Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ne bi mu nista radili, uzece ga za kuma, jer im je dao po 19000 evra da se isele iz baraka koje nisu njihove (baraka firme vijadukt koje su vec isplacene toj firmi pre 7-8 godina). 74 lica po 19000 evra nasih para. Najbolji ministar, dzek
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812849#p812849:2j3g19m3 je napisao(la):
vucko » Sre Jan 13, 2021 2:12 pm[/url]":2j3g19m3]Zašto ne postoji na ovom autoputu nijedna pumpa niti odmorište?

Odmorišta postoje, ali nemaju nikakav sadržaj, tj. nema pumpi. Zaista su do sada mogli da postave bar dve.
 
Za 120km autoputa upitno je isplati li se postavljati pumpe...
Kad se nabere na 200+ onda već ima smisla... pretpostavljam...

Na kraju krajeva, treba neki investitor da se javi sa željom da postavi pumpu...
Očigledno da ih za sada nema... jer nema neke realne potrebe...
 
Зар није обрнуто, Путеви Србије треба да објаве тендер за пумпе на аутопуту? Имајући у виду да је у изградњи још 30км мислим да је би се макар једна пупма у оба смера сигурно исплатила.
 
Bilo bi dobro napraviti pumpu i McDonald's između Lajkovca i Uba na autoputu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812891#p812891:296b7ze5 je napisao(la):
milaki990 » Sre Jan 13, 2021 4:38 pm[/url]":296b7ze5]Зар није обрнуто, Путеви Србије треба да објаве тендер за пумпе на аутопуту? Имајући у виду да је у изградњи још 30км мислим да је би се макар једна пупма у оба смера сигурно исплатила.

Ne znam proceduru, pretpostavljam da treba neki tender...
Hajde da sačekamo još malo, nije isključeno da po tom pitanju bude nekih pomaka...

Kad malo bolje razmislim, možda sam pogrešio kada sam pomenuo 120km autoputa...
Ne treba praviti grešku i pretpostavljati da sve počinje u BG... šta je sa onima koji krenu iz NS ili Subotice?

U svakom slučaju, biće pumpi... samo je pitanje vremena...
 
Svuda gdje sam ja isao pumpe su na 80tak kilometara uz neko odmoriste na 40 tako da po logici makar bi jedna pumpa morala biti na potesu BG-CA.

U Italiji su pumpe cak i cesce, mada, Italija, jbg, nemjerljivo veci promet vozila
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812881#p812881:2j9irn8j je napisao(la):
Perkan » Sre Jan 13, 2021 2:46 pm[/url]":2j9irn8j]Za 120km autoputa upitno je isplati li se postavljati pumpe...
Kad se nabere na 200+ onda već ima smisla... pretpostavljam...

Na kraju krajeva, treba neki investitor da se javi sa željom da postavi pumpu...
Očigledno da ih za sada nema... jer nema neke realne potrebe...
Ne vidim razlog zasto ne bi bilo pumpe. Kilometraza nema nikakvu vezu sa time da li cu da sipam gorivo ili ne. I da je 20km auto-puta ako sam na rezervi i imam pumpu ispred idem i sipam.
Pumpa ima i druge prednosti osim goriva.
Moze da posluzi kao prva pomoc za kvar, odmor, obrok...
Onaj koji putuje iz Minhena njemu nije 120km auto puta.
 
Kad reče Minhen, zanimljivo bi bilo videti koliko učešće imaju vozila sa stranim tablicama.
 
Da li se zna koliko drzava ima neto prihod od autoputa Miloš Veliki, sada kad je kompletirano do Surčina ?
 
Šta znači neto prihod? Prihod je prihod, a neto može da bude rezultat (zarada/gubitak) tj razlika između prihoda i rashoda. Ako misliš na prihod, onda je to podatak o naplaćenim putarinama, a ako misliš na neto zaradu, nje još nema, treba da prođe 20tak ili kolko godina da bi ukupni prihodi nadvisili ukupne rashode gradnje i ostalih troškova.
Što se tiče prometa, mislim da je on skoro idealan, uvek kad prođem autoput nije ni prazan, a ni krcat da bude neudobna vožnja, znači blizu neke zlatne sredine. Kada bi se putarine zamenile godišnjim vinjetama npr 50 evra, sigurno da bi se još veći promet preselio na bezbednije autoputeve, stvarno glupo da im pohlepa za maksimizacijom profita (kao da je država firma vlasti, a ne za interese građana) sprečava stavljanje autoputeva u punu funkciju. A opet i tih 50 evra za asfaltni put je više od prihoda države na druge desetine hiljada asfaltnih puteva koji se slobodno koriste i gde je prihod nula.
 
Биће занимљиво гледати шта ће се сада дешавати кад крену гадни минуси и обична со ничему не служи! Ко год иде на пут зимске гуме, ланце, све за чишћење, добре рукавице, сајла, лопата...
 
Вучић: Пут до Пожеге биће завршен до краја године
Председник Србије је најавио да ће пут до Пожеге бити завршен до краја године, до Светог Николе, јер то много значи за Златибор.

"Изградићемо обилазницу око Златибора, пут за Пониквама, брзу саобраћајницу ка Ужицу са краком према Котроману и Вишеграду како би Златибор приближили Београду", навео је Вучић.

Додаје да је за Златибор важна и изградња секундарног гасовода и да се сада води велика трка између два туристичка места Златибора и Врњачке бање.


Samo nije baš najjasnije koje godine i koji put? :lool:
 
Alal vera. Kapa dole care, ovoliki autoput da se završi u narednih 12 meseci, to ni mnogo veće zemlje od nas ne mogu.

I još obilaznice, brze saobraćajnice.. Zlatno SF doba.
 
Ako ovo bude završeno do Nikoljdana 2021. onda mi u Užicu dobijamo autoput do Đurđevdana 2022. :lol:
 
Zar nije autoput preko Užica do Kotromana, sad pominje brzu saobraćajnicu? On se pogubio obećavajući pa ne može u trenutku da se sjeti šta je sve obećao.
Nevjerovatno mi je da se uopšte razmišlja o kraku ka Boljarima, kad već obećavaju da će put doći do magistrale (isključenje prema Višegradu) ukoliko sam uočio mapu koju je neko postavio davno....
Potpuna neisplativost a zamislite samo da se nastavi preko Zl, NV, Pp...
Ali ovo je već tema koja se ponavlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813174#p813174:eimr2o4a je napisao(la):
Koridor 11 » Čet Jan 14, 2021 2:40 pm[/url]":eimr2o4a]Zar nije autoput preko Užica do Kotromana, sad pominje brzu saobraćajnicu? On se pogubio obećavajući pa ne može u trenutku da se sjeti šta je sve obećao.
Nevjerovatno mi je da se uopšte razmišlja o kraku ka Boljarima, kad već obećavaju da će put doći do magistrale (isključenje prema Višegradu) ukoliko sam uočio mapu koju je neko postavio davno....
Potpuna neisplativost a zamislite samo da se nastavi preko Zl, NV, Pp...
Ali ovo je već tema koja se ponavlja.
Trasa Koridora 11 zaobilazi Zlatibor i Polimlje iz političkih razloga,jer moraju da namire svoje koalicione partnere iz manjinskih stranaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813185#p813185:3saflxbr je napisao(la):
Užice » Čet Jan 14, 2021 2:52 pm[/url]":3saflxbr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813174#p813174:3saflxbr je napisao(la):
Koridor 11 » Čet Jan 14, 2021 2:40 pm[/url]":3saflxbr]Zar nije autoput preko Užica do Kotromana, sad pominje brzu saobraćajnicu? On se pogubio obećavajući pa ne može u trenutku da se sjeti šta je sve obećao.
Nevjerovatno mi je da se uopšte razmišlja o kraku ka Boljarima, kad već obećavaju da će put doći do magistrale (isključenje prema Višegradu) ukoliko sam uočio mapu koju je neko postavio davno....
Potpuna neisplativost a zamislite samo da se nastavi preko Zl, NV, Pp...
Ali ovo je već tema koja se ponavlja.
Trasa Koridora 11 zaobilazi Zlatibor i Polimlje iz političkih razloga,jer moraju da namire svoje koalicione partnere iz manjinskih stranaka.

Jasno je to meni.
 
Vrh