Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

E ovako ovo su nepoverenje informacije, za poljsku zemlju ljudima daju 80 evra po aru, a brdsku 50 evra! Opet kazem nije provereno 100%...Ono što znam sigurno da u Krstacu čoveku nude za kuću i šta ima još 120000 evra, ali da on to koči, tj.ne pristaje na tu cenu.... A inače se nalazi odmah ispod tunela. Zvao sam kolegu u Prilipcu, kome jedino ruše komplet domaćinstvo i on mi isto reče da čeka cifru, jer kako kaze čovek on je već privatno platio čoveka za procenu, pa ako bude slično stanje neće kočiti ni sekunde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815373#p815373:1b1rt1ln je napisao(la):
Ljupko1972 » Čet Jan 21, 2021 1:32 pm[/url]":1b1rt1ln]E ovako ovo su nepoverenje informacije, za poljsku zemlju ljudima daju 80 evra po aru, a brdsku 50 evra! Opet kazem nije provereno 100%...Ono što znam sigurno da u Krstacu čoveku nude za kuću i šta ima još 120000 evra, ali da on to koči, tj.ne pristaje na tu cenu.... A inače se nalazi odmah ispod tunela. Zvao sam kolegu u Prilipcu, kome jedino ruše komplet domaćinstvo i on mi isto reče da čeka cifru, jer kako kaze čovek on je već privatno platio čoveka za procenu, pa ako bude slično stanje neće kočiti ni sekunde.
Pa dobro to su verovatno oranice neke ... Ja planiram da posadim maline , pa me interesuje da li ce isplatiti ili da ne ulazem bzv. Nacuo sam da ce auto put tek za 4-5 godina ovde oko Ivanjice da prodje pa da mi ne prdi prazna ta livada ...
a zna li se sta gde oni u opstinskim direkcijama vide plan auto puta do boljara .. videh u opstini da covek lepo zumra trasu celu ...
 
50 evra po aru? To je 5.000 evra po hektaru jel tako (50x100)? Ili 8.000 evra po hektaru u plodnoj ravnici oko petlje. Po meni država tom cenom krade te ljude, mislim da je realna cena bar 30% veća, da bi hektar u tom kraju trebao biti prvi oko 7-8.000 evra, a ovo u dolini verovatno i preko 10.000, ipak je to dosta naseljen kraj, nije neka čuka. Xe, koji kraljevi, pravili račun bez krčmara, otvorili pre 2 god izgradnju autoputa al na tuđoj zemlji ko da je državni komunizam pa država misli će samo uđe mašinama, a vlasnike zemlje ko j. Realno, da sam vlasnik ne bi im dao zemlju ispod cene, još ako mi autoput deli plac pa moram kružim 3km, ili će mi zuji saobraćaj ispred nosa svaki dan, trebaju im plate i više od tržišne. Za one koji su 100m i dalje od autoputa je druga priča, oni mogu i da imaju korist, posebno ako su 1-10km od petlje pa je autoput lako dostupan. Al za ove preko čijih imanja ide ne znam baš da su uvek presrećni.
A brate Romima na Bg Obilaznici dali čak 19.000 po baraci, znači 2-3 puta više nego ovde po hektaru vlasnicima, ej koja maćeha od države. Nije onda ni čudo što se kriju cene otkupa, nema ih nešto po novinama (evo 2 god ništa zvanično o tome), nego i za ovo i za Bg Obilaznicu saznajemo ovde na Forumu zbrda zdola neformalno.
 
Jedno pitanje. Ako sad čujemo da država nije završila eksproprijaciju, kako je Vučić mogao da tera onog Kineza da obeća da će završiti do decembra ove godine? Kako je mogao na njih da prebaci krivicu kašnjenja ako njegova država nije završila eksproprijaciju? Kinezi ni drugi izvođači mašinama ne mogu ući na tuđu imovinu koja nije eksproprijatisana, tj koju država nije otkupila od privatnih vlasnika. Čisto malo da rasčistimo situaciju ko će biti kriv zbog kašnjenja... Zvanično, oni će verovatno optužiti Kineskog izvođača koji će ćutati da ne bi sramotio našu državu i kvario odnose, a i on ima dogovor sa svojom vladom, šta bi se raspravljao sa Vučićem ko je kriv za kašnjenje. Vučić to zna i zato zna da je najbezbolnije da krivicu prebaci na Kineze pred kamerama, a iza kamera će biti fazon, jbga, nadam se da ćete razumeti, i oni se verovatno neće ljutiti za tu predstavu, šta ih briga, nek on javno priča šta hoće, a oni su gazde, finansiraju, pare su njihove. Ali problem je što se naš narod laže, zaglupljuje i pravi ovcama.
 
Da, i onda će narod da bojkotuje kineske radnje i restorane. :laugh:
 
Sve je jasno kao dan, ne bih komentarisao ovde iako imam užasno misljenje o dotičnom, znači zaista je bedna cena, ali može im se, ne vredi! Bio sam danas u Krstacu, leva cev boga mi odmačinje fino unutra, nisam mogao da procenim baš koliko, ali ušli su duboko, dok desna ne moze da se vidi, zaklonjena je.
 
Na dotičnog sam mislio ovog što obećava do Nikoljdana gotov put, da ne bude zabune..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815415#p815415:cmcth7oi je napisao(la):
vratonja » Čet Jan 21, 2021 5:15 pm[/url]":cmcth7oi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815373#p815373:cmcth7oi je napisao(la):
Ljupko1972 » Čet Jan 21, 2021 1:32 pm[/url]":cmcth7oi]E ovako ovo su nepoverenje informacije, za poljsku zemlju ljudima daju 80 evra po aru, a brdsku 50 evra! Opet kazem nije provereno 100%...Ono što znam sigurno da u Krstacu čoveku nude za kuću i šta ima još 120000 evra, ali da on to koči, tj.ne pristaje na tu cenu.... A inače se nalazi odmah ispod tunela. Zvao sam kolegu u Prilipcu, kome jedino ruše komplet domaćinstvo i on mi isto reče da čeka cifru, jer kako kaze čovek on je već privatno platio čoveka za procenu, pa ako bude slično stanje neće kočiti ni sekunde.
Pa dobro to su verovatno oranice neke ... Ja planiram da posadim maline , pa me interesuje da li ce isplatiti ili da ne ulazem bzv. Nacuo sam da ce auto put tek za 4-5 godina ovde oko Ivanjice da prodje pa da mi ne prdi prazna ta livada ...
a zna li se sta gde oni u opstinskim direkcijama vide plan auto puta do boljara .. videh u opstini da covek lepo zumra trasu celu ...
Oвде је један посадио орах прошле године и требало би ове године да га закачи аутопут па ти јављам које су процене.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815811#p815811:37rqsrh3 je napisao(la):
Ljupko1972 » Pet Jan 22, 2021 5:58 pm[/url]":37rqsrh3]Sve je jasno kao dan, ne bih komentarisao ovde iako imam užasno misljenje o dotičnom, znači zaista je bedna cena, ali može im se, ne vredi! Bio sam danas u Krstacu, leva cev boga mi odmačinje fino unutra, nisam mogao da procenim baš koliko, ali ušli su duboko, dok desna ne moze da se vidi, zaklonjena je.
Hvala na info Ljupko. A ovo drugo, to je ta priča: jeftiniji je autoput u dolini nego uz brdo ako mogu dobijem neralno nisku cenu zemljista u dolini. Na stotinama ljudi gde prolazi autoput stede 20-50 evra po aru, a sa druge strane ce par firmi zgrne desetine miliona evra zarade na izgradnji istog tog autoputa, nepostena raspodela na stetu vecine i to starosedelaca, u korist nekolicine biznismena. Dakle evo male ideje, gradnja je mogla poceti pre godinu i po dana, samo da je vlast bila malo manje alava za zaradu svojih firmi, i da je za taj iznos uvecala cenu eksproprijacije vlasnicima, ali ne oni se ovde grcevito bore da ustede par miliona evra na eksproprijaciji, dok ce gradnju sa druge strane platiti na desetine mozda i sto miliona evra skuplje, plus ce kasniti s pocetkom radova ove dve godine. Klasicna pozicija sile Vucicevske drzave, sto tako ne razgovaraju s Kinezima pa da vide sta bi bilo od posla. Pa cak i pomenuta cena ara u brdu, verujem da je tek nesto malo iznad doline jer bice tuneli, pa nece sigurno otkuljuju zemlju na celom Munjinom brdu, vec par placeva iznad ulaza u tunel koji je maltene isto u dolini, sto znaci da bi cenu na pravom brdu ka vrhu cenili svega 20tak evra po aru, tj 2000 evra po hektaru sto je smesno.
 
Ja bih brdo izbegavao po svaku cenu. Jer vidim šta se dešava i na K10 oba kraka a i u Bosni na 5C i na šta to liči. Brdo je OK kao ono recimo u CG gde je teren kamenit pa to čak i lepše izgleda nego da prolazi kroz ravniji teren..
A da ljudi ne bi trebalo da daju zemlju džab džabe to se slažem. Na kraju krajeva, udružite se, nađite advokata i tužite se.
Koliko dole ide obradiva zemlja po hektaru? U Mačvi recimo neka cena je 10000€ za hektar. A kvalitetnije parcele idu i za više. Pa s obzirom da se ne prodaje svojevoljno onda bi trebalo da se isplati barem 10-20% od realne cene. Plus naravno odšteta u zavisnosti od kulture koja se gaji na parceli. Kad se već može davati 19000€ nekome ko je samo zaposeo tuđu imovinu.
 
Da slazem se Blagic. Doduse, nisam mislio bukvalno autoput na brdu, vec vise nesto ovako kao u donjem slucaju Niksica i Trebinja gde je put uz brdo, a plodna dolina u kojoj se gaji hrana kao najvazniji resurs ostavljena nedirnuta. Razumem da je Srbija bogatija plodnom zemljom pa ne misli da mora toliko da racionalise, ali mi često imamo situacije da autoput ide baš maltene sredinom doline, što je totalno neracionalno. Ovi donji primeri se možda ne mogu uvek primeniti ali evo sigurno su mogli sad nastavkom autoputa posle Preljine da ide uz brdo Ljubića a videćemo dal će ići tuda ili sredinom doline do Trbušana. Slična situacija je i dalje od petlje Požega ka Ivanjici, autoput bi mogao ići uz brdo, ne sredinom plodne doline.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    95,9 KB · Pregleda: 2.091
Na primer ovako od Preljine do Trbušana, u odnosu na planiranu trasu. Vidimo da autoput ide opet maltene sredinom doline.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    70,8 KB · Pregleda: 2.066
  • 1.jpg
    1.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 2.065
Jasno, jasno. Sećam se kao klinac, u selu gde smo živeli do '92, smo išli svake godine da skupljamo kamenje nakon što bi se kukuruz zasadio. Đed je pričao da je to nekada bio potpuni kamenjar ali malo po malo svake godine se skupljao kamen i ostala je oranica na kraju. Stara kuća gde je i moj ćale odrastao bila je na brdu dok se obradiva zemlja koja je bila u dolini pored reke i puta čuvala za obrađivanje. Onda je s početkom industrijalizacije 70ih i sa otvaranjem fabrika narod počeo da gradi kuće pored puta i pruge tako da je danas tu celo naselje. A danas se nauštrb obradivih površina grade putevi i industrijske zone. Što je u ravničarskim krajevima donekle OK ali u brdskim je dosta problematično jer obradive površine i nema baš mnogo. Opet, s obzirom na trend migracije stanovništva u gradove i želja za "boljim" životom sela polako puste a obradive zemlje je sve više i više u tom smislu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816029#p816029:o3ymxiz9 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jan 23, 2021 12:12 pm[/url]":o3ymxiz9]Da slazem se Blagic. Doduse, nisam mislio bukvalno autoput na brdu, vec vise nesto ovako kao u donjem slucaju Niksica i Trebinja gde je put uz brdo, a plodna dolina u kojoj se gaji hrana kao najvazniji resurs ostavljena nedirnuta. Razumem da je Srbija bogatija plodnom zemljom pa ne misli da mora toliko da racionalise, ali mi često imamo situacije da autoput ide baš maltene sredinom doline, što je totalno neracionalno. Ovi donji primeri se možda ne mogu uvek primeniti ali evo sigurno su mogli sad nastavkom autoputa posle Preljine da ide uz brdo Ljubića a videćemo dal će ići tuda ili sredinom doline do Trbušana. Slična situacija je i dalje od petlje Požega ka Ivanjici, autoput bi mogao ići uz brdo, ne sredinom plodne doline.
file.php
Sto se tice Pozega-Ivanjica , bio sam u Opstini (da upitam moze li se nesto graditi na nekom placu) i video da na kompu kada je taj gledao , otvorio neku mapu gde je lepo vidljivo kuda prolazi auto put .bas me interesuje koja li je to mapa...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815822#p815822:3ud8fl36 je napisao(la):
Roske » Pet Jan 22, 2021 6:15 pm[/url]":3ud8fl36]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815415#p815415:3ud8fl36 je napisao(la):
vratonja » Čet Jan 21, 2021 5:15 pm[/url]":3ud8fl36]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815373#p815373:3ud8fl36 je napisao(la):
Ljupko1972 » Čet Jan 21, 2021 1:32 pm[/url]":3ud8fl36]E ovako ovo su nepoverenje informacije, za poljsku zemlju ljudima daju 80 evra po aru, a brdsku 50 evra! Opet kazem nije provereno 100%...Ono što znam sigurno da u Krstacu čoveku nude za kuću i šta ima još 120000 evra, ali da on to koči, tj.ne pristaje na tu cenu.... A inače se nalazi odmah ispod tunela. Zvao sam kolegu u Prilipcu, kome jedino ruše komplet domaćinstvo i on mi isto reče da čeka cifru, jer kako kaze čovek on je već privatno platio čoveka za procenu, pa ako bude slično stanje neće kočiti ni sekunde.
Pa dobro to su verovatno oranice neke ... Ja planiram da posadim maline , pa me interesuje da li ce isplatiti ili da ne ulazem bzv. Nacuo sam da ce auto put tek za 4-5 godina ovde oko Ivanjice da prodje pa da mi ne prdi prazna ta livada ...
a zna li se sta gde oni u opstinskim direkcijama vide plan auto puta do boljara .. videh u opstini da covek lepo zumra trasu celu ...
Oвде је један посадио орах прошле године и требало би ове године да га закачи аутопут па ти јављам које су процене.
Pa vidi koliko je pa javi :D
 
Vratonja, ja imam ovaj Prostorni plan sto je izdalo Ministarstvo građevinasrstva, veliki je format, ne bi stalo, pa evo podeljeno u 3 slike. Ako ti treba nesto detaljnije, reci gde ti je plac, pa cu taj deo jos zumirati ako odavde ne vidis. Inace, ne znam dal se u medjuvremenu promenilo, ali u igri su bile 3 vraijante od Pozege do CG granice, s tim da do Prilika sve 3 idu istom trasom, a razlika je iza Prilika dal ce autoput ici odmah iza Prilika ka Sjenici (zutom isprekidanom), ili oko Ivanjice pa ka Goliji. Treca varijanta je vezana gore za Pestersku visoravan ali taj deo te nije interesovao pa da ne sirim pricu za njega.
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    362,3 KB · Pregleda: 1.708
  • 2.jpg
    2.jpg
    301,8 KB · Pregleda: 1.705
  • 1.jpg
    1.jpg
    245,7 KB · Pregleda: 1.704
Ne zaboravite, u Hercegovini polje je kraško i zato bi ga trebalo izbegavati.
A evo, od Nk ka HN kroz Grahovo i Dragalj put ipak sredinom polja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210124-070525.jpg
    Screenshot_20210124-070525.jpg
    646,9 KB · Pregleda: 1.501
  • Screenshot_20210124-070514.jpg
    Screenshot_20210124-070514.jpg
    669,9 KB · Pregleda: 1.500
@earthmoving.
Nije I'm takva mapa već baš slikovita I precizna kao kada u odeš na onu za katastarske parcele.
 
Pišem više na osnovu utisaka od prolazaka tuda. Tamo su i oni digli ruke od poljoprivrede iako je to jedina obradiva zemlja u širokom krugu. Sve više postaje poslovna zona, pošto je to prvi prostor od Zaliva gde se nešto veće može da gradi, ne otimajući od stena, a na samo dvadesetak minuta vožnje je od nulte nmv i velike koncentracije ljudi i novca (bar bilo pre epidemije).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816191#p816191:1nng1pmm je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jan 23, 2021 10:04 pm[/url]":1nng1pmm]Vratonja, ja imam ovaj Prostorni plan sto je izdalo Ministarstvo građevinasrstva, veliki je format, ne bi stalo, pa evo podeljeno u 3 slike. Ako ti treba nesto detaljnije, reci gde ti je plac, pa cu taj deo jos zumirati ako odavde ne vidis. Inace, ne znam dal se u medjuvremenu promenilo, ali u igri su bile 3 vraijante od Pozege do CG granice, s tim da do Prilika sve 3 idu istom trasom, a razlika je iza Prilika dal ce autoput ici odmah iza Prilika ka Sjenici (zutom isprekidanom), ili oko Ivanjice pa ka Goliji. Treca varijanta je vezana gore za Pestersku visoravan ali taj deo te nije interesovao pa da ne sirim pricu za njega.
file.php

file.php

file.php
По овој скици прати магистрални пут Ариље-Ивањица. Значи узима сву плодну земљу што се Ариља тиче а немојмо заборавити да су туда поља малине. Колику ће одштету ту моји земљаци добити видећемо али не верујем да ће некои то да да ни за 150 еура по ару.
 
Roske":1b9977h1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816191#p816191 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jan 23, 2021 10:04 pm[/url]":1b9977h1]Vratonja, ja imam ovaj Prostorni plan sto je izdalo Ministarstvo građevinasrstva, veliki je format, ne bi stalo, pa evo podeljeno u 3 slike. Ako ti treba nesto detaljnije, reci gde ti je plac, pa cu taj deo jos zumirati ako odavde ne vidis. Inace, ne znam dal se u medjuvremenu promenilo, ali u igri su bile 3 vraijante od Pozege do CG granice, s tim da do Prilika sve 3 idu istom trasom, a razlika je iza Prilika dal ce autoput ici odmah iza Prilika ka Sjenici (zutom isprekidanom), ili oko Ivanjice pa ka Goliji. Treca varijanta je vezana gore za Pestersku visoravan ali taj deo te nije interesovao pa da ne sirim pricu za njega.


По овој скици прати магистрални пут Ариље-Ивањица. Значи узима сву плодну земљу што се Ариља тиче а немојмо заборавити да су туда поља малине. Колику ће одштету ту моји земљаци добити видећемо али не верујем да ће некои то да да ни за 150 еура по ару.
Ја имам 25 ари под малином у Богојевићима баш на траси будућег ауто-пута. А искрено, ова цена која се помињала за експропријацију у Прилипцу и Горобиљу је баш мала.
 
Ma valjda za ono što je pod zasadom treba da se obračuna npr za maline : uzme se rod od prethodnih godina izvadi prosek. Npr on bude 130kg po aru. Imaš 10 ari znaci dobijaš 1300kg maline. Zasad ti je star 5 god. Predpostavka da taj zasad traje (zavisi od sorte) 10-15 god aj nek bude 12 God. Onda znači ostaje joj još 7 god života. Sada nije logično da ti isplate za svaku godinu punu cenu nego samo zaradu. A ona je od 50 do 90 din po kg zavisi od cena u ginama. Nek se i tu uzme prosek. Pa bude 70 din. 1300kg X 70din X 7 god = 910 000 dinara.
 
Vrh