Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@StaraMo, da li možeš da nam kažeš koja su to druga moguća rešenja?
[/quote]
Stara Mo,kada te vec pitaju da iskoristim i ja kviska .
Dokle se stiglo sa Niskim rampama i sa rampom selo Doljevac ?
Hvala...
 
@Stara Mo, nadam se da ce pronaći jos bolje resenje . Bilo si super da mogu da sklone onu zgradu( pomere negde) i dodaju jos 2 trake,ali i to je komplikovano, verov ima i u njoj neke elektronike....
U glavnom problem postoji i pre otvaranja u avgustu,a jos nisu nasli resenje i to me brine.
Nekako mi se cini da bi se brzo resilo samo da odluce o kakvoj varijanti bi se radilo
 
To što problem uopšte postoji je epohalni dokaz legendarne nesposobnosti nadležnog JP. Tamo se vodi politika po ceo dan (logično, jer od iste i zavisi sudbina), a radi samo ono što mora, i to uvek zakasnelo.

Objasniti ovde razliku između proaktivnog i reaktivnog rešavanja problema je zaista napadati vetrenjače...
 
Idu na to da dobiju 4 naplate tj 3 obične i jednu apsolutnu Enp i da dodaju još 3 ulazne,imaju dve verzije sada im je vreme presudni faktor.

Niko,Leskovac i Doljevac do nove godine 99,%
 
Хвала Стара Мо....А оне 4 рампе око Ниша ? Када ће се гасити Наис и Дољевац?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682957#p682957:3mqxzjlo je napisao(la):
StaraMo » Pon Nov 25, 2019 2:33 pm[/url]":3mqxzjlo]Idu na to da dobiju 4 naplate tj 3 obične i jednu apsolutnu Enp i da dodaju još 3 ulazne,imaju dve verzije sada im je vreme presudni faktor.

Mozes samo da pojasnis...
Koliko ce biti ulaza po smeru? Trenutno stanje je 2 ulaza po smeru (1 ENP + 1 rucna). Smer ka Cacku vec ima traku za ENP, u suprotnom smeru je pri kraju.
 
Pa 4 naplatne izlazne ( 3 za gotovinu +1 enp)
3 ulazne ( 2 za uzimanje papirica +1 enp)

@ Stara Mo ,jesam dobro objasnila?
 
To naplatna mislim kad se placa na izlazu smer ka Ca, a na ulaznoj se uzimaju papiri ( smer ka Bg)
 
Ма само да дају нормални попуст од 10% или већи за ЕНП и проблем гужве на НР Прељина ће бити брзо решен без икаквих улагања.
 
Prva slika je stanje od danas kada proradi nova traka...

Znači Plava boja je Enp traka.

Ulazna strana ima 2 trake iz pravca Cacka a izlaz tj naplata iz Beograda 3 ukupno moguće.
3fd2e262d7df2bd7b810448be359c82c.jpg
 
Jedno od rešenja bi bilo da sadasnja nova ulazna traka bude samo prolaz do nove ulazne rampe sa 3 trake ka BGD cime bi se plato sadasnje rampe oslobodio za 4 naplatne trake

deae870b030ed8e49bf2cf86f55df8f6.jpg
 
Trenutno na Obrenovcu ima 4 moguce rucne naplate i 3 iskljucive elektronske,Preljina bi se prema ovom predlogu znacajno približila toj cifri i svaka bi od traka dodatno mogla po potrebi biti Enp
 
Hvala StaraMo. Ne vidim zašto ne bi radili te nove ulazne rampe sa 3 trake ka BGD. Taman još malo da se neko ugradi. A korist je velika.
 
Ako razumem, bilo bi odvojeno poput Obrenovca( tj ulazne rampe bi se pomerile ka samom AP?
Za koliko moze to da se uradi? Do 19og? Dopada mi se predlog,pre svega sto bi se lako prosirio izlaz, sve su trake opremljene, napravljene...
ne znam,ako ulaz prave kao u Obrenovcu ( bez onih ostrva razdelnih) da li vam to nesto skracuje posao? Kad ocekujes da se to radi? Pitam jer si pomenuo faktor " vreme" jel se njima zuri zbog otvaranja?
 
Gledam sad sliku sto je nacrtao @ Stara Mo, koliko ce olaksati ova dodatna traka na izlazu za gotovinsko placanje? Do sad je bilo 1+1( ako sam u pravu) ,a sad 2+1. Cak i da ne prosire trenutno, i ovako ce biti malo lakse zar ne
 
Nema potrebe da u Preljini postoji ulazna rampa i da se uzima kartica. Sve rampe u Preljini treba da budu izlazne.
E sad sad neko dodje bez kartice na neku izlaznu rampu, racuna mu se kao da je usao u Preljini.

Drugo ona traka koje ide od naplatne rampe ka Uzicu( ide skoro 95% duzine pored dolazne trake iz BG) treba isto da se korisiti za izlaz sa autoputa ( potrebene su male privremene modifikacije). Ovim ce se dobiti bolja izlaznost sa autoputa.
 
Mora da postoji ulazna, jer neko ce mozda da ide do Takova, a u tom slucaju bi mu se naplatilo 350 din, umesto 70.
 
U Preljini je izlaz 2+1 a 1 ulaz dok se ne pusti traka za enp. Ovo se može prebaciti da ulaz bude 2+1 a možda i 3+1

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683247#p683247:1r1p6wz3 je napisao(la):
nikolino » Uto Nov 26, 2019 4:27 pm[/url]":1r1p6wz3]Mora da postoji ulazna, jer neko ce mozda da ide do Takova, a u tom slucaju bi mu se naplatilo 350 din, umesto 70.

Prosto je svi bez kartice su ušli na Preljinu i tako računaju. A i one kamere valjda nečemu mogu da posluže.
 
Znači neko uđe u Obrenovcu, izađe u Takovu, ne pokaže karticu i plati kao da se vozio od Preljine od Takova...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683293#p683293:3srgh47v je napisao(la):
brada » Uto Nov 26, 2019 8:43 pm[/url]":3srgh47v]Znači neko uđe u Obrenovcu, izađe u Takovu, ne pokaže karticu i plati kao da se vozio od Preljine od Takova...

Eto, covek vam resio dilemu :D
 
Jeste li sigurni da ce vas pustiti na rampi takovo bez kartice? To je mozda ranije vazilo. Doduse prolazim sa tagom, i kad su mi skinuli 140 u preljini, pa sam isao na takovo, eletronski mi je vraceno 70 din na TAG, tj pri prolasku kroz rampu takovo pisalo je -70 din
 
Vrh