tunelima?
Dobro, i ovamo se tek od d skoro vide pomaci....ali sve ovo meni izgleda da se zapocinju rqdov sako na ovom delu
 
Пут ће се направити...то је сигурно. Оно што није сигурно је када и за које паре!
 
vucko":1opsyu3x je napisao(la):
Ovo je sramota, nude ljudima za opremljenu parcelu 500 evra po aru. Ja sam pre 10 godina prodao svoj mali plac u Trbušanima koji je imao 5 ari za 3000 evra to jest za 600 evra po aru, a nije imao ni vodu ni struju jer je u zabiti daleko od puta. Povrh svega dva meseca daju rok ljudima da se isele, a niko se nije setio da ih pre toga obavesti ili informiše kako bi znali da nađu novo domaćinstvo. Sramota. :notok:
Па зар ти мораш да водиш рачуна о туђем новчанику!!!!Свашта,ваљда људи гледају свој....или грешим...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Država će na kraju platiti i više i sudske troškove, a to je od mog novca a sve je jer se radi brzopleto i neplanski. A ovi jadni ljudi će izgubiti živce i puno vremena. Niko ne dobija, a država je jedini krivac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828131#p828131:3usagcy7 je napisao(la):
Msc » Сре Мар 03, 2021 10:03 am[/url]":3usagcy7]
vucko":3usagcy7 je napisao(la):
Ovo je sramota, nude ljudima za opremljenu parcelu 500 evra po aru. Ja sam pre 10 godina prodao svoj mali plac u Trbušanima koji je imao 5 ari za 3000 evra to jest za 600 evra po aru, a nije imao ni vodu ni struju jer je u zabiti daleko od puta. Povrh svega dva meseca daju rok ljudima da se isele, a niko se nije setio da ih pre toga obavesti ili informiše kako bi znali da nađu novo domaćinstvo. Sramota. :notok:
Па зар ти мораш да водиш рачуна о туђем новчанику!!!!Свашта,ваљда људи гледају свој....или грешим...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
Експропријација је осетљив поступак јер се дира у приватну својину која је у данашњем економском моделу светиња. Сам поступак је од јавног интереса јер се обликује својеврсна пракса која може имати последице и у будућности. Пратити како се вреднује нечија имовина у овом поступку је и те како јавна ствар јер се критеријуми морају примењивати једнако што држава не чини, не само овде него и у другим поступцима. Нико се овде не бави појединачним људима већ случајевима, а све како би извукли неке податке.
 
[/quote]
Експропријација је осетљив поступак јер се дира у приватну својину која је у данашњем економском моделу светиња.
[/quote]

Upravo tako,zato eksproprijaciju treba početi i završiti na vreme da nebi bila uzrok probijanja rokova,a ne baviti se njome i dalje 7 meseci pre najavljenog otvaranja kompletne deonice autoputa :roll: političara koji najavljuju izgradnju autoputa u roku od pola godine na trasi za koju još nije obavljena eksproprijacija mislim da nema ni u Alan Fordu.
 
Dočekasmo i mart 2021. Zna li neko kada kreće izgradnja deonice od petlje Surčin do vojvođanske ulice?
 
Vrh