Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pozdrav sa Obrenovačkog nadvožnjaka...
DSCN0697.jpg


DSCN0696.jpg


DSCN0695.jpg


DSCN0694.jpg


DSCN0693.jpg


DSCN0692.jpg


DSCN0691.jpg


DSCN0690.jpg


DSCN0689.jpg


DSCN0688.jpg


DSCN0687.jpg


DSCN0686.jpg


a ovako je to bilo 25.10.2018.
IMG_20181025_121807.jpg

počelo se sa bušenjem šipova...
 
Nikola D":tb11n702 je napisao(la):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Kt-NxX8CRrg[/youtube]

Kojom matematikom ovaj dobi rezultat da je kraće da se ide iz starog dela Beograda ka Cacku preko Surcinske petlje, umesto preko Umke i Barica??? :)

Moji proračuni kažu da je ta putanja ~6km duža.
 
Hvala na slikama. Sad nam je jasna ona tabla. Na ovim slikama je pokazan privremeni ulaz-izlaz na auto-put, jer ruši se postojeći i zatvara.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682139#p682139:qos33y80 je napisao(la):
MiraC » Thu Nov 21, 2019 6:53 pm[/url]":qos33y80]
... Ma bicu ja teski baksuz, vracam se kuci oko 17h,a nema sanse da do tad puste saobracaj,mada ako otvore u 8 ujutru onda ce saobracaj biti do popodne ...

Čučko u ovom videoprilogu pominje otvaranje nekoliko dana pre sv.Nikole !?
 
Gledajući svakodnevno kako radovi oko obrenovačke petlje napreduju, moja slobodna procena je da će otvaranje biti u nedelju 15.12. Nedelja, odličan dan za politički marketing :) i imaće o čemu da se priča za Nikoljdan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682211#p682211:246fcy1g je napisao(la):
ricky011 » Čet Nov 21, 2019 10:15 pm[/url]":246fcy1g]Gledajući svakodnevno kako radovi oko obrenovačke petlje napreduju, moja slobodna procena je da će otvaranje biti u nedelju 15.12. Nedelja, odličan dan za politički marketing :) i imaće o čemu da se priča za Nikoljdan...


u 12h? :dil:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682197#p682197:3hryryka je napisao(la):
ricky011 » Thu Nov 21, 2019 10:17 pm[/url]":3hryryka]
Kojom matematikom ovaj dobi rezultat da je kraće da se ide iz starog dela Beograda ka Cacku preko Surcinske petlje, umesto preko Umke i Barica??? :)
Moji proračuni kažu da je ta putanja ~6km duža.

Merio je kilometražu do najbližeg izlaska na autoput, a to je petlja Surčin jug.

:laugh:
 
Drugari, kilometraza i vreme su potpuno nebitni :) Bitna je bezbednost :grand:

Sve je ok u ovom Cuckovom klipu i decko se trudi, dobar mali :kafa: ali samo nije tacno ovo za drugi deo ostruznickog mosta, ja tu jos ne nazirem kraj... :?: :arrow:

Sad cu ovo da ubacim u potpis: Vezite pojas pozadi i kupite TAG! :kk:




 
Plećko hvala! Lepo je kad sve ide po planu, zar ne?

Ne znam, evo @ Inzenjer kaze da nece biti pre 18og videcemo...ali sad je poslednji rok da izvodjacu daju termin. Nema ni mesec dana, ljudi isplaniraju radove i sve do tog termina rade. Mada, posto se nekad cini da "neko bitan" nesto ovde cita, mozda se i desi da uslise nase molbe. U glavnom, SVAKA CAST za ispoštovan rok!

Nisam prolazila AP, pvo szo kaze @ Stara Mo za rampu u Preljini, ako neko prolazi nek javi - KOLIKO IMA NAPLATNIH STANICA, a koliko ULAZNIH RAMPI?
Pominjao je to @ Stara Mo, kad naprave Izlaznu ENP traku oko kucice....al ne mogu da se setim. Bice pravi haos za praznike. I u pravu je jedan forumas - kad haos nisu resili nek podignu rampe povremeno da ne bude kolona ogromna, ili ja ne znam , postoji liikakav sistem da se u Obrenovcu plati ( kao nekad u Preljini), sami su krivi za haos, nek ga rese.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682184#p682184:3ixbalo9 je napisao(la):
inzenjer10 » Čet Nov 21, 2019 9:54 pm[/url]":3ixbalo9]Nece pustiti ranije. Ima jos posla

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

Šteta što neće i pre (za mene lično :) , na Maljenu sam skoro svaki vikend ove jeseni), ali odlično je kad bude. Kapiram da će NBGD-ski staza na Divčibarama biti oko 1.15h parking-parking, super za klince... najbliže skijanje za decu.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=11&dd=22&nav_id=1620937

Neće biti rampe kod Surčina: Besplatna vožnja "Milošem Velikim" do Obrenovca

Beograd -- Početna deonica auto-puta "Miloš Veliki", od Surčina do Obrenovca, koja bi trebalo da bude otvorena za saobraćaj 19. decembra, biće besplatna za vozače.
Izvor: Tanjug petak, 22.11.2019. | 11:10 -> 11

Iako je po glavnom projektu planirana izgradnja naplatne stanice kod Surčina, on je izmenjen i rampa je na papiru "uklonjena".

Dužina ove trase, od Obilaznice oko Beograda, kod Surčinske petlje, do Obrenovca je 17,6 kilometara, a za "Puteve Srbije" ona će imati tretman kao i auto-put kroz Beograd, na kojem se vožnja ne naplaćuje.

Po glavnom projektu nije bilo planirano nijedno uključenje između dve opštine, ali je na insistiranje lokalne samouprave ipak odlučeno da se Surčinci povežu sa novom soabraćajnicom. U "Putevima" kažu da je u toku ubrzana izrada Planske dokumentacije za izgradnju priključka na auto-put iz mesta Jakovo.

Stevan Šuša, predsednik opštine Surčin, za "Novosti" kaže da je pristupna saobraćajnica tek u planovima i da se očekuje da bi njena izgradnja mogla početi u februaru ili martu sledeće godine.

"Nadamo se da će izgradnja početi u isto vreme kada i deo puta koji povezuje Novi Beograd sa auto-putem 'Miloš Veliki'" kaže Šuša.

"To je oko deset kilometara puta, od uključenja na put Surčin - Jakovo. Uglavnom je u pitanju zemljište PKB, ali ima i privatnih poseda i predstoji i eksproprijacija. Najlakše bi bilo da je paralelno sa izgradnjom deonice auto-puta od Surčina do Obrenovca, urađen i ovaj put ka Jakovu, ali, nažalost, nismo uspeli to ranije da izdejstvujemo. Pet godina se borimo za priključak.

Šuša mnogo očekuje od povezivanja ovog sela sa glavnom saobraćajnicom.

"Bitno nam je da oko 50.000 stanovnika Donjeg Srema dobije dobru vezu sa Beogradom", objašnjava prvi čovek Surčina.

Meštani Petrovčića, kao i Kupinova, Deča i Karlovčića, koji su, inače, u opštini Pećinci, svi prolaze kroz Surčin i stvara se velika gužva, ali i zagađenje. Izgradnjom veze u Jakovu, biće rasterećen put kroz Surčin, jer će meštani okolnih sela birati bržu vezu preko auto-puta. Naročito je važno i to što će vožnja biti besplatna

Na auto-putu "Miloš Veliki", od Beograda do Čačka, posle otvaranja ove deonice, naplata putarine će funkcionisati na isti način, odnosno u zatvorenom sistemu naplate putarine po pređenom kilometru - navode u "Putevima". U zatvorenom sistemu je pet rampi, i to čeona Obrenovac i bočne Ub, Lajkovac, Ljig i Takovo, kao i čeona stanica Preljina.

Najznačajniji objekti na deonici Surčin - Obrenovac su most preko Save kod Bariča, kao i dve petlje, na početku i na kraju trase. Sa završetkom ovih radova, dužina auto-puta od Beograda do Čačka će biti 120 kilometara.

Vrednost projekta deonice Surčin - Obrenovac je 208 miliona evra.
 
Preusmeren saobraćaj na ap ispod obrenovackog nadvožnjaka od jutros.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682197#p682197:2wgutckz je napisao(la):
ricky011 » Thu Nov 21, 2019 9:17 pm[/url]":2wgutckz]

Kojom matematikom ovaj dobi rezultat da je kraće da se ide iz starog dela Beograda ka Cacku preko Surcinske petlje, umesto preko Umke i Barica??? :)

Moji proračuni kažu da je ta putanja ~6km duža.
Ne slusas dobro Cuckovica. On meri razdaljinu od Ostruznice do autoputa Surcin-Cacak, a ne kao ti od Ostruznice do Cacka. Tako da je njegova matematika tacna jer je autoput i u Surcinu gde se on ukljucuje, a to sto imas da vozis jos pride 17.6 kilometara Surcin -petlja Obrenovac je ladno precutao. Mora malo manipulacije :)
 
sev":lpiqsfw0 je napisao(la):
Šteta što neće i pre (za mene lično :) , na Maljenu sam skoro svaki vikend ove jeseni), ali odlično je kad bude. Kapiram da će NBGD-ski staza na Divčibarama biti oko 1.15h parking-parking, super za klince... najbliže skijanje za decu.

Ja imam vikendicu na Divčibarama.
Mislim da je realnije ~1:40h. Meni je ibarskom trebalo ~2:00-2:15h. Pa samo od Nepričave ti treba ~40min.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Moguće da grešim, istina je da ja obično startujem Maljenske zezancije iz Struganika ili Brežđa, dakle ne penjem se do gore autom. Ali, meni i sada sa NBG autom sa prikolicom traje ispod 2h.

Izmerićemo, ali i 1.40h je ok, pošto je staza na Divčibarama sasvim ok za klince (crvena staza, dovoljno teška da angažuje decu za ceo dan).
 
Od izvora dva putića do Sajma, prema sajtu Plan plus, preko Surčina 23 minuta/21.6km a preko Ostružnice 16minuta/17.6km. Pitalje za lokalne poznavaoce prilika, da li se nakon Sv. Nikole držati prikazane kraće trase preko Ostružnice ili vaša iskustva govore drugačije?
 
Imam neki osecaj da će se gužve iz pravca Beograda prebaciti na Obrenovacki put kod rampe za uspon na obilaznicu, obzirom da most “blizanac” još nije gotov...

Ka Beogradu iz pravca Surčina će verovatno biti na samoj obilaznici, pre mosta preko Save...

Bilo gde samo dalje od Obrenovca, ovih par meseci unazad je bas agonija... :)
 
Sad ce da bude veselo kada iz zapadne evrope "nemci auateijanci danci i norvezani" krenu da cekaju novu godiny u Turskoj:) more Turci ne gazite obilaznocu, more Koridori zavrsavajte je:)
 
Danas prvi put prosao novim delom ap.
Krenuo sam jutros u 9 i 10 sa sajma, stigao u Priboj u 12 i 35.
Bas sam zadovoljan, put je predobar, bezbedan i lako sam i bez ikakvog stresa krstario brzinom od 150-160km/h, definitivno je deo od Ljiga zahtevniji i trazi vise paznje i koncentracije pri vecim brzinama.
Takodje, od Obrenovca do Ljiga, okolina ap i krajolik prelep.
Radujem se svakom novom metru ap.
Neka nam je sa srecom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682611#p682611:8uol9xex je napisao(la):
Tintoreto » 23 Nov 2019, 20:51[/url]":8uol9xex]Danas prvi put prosao novim delom ap.
Krenuo sam jutros u 9 i 10 sa sajma, stigao u Priboj u 12 i 35.
Bas sam zadovoljan, put je predobar, bezbedan i lako sam i bez ikakvog stresa krstario brzinom od 150-160km/h, definitivno je deo od Ljiga zahtevniji i trazi vise paznje i koncentracije pri vecim brzinama.
Takodje, od Obrenovca do Ljiga, okolina ap i krajolik prelep.
Radujem se svakom novom metru ap.
Neka nam je sa srecom.

Bezbedan za tebe možda ali za druge ne. Kolko znam ograničenje nije 150 kmh.
 
Prošao kroz novi priključak na auto-put ispod nadvožnjaka kod Obrenovca. Sve je lepo obeleženo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682611#p682611:2ux4i67a je napisao(la):
Tintoreto » 23 Nov 2019 19:51[/url]":2ux4i67a]Danas prvi put prosao novim delom ap.
Krenuo sam jutros u 9 i 10 sa sajma, stigao u Priboj u 12 i 35.
Bas sam zadovoljan, put je predobar, bezbedan i lako sam i bez ikakvog stresa krstario brzinom od 150-160km/h, definitivno je deo od Ljiga zahtevniji i trazi vise paznje i koncentracije pri vecim brzinama.
Takodje, od Obrenovca do Ljiga, okolina ap i krajolik prelep.
Radujem se svakom novom metru ap.
Neka nam je sa srecom.

Какве су кривине? Вероватно није зезнуто као спуст из Мокрог Луга у Бубањ Поток, ту се стално окрећу
 
Vrh