Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825875#p825875:1f1z1nok je napisao(la):
vratonja » Sre Feb 24, 2021 3:01 am[/url]":1f1z1nok]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825104#p825104:1f1z1nok je napisao(la):
Mac » Ned Feb 21, 2021 2:21 am[/url]":1f1z1nok][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IqkrCVRvRRg[/youtube]
Vidim da su radovi lepo odmakli ali do mesta Matesevo blizu Kolasina ,(vidi se lepo na Sentinel-u) a dalje ? Nista ...
A i oni najvaljuju da ce do jeseni zavrsiti do Boljara samo nzm kako , kada jos ni pola nisu zavrsili . Slicna prica kao ovi nasi, koji kazu do Nikoljdana ce biti do Pozege a u stvari ce biti do Pakovraca a ovi dole do jeseni ce biti do Boljara a ustvari do Mateseva ...
Na zalost najavljeno je samo do Mateseva odnosno prva etapa koju su zapoceli i kod koje je rok probijen vise od 2 godine. A do Boljara nemaju ni plan niti bilo sta u planu za sada. Na papiru naravno, a po pricama politicara veoma brzo ce da krenu da rade i da zavrse :). Kao i kod nas isto. A do Pozege pre 2023 nema sanse da urade. Skoro je Glas Zapadne Srbije izbacio snimak radova do Pozege ali je snimak veoma brzo uklonjen. Zasto ne znam.
 
Evo jedna slika koja govori vise od 1000 reci.
Ovo je petlja Pakovrace i JEDINI POMAK NA CITAVOJ TRASI izuzev ulaza/izlaza iz tunela!

Koliko su bese gradili Obrenovac - Surcin? Mimo mosta? Ok bile su 2 petlje ali ipak treba godinu dana. Jeste ova deonica duza od dela do Pakovraće, ali treba dosta vremena, do Nikoljdana nema sanse, a jos ni poceli nisu.

Molba admin timu- pronađite nacin da se učitavaju vece slike dok ne krenu radovi na ovoj trasi. Ne mozemo se boriti vise sa smanjenjem rezolucije, slanje viberom itd... napravili telefon sa rezolucijom 4k, moramo ici u korak sa vremenom! :) ;)
Hvala
 

Prilozi

  • 20210224_160219.jpg
    20210224_160219.jpg
    399,3 KB · Pregleda: 3.676
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826066#p826066:1axcyli3 je napisao(la):
MiraC » Sre Feb 24, 2021 4:13 pm[/url]":1axcyli3]Evo jedna slika koja govori vise od 1000 reci.
Ovo je petlja Pakovrace i JEDINI POMAK NA CITAVOJ TRASI izuzev ulaza/izlaza iz tunela!

Koliko su bese gradili Obrenovac - Surcin? Mimo mosta? Ok bile su 2 petlje ali ipak treba godinu dana. Jeste ova deonica duza od dela do Pakovraće, ali treba dosta vremena, do Nikoljdana nema sanse, a jos ni poceli nisu.

Molba admin timu- pronađite nacin da se učitavaju vece slike dok ne krenu radovi na ovoj trasi. Ne mozemo se boriti vise sa smanjenjem rezolucije, slanje viberom itd... napravili telefon sa rezolucijom 4k, moramo ici u korak sa vremenom! :) ;)
Hvala
file.php
Kada bi ovaj satelitski snimak mogli da vide gledaoci RTS-a,Pinka,Happy-a,kao i čitaoci Informera,Srpskog Telegrafa,Aloa,famoznih 50% glasova bi se istopilo preko noći. Nažalost,99% od tih 50% je već sada zaboravilo obećanje o otvaranju trase na Svetog Nikolu ove godine.
 
Нажалост, догодило се оно што сам пре једно месец дана писао.
Од Златибора (Сушице) до Севојна је пуна линија. На једином месту где је дозвољемо, данас се догидио тежак удес. Ту је дозвољено претицање у кривини и један део пута се не види, и ту се често сакрије, возило. Када се угледају, нема времена ни да се прекрсте. Уместо дупле пуне, ту је испрекидана. Било је питање тренутка када ће се догодити. И што је најгоре, ту неће бити крај.
https://www.facebook.com/39308598745052 ... 111248174/
 
Koliko sam juče dobio informaciju, radiće se i petlja u Gorobilju, blizu mene! Ovih dana su bili inžinjeri Cipa, nesto su postavljali, od njih smo čuli da u naredna tri-četri dana dolaze geometri, da urade brzo njihov deo posla, jer stižu mašine u martu....??? Znači da će graditi i tu petlju sada!
 
Pošto je kristalno jasno da od završetka deonice Preljina-Požega nema ništa u naredne dve godine,a skoro je početak marta,da li neko ima insajderske informacije,zna li se datum početka radova na deonici Surčin-Novi Beograd? Trebalo je da počne još u martu prošle godine,ali ih je omela Korona,zadnje što sam čuo pre nekoliko meseci je da izgradnja počinje u martu 2021. Ako radovi sada počnu na vreme,ta deonica možda bude gotova i pre nego Preljina-Požega,jer je na najlakšem mogućem terenu,glatka ravnica,bez tunela i mostova,a duga je samo par kilometara. Naravno,preduslov za to je da eksproprijacija ne kasni 2 godine od "otvaranja radova" :bash:
 
Bio je monistar u Oko magazinu, zajedno sa nekim profesorom sa Ekonomskog fakulteta u Beogradu (sigurno je član partije, branio je više od ministra), i ministar i dalje nedvosmisleno tvrdi da će biti gotovo do kraja godine. Kaže gradonačelnik Čačka da je urađeno preko 1500 rešenja o eksproprijaciji, ona priča da dvoje nije otišlo je tačna, do kraja marta je rok. Ukratko, slabo šta pametno koliko sam mogao da ispratim. Koga zanima nek potraži i pogleda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825880#p825880:34wdqq7s je napisao(la):
Orfanelin » Sre Feb 24, 2021 1:17 am[/url]":34wdqq7s]Nece biti ni do Pakovraca. Mozda bude do Pakovrava do Nikoljdana sledece godine a do Pozege do Nikoljdana 2023. To bi bili optimisticni rokovi.

Ja mislim da nece biti ni do tada. Nek se doda jos jedna godina na to sto ste rekli.

Do tada mozemo da pratimo busenje tunela... valjda ce svaki nekoliko meseci da nam daju nove brojke za duzinu tunela. Jbg, ja jedino gledam ka tome kad je u putanju ovaj k**** od deonice.
 
Tražeči navedeni jučerašnji Oko magazin intervju, naiđoh na jednu izjavu Momirovića pre tačno 10 godina gde kaže da ćemo za 10 godina sustići Hrvatsku u turizmu. Ako su mu predviđanja ovako tačna i za rokove autoputa, onda mašala https://youtu.be/7pLBpJEahEA
A onaj drugi gost, profesor Ekonomskog fakulteta, svirač u prazno https://youtu.be/UDmeDmE7Byw
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826274#p826274:ao78uuzl je napisao(la):
Markoticevic » Čet Feb 25, 2021 6:14 am[/url]":ao78uuzl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825880#p825880:ao78uuzl je napisao(la):
Orfanelin » Sre Feb 24, 2021 1:17 am[/url]":ao78uuzl]

... Do tada mozemo da pratimo busenje tunela... valjda ce svaki nekoliko meseci da nam daju nove brojke za duzinu tunela. Jbg, ja jedino gledam ka tome kad je u putanju ovaj k**** od deonice.

Ako mislis da ce objavljivati koliko su probusili - ne nece. To je bilo u CG, a ovde to nije slicaj, zasto ne znam, u stvari znam, ali da ne uplicem trecu stranu.

A rokovi....moze to da bude gotovo sve do 2024 ja mislim ( 3 godine), ali nista ne znamo dok se radovi ne zahuktaju, dok ne vidimo kad ce krenuti i koliko brzo raditi.
Glinenu su godinu dana sanirali, ali je problem bio Brancic. Dakle, svako zasto ima zato, ali ako krenu marta 2021, ja mislim do 2024 cela trasa, tuneli, sve komplet moze biti gotova.

I jos nesto, mislim da si ti izneo tvrdnju da je " dobro sto se makar nesto radi". Ja sam nekad mislila isto, ali neko mora da placa penale za ovolika kasnjenja, npr sto jos eksproprijacija nije uradjena i slicno, tako da je " najeftinije" da se krene na vreme i po dogovoru, ali i ovo zasto ima svoje zato ( samo ga jos ne znamo).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826287#p826287:n7pxtkvv je napisao(la):
MiraC » Čet Feb 25, 2021 2:14 am[/url]":n7pxtkvv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826274#p826274:n7pxtkvv je napisao(la):
Markoticevic » Čet Feb 25, 2021 6:14 am[/url]":n7pxtkvv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825880#p825880:n7pxtkvv je napisao(la):
Orfanelin » Sre Feb 24, 2021 1:17 am[/url]":n7pxtkvv]

... Do tada mozemo da pratimo busenje tunela... valjda ce svaki nekoliko meseci da nam daju nove brojke za duzinu tunela. Jbg, ja jedino gledam ka tome kad je u putanju ovaj k**** od deonice.

Ako mislis da ce objavljivati koliko su probusili - ne nece. To je bilo u CG, a ovde to nije slicaj, zasto ne znam, u stvari znam, ali da ne uplicem trecu stranu.

A rokovi....moze to da bude gotovo sve do 2024 ja mislim ( 3 godine), ali nista ne znamo dok se radovi ne zahuktaju, dok ne vidimo kad ce krenuti i koliko brzo raditi.
Glinenu su godinu dana sanirali, ali je problem bio Brancic. Dakle, svako zasto ima zato, ali ako krenu marta 2021, ja mislim do 2024 cela trasa, tuneli, sve komplet moze biti gotova.

I jos nesto, mislim da si ti izneo tvrdnju da je " dobro sto se makar nesto radi". Ja sam nekad mislila isto, ali neko mora da placa penale za ovolika kasnjenja, npr sto jos eksproprijacija nije uradjena i slicno, tako da je " najeftinije" da se krene na vreme i po dogovoru, ali i ovo zasto ima svoje zato ( samo ga jos ne znamo).


Pa vec su davali reportaze na koliko je metara prokopano. Pravio sam grafikoncice sa njima. Mislim da bi to nastavili u buducnosti?

Mislim da je ranije bilo napisano ovde da su oni odvojili neku kolicinu novca za neki broj godina. Dakle, koliko se placa, toliko se gradi, ako se ne varam?

U drzavi j*** lud zbunjenog da izvinem. Sa obzirom da je tako, nekako mislim hej, barem se nesto gradi. Drzava je sama nesposobna da nesto uradi. Pro zapadni pa videli smo slucaje sa alpinom itd. Ostalo je preko korupcije i mutnih ugovora sa Kinezima itd. Tuzno je stanje. Ali da li je bolje da se ne gradi? To je alternativa ako se ne varam... a ujedno kad je neko u j***noj situaciji, mora da se barem da neki fokus na nesto pozitivno, jer lakse se onda prodju muke.
 
Pazi, za te brojke, svako prica drugacije, najpouzdaniji izvori su oni koji rade u tunelu. Jedino ako sam nesto ja propustila ali mi nemamo zvaničnih objava, samo kad dodje monistar pa jedna brojka, Gvozden Nikolic kaze gotovo da su probusili...a znacilo bi da imamo tacne izvore. Sve je nase nagadjanje, ali ne znamo da li imajubneki problem ili sve ide ok, dokle se stiglo...
Ono sto jeste cinjenica je da buse i rade, ali mi jos nagadjamo koje su masine u pitanju jer one iz CG buse mnogo brze. I najvise problema moze da bude sa tunelima ja mislim pa je vazno da se to radi.

Za drugi deo odgovora ja se delimicno slazem jer niko od mene nema srecniji " pa nek bude i za 10g jer mi nikad nismo bili bolje povezani nego sad". Ali nije sigirno tacno to da " koliko radis toliko placas..." mada mi ne znamo bas tacne odredbe ugovora. Ali neko mora da plati to sto Kinezi jos nisu dosli, to sto se kampovi dugo grade/ gradili se.
Znaci ako su kinezi problem treba da odgovaraju zasto nisu obezbedili radnu snagu, a nasi zasto nije uradjena eksproprijacija a pocetak radova bio pre 2g.

Ono sto ja mislim je da ovde uzajamno cuvaju ledja jer mi nista nije jasno. Kada se ugovara ovoliki posao prvo se obezbede pare, da neko ne misli da nema para za eksproprijaciju i tome slicno. Umemo mi da budemo neozbiljni, ali to je ludost.

Kasnjenje je pocelo pre korone sto znaci dq je postojao dogovor da se kasnije pocne, sada je uzrok i korona....
Neverovatno mi je da nisu cak ni trasirali, ocistili teren, nista bas nista.
 
Па прави се 7-8 аутопутева па су се мало растегли. Сад још и вакцинисани шире корону. Па ето и новог изговора за кашњење. Срећа па имамо најјефтиније гориво у европи, путарине не поскупљују, а бдп је можда на нивоу Словеније која има 3.5 х мање становника.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826296#p826296:31pas9zk je napisao(la):
MiraC » Čet Feb 25, 2021 2:54 am[/url]":31pas9zk]Pazi, za te brojke, svako prica drugacije, najpouzdaniji izvori su oni koji rade u tunelu. Jedino ako sam nesto ja propustila ali mi nemamo zvaničnih objava, samo kad dodje monistar pa jedna brojka, Gvozden Nikolic kaze gotovo da su probusili...a znacilo bi da imamo tacne izvore. Sve je nase nagadjanje, ali ne znamo da li imajubneki problem ili sve ide ok, dokle se stiglo...
Ono sto jeste cinjenica je da buse i rade, ali mi jos nagadjamo koje su masine u pitanju jer one iz CG buse mnogo brze. I najvise problema moze da bude sa tunelima ja mislim pa je vazno da se to radi.

Za drugi deo odgovora ja se delimicno slazem jer niko od mene nema srecniji " pa nek bude i za 10g jer mi nikad nismo bili bolje povezani nego sad". Ali nije sigirno tacno to da " koliko radis toliko placas..." mada mi ne znamo bas tacne odredbe ugovora. Ali neko mora da plati to sto Kinezi jos nisu dosli, to sto se kampovi dugo grade/ gradili se.
Znaci ako su kinezi problem treba da odgovaraju zasto nisu obezbedili radnu snagu, a nasi zasto nije uradjena eksproprijacija a pocetak radova bio pre 2g.

Ono sto ja mislim je da ovde uzajamno cuvaju ledja jer mi nista nije jasno. Kada se ugovara ovoliki posao prvo se obezbede pare, da neko ne misli da nema para za eksproprijaciju i tome slicno. Umemo mi da budemo neozbiljni, ali to je ludost.

Kasnjenje je pocelo pre korone sto znaci dq je postojao dogovor da se kasnije pocne, sada je uzrok i korona....
Neverovatno mi je da nisu cak ni trasirali, ocistili teren, nista bas nista.

Pa, do sada brojke koje sam ja video mi deluju pouzdane. Imaju smisla. Naravno da dodje po nekad neki vo koji kaze "opa gotovo skoro", ali oni ne daju brojke koje kazu toliko i toliko metara. Do sada imamo vise tacaka na grafikonu napredka tunela, pa deluju mi da imaju nekog smisla.

Masine smo videli na snimcima. Ne znam kako se zovu, ali sigurno nisu krtice. Licno ne mislim da ce mo ikad da vidimo krtice na tim tunelima. One su bile u CG ali tamo su busili kroz neke velike planine ako se ne varam. Geoloska struktura je drugacija ovde. I ne mogu da kazem zasto moze ovo ili ono da se koristi za kopanje, ali ako su vec zavrsili kopanje cetvrtine tunela ili vise, pa ne mislim da ce da od jednom dodju krtice uskoro. Mislim da ce da nastave kako rade.

Mislim da negde ranije je bilo postavljeno da toliko i toliko dinara je bilo odvojeno za tu godinu, za tu godinu, itd. Dakle, planirano je da se placa preko vise godine, ili da se nekako zaduzuje ili sta bese, ne secam se. Dakle, to ukazuje da je u pitanju vise godisnji projekat.

Kinezima je inace u interesu da urade stvari dobro i na vreme. Postavio sam clanak ranije koji ukazuje da neki njihovi rade u robovskim uslovima, bez nekih osnovnih ljudskih prava itd. Dakle, kinezima je stalo da se stvari urade. Ujedno za njih je bitno da se pokazu regionu da rade lepo, da bi se ugurali na druge pojekte. Sto se tice datuma zavrsetka, mislim da oni nisu ni pristali na to? To je, hm sta da ga nazovem a da mi se poruka ne pobrise... hm. Poglavar da kazem ovog puta. On je rekao da ce biti to i to kraj, a kinez ga gledao kao da je lud ili u zapanjenosti. Jbg.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826583#p826583:31pas9zk je napisao(la):
мајстор » Čet Feb 25, 2021 4:38 pm[/url]":31pas9zk]Па прави се 7-8 аутопутева па су се мало растегли. Сад још и вакцинисани шире корону. Па ето и новог изговора за кашњење. Срећа па имамо најјефтиније гориво у европи, путарине не поскупљују, а бдп је можда на нивоу Словеније која има 3.5 х мање становника.

Ali nisu isti koji prave. Recimo Turci rade nesto, Amero-turci drugo. Kinezi. Azerci. Itd. Dakle da sutra dodju neki peti ili sesti, nebi to trebalo da utice na drugo sto se radi, mislim.
 
Markoticevic, da ne citiram sve. Ja bih volela da imamo podatke o tunelu kao sto su imali u CG gde je firma koja to radi objavljivala ( ako se ne varam). Evo i sada stalno neki snimci dronom .... razlika je u tome i nekih ne proverenih podataka.

Pazi, kada pricamo o krticama, kada si ti gledao te snimke? Ovde ima ljudi koji nisu imali struju jer au razmestali dalekovode da bi delovi krtice prosli! Pa se ti pitaj. Nije nije ni bitno čime buse samo nek rade, u ostalom.

Sto se tice finansiranja koliko znam mi povlacimo sredstva iz kredita prema dinamici radova, Earth to zna bolje. Ali ako se odstupa od originalnog plana da se gradi xy godina sa tom i tom dinamikom, onda bi trebalo placati neke penale.

Sto se tice kineza, a ko ce da dokaze da oni nisu radili u okviru plana? Da kasne? Hoce li to monistar ili predsednik da kazu? Ne nece. Mi se jesmo nadali da ce biti dinamika kao u CG i do Surcina, i bice, ali nikako da pocnu.

Sve se kasnije jasno vidi. Ovo sve mirise na to da zq tunele treba 3-4 g. Radovi jesu otvoreni ali se prvo rade tuneli. Kad odmaknu krece i trasa , mostovi najpre. To ce nam biti orjentir.

Ja se nadam da ja nisam u pravu, veruj mi. Ja sam isto mislila kao ti, bukvalno i nadam se da cu vratiti taj optimizam prateci ovu trasu.
Ne bih ti inace odgovarala nego tema i nema neku dinamiku pa da popunimo stranicu :)
@ majstore, razumemo se sve, cekamo samo pocetak decembra da cujemo rqzloge za pomeranje roka. Ali dobro, nije prvi put.
Miwlim da i ono sto je @ Krcan rekao - do juna 2022.- sada vise ne vazi.
 
Нама треба да дође нек из Аустралије и каже праве податке, али буквално :).
 
Da li je ovo početak radova na otvorenoj trasi?
Kakav dan! Zvezda me oduševila, nije prošla ali dva remija protiv Milana! Danas prelep sučan dan. Radovi na Preljina-Požega se ubrzavaju! La vie est belle! 8)

 
Moram da te razočaram- blagic -to što si pokazao strelicom je lokalni put. Na deonici o kojoj pričamo osim tunela Trbušani i mosta na moravi ( što sam ja slikama i ilustrovao pre 2 meseca)-ništa još nije počelo. Doduše,iz mojih izvora, imam informacije da će uskoro radovi ipak uskoro početi....
 
I meni se čini da je lokalni put, na sentinelu je ucrtana trasa kuda će ići autoput dok se ne učita pravi satelitski snimak, dakle na običnoj mapi (probaj da odzumiraš, trebalo bi da se pojavi na sekund ta mapa). Na toj deonici, sem pomoćnih mostova i 2-3 kampa, nema ništa. Nisam siguran koliko je mapa tačna, ali čak se vide ucrtane i petlje i sve ostalo.
 
Mislim da je blagic hteo da pokaze ovo ispod puta bele boje, tuda prolazi autoput, ako pogledate snimak od 2. Februara videcete da toga nema.
 
Nisam precizno obeležio. Evo ponovo. Ova strelica skroz desno gore je lokacija tunela iz linka koji je stex_pb postavio. Strelica u sredini je trasa na koju mislim. Dok je strelica dole levo most preko Morave. Da li sam u pravu?

 
Znači još 20% eksproprijacije u opštini Čačak kroz koju izgleda prolazi 15tak km, tj oko polovina trase, još nije završeno, znači ostala još 3km tamo za eksproprijaciju. Ne znam, ali ne bi voleo biti na mestu tih ljudi koji mora se sele.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826275#p826275:kprvp6mv je napisao(la):
Earthmoving » 25 Feb 2021 06:24 am[/url]":kprvp6mv]Tražeči navedeni jučerašnji Oko magazin intervju, naiđoh na jednu izjavu Momirovića pre tačno 10 godina gde kaže da ćemo za 10 godina sustići Hrvatsku u turizmu. Ako su mu predviđanja ovako tačna i za rokove autoputa, onda mašala https://youtu.be/7pLBpJEahEA
A onaj drugi gost, profesor Ekonomskog fakulteta, svirač u prazno https://youtu.be/UDmeDmE7Byw

Pa bio je u pravu. Ne da smo ih sustigli nego smo ih razvalili prosle godine a ocigledno i ove :D
 
Vrh